SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 04-12-2014 20:04:06

jurdacurda
Člen
Registrovaný: 04-12-2014
Příspěvky: 1

Svářeč v částečném invalidním důchodu.

Zdravím všechny svářeče!
Potřeboval bych poradit s touto mojí situací.
Před několika lety jsem měl těžký úraz a ocitl jsem se v plném invalidním důchodu. Teď po letech, co mě doktoři dali dohromady, mám jen důchod částečný.
Vlastním svářecí průkaz s těmito zkouškami:
Z-G1, Z-E1, Z-M1
EN 287: 111 TBW W01 B t 10 D 159 H-L045 ss nb
EN 287: 135 TBW W01 B t 10 D 159 H-L045 ss nb
Na přezkoušení z bezpečnosti dle ČSN 050705 jsem byl naposled v březnu 2013 (v lednu nebo únoru mám v plánu jít na proškolení).
Rád bych se ke svařování vrátil, ale nevím zda-li projdu lékařskou prohlídkou. Z mého hlediska se cítím zdravotně v pořádku s minimálním omezením. Zajímalo by mě jakou mám šanci projít a nebo jak to udělat, abych prošel.
Dále by mě zajímalo jestliže projdu lékařskou prohlídkou a udělám veškeré zkoušky, jak z bezpečnosti tak ze svárů, jaké mám pak šance získat práci jako zaměstnanec a nebo jako živnostník.
Děkuji za veškeré názory.

Offline

 

#2 04-12-2014 20:28:31

Robi G
Člen
Registrovaný: 15-09-2014
Příspěvky: 978

Re: Svářeč v částečném invalidním důchodu.

Zdravím Vás
Mal som kolegu zvárača na polovičnom invalidnom dôchodku(mal problém s chrbticou).Firma ho s radosťou zamestnala keďže dostala dotáciu za vytvorenie chráneného pracovného miesta.Bol vynikajúci odborník ,neraz za 6hod toho nazváral viac ako mladý zvarači za celú smenu.

Offline

 

#3 04-12-2014 20:50:13

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: Svářeč v částečném invalidním důchodu.

Nevím, jak dlouho jste byl nemocen, ale musím vám připomenout, že se situace ve svařování docela rychle a významně mění. Základní kurzy, ač si to mnozí nechtějí přiznat, ztrácejí díky postupnému zpřísňování norem využitelnost. Certifikáty podle ČSN EN 287-1 mají platnost dva roky a je možné je "obnovovat" ještě do druhé poloviny příštího roku. Pak už budou, až na nějaké výjimky dané výrobkovými normami, certifikáty jen podle ČSN EN ISO 9606-2. Nevim jaká je souvztažnost mezi částečným invalidním důchodem a příjmem z pravidelného zaměstnání či z podnikání.
Jestli získáte nebo nezískáte práci jako svářeč je závislé na tak velkém množství faktorů, že vám na to nikdo nebude moci seriózně odpovědět.

Offline

 

#4 04-12-2014 21:34:15

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Svářeč v částečném invalidním důchodu.

Pokud máte částečný invalidní důchod, tak doporučuji jít do metody TIG. je to pěkná prácička, navíc ne taková dřina. Pokud máte zkušenosti a cítíte se být fit, tak není problém......


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#5 06-12-2014 10:11:05

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Svářeč v částečném invalidním důchodu.

no já bych odpověděl spíše takto že sehnat práci jako ze zdravotního hlediska je jak na vaší upřímnosti k budoucímu zaměstnavateli tak na vašem obvodním - praktickém lékaři u vás že zatajíte případné problémy a na lékaři co mu dovolíte napsat do vstupní zdravotní prohlídky možná že u invalidního buď částečného nebo plného to je možná jedno nevím je možnost té zmiňované dotace na chráněné místo (sice o tom pochybuji leč možná snad ..) já osobně mám problém se zády po úrazu ještě s koleny záda že nesmím zvedat těžké věci těší jak 5kg (pětkilogramů) a s koleny že nevydržím dlouhodobě -víc jak 5-6hodin (podle počasí) trvalého stání někde (prostě mě začne bolet koleno že musím jít sednout a dělat něco jiného) dle doporučení lékaře různorodá pracovní náplň bez zvedání břemen, co ale za irmu si vezme jako zaměstnance krypla co nic nezvedne navíc kde hrozí časté marodění a bez inv. důchodu čili bez možnosti oné zmiňované dotace zkoušel sem ale nevlezl sem se do tabulky takže zbývá jedině zdravotní stav před zaměstnavatelem utajit a riskovát svoje zdraví doktorovi nakecat že se v budoucím zaměstnání nic těžkého nezvedá případně je k dispozici jeřáb, já dělal kolik let na kovárně doktorce sem řekl to s tím jeřábem a bylo je teda pravda že občas se mi záda zablokovali tak že sem odcházel po čtyřech tak to vidím já osobně a jako živnostník to je absolutně váš problém prvních 14dní dostanete to co ste si našetřila patnáctý den od státu podle výše nemocenského pojištění: http://www.penize.cz/kalkulacky/nemocen … censkaOSVC a to taky nevím co chcete jako invalida ač částečný jako živnostník vytvářet, beru to podle sebe je to v p.r.d.e.l.i

Editoval Kramlik (06-12-2014 10:12:54)

Offline

 

#6 06-12-2014 12:43:29

Robi G
Člen
Registrovaný: 15-09-2014
Příspěvky: 978

Re: Svářeč v částečném invalidním důchodu.

Na Sk to vyzerá asi takto http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanos … e_id=13090 Čiastočný invalidi tam pracovali traja ,sluchovo postihnutý chalan a ešte jeden schizofrenik.Ten zvarač bol odborník ,ale tý ďalší dvaja to mali na háku ,keďže ich dva roky nemohli prepustiť.
A samozrejme firma na dielňach žiadne úpravy nerobila...

Offline

 

#7 06-12-2014 13:34:42

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: Svářeč v částečném invalidním důchodu.

Dnes má většina firem svého smluvního lékaře, který pro ně zajišťuje vstupní zdravotní prohlídky.  Tento lékař má docela podrobné informace o pracovní náročnosti na jednotlivých pracovních místech. A protože je taková smlouva pro lékaře docela výhodná tak se do firmy lidé, kteří by z nějakého důvodu nemohli podávat požadovaný pracovní výkon, prostě nedostanou. Samozřejmě, překážky jsou od toho, aby se překonávaly, a to platí i o smluvních lékařích. Jenže pak ještě nastupuje institut zkušební doby a to je docela často problém, protože makat tři měsíce v plném zatížení a při tom "držet hubu a krok" dokáže jen málokdo.
Pokud jde o člověka s omezenou pracovní schopností, vždy záleží na dohodě s firmou, do které chce nastoupit. A hlavně záleží na tom, zda takového člověka firma potřebuje. Doporučil bych nejdříve zkusit nějakou brigádu jako svářeč pro ověření vlastních možností a schopností. Zrovna teď, na konci roku, hledá řada firem svářeče aspoň na brigádu pro splnění svých závazků do konce roku.

Offline

 

#8 08-12-2014 16:27:08

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Svářeč v částečném invalidním důchodu.

Zabývat se coby invalidní důchodce výrobou to chce odhodlání a pevnou vůli-vím dobře o čem mluvím.Člověk se musí povznést nad to bolí,měl bych se šetřit a hlavně o svém stavu informovat zákazníky.Delší výrobní časy jim nějakým způsobem kompenzovat,ale ve valné většině to pochopí. wink Držím pěsti každému "postiženému" který se rozhodne jít takto s kůží na trh.(ono dost často ani nic jiného nezbývá)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče