SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 27-07-2008 11:55:09

kadacek
Člen
Místo: Plzeň
Registrovaný: 21-02-2007
Příspěvky: 11

seřízení jiskřiště na migatronicu

Zdravim na foru,nemáte někdo praktickou zkušenost se seřizováním jiskřiště na migatronicu MTE 320 Dialog?
V manuálu je jen zmínka že vzdálenost mezi něčím (?) by měla být 0,4 mm ale popis jak na to jaksi nedodali.Díky  Honza

Offline

 

#2 27-07-2008 23:21:36

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2434
Web

Re: seřízení jiskřiště na migatronicu

kadacek napsal(a):

Zdravim na foru,nemáte někdo praktickou zkušenost se seřizováním jiskřiště na migatronicu MTE 320 Dialog?
V manuálu je jen zmínka že vzdálenost mezi něčím (?) by měla být 0,4 mm ale popis jak na to jaksi nedodali.Díky  Honza

Neznám konkrétně Vámi popisovanou mašinu, nicméně když otevřete tento link http://www.geocities.com/ftpspace1/weld … 5/hf15.htm  uvidíte jiskřiště s elektrodami.  Je to poslední obrázek dole a ta vzdálenost je míněna mezi těmi elektrodami toho jiskřiště. Nicméně, konkrétně u tohoto stroje na obrázku se nastavuje cca 0,2mm Pokud je nastavena 0,4 dosáhne se obrovského HF napětí a oblouk zapaluje při použití Argonu na přiblížení 50 mm hořáku od materiálu i dříve. Seřízení s mezerou 0,4mm je nastavení vhodné pro svařování čistým Heliem, které jak známo, má mnohem vyšší elektrickou pevnost než Argon a tudíž nastartovat oblouk je obtížnější.

Offline

 

#3 28-07-2008 22:14:05

kadacek
Člen
Místo: Plzeň
Registrovaný: 21-02-2007
Příspěvky: 11

Re: seřízení jiskřiště na migatronicu

Franku díky moc,shodim kryty a kouknu na to.Zajímá mě to z toho důvodu že občas se mi přihodí,že chci zapálit oblouk,z mašiny slyším prskání jako jiskření mezi kontakty ale oblouk nechce naskočit.Z toho jsem usoudil že by bylo záhodno to nějak poladit.Navíc o tom byla zmínka v manuálu.S tou vzdáleností mezi elektrodami máte pravdu,ale spíš než na začátku cyklu svařování jsem si toho všiml na konci,oblouk jde vytáhnout hodně vysoko než zhasne(když utíkám hořákem v krizových situacích aby se mi to nepropadlo apod. Zdraví Honza Plzeň

Offline

 

#4 29-07-2008 15:07:58

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2434
Web

Re: seřízení jiskřiště na migatronicu

kadacek napsal(a):

Franku díky moc,shodim kryty a kouknu na to.Zajímá mě to z toho důvodu že občas se mi přihodí,že chci zapálit oblouk,z mašiny slyším prskání jako jiskření mezi kontakty ale oblouk nechce naskočit.Z toho jsem usoudil že by bylo záhodno to nějak poladit.Navíc o tom byla zmínka v manuálu.S tou vzdáleností mezi elektrodami máte pravdu,ale spíš než na začátku cyklu svařování jsem si toho všiml na konci,oblouk jde vytáhnout hodně vysoko než zhasne(když utíkám hořákem v krizových situacích aby se mi to nepropadlo apod. Zdraví Honza Plzeň

Děkuji za pozdrav. Pozor, to jiskřiště u Vaší svářečky může být odlišné od toho obrázku co jsem udal jako příklad. A nastavení rovněž. Asi dodržte vzdálenosti udávané výrobcem, nicméně doladit se to dá. Některé nové mašiny mají nastavení HF rovnou pro určitý průmět elektrody, ale to byste se měl v manuálu dovědět.
Jestliže máte tuto mašinu - http://www.westermans.com/machines/migatronicmte320.jpg tak je skoro škoda, že nepoužíváte nějakou regulaci proudu během svařování a musíte ujíždět (utrhávat) oblouk způsobem jaký popisujete. To kvalitě svařování zrovna neprospívá smile Celá léta, co jsem pracoval jako svařeč zde v USA, jsme vždy používali nožní pedál, který ovládá jak svařovací proud, tak start a stop. Má to výhodu v tom, že máte obě ruce volné a můžete se plně věnovat svařování. Navíc můžete naprosto plynule regulovat proud podle okamžité potřeby, čímž nedojde ke ''krizové situaci'', jak popisujete a při ukončení sváru velmi zvolna ubírat proud až na nulu, čímž jej perfektně dokončíte, bez kráteru a naprosto čistý, neboť nemusíte ujíždět s hořákem pryč a můžete chránit konec sváru dofukem.
Dneska frčí kontaktní a regulační tlačítka přímo na hořáku, což pokládám za další možnost ale mně osobně tento způsob ovládání vůbec nenadchl, nepřipadá mi moc praktický smile Já vím, ty ceny za nožní pedál jsou tam v ČR dost vysoké smile Zde to většinou dodávají spolu s hořákem a redukčním ventilem jako součást výbavy rovnou při koupi mašiny. Zdraví F.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče