SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 04-06-2012 10:44:06

Holda
Člen
Registrovaný: 09-12-2011
Příspěvky: 38

výměna lahve origo za hasičák..

Zdar!

Před několika měsíci jsem si pořídil své první ceočko, zakoupil jsem ho včetně origo CO2 lahve (Linde) - prázdná 13kg. Minulý týden mi CO2 došlo a čekalo mě první plnění, našel jsem tedy firmu v okolí Hradce Králové a vydal se plnit, když jsem dorazil na místo, tak ode mě inkasovali bez dokladu 300,-Kč. Mojí lahev mi ale nenaplnili, pouze mi ji vyměnili za plnou lahev - předělaný hasičák. Tak jsem se chtěl zeptat, zda je to běžná praxe, měl jsem totiž za to, že tržní cena origo lahve je vyšší, než cena předělaného hasičáku. A také by mě zajímalo, jestli nenastanou problémy při dalším plnění, pokud bych například zvolil jinou firmu a dostavil se tam s předělaným hasičákem?

Díky za reakce! H.

Offline

 

#2 04-06-2012 11:53:59

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 680

Re: výměna lahve origo za hasičák..

Velká chyba , pekne ta ototo... Myslím že na tú svoju flašu už môžeš zabudnúť, už ti dajú vždy len hasičák...

Offline

 

#3 04-06-2012 15:00:08

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8539

Re: výměna lahve origo za hasičák..

Mě to taky tak udělali, ale pro mě naneštěstí můj garážsoused. Zná nějakého chlápka, který plní hasičáky a teď mi nosí jen origo hasičáky, se kterými jsou jen problémy. Svoji svářečku jsem taky koupil s láhví, sice to byl asi předělaný hasičák, ale problémy nebyly. Ani mě neupozornili a dali mi rovnou hasičák.
Dnes je ale praxí, že kutilové používají buď rovnou hasičáky nebo předělané hasičáky, protože origo láhve jsou drahé a ty hasičáky jdou sehnat za pár korun.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#4 04-06-2012 16:49:51

ulitej
Člen
Registrovaný: 11-02-2011
Příspěvky: 252

Re: výměna lahve origo za hasičák..

Holda napsal(a):

Zdar!

Před několika měsíci jsem si pořídil své první ceočko, zakoupil jsem ho včetně origo CO2 lahve (Linde) - prázdná 13kg. Minulý týden mi CO2 došlo a čekalo mě první plnění, našel jsem tedy firmu v okolí Hradce Králové a vydal se plnit, když jsem dorazil na místo, tak ode mě inkasovali bez dokladu 300,-Kč. Mojí lahev mi ale nenaplnili, pouze mi ji vyměnili za plnou lahev - předělaný hasičák. Tak jsem se chtěl zeptat, zda je to běžná praxe, měl jsem totiž za to, že tržní cena origo lahve je vyšší, než cena předělaného hasičáku. A také by mě zajímalo, jestli nenastanou problémy při dalším plnění, pokud bych například zvolil jinou firmu a dostavil se tam s předělaným hasičákem?

Díky za reakce! H.

nechci být chytrej , ale nebylo vtom , že to vyměnili ihned , když jsem se ptal na naplnění flašky tak to trochu je zdržení než to provedou a vrátí původní. No ted je už asi pozdě , jen třeba vědět číslo výrobní a zkusit se dohodnout na dohledání , ale to je o ochotě a přístupu si myslím.


Pegas 160 Mig/Mag SYN

Offline

 

#5 04-06-2012 17:44:40

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 680

Re: výměna lahve origo za hasičák..

Ja som bol meniť u nás CO2 vo firme kde repasujú hasiace prístroje a taktiež plnia CO2, a tam to funguje tak že ak má rovnakú flašu, tak výmena kus za kus ak nemá naplní donesenú...

Offline

 

#6 05-06-2012 13:01:40

Jaryn
Člen
Registrovaný: 24-03-2011
Příspěvky: 378

Re: výměna lahve origo za hasičák..

já jezdím plnit do Příbrami vždy náplní moji láhev zrovna dnes jsem tam byl. Předelany hasičak jsem platil 200kč i s dokladem a bombičku do sodastreamu 50kč.

Offline

 

#7 13-06-2012 20:24:57

Jaroslav Fojtik
Člen
Registrovaný: 13-06-2012
Příspěvky: 2

Re: výměna lahve origo za hasičák..

Dobry den 
Chtěl jsem se poptat jak je to s těmi neupravenymi  hasičaky jestli se da s nima normalně svařovat (prutok plynu 8-10litru) a nebo bude již zamrzat.   Jestli se daji použit pouze pokud je otočen hlavou dule  odpusti se přebytečny kapalny co2 po usti te stoupaci trubky a pak namontovat budik a normalne použivat vzhuru nohama po spotřebovani  nechat upravit (uřiznout trubku a naplnit).A co by se stalo s budikem pokud by se do
něho dostal  kapalny co2 jen by zamrznul a nebo by se mohl poškodit ? Jak je moc ten plyn agresivni na stěnu te lahve muže se stat že  lahev prorzi a praskne zvlaště pokud by se dovnitř dostala voda?(cizi lahev někdo ji požije na vyčep a nasaje si vodu aspon jsem to tady četl že hrozi toto nebezpeči pokud se lahve měnijou a nemaš svoji u ktere viš  historii) děkuji za odpověd

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče