SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#101 24-04-2015 23:36:01

fmodel
Člen

Re: Poraďte stolní dvoukotoučovou brusku

pánové našel jsem video co ukáže jak na to ,určitě stojí za podrobné vzhlédnutí https://www.youtube.com/watch?v=aj2YmovUv0c
a tenhle taky!  https://www.youtube.com/watch?v=CyHMNLbM30U

Editoval fmodel (24-04-2015 23:38:40)

#102 25-04-2015 00:15:49

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna

Jo, takhle nějak by se to mělo dělat. Správně ošetřená bruska se ani nezachvěje, je slyšet jenom šustění ložisek. Ono potom i to vlastní broušení je o něčem jiném, než když se to celý třese jak ratlík. Jenže hodně lidí to buď nezná nebo na to nemá čas.

#103 25-04-2015 09:25:56

Robi G
Člen

Fajné videá.Páči sa mi to sústruženie kotúča.Tiež sme to robievali ,ale len otvor sa upravoval na požadovaný rozmer.

#104 25-04-2015 14:40:36

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza

háje musi to byt prave v klingončtine...

#105 26-04-2015 11:06:01

BADMOPAR
Člen
Místo: Sokolov

Taky mu moc nerozumim, co a proč dělá :-(

I don't wanna be a product of my environment, I want my environment to be product of me.
Lincoln Electric Speedtec 200C + Lincoln Electric VIKING™ Tribal 1840
Plazma Berlan

#106 26-04-2015 13:23:10

ihlan
Člen
Místo: Nový Svet

Co vam na tom nieje jasne je mu celkom dobre rozumiet a to som na zakladke rustinu flakal.

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

#107 26-04-2015 17:04:12

semancko
Člen
Místo: Prešov

Tiez som rustine ublizoval na zakladnej skole pred 24mi rokmi a mam pocit ze je to velmi zrozumitelne. Pre tych co rustinu nemali vobec odporucam na zahriatie Masu a medveda. smile

Vysnivany TransTig 1600 big_smile

#108 28-04-2015 20:23:00

BADMOPAR
Člen

Koupil jsem si na orovnání kotouče tenhle orovnávač http://www.maister.cz/Brusivo/Keramicke … 0-00s.html , ale mám pocit, že je to ještě horší. Navíc ten kotouč při broušení strašně práší a rychle ubejvá. Asi je to nějakej levnej šmejd. Tak mě napadlo jestli by nebylo jednodušší si koupit novej. Dají se nějak poznat kotouče co tolik nehážou a tak rychle neubejvaj ?

Editoval BADMOPAR (28-04-2015 20:23:39)

I don't wanna be a product of my environment, I want my environment to be product of me.
Plazma Berlan

#109 28-04-2015 21:49:45

fmodel
Člen

víš je to spíš rukama ,chce to trošku praxe,musíš se kamenem opřít o opěrku a hranou brát kotouč ,když kámen neopřeš a budeš ho držet jen v rukou budeš jenom kopírovat nerovnosti.

#110 28-04-2015 22:13:28

Pruduch
Člen

Přesně tak, je to rukama. Kotouč při orovnávaní musí prášit a trochu ubývat. Brát opřeným orovnávačem ze strany, jinak to jen skáče a dělá ještě větší šišoid. A hlavně je nesmysl hledat tvrdý kotouč co "neubývá". Osobně mám naopak radši kotouče s měkčím pojivem, protože jsou "ostřejší" - zrna se postupně vydrolují a objevují se nová, ostrá a kotouč pěkně bere.

#111 29-04-2015 01:28:57

kinedryl
Člen

BADMOPAR napsal(a):

Koupil jsem si na orovnání kotouče tenhle orovnávač http://www.maister.cz/Brusivo/Keramicke … 0-00s.html , ale mám pocit, že je to ještě horší. Navíc ten kotouč při broušení strašně práší a rychle ubejvá. Asi je to nějakej levnej šmejd. Tak mě napadlo jestli by nebylo jednodušší si koupit novej. Dají se nějak poznat kotouče co tolik nehážou a tak rychle neubejvaj ?

ten hrotovy orovnavac potrebujes mat upnuty vo voditku a este aj zdvihnuty proti kotucu pod cca 15-stupnovym uhlom a postupne mu pridavat po desatinkach dorazovou skrutkou. v ruke to nemas sancu udrzat a spravne vyuhlovat, pokial boli kotuce z vyroby velmi krive... takto ich len uplne znicis. a prasit sa predsa z kotuca musi, ved su to len pod tlakom lepene zrna. daj si k tomu vysavac, ked orovnavas alebo polievaj vodou.

#112 30-04-2015 20:52:42

BADMOPAR
Člen

Dneska jsem zkusil trochu orovnat ten šišatej kotouč. Trochu se to zlepšilo, ale pořád to neni ono. Natočil jsem i video, jenomže kamera v tom plexi krytu skoro vůbec nenahrává zvuk :-( https://www.youtube.com/watch?v=SSfBcH_DyUA

Plazma Berlan

#113 30-04-2015 21:14:03

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

hrozně moc na ten orovnavač tlačíš, je třeba ho držet velmi pevně ale do kotouče jej tlačit jen tak málo aby to bralo jen tu výstřednost - né celý obvod.
Jo a nevím ty podložky co svírají kotouč, možná blbě vidím ale jejich nevystředěná hmotnost rozvibruje celou brusku a tudíž kotouč ani neorovnáš.

Editoval bourač (30-04-2015 21:16:39)

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa.

#114 30-04-2015 21:41:21

BADMOPAR
Člen

To jsem nevěděl, že to má brát jenom ty výstřednosti. Když nad tim tak přemejšlim, tak je to docela logický. Ještě jsem se s tim nikdy nesetkal, no. Na ty vyvažovací podložky už jsem se ptal v krámu u Maister-a a tam o nich neví. Existuje ještě jiný řešení než ty vyvažovací podložky ?

Plazma Berlan

#115 30-04-2015 21:54:08

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

o vyvažovacích podložkách taky nic nevím, jde o to že ty podložky (příruby co svírají kotouč) musej bejt taky přesně vystředěný, orovnat samozřejmě nejdou takže musí být na hřídel brusky nasazeny tak, aby neházely.
Seriozní výrobce to udělá tak že příruby mají přesnou díru a jdou nasadit na hřídel bez vůle.
Mám taky nějaký vercajk od Makity a spokojenost. Tuhle brusku neznám tak nevím jak jsou podložky vyrobeny.
Pokud mají na hřídeli velkou vůli je třeba ji něčím vymezit, klidně namotaným papírem nebo něčím podobným.
Jak sem psal blbě vidím - ale jestli ty podložky hází je to špatně.

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa.

#116 30-04-2015 23:18:27

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové

Vyvažovací segmenty bývají na přírubách, aby se kotouč dal vyvážit i z důvodu nestejnoměrné hustoty kotouče. Já jsem si kdysi přivezl jednu brusku z ruska a ta to má. I když se kotouč vystředí, vymezí se vůle, dobře orovná, pak ještě může chvět. Těmo segmenty se to dá ještě dovyvážit, aby měla úlně klidný chod.

TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

#117 30-04-2015 23:29:08

BADMOPAR
Člen

Jj, viděl jsem to na nějakým videu. Klidně na tu brusku postavíš i minci na hranu a ona nespadne.

Plazma Berlan

#118 30-04-2015 23:42:08

kinedryl
Člen

ak by niekoho vazne zaujimali tie vyvazovaky, tak prosim :

http://www.ebay.tv/sch/Manufacturing-Me … amp;_frs=1

( inac Viktor vo svojich videach horeuvedenych ich presne popisuje, aj pracu s nimi )

#119 01-05-2015 08:23:32

tiger
Člen

Já mam tenhle orovnavač , podle mě daleko lepší než ten co si zakoupil.Nevím kolik stojí ten z odkazu , já už ho mam spoustu let , koupenej tuším na burze...http://kovomerinsky.sweb.cz/drzakorovnavace.html

Koukal jsem na video , máš peknej stul z těch rozvrtaných desek , to sis dál ?

#120 01-05-2015 09:22:06

BADMOPAR
Člen

kinedryl napsal(a):

ak by niekoho vazne zaujimali tie vyvazovaky, tak prosim :

http://www.ebay.tv/sch/Manufacturing-Me … amp;_frs=1

( inac Viktor vo svojich videach horeuvedenych ich presne popisuje, aj pracu s nimi )

Docela drahá sranda.

Plazma Berlan

#121 01-05-2015 09:37:30

BADMOPAR
Člen

tiger napsal(a):

Já mam tenhle orovnavač , podle mě daleko lepší než ten co si zakoupil.Nevím kolik stojí ten z odkazu , já už ho mam spoustu let , koupenej tuším na burze...http://kovomerinsky.sweb.cz/drzakorovnavace.html

Koukal jsem na video , máš peknej stul z těch rozvrtaných desek , to sis dál ?

Ten vypadá fakt pěkně ani jsem nevěděl, že něco takovýho existuje. Ten stůl jsem dělal a desky nechal vypálit ve strojírnách na laseru z desítky materiálu.Některý desky se při pálení prohnuly a musely se pak rovnat ale vyšlo to mnohem levněji než original.

Plazma Berlan

#122 01-05-2015 12:51:06

BADMOPAR
Člen

Měl jsem na mysli něco takovýho : https://www.youtube.com/watch?v=9YKcN2n7_cI

Plazma Berlan

#123 01-05-2015 12:57:54

fmodel
Člen

to BADMOPAR jestli je ta profilová fotka tvoje tak máš štěstí že nebydlíš dost blízko jinak bys jako mladej ušák  dostal záhlavec alias tatranku :-) :-) nevymýšlej pí..oviny !
vyvažováky se používaj na bruskách na kulato nebo nástrojových jako mám já kde je kotouč průměr 400 a šířka 50 tam to má smysl ,u ty tvý je potřeba udělat 2 základní věci ,
1 )sundej kotouč koukni na příruby jestli neházej nějak moc ,namaž hřídel a přírubu co je na brusce voskem na parkety nebo nějakou voskovou leštěnkou ,nech uschnout ,namíchej trochu polyesterovýho autotmelu nejlíp chlupaťák, mázni kotouč na kraji díry a trochu dokola kolem hřídele u příruby ,namáčkni tam kotouč, přes papírovou podložku tam vraz druhou přírubu a dotáhní,přebytečnej tmel očisti ,totéž na druhý straně ,tím zamezíš rozhazování kotoučů vlivem vůlí, nech vytvrdnout.
2) orovnej kotouče jak jsem už marně  psal ,ten tvůj orovnávač v trubce nemám rád není v něm cit,  marně jsem posílal odkaz na hranatý kámen ,pak na ní po rozeběhnutí můžeš postavit minci a bude stát :-) a třeba né jen ta mince :-) :-)

Editoval fmodel (01-05-2015 14:47:39)

#124 01-05-2015 18:02:43

Robi G
Člen

Pán fmodel to popísal presne, tu niet čo špekulovať.Skontrolovať presnosť prírub a orovnať hranatým kameňom podla príspevku  č.109.
     Vyvažovacie upínacie príruby sú na strojných brúskach (na plocho , gulato...) , kde sa nevyvážený kotúč prejaví zlým povrchom brúseného materiálu ,nie viditelným vibrovaním stroja ako takého.

#125 01-05-2015 19:16:19

BADMOPAR
Člen

fmodel napsal(a):

to BADMOPAR jestli je ta profilová fotka tvoje tak máš štěstí že nebydlíš dost blízko jinak bys jako mladej ušák  dostal záhlavec alias tatranku :-) :-) nevymýšlej pí..oviny !
vyvažováky se používaj na bruskách na kulato nebo nástrojových jako mám já kde je kotouč průměr 400 a šířka 50 tam to má smysl ,u ty tvý je potřeba udělat 2 základní věci ,
1 )sundej kotouč koukni na příruby jestli neházej nějak moc ,namaž hřídel a přírubu co je na brusce voskem na parkety nebo nějakou voskovou leštěnkou ,nech uschnout ,namíchej trochu polyesterovýho autotmelu nejlíp chlupaťák, mázni kotouč na kraji díry a trochu dokola kolem hřídele u příruby ,namáčkni tam kotouč, přes papírovou podložku tam vraz druhou přírubu a dotáhní,přebytečnej tmel očisti ,totéž na druhý straně ,tím zamezíš rozhazování kotoučů vlivem vůlí, nech vytvrdnout.
2) orovnej kotouče jak jsem už marně  psal ,ten tvůj orovnávač v trubce nemám rád není v něm cit,  marně jsem posílal odkaz na hranatý kámen ,pak na ní po rozeběhnutí můžeš postavit minci a bude stát :-) a třeba né jen ta mince :-) :-)

Si piš, že je ta fotka moje smile. Ještě, že nevim kolik vážíš. Jinak bych řek, že na to kolik vážíš si docela troufáš big_smile .
1) Dneska jsem na ty příruby koukal, ale nějak se mi to nepodařilo natočit. Blbej úhel kamery sad . Myslim, že nehážou skoro vůbec, ale ve srovnání s kotoučem (ten tam jde docela na těsno) mají docela vůli. Chtěl jsem tam namotat izolačku, ale ta co mám je moc tlustá.
2)Našel jsem dneska hranatej orovnávač co byl v sadě na Dremel-ku. Jen tak zkusmo jsem přejel kotouč a docela to šlo, tak zkusim nejdřiv ten.

Plazma Berlan

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla