SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 13-02-2008 22:17:02

marek
Člen
Registrovaný: 26-08-2007
Příspěvky: 180

předznačení svárů/řezů

Již kolikrát jsem nadával, když jsem chtěl něco svařit nebo uříznout a pořád jsem nemohl udržet správný směr. A to, jak s elektrikou, tak plamenem.
Zkoušel jsem značit křídou, ale ta není moc vidět, zvláště u svařování elektrickým obloukem.
Nevíte čím jiným se dá svar/řez naznačit?

Offline

 

#2 14-02-2008 19:25:38

lahvac
Člen
Registrovaný: 21-01-2008
Příspěvky: 12

Re: předznačení svárů/řezů

Já používám bílý popisovač.I v žáru kyslíko-acetylenového plamene zmatní,ale vydrží.Jinak podle techn.postupů se řezy provádějí podle rysek s důlčiky cca po 35 mm.Jinak při svařování svařeče vedou hrany svar.ploch u tupého svaru a místo styku pásnice se stojinou u kout.svaru.Značení by 
z důvodu použití tmavších skel než u řezání plamenem asi nemělo smysl.Jde jen o cvik a trochu zkušenější svařeč to brzy dostane do ruky

Editoval lahvac (14-02-2008 19:26:03)

Offline

 

#3 15-02-2008 22:15:17

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: předznačení svárů/řezů

Topenáři u větších průměrů trubek používají jednoduchý trik pro řezání autogenem. Namotají na trubku širší pás papíru (třeba půlku novin) a podle papíru silně křídou orýsují obvod a prstem zatřou křídu do povrchu. Po odmotání papíru zůstane na křídě ostrá linie, podle které se dobře řeže. Stejně se orýsují podle plechového pravítka plechy, křída se zatře do povrchu. Pokud při svařování nevidíte hrany dílů, máte příliš tmavý filtr v kukle.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče