SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 01-07-2014 12:15:12

franus
Člen
Registrovaný: 24-09-2008
Příspěvky: 4

Inconel Alloy 600

Má zde někdo zkušenosti s materiálem Inconel Alloy 600 (W.Nr. 2.4816), spíše tedy s jeho nákupem?
Potřeboval bych doporučit nějakého dodavatele svářecího drátu nebo i firmu, která používá drát ke svařování tohoto matroše, dejme tomu průměr minimálně 1mm, a kdo by byli ochotní odvinout z cívky 2-3kg, nebo mají nějaký zbytek cívky k dispozici. Zatím všichni nabízí celou 10kg cívku.
A dále bych uvítal tip na nějakého dodavatele, výrobce, případně zpracovatele, kdo by mohl mít nějaké polotovary skladem nebo za nějakou dobrou cenu.

Co jsem poptával tento materiál, tak všechny firmy to překupují ze zahraničí, kdo ví přes kolik to jde prostředníků atd…. Zkrátka raději bych nějaký zdroj, který by byl levnější.

Offline

 

#2 01-07-2014 17:01:12

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1154

Re: Inconel Alloy 600

Svářecí drát přímo od výrobce stojí v průměru 1,0 mm kolem 1 800,- Kč na cívce 15 kg. Tuto slitinu používá i v tuzemsku celá řada firem, zejména výrobců energetických a chemických zařízení.  A možná budete překvapen, ale s odběry běžně desítek a často i set kg. To už je cena samozřejmě o něco nižší. Mimochodem, tato slitina je z Ni slitin řekl bych nejběžnější a nejobyčejnější smile
Svařování Ni slitin je poměrně dost kvalifikovaná práce, tedy pokud má svar splnit deklarované vlastnosti. Začíná to již odděleným pracovištěm, jinou přípravou svarových ploch, procesem svařování, atd., atd. Nevím, nevím jestli je vhodné shánět někde různé levné zbytky, bez prokázaného původu. S takovou filozofií bych se s ohledem na určení těchto slitin radši do zakázky nepouštěl.

Offline

 

#3 02-07-2014 10:03:19

franus
Člen
Registrovaný: 24-09-2008
Příspěvky: 4

Re: Inconel Alloy 600

Asi jste to špatně pochopil. Na výrobu zařízení potřebuji cca 2kg svářecího drátu. Mám nabídku na 10kg drátu za 20.000kč. Tzn. že po vyrobení mi zbyde 8kg (16.000 kč bude ležet v koutě). Dále z tabule 1000x2000x1,6mm (cena 45.000kč) využiji cca 60% (dalších 28.000kč bude ležet v koutě). Dále je tu spousta „bižuterie“ která vychází od 27.000kč/kg – až po rozumných 1400kč/kg (trubky, pásoviny, kulatina, plechy 0,5 – 15mm). Rozpočet na výrobu této zakázky máme zajištěný v tom není problém, jen se mi nechce kupovat zbytěčně materiál, aby se pak minimálně 44 tisíc válelo na dílně jen tak, případně jsou zde další položky, kde by šly další prostředky ušetřit.
Člověk, který nám kdysi Inconel svařoval tigem, říkal ze se mu někde podařilo koupit přídavné dráty samostatně (já mám nabídky jen na 4,5kg balení).
Jen mě napadlo, že když v ČR je celá řada firem používající tento materiál a kupují ho po desítkách kg, tak pro ně nebude třeba problém odprodat 2kg drátu, nebo nabídnout ¾ tabule plechu místo toho abych kupoval celou, nehledě na to, že i díky svému velkému odběru mohou být cenově někde jinde. Rozhodně zde nejde o nakupování levných zbytků.
Pokud víte o nějakých firmách, které se zabývají zpracováním (nebo třeba i prodejem) Inconelu Alloy 600, tak budu rád za nějaké info. Já jsem poptával materiál a drát u firem Bibus, Inkosas, Nerez.cz, jsou to všechno obchodní firmy, které si vše nechají řádně zaplatit (od přečtení poptávky až po režijní a přípravné časy při dělení materiálu).

Offline

 

#4 02-07-2014 14:08:08

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: Inconel Alloy 600

S tím přeprodáváním materiálů je docela problém. U řady dodávaných materiálů je v dodacích podmínkách doložka, že jejich atesty nebudou předány "třetí" firmě. A při regulérní zakázce použít materiál bez atestu může znamenat storno zakázky ze strany odběratele při závěrečné přejímce. A tomu je srdečně jedno, kolik kdo a komu za materiál zaplatil. Pro něj je důležitý prokazatelný původ materiálu a tím je právě atest. Samozřejmě některé firmy se rády zbavují zbytků drahých materiálů, ale pro další profesionální výrobu to moc není. Je to obdobný případ, jako když zákazník při přejímce požaduje doložení platných oprávnění svářečů a kontrolorů. Proto je velice dobré si už ve smlouvě pečlivě ošetřit co a v jakém rozsahu bude zákazník jako podmínku platby požadovat.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče