SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 02-08-2008 13:20:43

dodan
Člen
Registrovaný: 01-07-2008
Příspěvky: 23

Aká je táto "mašinka"?

Ahojte all,
chcel by som sa venovať / som zámočník a mam skúsenosti  so zváraním elektrodou a CO2/,zváraniu nereze a hliníka, neskor možno aj profesionálne , preto hládam nejaku Tiginu AC/DC.Celkom sa mi pozdáva  - GAMA 200E AC/DC -
Pre mňa je doležité ,že je na 230V,len mi ide o jednu vec, či je vhodná výkonovo.Chcel by som zvárať nerezové veci/zábradlie atd./ a hlinik -stupačky,opravy - bloky motorov a prevodoviek a pod.
Samozrejme ma zaujíma aj osobný názor prípadných majitelov zmienenej tiginy, a aj odborny názor na túto zváračku.Neni to lacná záležitosť ,nestojí to malé peniaze.
Ďakujem všetkým za radu a pomoc.

Dodo

Offline

 

#2 03-08-2008 05:38:36

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2404
Web

Re: Aká je táto "mašinka"?

Díval jsem se na parametry té vaší svářečky a dospěl asi k tomuto závěru:

Pro svařování nerez ocelí bude vyhovovat, pokud půjde o menší tloušťku materiálů. Pro svařování tenčích materiálů vyhoví i pro hliník. Na hliníkové bloky motorů a převodovek a profesionální svařování bych vám doporučoval výkonově silnější stroj s kapalinovým chlazením hořáku. Rovněž je dobré aby mašina měla lepší regulační rozsah proudu. Udávaný údaj s rozsahem 20 - 200 A nevidím moc šťastný, těch 20A minimální proud může být příliš pro tenké plechy. Hleďte na to aby ten rozsah byl co největší. Výborný je kupř. 3 - 200A, nejvýhodnější pro váš účel, to jest od svařování aluminiových bloků po tenké plechy, bych volil tak 5 - 320A.

Editoval Frank (03-08-2008 05:59:28)

Offline

 

#3 04-08-2008 09:41:36

dodan
Člen
Registrovaný: 01-07-2008
Příspěvky: 23

Re: Aká je táto "mašinka"?

Dakujem za posudenie a hlavne upozornenie  minimálneho prúdu.Pravdupovediac to som si nevšimol aká je velká.Samozrejme určite by sa hodila výkonná mašinka, s ktorou by nebol problém zvárať aj hrubé materiály dlhšie.Ale asi tých 200A je "strop" čo sa týka napájania 230V.Teraz som pozeral dalšie tiginy ale už som hladel aj na "spodný"prúd,a celkom sa mi pozdáva o.i. aj TIG 200 AC/DC P Kühtreiber, má rozsah 5-200A a dá sa dokúpiť aj vodné chladenie.To by som asi hned nekupoval.Ved hádam v prípade potreby to nebude problém dokúpiť.

Dodo

Tú tiginu chcem "na rozbeh".Keby to išlo tak by som asi kupoval výkonnejšiu a v iných priestoroch aj na 400V.
Ide mi o tom, že keby to nešlo ,aby mi aspoň ostala na také hobby./čo by mi  v prípade  100 tisíc a viac  tak nepripadalo/

Editoval dodan (04-08-2008 09:44:03)

Offline

 

#4 04-08-2008 09:53:55

lukas
Člen
Registrovaný: 19-04-2007
Příspěvky: 466

Re: Aká je táto "mašinka"?

To vodní chlazení bude důležité neseženeš hořák na svařování AC proudem na víc než 140 A  a to si můžeš rovnou koupit slabší stroj

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče