SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 08-02-2012 20:23:03

alfin.cz
Člen
Registrovaný: 03-02-2012
Příspěvky: 468

Podavač co2 omi.

Zdravím mám dotaz na podavač od omicronu, cca před rokem jsem chtěl koupit co2 ale nic dostupného jsem nesehnal (v české kvalitě) tak jsem zatím koupil nový invertor, (gama 160 plechová) .A již tenkrát při koupi jsem se ptal prodejce zdali na to půjde ten podavač a on mi řekl že ano, a před nedávnem (než jsem koupil alfu) jsem tam byl znova a najednou mi řekl že k podavači musí být invertor řady (M) a že na jeho předešlé tvrzení si nevzpomíná. hlavně jsem chtěl jedno co na silnější věci, prý invertor provaří více a hlavně nevyhazuje proud. alfinu když osolim naplno ,spíš na 5tku (na 6 to ani teměř nejde) tak to vypadává. můžete mi prosím říci zdali mohu tento invertor na to použít ? není to jen klam ze strany prodejce?abych koupil novej invertor? a je možno vylíčit stručně výhody invertorové CO oproti normálnímu mimo těch jističů? všem děkuji za jakékoli postřehy a rady. S pozdravem Jirka


Alfa in 164 eu ECO. PP315 bez , Essab 550a Al, SV 18 ra, FA3u, E2n, Fyd 25 ,nějaké ty nástroje, ot.stoly, lis, vyvrtávací hlava 200 - to je věc smile  atd . jen neklást meze fantazii a dvakrát měř a jednou frézuj smile
jen ten den má málo hodin ..

Offline

 

#2 08-02-2012 20:34:28

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: Podavač co2 omi.

Už to tady bylo mockrát probraný invertor na sváření Mig Mag není možno použít pokud není na takovéto použití stavěn,normální invertor má jiné napětí a jinou VA charakteristiku než je třeba na Mig Mag sváření stačí nebptat se a hledat a hledat
PS: invertory řady M jsou na použití Mig Mag stavěné(po propojení s podavačem)

Editoval Honza007 (08-02-2012 20:38:54)


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

#3 08-02-2012 20:51:23

alfin.cz
Člen
Registrovaný: 03-02-2012
Příspěvky: 468

Re: Podavač co2 omi.

Aha, díky za opověd, s tou řadou jsem to tady nemohl naji a navic spěchám, tak prodejce že mi ho objedná. třeba jsem to přehlédl, tak se omlouvám pokud to někomu spůsobilo potíže smile A když už to tady je, mužete mi prosím ješte poradit výhody invertorových co ? na toto jsem také moc nenašel, většínou je tu stotisíc otázek (jaké koupit co gude,einhel -na jeden výfuk na felicii) jinak říkám,živím se tím, svářet umím,elektrodou velice hezky a zdárně ale o CO jsem se moc nezajímal ale ted na něj přecházím.A navíc elektronika jde dost kolem mě, proto se tu ptám, je vidět že je tu dost chlapů na svém místě. i vaše odpověď byla velice výstižná a věcná ,děkuji Jirka.


Alfa in 164 eu ECO. PP315 bez , Essab 550a Al, SV 18 ra, FA3u, E2n, Fyd 25 ,nějaké ty nástroje, ot.stoly, lis, vyvrtávací hlava 200 - to je věc smile  atd . jen neklást meze fantazii a dvakrát měř a jednou frézuj smile
jen ten den má málo hodin ..

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče