SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 17-11-2012 21:29:54

peta62
Člen
Registrovaný: 22-09-2012
Příspěvky: 326

Problem s elektrodou

Zdravim, mam invertor Gama 161, koupil jsem si 3.2 rutilky a na moje schopnosti funguje super. Se svareckou jsem dostal nejake tenci elektrody popsane cervenym J506 ( kde J vypada jako kombinovane s T ) a protoze jsem potreboval privarit paskovinu ke kari siti pouzil jsem ji. Oproti 3.2 rutilce jsem snizil proud, ale oblouk spatne naskakoval, spatne drzel, proste mel jsem velke problemy. Delam neco spatne a nebo je to jen mou malou praxi a porad jeste urcite spatnou rukou pri vareni. Dekuji.


Zase zacinam - Omicron Gama 161 a ted se jeste ucim na Omi 206

Offline

 

#2 17-11-2012 21:54:06

momák
Člen
Registrovaný: 08-10-2011
Příspěvky: 427

Re: Problem s elektrodou

Dobrý den.Myslím si,že se jedná o čínské bazické elektrody pochybné kvality.Jeden balík jsem kdysi koupil,na takové nějaké to podřadnější svařování,ale i tak jsem se proklínal.Oproti rutilce je zapotřebí mít opačnou polaritu.A ještě si vzpomínám,že ty šmejdy chtěly větší proud,než např.E-B121,jinak to nezapalovalo a oblouk měl tendenci zhasínat.Toť moje zkušenosti.


MIG/MAG Delta DTD 210+hořák Binzel MB 15 AK 4m,Fronius TP 1500+kabely 3a4m,Speedglas 9002X..

Offline

 

#3 17-11-2012 22:00:24

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Problem s elektrodou

Čínských elektrod je nejlepší se vyhnout velkým obloukem- když chceš kvalitu za slušný prachy, vol Böhler, či Rutilen 13 (rutilky). Jinak, pokud chceš šetřit, ale mít rozumný elektrody, prozkoumej bazary na netu- občas se sem tam něco objeví.............


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#4 17-11-2012 22:11:08

peta62
Člen
Registrovaný: 22-09-2012
Příspěvky: 326

Re: Problem s elektrodou

momák napsal(a):

Dobrý den.Myslím si,že se jedná o čínské bazické elektrody pochybné kvality.Jeden balík jsem kdysi koupil,na takové nějaké to podřadnější svařování,ale i tak jsem se proklínal.Oproti rutilce je zapotřebí mít opačnou polaritu.A ještě si vzpomínám,že ty šmejdy chtěly větší proud,než např.E-B121,jinak to nezapalovalo a oblouk měl tendenci zhasínat.Toť moje zkušenosti.

Dekuji moc, to co pisete absolutne sedi, ony se nejlepe chovaly s velkym proudem, ale to mi prislo zverstvo varit 110A na takovou malou elektrodu. Otacet polaritu jsem zkousel, ale nic, i kdyz je mozne, ze jsem mel jen malou trpelivost, ony chytaly velmi spatne i normalne. Asi je schovam jen na neco hodne podradneho spojeneho s mym treninkem. Dekuji moc.


Zase zacinam - Omicron Gama 161 a ted se jeste ucim na Omi 206

Offline

 

#5 18-11-2012 14:07:41

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4495

Re: Problem s elektrodou

Když se zadá do vyhledávače J506, tak vyleze plno obchodů s těmito elektrodami. A jsou tam i popisy. Takže běžně dovážená bazická elektroda. Jinak myslím, že pokud byly v originálním obalu, tak by mělo být na krabici jednak rozmezí používaného svařovacího proudu, jednak pól, na který se elektroda připojuje

Offline

 

#6 21-11-2012 17:08:28

peta62
Člen
Registrovaný: 22-09-2012
Příspěvky: 326

Re: Problem s elektrodou

Radim napsal(a):

Když se zadá do vyhledávače J506, tak vyleze plno obchodů s těmito elektrodami. A jsou tam i popisy. Takže běžně dovážená bazická elektroda. Jinak myslím, že pokud byly v originálním obalu, tak by mělo být na krabici jednak rozmezí používaného svařovacího proudu, jednak pól, na který se elektroda připojuje

Dekuji, na internet se ted urcite hned podivam, obaval jsem se ze tak kratky retezec mne ve vyhledavaci nikam nedostane. Popisy si moc rad prectu.
To je ten problem, nebyly. Dostal jsem je se svareckou jako nejaky darek navic ( verte toto muj vyber vazne neovlivnilo, koupil jsem si jine i na zaklade informaci odtud ), byly zabaleny v cerne folii dost peclive aby nenavlhly, ale popis jedine na nich. Mit obal s popisem precetl bych si ho a nezabiral misto dotazem tady.


Zase zacinam - Omicron Gama 161 a ted se jeste ucim na Omi 206

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče