SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 22-06-2014 02:24:37

Drakoush
Člen
Místo: Nitra (Slovensko)
Registrovaný: 17-04-2013
Příspěvky: 131

ČKD KS250R zhadzuje istič

Zdravím,

mám na stole mašinu KS250R s problémom - vyhadzuje istič. Kolega dotrepal túto opachu s tým, že mu zhadzuje istič. Doma to skúšal, strelil mu kondenzátor C3 na schéme (http://svarforum.cz/forum/zobrobr.php?i … s_2500.jpg) a vraj vyhadzuje istič pri nastavení menších prúdov. Neviem, či to s tým má niečo spoločné, no ja si myslím, že nie, lebo k obom iniciáciám ističov prišlo pri zapnutí zdroja, nikoliv pri uberaní prúdu (všetko naprázdno), navyše sekundár trafa bol odpojený a bola len čisto náhoda, že pri vytočení potenciometra na max. prúd k iniciácii nedošlo.

Otázka ale znie, čo to môže spôsobovať? Pri prvom pokuse bol poťák na maximum a aparát bol zapnutý. Všetko nabehlo. Pri druhom pokuse bol aparát na minime, zasiahol skorej B20A v hlavnom rozvádzači a pri treťom pokuse tam bolo "navolených" nejakých 40A a zasiahol B25A hlavný istič. Mne sa zdá, alebo lepšie povedané - ja to vidím na prúdové špičky a eventuelne by mi tento problém vyriešil softstart. Chcem sa ale opýtať, či toto už niekto neriešil na rovnakom type zváračky a či mi potvrdí toto tvrdenie, alebo príde s iným návrhom.

Ďalej by ma zaujímalo (čisto zo zvedavosti), ako mohol vyfučať C3? K vyfučaniu C3 došlo pri zapnutom aparáte naprázdno a plynulej zmene (stále zapnutý aparát) od maxima k minimu sa pod určitou hranicou udiala táto vec. Znova mi to skýtá otázku, či nie je zrada v regulácii, ale pri pohľade na schému mi to nič nehovorí.

Okrem iného som našiel jeden prerazený tyristor (jeho odpor v zatvorenom stave je v oboch smeroch takmer nulový) a prerušený motor ventilátora (nekonečný odpor, žiadna indukčnosť). Tu by som tiež prijal každú radu, ako daný motor ventilátora otvoriť - môže sa jednať o odspájkovanie prívodného vodiča k drôtu, čo sa dá opraviť, alebo prehorenie vinutia, čo sa tiež dá opraviť, ale nebudem to robiť.

Za všetky odpovede a postrehy ďakujem,

Ľuboš.


Servis zváracej techniky.

Offline

 

#2 23-06-2014 06:38:22

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4142

Re: ČKD KS250R zhadzuje istič

B25A nemůže uživit při startu KS , C3 je namáhán 400V střídavými , vybuchují běžně . Takže softstart .

Offline

 

#3 23-06-2014 09:39:43

Sender
Člen
Registrovaný: 21-04-2008
Příspěvky: 700

Re: ČKD KS250R zhadzuje istič

Zkusit svářešku někde,kde je jistič min. C25A ,nejlíp C32A.B25A je málo.
Řešit softstart,nebo jinou svářečku.

Offline

 

#4 24-06-2014 11:42:32

Drakoush
Člen
Místo: Nitra (Slovensko)
Registrovaný: 17-04-2013
Příspěvky: 131

Re: ČKD KS250R zhadzuje istič

Ďakujem za odpovede, namontovaný softstart, zváračka ide krásne.


Servis zváracej techniky.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče