SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#26 02-01-2012 18:33:51

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1519

Re: WLSP 315-její klady a zápory

Bohužel neznám pana javorečka, ani jeho bytovou či dílenskou situaci. Proto opravdu nemohu říci co si pan javoreček má domů na své domácí svařování koupit.Zato si ale dovedu představit co jsem při svém domácím svařování  během 10 let svařoval já, se strojem vážícím 12 kg a nacházejícím se na opačné straně výkonového spektra.Jen pro zajímavost :  hliníkovou pramici rozřízlou na dva díly, po délce prasklou hliníkovou hydraulickou plošinu nákladního auta, rozbitou převodovku tahače, nesčetné množství litinových svodů spalovacích motorů, vyvaření cca dvou osobních aut, nějaké ty ploty a branky. Mnohokrát jsem musel svářečku naložit do auta a jet svařit kamarádovi něco na stavbu nebo chalupu.Většina těchto věcí by s WLSP 315 byla jen obtížně realizovatelná právě z důvodů obtížné manipulovatelnosti a zastaralé kostrukce posuvu, nepříliš vhodné pro svařování slabým drátem nebo hliníkem.Vůbec ovšem nezpochybnuji výborné svařovací vlastnosti tohoto stroje.Do výrobní haly, na svářecí pracoviště před 30ti lety až po dnešek výborná volba.Dnes domů a na dalších třicet let poněkud nevhodné a troufnu si opatrně řící že ve většině případů i poněkud drahé.Ty hořáky RD od firmy Kurt Haufe ale považuji i dnes za nejlepší konstrukci, jaká se kdy vyráběla.Na vaší fotce vidím, že s místem opravdu nemáte žádný problém /což vám mohu jen tiše závidět/ a proto se na tento stroj díváte trochu jinak než já.

Offline

 

#27 02-01-2012 18:51:28

Michal01
Člen
Registrovaný: 05-07-2011
Příspěvky: 316

Re: WLSP 315-její klady a zápory

Zdravím Vás,
a co takhle tohle,troufnete si na to s Telwinem.Doufám,že teď chápete proč na ni nedám dopustit.Je to srdcová záležitost,nikdy mě nezklamala.A kdyby se mi naskytla koupě WSP 600,tak jak panu javorečkovy,tak bych neváhal ani vteřinu,sedl bych do Transita a vzal bych jich tolik,kolik by se jich tam vlezlo.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/3027_image001.jpg

Editoval Michal01 (02-01-2012 18:52:31)


MIG/MAG - WLSP 315si ; WTU 315-34 MIG + MIG 30 ; GCE autogen - C2H2+O2 ; PB + O2 ; navařovací souprva NPK-1;RSOMA řezací stroj
MMA - Triodyn RK 320 ; WTU 500-3 ; WTU 315-3 ; UTA-200-1
TIG - MA 315 AC/DC ; Triodyn TIG 30 (DC)
CUT - PLASMA CUT 40 - 70(pro ruční) ;  CNC vypalovací automat (plasma/autogen) 3000 x 8000 mm (PLASMA CUT 120)

Offline

 

#28 02-01-2012 19:50:21

Mosin
Člen
Registrovaný: 01-11-2011
Příspěvky: 35

Re: WLSP 315-její klady a zápory

Inu, pojem takového  "domácího svařování", patrně nabral novou dimenzi... Tohle, co vidíme na uvedeném obrázku, asi opravdu Telwin z "baumaxu" a jemu podobné, nezvládne, nejspíše proto, že k tomu není určen, asi se zde míchají hrušky s jablkama, alespoň já mám takový dojem. Otázka zní, zda je to nedorozumění, nebo záměr, Michal01 se chová, lépe řečeno, píše jako fanatik a né jako soudný člověk.

Já, kdybych byl profesionálem, kterého tento obor živí, tak bych se zcela jistě vykopávkama typu WLSP 315, či WSP 600 (té zejména), vůbec nezabýval, nejsem majitel ČEZU, jsem jen jeho zákazník. Koupil bych svářecí moderní mašinu klidně třeba za milion, pokud na to někdo nemá, tak holt sváří z veteránem a doufá, že to tak vydrží na věky, budiž je to jeho věc, ale nechť to necpe ostatním do hlavy jako přednost, či výhodu a s "domácím svařováním", to nemá společného již vůbec nic, jenže tady dělají zásadní chybu, již sami tazatelé, ktěří nejsou apriori schopni určit zcela jasně co vlastně chtějí doma svařovat. Doma není ve fabrice, není ve firmě, je to jasné, ale komu vlastně?

Editoval Mosin (02-01-2012 20:23:25)


MMA Beno Filip 150 / Pegas 160 MIG SYN / PB+O2

Offline

 

#29 02-01-2012 20:28:52

Michal01
Člen
Registrovaný: 05-07-2011
Příspěvky: 316

Re: WLSP 315-její klady a zápory

Mosin napsal(a):

Michal01 se chová, lépe řečeno, píše jako fanatik a né jako soudný člověk.

...s "domácím svařováním", to nemá společného již vůbec nic, jenže tady dělají zásadní chybu, již sami tazatelé, ktěří nejsou apriori schopni určit zcela jasně co vlastně chtějí doma svařovat. Doma není ve fabrice, není ve firmě, je to jasné, ale komu vlastně?

Zdravím Vás,
to je hezky řečeno;s tím fanatikem. lol lol lol  /myslím,že už se zde vysvětlil pojem;vzájemné napadání/
Né,nejsem fanatik,je to jen můj koníček,v rodině máme kovovýrobu,kdybyste si přečetl mé starší příspěvky tak byste to věděl.Chtěl jsem jen upozornit na to,že tyto stroje neztrácejí i po letech na eleganci své práce,a pokud si to koupí někdo domů,tak není schopen ji zničít.Je to zkrátka hodně muziky za málo peněz.
A se spotřebou el.energie to není tak hrozné;příkon činí cca14kW při zapáleném oblouku,tak zkuste někdy spočítat při nějaké (domácí)práci,kolik toho navaříte.


MIG/MAG - WLSP 315si ; WTU 315-34 MIG + MIG 30 ; GCE autogen - C2H2+O2 ; PB + O2 ; navařovací souprva NPK-1;RSOMA řezací stroj
MMA - Triodyn RK 320 ; WTU 500-3 ; WTU 315-3 ; UTA-200-1
TIG - MA 315 AC/DC ; Triodyn TIG 30 (DC)
CUT - PLASMA CUT 40 - 70(pro ruční) ;  CNC vypalovací automat (plasma/autogen) 3000 x 8000 mm (PLASMA CUT 120)

Offline

 

#30 02-01-2012 20:29:53

ulitej
Člen
Registrovaný: 11-02-2011
Příspěvky: 252

Re: WLSP 315-její klady a zápory

Na příspěvek od Mosin musím kladně raagovat je totiž právě ta pravda , že si musí člověk stanovit priority já kupříkladu:
chtěl jsem COčko
ideální máalo peněz
z mého hlediska radši trafo
musím ho ukládat a manipulace do sklepa takže lehčí
NO A NAKONEC jsem šel do invertororového COčka
je lehčí
udajně asi lepší ovládání
věřím ,že snad (pokud je z číny)něco vydrží
v domácím prostředí svařím - kolik asi a co asi

A takhle se to tady stále probírá a probírá a já už jsem rád že to je za mnou - takže rozum do hrsti a dobrou volbu


Pegas 160 Mig/Mag SYN

Offline

 

#31 02-01-2012 21:50:12

javorecek
Člen
Registrovaný: 10-08-2011
Příspěvky: 11

Re: WLSP 315-její klady a zápory

Dobrý den Pánové,částečný obrázek jsem si už o wlsp udělal,zbytek už si rozhodnu sám.
Děkuji Všem co se aktivně zapojily do mého vlákna(wlsp 315 její klady a zápory).
Přeju Vám všem šťastné vykročení do roku 2012,hodně štěstí v soukromém a profesním životě.

Offline

 

#32 02-01-2012 22:37:26

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WLSP 315-její klady a zápory

Dobrý den kolego mosin,
názor o spotřebě svářeček CO2 je mýtus, který zde zavedli odborníci, kteří neměli tu čest měřit odběr.
Aby bylo jasno i v elektrotechnice platí jisté zákony. Tak že, provoz WLSP ani WSP nikoho nezrujnuje,
spotřeba se řídí pouze výkonem dodávaným do sváru + spotřebou pomocných obvodů.
To jen na doplnění.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#33 02-01-2012 23:47:22

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: WLSP 315-její klady a zápory

ZDENÁL napsal(a):

svářečku naložit do auta a jet svařit kamarádovi něco na stavbu nebo chalupu..

podepisuju, na domácí svařování je dle mého názoru lepší invertor...


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#34 03-01-2012 00:14:58

pa
Člen
Registrovaný: 17-05-2008
Příspěvky: 247

Re: WLSP 315-její klady a zápory

Taky nevidím důvod , proč by měla WLSP žrát více proudu (při nastavení srovnatelných svařovacích parametrech) , než malé stroje. Učinnost samotného svářecího zdroje by měla být podle mého odhadu spíše větší. Snad jen větší spotřeba podavače a hlavně chladícího větrníku s vrtulí Š105.
Jó , u rotační triodyny , tam je situace se spotřebou poněkud odlišná.
Ta WLSP , to je fakt postavit do dílny jako nějakou stabilní mašinu s omezenou možností pohybu. Je to zvenku i zevnitř zmenšený model železniční lokomotivy.

Offline

 

#35 03-01-2012 05:28:17

ulitej
Člen
Registrovaný: 11-02-2011
Příspěvky: 252

Re: WLSP 315-její klady a zápory

jen trochu na odehčení

pa napsal ".....zvenku i zevnitř zmenšený model železniční lokomotivy"

takže škoda že to nesváří na páru .......


Pegas 160 Mig/Mag SYN

Offline

 

#36 03-01-2012 08:45:27

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: WLSP 315-její klady a zápory

Ja jsem  take wlsp 315 svařel u jednoho soukromika na brigadce mezi tim když jsem se dostal na kratkou dobu na pracak dobry to stro nechal si ho nekde přestavet  na jiny podavač byl tam odnimatelny podavač omicron, stejny typ ma i alfain/kurbeiter stakovym stroje m je potom radost svařet vykon od slabych plechu až po kolejnice tech se taky nezalekne...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#37 03-01-2012 14:12:17

gondis
Člen
Registrovaný: 20-01-2009
Příspěvky: 335

Re: WLSP 315-její klady a zápory

Ahoj,
trochu jsem zaskočen "přestřelkou" v tomto vláknu... 
•na obranu Arna uvádím, že je podavač je skutečnou slabostí tohoto zdroje (ale prostě někomu to stačí)
•Na obranu WLSP zase uvádim, že se zmenšenou verzí lokomotivy souhlasim (jen škoda, že někdo nemá páru, že se už nejezdí na páru i když to bývala parádní jízda)

Přestaňte do sebe šít, jak malé děti, prosím..

Ale je fakt, že kdybych se snažil někomu říct, na jaké nedostatky si má dát pozor (nikoli ale rozmlouvat koupi) a někdo mi vlít do řeči s nemístníma poznámkama a ironickýma otázkama, tak bych se taky naštval.

Buďme slušní...

Offline

 

#38 03-01-2012 15:41:15

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WLSP 315-její klady a zápory

Dobrý den gondis,
pokud máte dojem, že tu Arnu někdo ublížil? Potom byste mněl, v zájmu oběktivního úsudku číst celé toto vlákno.
Konec konců jsem jej veřejně vyzval k návratu, ale nic.

Tak co s tím naděláte?

S pozdravem Zdeště
P.S. SOUHLASÍM PLNĚ S VÁMI, JEKOTEM A PRÁSKÁNÍM DVEŘMI SE NIC NEVYŘEŠÍ, ANI MEZI DĚTMI


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#39 03-01-2012 15:53:53

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: WLSP 315-její klady a zápory

Zamykám.

Javoreckovi jsem poslal pár svých postřehů k WLSP 315 na mail a více se tady toho stejně nedoví. Navíc sám psal, že už se rozhodne sám, takže je zbytečné tady tvořit flame.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče