SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 03-03-2015 12:18:46

volnmar
Člen
Registrovaný: 03-03-2015
Příspěvky: 20

Příslib

Zdravím pánové, chci přes ÚP vrámci rekvalifikace absolvovat základní kurzy na MIG,MAG a TIG + ČSN EN 287-1 135 P FW 1.3 S t10,0 PF ml + ČSN EN 287-1 135 P FW 1.3 S t1,5 PF sl. Sháním přislib práce, s tím že mohu, ale nemusím nastoupit. Jsem z Liberce a nemám nikoho známého, kdo by mi příslib potvrdil. Najde se tu  prosím nědko, kdo by to udělal?

Offline

 

#2 03-03-2015 15:19:38

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Příslib

Myslím, že na to není potřeba příslib... Sám jsem takto nějaké zkoušky dělal. Příslib pomůže maximálně k tomu aby tě na kurz poslali okamžitě. Jinak pokud si o něj zažádáš sám za sebe, tak třeba 1-3 měsíce čekáš až bude volné místo...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#3 03-03-2015 15:35:53

volnmar
Člen
Registrovaný: 03-03-2015
Příspěvky: 20

Re: Příslib

bohužel ho po mně chtějí, jinak bych s tím nikoho neotravoval, stejně je to jen orazítkovanej bezcenej kus papíru, ale což....

Offline

 

#4 03-03-2015 16:30:54

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Příslib

Pro upřesnění - rozhodně nedělejte zkoušky podle EN 287-1. Od října už nebude platit. Je nová norma ČSN EN ISO 9606-1. To vám řeknou i v obou dostupných dobrých svářečských školách v Liberci a Jablonci n/N včetně cen různých typů kurzů. A ještě jedna dobře míněná rada. Zkoušek podle zmíněné normy je mnoho typů a může se stát - a často už se stává - že si bez znalosti použití ve firmách zvolíte zkoušku úplně nepotřebnou. To je pak skoro tragedie. I proto už ÚP vyžaduje onen "příslib", protože tam zpravidla bývá nějaký požadovaný rozsah svářečské kvalifikace definován.
Základní kurzy podle ČSN 050705 už téměř ztratily opodstatnění, protože je velmi málo svářečských prací s těmito kurzy realizovatelných a pokles jejich použití je trvalý. Ve firmách certifikovaných na svařování se už nepoužijí vůbec, maximálně někde v údržbě. Pro příklad: zábradlí kolem hřiště či podle schodiště je podle norem bezpečnostní prvek, a proto ho musí svařovat svářeč se zkouškou podle EN ISO 9606-1 s příslušným rozsahem své zkoušky (tedy průměry trubek, koutové sváry na trubkách, rozsah tlouštěk trubek a k nim přídavné materiály).

Offline

 

#5 03-03-2015 16:31:58

martinv
Člen
Místo: jablonec nad nisou
Registrovaný: 21-02-2015
Příspěvky: 106

Re: Příslib

Zkus se zeptat monroe v hodkovicich . rekni jim o co jde. A uvidis.

Offline

 

#6 03-03-2015 16:55:21

volnmar
Člen
Registrovaný: 03-03-2015
Příspěvky: 20

Re: Příslib

Díky pánové, já vím o sváření zatím hodně málo, hlavní je že se mi to líbí a baví mě to, proto jsem chtěl absolvovat základní kurzy, začít pěkně od píky, do budoucna bych rád svářel TIGem hliník, nerez a pokud možno v Německu. Do tý doby se to musím hlavně v nějaké práci naučit dělat pořádně a rád bych si ještě udělal certifikaci na svářecí dozor na to si klidně našetřím IWS/IWT.  Ty ČSN mi doporučili právě v jedné z libereckých škol, budeme to muset tedy nějak předělat podle příslibu který seženu.. To Monroe zkusím.

Editoval volnmar (03-03-2015 17:02:47)

Offline

 

#7 04-03-2015 14:42:08

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Příslib

Pro volnmar - už jste se podíval do normy ČSN EN ISO 9606.1 na to jak jsou koncipovány svářečské zkoušky? Už jste se rozhodl zda budete upřednostňovat zkoušky BW nebo FW? Už víte která z vámi uvedených metod v příspěvku č. 1 bude pro vás jako rozjezdová? V Liberci je "několik" Svářečských škol. Vybírejte dobře. V Liberci, ve Frýdlantu, v České Lípě jsou desítky firem zabývajících se svařováním. Od garážovek až po automobilový průmysl. Většina z nich občas hledá svářeče. A taky se můžete na www.cws-anb.cz podívat na kurzy pro vyšší svářečský personál. Jsou tam i s cenami, podmínkami a místy, kde se takové kurzy pořádají. Na samotném ÚP toho moc nenajdete.

Offline

 

#8 04-03-2015 18:29:48

martinv
Člen
Místo: jablonec nad nisou
Registrovaný: 21-02-2015
Příspěvky: 106

Re: Příslib

Taktez se ted chystam na kurz . do Jbc artweld. Chci si soukrome zaplatit TIGa preci jen par firem tu v okoli je kde by se to dalo uplatnit a skoncit tam kde ted delam. Zk 111,135,311 mam. Tak se chci jen optat,chci si delat ZK na TIGa a zaklad se dela na cernem plechu nebo na nerezu pripadne to je vyber na me ?

Offline

 

#9 04-03-2015 23:18:48

volnmar
Člen
Registrovaný: 03-03-2015
Příspěvky: 20

Re: Příslib

jirkati napsal(a):

Pro volnmar - už jste se podíval do normy ČSN EN ISO 9606.1 na to jak jsou koncipovány svářečské zkoušky? Už jste se rozhodl zda budete upřednostňovat zkoušky BW nebo FW? Už víte která z vámi uvedených metod v příspěvku č. 1 bude pro vás jako rozjezdová? V Liberci je "několik" Svářečských škol. Vybírejte dobře. V Liberci, ve Frýdlantu, v České Lípě jsou desítky firem zabývajících se svařováním. Od garážovek až po automobilový průmysl. Většina z nich občas hledá svářeče. A taky se můžete na www.cws-anb.cz podívat na kurzy pro vyšší svářečský personál. Jsou tam i s cenami, podmínkami a místy, kde se takové kurzy pořádají. Na samotném ÚP toho moc nenajdete.

Normu jsem ještě neviděl, nevím co je tam jinak.. Ve škole mi bylo doporučena zkouška koutového svaru, že bych ho měl umět už ze základního kurzu, za barákem mám Benteler, ale tam se prý moc nesváří, brácha tam boduje MAGem,  nic extra bych se asi nenaučil, vesměs je mi jedno kde bych pracoval, hlavně abych se naučil svářet hliník a nerez TIGem, zaprvé se mi to líbí a zadruhé je to prý dobře placené, když je člověk šikovný. na cws stránky jsem koukal, vrámci nějakéh školení mi ty kurzy byly představeny, takže vím zhuba o co jde i jaké jsou vstupní podmínky do kurzů.  Jak říkám jsem svářením nepolíbený, ale hrozně rád bych se to naučil. Jestli můžete, rád si nechám poradit od Vás, jaký postup, co se naučit, na co zkoušku, kam směřovat aby to mělo smysl.

Offline

 

#10 05-03-2015 06:10:33

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: Příslib

No v dnešní kapitaklistický době tě nenechají se učit v pracovní době , jak to bylo za nás . Takže kurz si udělej , a předpokládej , že ještě nebudeš svářeč na linku a budeš muset ještě někde hódně pilovat , než tě někdo vezme do výroby . Nebylo by marné vařit podobné nenáročné věci doma pro lidi jako vedlejšák . No a minimnálně za desítky hodin učení začít teprve koukat po inzerátech , kde berou svářeče .  Přeji ti zdar .

Offline

 

#11 05-03-2015 08:24:29

volnmar
Člen
Registrovaný: 03-03-2015
Příspěvky: 20

Re: Příslib

bobobo napsal(a):

No v dnešní kapitaklistický době tě nenechají se učit v pracovní době , jak to bylo za nás . Takže kurz si udělej , a předpokládej , že ještě nebudeš svářeč na linku a budeš muset ještě někde hódně pilovat , než tě někdo vezme do výroby . Nebylo by marné vařit podobné nenáročné věci doma pro lidi jako vedlejšák . No a minimnálně za desítky hodin učení začít teprve koukat po inzerátech , kde berou svářeče .  Přeji ti zdar .

Díky za rady wink

Offline

 

#12 05-03-2015 15:05:33

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Příslib

Pro volnmar - mít za barákem Benteler s jeho poměrně vysokými platy v rámci liberecka s bráchou jako svářečem a napsat, že se tam nic nenaučíte je poněkud troufalé. Určitě hodně svářečů by rádo na některé z robotizovaných  svařovacích linek na opravách po robotech i ve třísměnném provoze pracovalo. Ti nejšikovnější se mohou dokonce stát i seřizovači na robotizovaném svařování. Představa, že si "udělám" nějaké svářečské zkoušky a budu někde v zahraničí těžce vydělávat je pak zcela mimo realitu. I v tom vysněném zahraničí budu muset bydlet, stravovat se, platit si pojištění, občas cestovat domů a to vše stojí tolik, že si to málokdo ze začínajících svářečů umí představit. A svářečskou praxi talentovaný svářeč získá tak po třech letech intenzivní činnosti v oboru, někdo nikdy.
Pro martinv - proboha máte aspoň vzdálenou představu, k čemu by měly vámi jmenované Základní kurzy svařování sloužit? Co se s nimi vůbec smí svařovat? V certifikovém svařování už nic. V údržbařině, v karosařině a částečně ještě v těžbě nerostů něco málo. Označení základních kurzů podle vašeho "Zk 111,135,311 mam." je technicky nesprávné, protože v něm chybí třída materiálu. Např. ZK 111 1.1, ZK 141 8,1 a pod. A podle třídy materiálu je pak možné stanovit platnost dané zkoušky pro jiné materiály. To vše se dá vyhledat v normě ČSN 050705. Pokud ale hodláte skutečně svařovat je vhodnější si udělat potřebné zkoušky podle normy ČSN EN ISO 9606.1. Vámi uvedená Svářečská škola je dobrá volba, mám s ní dobrou zkušenost.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče