SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 17-02-2013 09:12:36

archanel
Člen
Místo: Nitra
Registrovaný: 01-12-2011
Příspěvky: 38

problem s certifikatom

Dobrý deň
Mám takýto problém
Po úspešnom absolvovaní základného kurzu a štátnej skúšky som dostal len potvrdenie o vykonaní skúšky
Bolo mi povedané ze certifikát dostanem tak o 2 týždne. Už je to viac ako mesiac a stale nič ked tam zavolám tak vždy len nejaké výhovorky že už budú ze čakajú na ne
Tak som volal na výskumný ústav zváračsky a na prvú zváračskú
Tam mi povedali ze ony už s nimi nespolupracujú lebo neboli schopný platiť za certifikáty
Neviem ako postupovať ďalej
Bolo by dobré zistiť že či som vôbec registrovaný niekde alebo som bol podvedení
Neviem ako to riešiť ďalej dopočul som sa všeličo o tej škole keby som to vedel skvor určite by som tam nešiel ale mal som to najbližšie od domu
Ako by ste postupovali? Existuje nejaký register zváračov alebo to má každá certifikacna spoločnosť zvlášť
Dakujem za každú radu

Offline

 

#2 17-02-2013 12:30:02

samogin
Člen
Registrovaný: 05-12-2010
Příspěvky: 101
Web

Re: problem s certifikatom

Tady...

http://www.cws-anb.cz/t.py?t=4&i=56

Editoval samogin (17-02-2013 12:30:16)


Fronius Trans Pocket 1500TIG,Fronius Variostar 3100,Fronius Vario Synergic 4000.Fronius TransTig 1600,EWM 230 AC/DC Tetrix,Fronius Transsynergic 4000C,EWM Picomig 180,Fronius Transpuls synergic 4000,Fronius Transsteel 2200

Offline

 

#3 17-02-2013 14:27:29

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: problem s certifikatom

Nevím, nevím, archanel, ale chyba bude určitě ve Svářečské škole. Ta si totiž zve zkušebního komisaře, který má pak za povinnost vystavit příslušné dokumenty, tedy i Certifikát, které mu škola zaplatí. Požádejte proto Svářečskou školu, kde jste kurz a zkoušky podle EN 287-1 vykonal, o urgenci příslušného Certifikátu.
Jsem ale trochu zmaten tím, co píšete "Po úspešnom absolvovaní základného kurzu a štátnej skúšky som dostal len potvrdenie o vykonaní skúšky" , protože Základní kurz je podle jiné normy než EN 287-1 a žádná státní zkouška neexistuje. Takže než půjdete do té Svářečské školy tak si připravte s sebou i doklad o tom, co jste vlastně té škole zaplatil.

Offline

 

#4 17-02-2013 17:16:09

archanel
Člen
Místo: Nitra
Registrovaný: 01-12-2011
Příspěvky: 38

Re: problem s certifikatom

Dobrý deň
Prepáčte ja som sa zle vyjadril
Robil som základný kurz a potom úradnú skúšku
EN 287-1 141 T BW 5 S t6 D50 H-L045 ss nb
O tom som dostal aj potvrdenie zo školy ze som ju úspešne absolvoval
To potvrdenie je z príslušnej školy  a malo by mi slúžiť len po dobu pokiaľ mi nebude vydaný certifikát
To potvrdenie je vlastne len kvôli hľadaniu práce po dobu pokiaľ budem mať vystavený certifikát aby som mohol absolvovať aspoň pracovnú skúšku s tým ze potom dodatočne doložím certifikát
To potvrdenie je vlastne bezpredmetné a nemá žiadnu váhu ale ja teraz nemám žiadny papier v rukách okrem neho ani o absolvovaní základného kurzu ani úradnej skúšky
A v škole má len otacajú ze treba počkať ale je to viac ako mesiac a stale nič už som premárnil aj potencionalne zamestnanie lebo potrebovali certifikát a ten stale nemám
Neviem ako mám postupovať ďalej
Majiteľ školy stale tvrdí ze treba počkať ale ja som už počul o nom všeličo tak mám obavu z toho
Preto by som potreboval zistiť aspoň či som niekde registrovaný alebo nie aby som vedel ďalej v tom konať
Dakujem

Offline

 

#5 17-02-2013 20:18:01

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: problem s certifikatom

Jediným míste, které by mohlo ještě pomoci je Certifikační orgán na adrese
http://www.pzvar.sk/zoznamy-zvaracov .
Našel jsem tam i možnost.

"Zoznamy zváračov
Zoznam certifikátov "Zváračov s osvedčením" vydaných COPZ podľa noriem STN EN 287-1,2; STN EN ISO 9606-3,4,5 a STN 05 0710 a "Zváračov-operátorov/ /zoraďovačov odporového zvárania" vydaných COPZ podľa normy STN EN 1418 je prístupný na sekretariáte COPZ"

Takže kontaktujte sekretariát COPZ a ptejte se na svůj problém a jak vám mohou pomoci.

Offline

 

#6 19-02-2013 17:55:19

archanel
Člen
Místo: Nitra
Registrovaný: 01-12-2011
Příspěvky: 38

Re: problem s certifikatom

Dobrý deň
Skúšal som zavolať do Bratislavy na Prvú zvaracsku podľa rady pána Jirkatiho a žiaľ nepomohlo ani to
Žiaden centrálny zoznam zváračov nieje každá organizácia má svoju evidenciu
Tak či som niekde evidovaný alebo nie nemám ako zistiť
Volal som aj chalanom čo tam chodili so mnou a ony sú na tom tak isto tiež čakajú ale končili neskôr ako ja
Dnes som mal dalsiu pracovnú ponuku ktorú som musel odmietnuť
Neviem čo ďalej asi len čakať

Offline

 

#7 19-02-2013 18:08:54

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: problem s certifikatom

Jak se k vašemu problému vyjadřuje Svářečská škola, ve které jste absolvoval kurz? Ptejte se jich na kontakt na zkušebního komisaře. A ať vám také řeknou ze které certifikované zkušební organizace ten komisař byl. A pro jistotu si ještě zjistěte, jestli ta Svářečská škola je vůbec certifikovaná a kým. To byste měl najít i na internetu.

Offline

 

#8 19-02-2013 18:40:51

archanel
Člen
Místo: Nitra
Registrovaný: 01-12-2011
Příspěvky: 38

Re: problem s certifikatom

To ma tiež napadlo spýtať sa ich na kontakt na organizáciu s ktorej majú komisára
Škola teda majiteľ alebo vedúci školy vravi že treba čakať
Že on ich už mal v rukách ale bola tam chyba tak ich musel poslať naspäť a podobné výhovorky Vždy niečo iné preto sa mi to nezdalo
Potom som sa dozvedel že mali nejaké problémi tak som sa o to začal zaujímať
Zatiaľ má to nepotešilo čo som sa dozvedel
Skúsim tam ešte zavolať a zistiť teda tu certifikačnu organizáciu a kontaktovať ich že kde je problém

Offline

 

#9 20-02-2013 06:46:14

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: problem s certifikatom

Místo u nás ČOIky , bych u vás poslal SOIku , pokud jsi školu i zkoušky zaplatil .

Offline

 

#10 21-02-2013 12:45:51

triodina
Člen
Registrovaný: 21-02-2013
Příspěvky: 2

Re: problem s certifikatom

kdybych ja mnel takovej problem se svarecskou skolou,jak ty ,tak bych sedl do svyho fara a jel bych si pro svi prachy.

Offline

 

#11 21-02-2013 13:22:53

archanel
Člen
Místo: Nitra
Registrovaný: 01-12-2011
Příspěvky: 38

Re: problem s certifikatom

Dobry den
Aj to je jedno z rieseni
Asi tam pojdem osobne bo dnes mi ani telefon nezdvihol
Len sa trosku obavam toho ako sa vyhroti situacia a nerad by som bol trestne stihany uz som mal podobne problemi a tiez som si to vyzral ja
Urcite to budem riesit a po dnesku asi trosku radikalnejsie

Offline

 

#12 21-02-2013 14:50:54

triodina
Člen
Registrovaný: 21-02-2013
Příspěvky: 2

Re: problem s certifikatom

hodne stesti a konej co nejrychleji protoze s takovymi ,,podnikateli,, nesmis jednat v rukaviccich

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče