SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#26 07-08-2016 15:43:27

Radim
Člen
Místo: Severní Morava

Re: rozdíl mezi elektrodami

No právě. Podle mně je třeba oddělit čistě rutilovou elektrodu a rutilcelulózovou, protože nedávno jsem si všiml v internetových obchodech, že je prodávají všechny jako rutilové elektrody.
Přitom ta celulóza dělá v tekutosti kovu a vyplavání strusky velký rozdíl.

#27 20-10-2018 23:15:39

hobbyZvarac
Člen

"Já totiž pro tyto amatérské účely doporučuji rutilku na všechny typy svářeček, včetně invertorů. "
ja by som toto tvrdenie admina nazval neseriozne pokial ma ta rada sluzit tzv.rekreacnym alebo zacinajucim zvaracom
asi si neuvedomuje ze kto navstivy toto vlakno a natrafi na jeho radu tak ho to bude stat dost casu penazi a trpezlivosti a radit tu hobbi zvaracom ze si maju kupovat znackove profesionalne rutilove elektrody to nekorensponduje z nazvom hobbi cize rekreacne obcasne

#28 22-10-2018 16:58:38

JardaK
Člen

Po dvou letech to není úplně aktuální téma, ale přesto, protože se musím admina zastat.
On má pravdu! Tady je bazický obal bůh a svářeči mají bazické i chlupy na rukou smile
Takže se ani nesnaží zkusit to jinak, přitom má rutilka tolik výhod. Třeba v Německu a Rakousku je pro běžné svařování rozšířenější než bazická.
Samozřejmě nemluvím o silnostěnných svarech, mostech, tlakových nádobách, podvozcích lokomotiv, a pod.
A můžete prosím definovat, co jsou "znackove profesionalne rutilove elektrody"?
Třeba RC od Böhlera jsou už kolem 80,- Kč/kg a jsou na každém rohu. Co je na tom pro amatéra nedostupné? Luxusnější RC jako FOX OHV, Phoenix Blau, RB jako FOX SPE, apod. jsou tak za 100-120,- Kč/kg a také nejsou nijak nedostupné. On je problém spíše v tom přístupu.

hobbyZvarac napsal(a):

"Já totiž pro tyto amatérské účely doporučuji rutilku na všechny typy svářeček, včetně invertorů. "
ja by som toto tvrdenie admina nazval neseriozne pokial ma ta rada sluzit tzv.rekreacnym alebo zacinajucim zvaracom
asi si neuvedomuje ze kto navstivy toto vlakno a natrafi na jeho radu tak ho to bude stat dost casu penazi a trpezlivosti a radit tu hobbi zvaracom ze si maju kupovat znackove profesionalne rutilove elektrody to nekorensponduje z nazvom hobbi cize rekreacne obcasne

#29 22-10-2018 19:25:29

varok
Člen

Já zkoušel více značek elektrod, ale za mě jsou ty Bohlery dobré. Mám ale zkušenosti jen s basickými, podle mě jsou na stejné úrovni jako slavné Esab a přitom mnohem levnější. Rutilky už nikdo nechce používat, proč taky. V době invertorů je škoda dávat rutilky. Možná na nějaké drobnosti, ale basickými zavaříte skoro všechno co je potřeba, prodávají se ve všech možných průměrech.

Omicron GAMA 1900L HF; Powermat PM-IMG 220t.
NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#30 22-10-2018 20:19:46

Jimmys3
Člen
Místo: Pardubice

varok napsal(a):

V době invertorů je škoda dávat rutilky.

Probůh proč? S invertorem snad nemohu použít rutilku? smile
Výhod nejen pro hobby sféru je u rutilek mnohem víc. Zapalování je vlivem vodivého obalu mnohem snazší, nejsou tolik navlhavé - tudíž netřeba přesoušet, struska se mi odděluje sama. Jediné minus je za mě ta pevnost, jak již uvedl Jarda. Ale sakra chlapi, kolik z vás skutečně doma nebo v práci svařuje ty zmíněné tlakovky nebo mosty?

WF Jet TIG II 250 AC/DC, Omicron Gama 160

#31 22-10-2018 20:30:54

jirkati
Moderator
Místo: Liberec

Ach jo, to je zase téma!
Ať si každý svařuje čím chce, ale výrobci elektrod nejsou blbci, kteří by dělali něco, co není potřeba. Každý typ elektrody má své opodstatnění. A to, že tomu někdo nerozumí je chyba jeho, určitě ne elektrod. Inteligentní svářeč ví, který druh k čemu použít, dozvěděl se to i ve Svářečské škole. A dalších informací je ve svářečské literatuře mraky. Kdo tomu nerozumí, ten zná jen ten svůj jediný nejlepší druh a ty ostatní jsou špatné, nepotřebné a tím i zbytečné.

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla