SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 01-02-2014 11:28:08

jankop
Člen
Registrovaný: 21-09-2013
Příspěvky: 146
Web

Re: Poučte mě o elekrodách

Je to určitě dobrá cesta pro mladé a studenty, škoda, že školní léta už mám za sebou  smile


Gama 160, Proteco 600E, „Hi-Fi" H07RN-F 3G2,5  TITANEX 35m
http://www.fancon.cz/

Offline

 

#27 01-02-2014 12:23:06

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4545

Re: Poučte mě o elekrodách

Těch mladých a studentů zas tak moc není, ti mají hodně svých vlastních oborových či zahraničních stáží.
Spíš když tady v Čechistánu u personalistů a vrcholových managorů převládl idiotický názor, že každý déle než dva měsíce bez práce nemá pracovní návyky a nemá cenu ho zaměstnávat , tak tak ať si klidně hnije na sociálce  a žije z "přepychových" Drábkových dávek, tak "kupodivu " se na takové stáže hlásí spíš ti starší.

Offline

 

#28 02-02-2014 15:28:03

franišek
Člen
Registrovaný: 10-05-2011
Příspěvky: 636

Re: Poučte mě o elekrodách

Žoši jak si psal. elekrodu mít více v pazouře a je po problému. Ono jde o to že 2,5elekrodama se u nás nehodí dělat že když svařujeme roury tak začínáme na D300 a tl steny 15mm a pokračuje to až na D1200 tl stěny 50mm. Tak si vem jak bych asi dopadl s 2,5 elekrodama. Začínám na 3,2 a pokračuji 4mm drátem. a ty 3,2elektody prodloužené provedení se bez dálkového ovládání svářečky nedá roura v pozici zavařit. Právě že ty chyby co ty elektrody dělají byly bez dálkového ovládání. S pevně nastavenými parametry.

Offline

 

#29 02-02-2014 17:42:14

ŽOS
Člen
Registrovaný: 17-07-2012
Příspěvky: 105

Re: Poučte mě o elekrodách

Tak jestli svařujete takové průměry ručně, tak na nedostatek praxe si stěžovat rozhodně nemůžete.Taky nechápu, proč by se nedalo svařovat elektrodou 3,2 bez dálkového ovládání?Svařuji tak běžně, dálkové ovládání ani nepotřebuju.Ještě mi nejde do hlavy, že v dnešní době vedení vaší firmy při svařování takových tloušťek a průmerů nesáhne po nějaké automatizované metodě, třeba SAW nebo MAG orbital, pokud je to v poloze.

Offline

 

#30 02-02-2014 21:14:32

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4727
Web

Re: Poučte mě o elekrodách

je to balzám číst tady poznatky zkušených praktiků metody 111 smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#31 02-02-2014 22:12:30

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4142

Re: Poučte mě o elekrodách

Jenomže franišku on se ptá kdy a proč . Tak mu na to odpověz přímou odpovědí . Asi bych si představoval toto , vše zavaříš i dvojkou elektrodou , ale nebude to u větších průřezů ekonomické . Ty mu tímto jen můžeš zamotat hlavu . Vše co potřebuješ zavařit doma zvládneš i dvojkou , ale narozdíl od např. franiška to budeš tvořit 10x déle , ale nemusí to být ve výsledku hůře .

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče