SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 23-01-2008 20:19:19

svarovani
Člen
Registrovaný: 31-07-2007
Příspěvky: 182

Einhell SGA 170

Budu si kupovat tuto svářečku http://www.eichhorn.cz/svarecky/detail/ … ll-sga-170 .
Můžete mi poradit zda tato je svářečka je dobrá budu ji použivat pouze pro domácí použití .

budu rád za každou odpovět. (např.výkon,spolehlivost a pod.)

Offline

 

#2 23-01-2008 21:55:16

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: Einhell SGA 170

Pokud má tato svářečka skutečně jen čtyři regulační stupně, tak záleží velmi na vaší zručnosti. Nechejte si ji v prodejně předvést s drátem 0,8 mm a směsným plynem 18/82 a hned uvidíte, jestli je to takový zdroj, jaký jste si představoval. Důležitá bude i dostupnost servisu, cena cívek s doporučeným drátem a cena lahví s plynem. Dost podstatná je i dostupnost, cena a možnost výměny kompletu hořáku s hadicí, výměna bowdenů, dostupnost hubic a průvlaků. Rozhodnutí bude ale jen na vás.

Offline

 

#3 24-01-2008 00:19:33

fofo
Člen
Registrovaný: 02-12-2007
Příspěvky: 160

Re: Einhell SGA 170

Ak chcete zvaracku na doma tak vam vrelo odporucam kupit uz pouzitu ale poriadnu, najlepsie tuzemskej vyroby. Nase zvaracky SK a CZ (Formica Nitra, Kovoplast Nitra, BEZ Bratislava, ZEZ Praha, MEZ Brumov atd.) su spickove masiny a vo svete maju len velmi malu konkurenciu, tak isto aj s ND vpripade potrebi nieje ziaden problem. Najlepsie riesenie bude kupit nejaku vyradenu zvaracku z vyrobi, ako nejaku Tesovu sracku. Vyradene ForMIG 160 (Formica Nitra)u nas idu po 10 000 SK. Ale ako bolo povedane vyssie rozhodnut sa musite sam. To je iba moje odporucanie ktore vychadza z vlastnych skusenosti.

Offline

 

#4 25-01-2008 16:48:32

Witt
Člen
Registrovaný: 03-05-2007
Příspěvky: 20

Re: Einhell SGA 170

Tuhle svářečku mám asi rok a půl a podle mě za tuto cenu nic lepšího neexistuje. Vyvařil jsem s tím komplet jednoho veterána a občas nějaký ten jackel. Regulační stupně má opravdu jen čtyři, ale dnes už nemám pocit, že by mě to nějak limitovalo. Jediné s čím se potýkal je větší citlivost na překroucení bovdenu. Einhell má v ČR normální zastoupení a někde jsem viděl e-shop, kde se daly koupit náhradní díly.

Pokud budete kupovat na Eichhornu, lze to celkem snadno koupit o 20% levněji - tedy bez rakouzské DPH. (pak už je ta cena opravdu bezkonkurenční). Stačí poslat kopii platné registrace plátce DPH. Jestli je ovšem to osvěčení vaše nebo někoho jiného už nikdo nezkoumá :-)

Offline

 

#5 17-02-2008 12:19:49

lt-pek
Člen
Registrovaný: 17-02-2008
Příspěvky: 26

Re: Einhell SGA 170

Mozem potvrdit ze v nemecku sa pohybuje o 30 percen lacnejsie a ak ide adratat DPH tak potom cena je pomerne zaujmava.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče