SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 22-02-2014 00:59:50

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Destilační kotel

Mno, on i metanolek krásně voní.. Už pár let jej spaluju ve starý pilce z bazaru. Stačí trochu víc oleje a jede krásně. Na těžbu jí neberu, ale na odvětvování a pak řezání paliva je ok. A navíc, krásně voní!!!!!!!!!!


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#27 22-02-2014 08:30:12

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4477

Re: Destilační kotel

JARDA V napsal(a):

No tím se to vysvětluje: Je totiž sakra rozdíl mezi lihem, syntetickým lihem a DOBRÝM destilátem (třeba ze švestek). big_smile big_smile big_smile

Hm, chemicky to je úplně totéž. Rozdíl je akorát v příměsích, které u  toho lihu jsou. Chemický má příměsi dané technologií výroby, přírodní  příměsi (často voňavé) dané původním kvasem. Pokud to není nějaký superčistý líh určený třeba pro nějaké speciální analýzy atd, tam by to bylo úplně jedno.
Právně je obrovský rozdíl, chemicky vyrobený líh třeba z ropy nebo zemního plynu  je nepřípustné použít jako potravinu pro lidskou spotřebu.

Například Jelínek dělá levnější slivovičku a další levnější lihoviny ( snad jen ty levnější)  klasickou dvojí destilací. Poprvé destiluje čistě jen z kvasu, pak obsah lihu v destilátu zdvojnásobí přídavkem čistého potravinářského lihu ( doufejme že ne chemického nebo dokonce "zrekultivovaného" denaturovaného ) a potom destiluje podruhé. Podobně to určitě dělají i další výrobci.

I když prakticky všechny levné lihoviny prodávané kdekoliv u nás mají pachuť, jako by tam ten líh z denaturáku byl.yikes

Offline

 

#28 22-02-2014 11:51:36

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Destilační kotel

Není nad to si udělat svůj kvas, a pak jej nechat vypálit. Jó, domácí hruškovice a slivovice. Též i jablkovice (ta je ale spíš do čaje, či na vypálení červa- je dost silná, ale dobrá!). Já vše vozí do Poněšic- mám buďto svůj kvas v tisícilitru (od octu), anebo jablka tam odvezu v celku a oni mi udělají jak kvas, tak i výpal. U slivovice a hruškovice si ho dělám raději sám smile


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#29 22-02-2014 12:21:47

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: Destilační kotel

Jo tomape tak to je . Lidi chtějí z nekvality kvalitu . No je to zaběhané tisíce let . A lidi si stejně nedají říct . Z plesnivého a shnilého či zoxidovaného kvasu neudělá sebelepší pálenice nic - a tečka . To , že oficielně Jelínek sere do značkové moravské slivovice bramborový líh , to je realita a fakt sila .

Offline

 

#30 22-02-2014 12:43:16

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Destilační kotel

Ano, bohužel. O pálenici v Poněšicích vím, že dělají kvalitní hromadný kvas z jablek- hledí na valitu- berou padanky i trhaný jablka, ale nesmí hnít. Pokud jsou hnědý od natlučení- nevadí. Jablek mám dost, takže tam je to ok. Ale hrušek moc ne- 2 stromy na pálenku a jeden na spotřebu. Mám jak měkčí- na rychlou spotřebu- ty pálím, pak mám i máslovky- ty si nechávám a nějaký se slupkou jak podešev, ale dost sladký. Ty pálím též. Švestky a blumy míchám- pak je to sladký jak cecek a slivovička je lepší.  Jablka mám na spotřebu- nový, mladý stromy a ostatní- nějaký hodně šťavnatý a vše ostatní, co mi nejede, jde do pálenice. Mám 2 zahrady- jednu novou u baráku a jednu starší u chaty- ta má ca 1ha- je to toiž součený i s vráceným sadem v 90tých letech. Ten je mladší, tak jsem to oplotil a na podzim jablka prodávám za samosběr. Jen ta údržba je dlouhá- 14 dní dovolené......


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče