SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 17-05-2014 06:40:36

Maajjo
Člen
Místo: Horná Streda, Slovakia
Registrovaný: 01-05-2014
Příspěvky: 116

KITin 2080 MIG Euro

Ako som slubil v sekcii MIG/MAG... http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=5383 , tak sem dam par postrehov pre tych, ktory by uvazovali nad kupou.
Foto nie je najkvalitnejsie, ale hadam postaci.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/5613_2014-05-16_154207.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/5613_2014-05-16_154234.jpg


Zatial mam stroj len kratko, takze uvidim co sa casom este ukaze, zatial sa mi bohuzial potvrdili obavy o posuv, vyzera a je na dotyk chatrnejsi - hlavne co sa tyka pritlaku - uvidime, kolko to vydrzi.
Labilnejsie je aj uchyt Euro koncovky ( samotnej ,,samice'' na skrini ), ked som zatiahol horak, tak sa trosku nataca, zopar stupnov, uchyt je zase plastovy, ma dost velku volu...Musim davat pozor.

Co sa tyka zvarania, tak pre mna ako amatera celkom dobre, bol u mna kamos, ten ma aj zvar.papiere, hovoril mi, ze mu chyba jemne doladenie posuvu, ze dava drot prilis rychlo. Ako pri com, ale hlavne ked som len robil husenicu na 3-ku plech, tak bola pomerne dost vysoka(trochu pomohlo ubrat prietok plynu a doladenie tlmivky co ma masinka), ale ked som uz zvaral 2-ku plech ( uz ako 2 kusy spolu ) s medzerou, tak sa zvar pekne rozlial a nebol uz taky vysoky. Zevraj by sa teoreticky dalo napojit potenciometer na privod stavi do motorka posuvu a ked tak zmensit posuv drotu,hmm?? Budem skusat, uvidime. Este som nedal dokopy nejake jokle, som zvedavy, ako sa to ukaze  tam.

Kupil som to s 5-rocnou zarukou, tak hadam stihnem volaco ,,polepit'' :-)

Popripade, ak niekto mate takyto stroj (2040 / 2080), dajte vediet Vase postrehy.


KITin 170 TIG LA, KITin 2080 MIG EURO, ForMIG 260D, Speedglas 9100X

Offline

 

#2 17-05-2014 07:13:52

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: KITin 2080 MIG Euro

Tu je moj Gamastar 1900 na ktoreho mam kupcu za 399€ ... A dobry podavac to ma ?
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2028_gamastar_1900_podavae.jpg

Offline

 

#3 17-05-2014 09:29:02

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: KITin 2080 MIG Euro

Hmm, tak jste si jak pan LFT podle prospektu zázrak koupil, pochválil, svářel 5 min a že by už první problémy? No, každý máme svůj názor jak na to co by měl umět a vydržet profi stroj.Víte, když to umíte, tak dobrej guláš uvaříte i na otevřeném ohni, sporáku nebo indukční varné desce.A zkuste dát přítelkyni nebo manželce do ruky sekeru, sirky a ať udělá vatru že výsledek bude stejnej a vy ušetříte....hi No v každém případě by to chtělo svářečský kurs nebo zaškolení a k zázračným strojkům se vyjadřovat po aspoň půlročním profi nasazení ne? Jinak mi to od obou připadá dle počtu založených vláken jako reklama na Třebíč ale na to je tu jiná rubrika nebo by stačilo jedno vlákno k typu a dále, spoustu z nás řešení levných barevných bedýnek nikam neposune. Jak říká šéf, dobrý makač umí i se shitem, ale hafo se nadře.....zdravím oba a hupsněte si zmáknout ten kurs, třeba k nám, uvařím Vám kafe...hi, preferujem Jihlavanku, z Třebíče tu máme jen med od Alfa-in.

Offline

 

#4 17-05-2014 09:58:22

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: KITin 2080 MIG Euro

Majjo
a plyn používáš směs, nebo CO2 ?

Když to srovnám se svým Pegasem, tak na první pohled taky moc důvěry nevzbuzuje, no uvidíš časem třeba
zdání klame .... my měli 1. závadu měsíc po záruce smile   big_smile

Mě osobně to, ale vůbec nevadí mašinu jsem sebral z provozu a dnes jí mám doma v dílně na hraní , po obědě
na ní hupsnu (a budu pokračovat v samozaškolení) kurz jsem dělal před 20 lety , takže evikovi vydělat nedám smile

Editoval milosak (17-05-2014 09:59:11)


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#5 17-05-2014 10:06:22

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: KITin 2080 MIG Euro

evik napsal(a):

Jak říká šéf, dobrý makač umí i se shitem, ale hafo se nadře.....    ...hi, preferujem Jihlavanku, z Třebíče

šéf je moudrý člověk, že ho zdravím smile jo a Jihlavanka zachraňuje Třebíči dobré jméno, nic jinýho tam neumí...


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#6 17-05-2014 12:21:23

LFT
Člen
Registrovaný: 22-08-2013
Příspěvky: 42

Re: KITin 2080 MIG Euro

To evik: nejsem reklamním agentem ani jakýmkoliv propagátorem třebíčských výrobců. Cílem mých vláken je získat informace od uživatelů předmětných zařízení, která v mém případě jsou určena pro domácí použití. Proto, "logicky!", uvažuji v jistých cenových relacích, kam pochopitelně nelze zařadit čístě profi zařízení. Rovněž mne těší, že podpořím českou firmu a dostanu 5 let záruku. Místo napadání Třebíče jste mohl/a uvést lepší volbu za tyto peníze, což jste neudělal/a. Pokud já působím jako propagátor Třebíče, pak Vy svými příspěvky bez argumentů, jako zhrzelý zaměstnanec pana Kuthreibera. Já jsem se svou volbou spokojen a na domácí vaření, kdy neudělám za celý život to, co profesionál za týden, jistě Kitin vyhoví.

Offline

 

#7 17-05-2014 12:46:10

rosi
Člen
Registrovaný: 26-04-2012
Příspěvky: 2

Re: KITin 2080 MIG Euro

Dobrý den, znám 2040, uvnitř na desce posunu je jediný potenciometr, kterým se dá rychlost posunu trochu snížit. Na stupeň 4'5'6' a někdy i 7 pak má krásný zvuk a svařuje pěkně (materiál do 4mm). Vyšší stupně trochu prskají. Housenky se mi také zdají vyšší, to snížení rychlosti posuvu trochu pomohlo, (CO2). R.

Offline

 

#8 17-05-2014 13:49:45

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: KITin 2080 MIG Euro

Hmm, víra i hory přenáší, tak ať Vám to oběma vydrží, vždyť jste si koupili dle prospektu po zralé úvaze echt českou a profi svářečku  a za své lováky, no jestli od holky čekáte pochvalu tak sorry, já s tím jenom svářím a tak mám priority nastavené jinak, někdo vdolky, jinej holky,že?A že přispěju do Vašeho vlákna a nemám souhlasný názor.......hi..zmákněte si kurs a svářejte, svářejte,svářejte...To s tou podporou české firmy jste měl uvést hned, třeba Fronius vyrábí v Krumlově a EWM v Jiříkově....

Offline

 

#9 17-05-2014 14:24:20

Voitano
Člen
Registrovaný: 08-05-2009
Příspěvky: 169

Re: KITin 2080 MIG Euro

Evik: Chtěl bych se zeptat, co je příčinou Vaší averze na Třebíčské výrobky a raději doporučujete nějaký zahraniční stroj od cizích firem? Je to proto,že mají špatné stroje a Vy jste s nima musela svařovat? Nebo že něco dělají v číne a tady to kompletujou?  Možná, že ty jejich mašiny nejsou nic extra proti zavedeným značkám, ale pokud se s nima dá dělat, tak proč je tak odsuzovat před koupěchtivými zájemci?  Já už se na to dívám trochu jinak. Je to domácí značka( doufám) a dává našim lidem práci a peníze. Když budeme přistupovat s despektem ke všemu, co se u nás vyrobí a budem dávat přednost dovozu, půjde to tu do kytek ještě více.  Už tak se v naší ekonomice hodně věcí dováží a daly by se dělat u nás, i když za dražší peníze.  Představte si, že bychom  dávali  radši přednost zahraničnímu svářeči před Vámi, protože bude levnější( asi nebude kvalitnější, ale já zase nestavím atomový reaktor). Budete na pracáku a postupně se roztočí spirála a budeme nakonec v pytli všichni. Ale je fajn, že už každý máme možnost volby......

Je mi samozřejmě jasné, že chce každý za své prachy to nejlepší, když s tím musí každý den pracovat. Nebo snad Třebíčský stroj za 30tis nemá šanci proti  zahraničnímu značkovému za 30tis.?

Editoval Voitano (17-05-2014 15:54:55)


Elektronik - lepič

Offline

 

#10 17-05-2014 14:55:41

Calvera
Člen
Registrovaný: 28-02-2007
Příspěvky: 61

Re: KITin 2080 MIG Euro

Eviku Eviku. Vždyť to sama píšeš, kupuje to pro sebe na své domácí šmudlání za SVÉ LOVÁKY. To je bohužel rozdíl oproti tomu, když to šéf koupí do práce a má mu to vydělávat. Já když si kupuju vercajk, tak bych taky chtěl jenom to profi nej, ale vzhledem k tomu, že si to musím zacvakat z vlastní kapsy, tak holt musím dělat kompromisy. Apropo, co bys teda doporučila na domácí svařování, materiál do tl. dejme tomu do 5mm, cena do 20 tis. Kč (to by tak odpovídalo tomu KITinu), v rámci omezeného místa ne moc velké a aby to nepotřebovalo malou elektrárnu (tj. jistič tak do 20A)?

PS: A doufám, že se tahle diskuze nezvrhne v osobní osočování :-(

Offline

 

#11 17-05-2014 15:15:37

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: KITin 2080 MIG Euro

Evik a proc su ti nevhodne svařečky z Třebíče ? Vysvetli nám to , pišeš len negatíva o nich každých vláknech ... Voitano , naco sa pytas nezmysly , je tych OMICRONu za tatrovek a su drahe , tak radsej kupi kazdy lacnejsiu CHINU a potom plieni tu forum nahradnima dilemi ... A lacnecsie a zvara to tak isto , a je to stroj za 200€ , ked sa pokazi za 5rokov , tak kupim nove a nie opravovat .... Co uz aj kladky a motorku uhliky a komutaror vyjazdeny ...

Editoval atishajn (17-05-2014 15:24:22)

Offline

 

#12 17-05-2014 16:27:04

LFT
Člen
Registrovaný: 22-08-2013
Příspěvky: 42

Re: KITin 2080 MIG Euro

Eviku, Fronius je český, ale za 5000? A jsme zase u toho. Každý chce profi nářadí, ale když to přepočtu na odvedenou práci, pak si raději mohu zavolat firmu a ne si to vařit sám. Pochopte už prosím, že vy asi vaříte profesionálně, ale my,  co se tu ptáme na co se ptáme, vaříme doma za své. Obrazně, na Vaší housenku 1km já udělám 1m. A to opravdu nemusím kupovat svářečku za 10 a více tisíc!

Offline

 

#13 17-05-2014 17:30:30

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: KITin 2080 MIG Euro

Hmm, ale finanční je jinde, tady se řeší svařování, ne? Jinak startujete na našlápnutí, projděte si prosím mé příspěvky, žádná averse, pouze jiný názor na profi stroje.Jo a mám Vám navrhnout že když se dáte aspoň 3 dohromady na kurs Tig tak Vám šéf sežene ten profi zázrak dle požadavku aby jste to nemuseli při zkouškách vařit obyčejným Froníkem nebo EWMkou....a já Vám k tomu budu vařit to kafe....hi.jinak k vláknu, tu čtyřkladku jak má pan Atishajn by to chtělo dodělat a hupsla bych za nějakým elektrotechnikem ať za poťák posuvu zmákne nějaký odporový můstek,stejně to budete valit jen na 08 drát, zdravím od sporáku, peču na neděli bůček a buchty s mákem...

Offline

 

#14 17-05-2014 17:58:35

LFT
Člen
Registrovaný: 22-08-2013
Příspěvky: 42

Re: KITin 2080 MIG Euro

Eviku, nestartuji na první našlápnutí, pokud to bylo směrováno mně. Pouze Od Vás konečně chci získat informace, o které Vás žádá již několik zdejších uživatelů. A to, sdělte argumenty, proč třebíčské svářečky jsou špatné. Nic víc, nic míň. Doposud pouze ironizujete a fakta žádná. V posledním příspěvku uvádíte:
"...žádná averse, pouze jiný názor na profi stroje..."
Ale já jsem se na žádný profi stroj neptal a Vy jste jako reakci na mou otázku opět, jako vždy, napadla Třebíč. Ta diskuze mi připadá v duchu "já o voze, ty o koze".
Šéfa a celou Vaší svářečskou školu pozdravujte. My nesháníme kurs sváření, ale informace od uživatelů. Abychom neplevelili různá vlákna, založím v této sekci samostatné vlákno, speciálně pro Vás, kde snad již shrnete Vaše negativní zkušenosti s přístroji Omicron a KITin. Děkujeme.

Offline

 

#15 17-05-2014 18:09:12

Calvera
Člen
Registrovaný: 28-02-2007
Příspěvky: 61

Re: KITin 2080 MIG Euro

Ach jo, obvykle se do těchto "plodných" diskuzí nezapojuju, ale teď to zkusím ještě jednou. Tady přece nikdo netvrdí (aspoň myslím), že ty svářečky z Třebíče za bratru do 20tis. jsou nějaké profi mašiny. Soudný člověk ví, že jsou to lepší hoby stroje, vyrobené, popř. smontované z dovezených dílů někde v ČR. Majitelé těchto "zázraků" nestartují proto, že bys je nějak urážela. Startují proto, že tvé příspěvky vnímají jako pošklebování. Nezlob se na mě, ale je to tak. Každý si prostě EWM nebo Fronius dovolit na domácí lepení nemůže (i když bych taky moc chtěl). Jestli už i Třebíč stojí za starou belu, prosím Admina o doplnění článků "kupujeme levné COčko - jak se nenapálit 3". Může se to jmenovat třeba Nekupujte svářečky pod 30.000,- jsou to nekvalitní šunty, které v domácím profi nasazení nic nevydrží smile
Tak pevnou ruku a ty buchty bych prosil tvarohové, mák moc nemusím smile

Offline

 

#16 17-05-2014 19:46:05

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: KITin 2080 MIG Euro

pár lidí se ptá evik proč nedoporučuje Kitin, je to nespolehlivý výrobek, neznám celý sortiment co Kitin vyrábí
ale aparát který od nich mám já je prostě nespolehlivý - občas nelze chytit oblouk, občas oblouk chcípne v polovině elektrody, občas chcípne při pokusu oblouk zkrátit/prodloužit.  Když si to koupí kutil na domácí vaření může se mylně domnívat že je chyba u něj.
Není to jen moje zkušenost, je tady na téma Kitin popsáno půl svarfóra smile
Pokud jde o elektronická střeva svářeček, myslím že všechny součástky se vyrábějí v číně. Záleží zda výrobce kupuje u kvalitního číňana nebo u plagiátora.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#17 17-05-2014 20:16:09

Maajjo
Člen
Místo: Horná Streda, Slovakia
Registrovaný: 01-05-2014
Příspěvky: 116

Re: KITin 2080 MIG Euro

evik napsal(a):

Hmm, tak jste si jak pan LFT podle prospektu zázrak koupil, pochválil, svářel 5 min a že by už první problémy? No, každý máme svůj názor jak na to co by měl umět a vydržet profi stroj.Víte, když to umíte, tak dobrej guláš uvaříte i na otevřeném ohni, sporáku nebo indukční varné desce.A zkuste dát přítelkyni nebo manželce do ruky sekeru, sirky a ať udělá vatru že výsledek bude stejnej a vy ušetříte....hi No v každém případě by to chtělo svářečský kurs nebo zaškolení a k zázračným strojkům se vyjadřovat po aspoň půlročním profi nasazení ne? Jinak mi to od obou připadá dle počtu založených vláken jako reklama na Třebíč ale na to je tu jiná rubrika nebo by stačilo jedno vlákno k typu a dále, spoustu z nás řešení levných barevných bedýnek nikam neposune. Jak říká šéf, dobrý makač umí i se shitem, ale hafo se nadře.....zdravím oba a hupsněte si zmáknout ten kurs, třeba k nám, uvařím Vám kafe...hi, preferujem Jihlavanku, z Třebíče tu máme jen med od Alfa-in.

1. Nie som ziadny predajca, ani nechcem robit reklamu, za to mi nikto neplati!
2. Nie som debil, ktory spadol z oblakov, neocakaval som od toho ziadne zazraky, len som skonstatoval, ze na moje domace pouzitie mi to UPLNE staci - a staci mi kratko, kedze s MMA som uz par veci robil, tak si to viem pre seba porovnat - MAM TO NA DOMA!!! NECHVALIM, IBA KONSTATUJEM!!! A uz vobec som si nemyslel, ze kupujem profi stroj na nasadenie 8hod. denne, 250 dni v roku!!!!!!!!
3. Mesiac pred kupou som presiel vsetko co sa dalo najst ku zvarackam Kuhtreiber, Omicron a Alfa-In a z toho mala informacii, som si vybral prave tuto - tecnicka stranka veci, servis a financie.
4. Pretoze na tomto fore bolo zalostne malo info o tomto stroji, rozhodol som sa zalozit toto vlakno a hodlam sam doplnit aj pripadne negativa (vid uz mnou niekolko krat spominani a dopitovany posuv + ovladanie).
5. Chcel som len, aby niekto kto zvazuje kupu, mohol si aj o niecom precitat, co mu aj nieco da do zivota, Vas gulas a kava nikomu velmi nepomoze!
6. Uz VAS VELA KRAT oslovili, aby ste sa vyjadrila, preco reagujete na dane znacky tak, ako reagujete, mna skor zaujima, co som sa Vas pytal na inom vlakne - CO SI MA CLOVEK NA DOMA KUPIT, KED MA NA KOMPLET MIG/MAG 600 az 800 euro??? Budte taka dobra a odpovedzte mi na to! Zeby som si kupil prenosne KEMMPI za 1400 euro + vybava?? Alebo uz volaco trofazove za 2500?? Alebo rovno za 5000 ako mate VY??
7. Co si to dovolujete, niekoho posielat na kurz?? Nic Vas do toho nie je, nemate ani potuchy o tom co clovek na druhej strane LAN kabla v zivote dokazal ani cim sa zivi!! Na co mi Vas kurz bude? Aby som spravil krajsiu husenicu na regali do pivnice, na stojan pre kvetinac alebo na vyfuku na aute??
8. Ked som toto forum nasiel, mylne som si myslel, ze sa tu aj amater stretne s pochopenim, ze chce aj on nieco dokazat vyrobit a ze mu v tom niekto skusenejsi aj pomoze, poradi, pokial bude vediet. Aspon tak sa spravam v zivote JA!!!..Miesto toho som sa akurat poriadne nasral!!!
9. Dakujem kazdemu normalnemu clenovi tochto fora, ktori okrem pisania sprostosti napisu komukolvek odpoved, ktora ho posunie v technologii zvrarania k lepsiemu pochopeniu tejto discipliny! Nastastie je Vas tu vacsina!!!

Editoval Maajjo (17-05-2014 20:17:16)


KITin 170 TIG LA, KITin 2080 MIG EURO, ForMIG 260D, Speedglas 9100X

Offline

 

#18 17-05-2014 20:33:05

Maajjo
Člen
Místo: Horná Streda, Slovakia
Registrovaný: 01-05-2014
Příspěvky: 116

Re: KITin 2080 MIG Euro

atishajn napsal(a):

Tu je moj Gamastar 1900 na ktoreho mam kupcu za 399€ ... A dobry podavac to ma ?
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … odavae.jpg

NEMA, pretoze pritlak je taky isty ako na tom KITin-e... hmmm??
O ten plast, ten este ako tak, malo by to byt ABS, takze toho sa az tak nebojim. Ked tak, cele to stoji 25 Euro, tak to vymenim. Kolko stoji 4-kladka?? :-)

Editoval Maajjo (17-05-2014 20:46:13)


KITin 170 TIG LA, KITin 2080 MIG EURO, ForMIG 260D, Speedglas 9100X

Offline

 

#19 17-05-2014 20:35:28

Maajjo
Člen
Místo: Horná Streda, Slovakia
Registrovaný: 01-05-2014
Příspěvky: 116

Re: KITin 2080 MIG Euro

milosak napsal(a):

Majjo
a plyn používáš směs, nebo CO2 ?

Když to srovnám se svým Pegasem, tak na první pohled taky moc důvěry nevzbuzuje, no uvidíš časem třeba
zdání klame .... my měli 1. závadu měsíc po záruce smile   big_smile

Mě osobně to, ale vůbec nevadí mašinu jsem sebral z provozu a dnes jí mám doma v dílně na hraní , po obědě
na ní hupsnu (a budu pokračovat v samozaškolení) kurz jsem dělal před 20 lety , takže evikovi vydělat nedám smile

Ved to je to, ze mam ciste CO2, preto som si povedal, ze dobre, ze mi to staci :-)

Ja sa tiez skolim viacmenej sam, pokus-omyl, mam to hobby, casu mam dost :-)


KITin 170 TIG LA, KITin 2080 MIG EURO, ForMIG 260D, Speedglas 9100X

Offline

 

#20 17-05-2014 20:41:52

Maajjo
Člen
Místo: Horná Streda, Slovakia
Registrovaný: 01-05-2014
Příspěvky: 116

Re: KITin 2080 MIG Euro

rosi napsal(a):

Dobrý den, znám 2040, uvnitř na desce posunu je jediný potenciometr, kterým se dá rychlost posunu trochu snížit. Na stupeň 4'5'6' a někdy i 7 pak má krásný zvuk a svařuje pěkně (materiál do 4mm). Vyšší stupně trochu prskají. Housenky se mi také zdají vyšší, to snížení rychlosti posuvu trochu pomohlo, (CO2). R.

Kamos to skor myslel tak, ze by sme nechali nastavanie tak ako je, ale dorobit dalsi potenciometer a tym regulovat prud, ktory ide motorka podavaca, cize dalsie krutilko na skrinku...nieco na sposob tej korekcie napatia, co tam je, ale iba do minusu. Cize by si rozum stroja myslel svoje, ale my by vedeli zase svoje :-)


KITin 170 TIG LA, KITin 2080 MIG EURO, ForMIG 260D, Speedglas 9100X

Offline

 

#21 17-05-2014 21:04:52

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: KITin 2080 MIG Euro

Maajjo
Jo to mám rád sám si všechno vyzkoušet moje řeč a pokud tě to neživí svářečskou školu nepotřebuješ.


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#22 17-05-2014 22:51:24

Maajjo
Člen
Místo: Horná Streda, Slovakia
Registrovaný: 01-05-2014
Příspěvky: 116

Re: KITin 2080 MIG Euro

milosak napsal(a):

Maajjo
Jo to mám rád sám si všechno vyzkoušet moje řeč a pokud tě to neživí svářečskou školu nepotřebuješ.

Tiez si myslim.


KITin 170 TIG LA, KITin 2080 MIG EURO, ForMIG 260D, Speedglas 9100X

Offline

 

#23 18-05-2014 07:38:30

Maajjo
Člen
Místo: Horná Streda, Slovakia
Registrovaný: 01-05-2014
Příspěvky: 116

Re: KITin 2080 MIG Euro

Maajjo napsal(a):

rosi napsal(a):

Dobrý den, znám 2040, uvnitř na desce posunu je jediný potenciometr, kterým se dá rychlost posunu trochu snížit. Na stupeň 4'5'6' a někdy i 7 pak má krásný zvuk a svařuje pěkně (materiál do 4mm). Vyšší stupně trochu prskají. Housenky se mi také zdají vyšší, to snížení rychlosti posuvu trochu pomohlo, (CO2). R.

Kamos to skor myslel tak, ze by sme nechali nastavanie tak ako je, ale dorobit dalsi potenciometer a tym regulovat prud, ktory ide motorka podavaca, cize dalsie krutilko na skrinku...nieco na sposob tej korekcie napatia, co tam je, ale iba do minusu. Cize by si rozum stroja myslel svoje, ale my by vedeli zase svoje :-)

Este ma napadlo, neskusal si 0.6 drot? Ci to nahodou nebolo lepsie...


KITin 170 TIG LA, KITin 2080 MIG EURO, ForMIG 260D, Speedglas 9100X

Offline

 

#24 18-05-2014 19:36:28

rosi
Člen
Registrovaný: 26-04-2012
Příspěvky: 2

Re: KITin 2080 MIG Euro

O.6 drát jsem zkoušel, ale nějak mě to nenadchlo ( už nevim proč ,je to skoro 2 roky). 2080 by měla být trochu silnější, což se určitě hodí.
Je mi divné, že s tím nesmyslně rychlým posuvem nic u výrobce za tu dobu neudělali. Že by měla Evik pravdu ??? R.

Offline

 

#25 18-05-2014 21:30:12

Maajjo
Člen
Místo: Horná Streda, Slovakia
Registrovaný: 01-05-2014
Příspěvky: 116

Re: KITin 2080 MIG Euro

rosi napsal(a):

O.6 drát jsem zkoušel, ale nějak mě to nenadchlo ( už nevim proč ,je to skoro 2 roky). 2080 by měla být trochu silnější, což se určitě hodí.
Je mi divné, že s tím nesmyslně rychlým posuvem nic u výrobce za tu dobu neudělali. Že by měla Evik pravdu ??? R.

Silnejsia ani nebude(myslim ,,motoricky''), skor to ma silnejsi chladic, aby sa to tak nekurilo :-) On ten posuv ani tak nezmyselny nie je, ked som varil 2mm material, tak som ho pekne prekuril durch a vtedy zvar tolko nevystupal, pekne ho valilo dnu (tak by to aj podla mna malo byt), lenze ked som skusal nieco hrubsie, tak ten prievar uz bohvie aky nie je, tak sa husenica viac zdvihne. Neviem, myslim si...Majstri v Trebici spravili nejake nastavenie (v navode na obsluhu su aj hodnoty uvedene), ale ci to tak aj v reali je, to uz nevieme.

     2040   2080          2080 prud/A     2080 napatie/V
1    1,0      1,0                  20                15
2    1,7      1,8                  37                15,75             
3    3,2      3,4                  53                16,75           
4    4,0      4,3                  70                17,5               
5    4,9      5,3                  87                18,25                                         
6    5,5      6,4                 103               19,25   
7    6,7      7,2                 120               20     
8    8,5      9,4                 137               20,75         
9    9,8     10,6                153               21,75         
10  11,0    12,0                170               22,5 

Neviem to posudit, ale na obdobnych strojoch som nasiel hodnoty tak okolo 15 m/min maximum, takze by to nemuselo byt az tak vela. Dalsi vec je aj ochrana Co2 a nejaky mix ArCo2...
Hodnoty prudu a napatia su pozaokruhlovane...Skor ci nemaju v ten synergii nieco spatne, alebo v trafe, az taky dobry nie som :-)

20.5. idem do Nitry na welding expo, ak tam nedaj boh majstri budu, ja sa ich velmi rad opytam! Neboj nic :-)

Evik ciastocne ma pravdu, len ju napise stylom, ze my vsetci sme blbci, len ona je lietadlo!!!! :-)


No teraz som nasiel jedno videjko http://www.youtube.com/watch?v=8NUFYGE4Lug , mam to taketo obdobne (vyska tej husenice - aj kutovy aj tupy)...Tak neviem, dobre ci zle? Obrusime a bude idealno :-)

Editoval Maajjo (18-05-2014 22:13:37)


KITin 170 TIG LA, KITin 2080 MIG EURO, ForMIG 260D, Speedglas 9100X

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče