SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 09-08-2015 12:15:09

thepyroman
Člen
Registrovaný: 07-08-2015
Příspěvky: 9

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

Samozřejmě , že jsem to tu pročítal, ale přímo typ na tiga na moje účely jsem nenašel, tak jsem se zeptal tady co by mi kdo doporučil.. Dám na tvou radu s tím Berlan BMIG 180, dle popisku s vařenim máš nemalou praxi, našel jsem ho zde http://www.bergland24.cz/svarecky/svare … r-bwig180/ s příslušenstvím, ale raději se ptám , co dál k tomu mám rovnou obědnat abych mohl vařit?

Editoval thepyroman (09-08-2015 12:31:01)

Offline

 

#27 09-08-2015 12:57:49

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

Jediné co potřebuješ je argom a redukční ventil (hadičku  va přívod plynu elektriku kabel a přídavný materiál snad psát nemusím)

Ono sváření není složité(pokud se to umí)  a stejně tak to není věda(ale teorie a její znalost dokáže mnohé zjednodušit a pochopit mnohé souvislosti)


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

#28 09-08-2015 12:59:16

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

No,brzděte, na jeden zázrak už jste nalít, teď by to chtělo skáknout do nejbližší svářeč.školy na zaškolení, zjistíte jestli pro to máte předpoklady, něco si odzkoušíte a určo Vám poradí se vším.....To FF, asi máte pravdu, musím hupsnout za šéfem že ten Picomig, Phoenix a Tetrix je už zastaralej ať koupí něco novýho pro profiky a moderního, nejlíp zázrak z Třebíče, že?

Offline

 

#29 09-08-2015 13:16:02

thepyroman
Člen
Registrovaný: 07-08-2015
Příspěvky: 9

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

na jaký zázrak jsem nalítl?

Offline

 

#30 10-08-2015 17:35:48

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

big_smile


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#31 10-08-2015 22:35:33

Martin
Člen
Registrovaný: 11-10-2007
Příspěvky: 250

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

Pořád nechápu, proč Evita, proč už ne evik ...........

Offline

 

#32 10-08-2015 23:18:14

FF
Člen
Registrovaný: 27-07-2010
Příspěvky: 520

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

...z Třebíča žiadny zázrak nemám (bol som, ale blízko k OMI 256) ja mám iba jden zázrak z Rakúska a druhý zo Slovenska. Kedysi som, ale chodil s jedným zázrakom ženského pohlavia z južnej Moravy... ...a zaťažovateľ mala slušný!!! :-D
...takže Evita - ak chceš lepšie stroje, musíš skočiť na šéfa, a nie za šéfom... ;-D

Editoval FF (10-08-2015 23:21:29)

Offline

 

#33 11-08-2015 09:46:46

jole
Člen
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 26-05-2010
Příspěvky: 534

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

To FF. Veké plus. Tak hezky jsem se už dlouho nezasmál. Jole.

Offline

 

#34 17-08-2015 16:47:38

thepyroman
Člen
Registrovaný: 07-08-2015
Příspěvky: 9

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

Tak jsem si dnes přivezl cívku nerez drátu, bovden a směs argonu, vaří to úplně jinak než klasika CO2, ale chová se to dobře, drát dovnitř neprolejzá ani když mám 2mm škvíru, sváry se pěkně roztékají, jdu trénovat:)

Offline

 

#35 17-08-2015 17:01:46

FF
Člen
Registrovaný: 27-07-2010
Příspěvky: 520

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

...napíš aký máš presne drôt a plyn...

Offline

 

#36 17-08-2015 17:49:10

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

FF napsal(a):

...z Třebíča žiadny zázrak nemám (bol som, ale blízko k OMI 256) ja mám iba jden zázrak z Rakúska a druhý zo Slovenska. Kedysi som, ale chodil s jedným zázrakom ženského pohlavia z južnej Moravy... ...a zaťažovateľ mala slušný!!! :-D
...takže Evita - ak chceš lepšie stroje, musíš skočiť na šéfa, a nie za šéfom... ;-D

Náhodou ty stroje co má Evita v Avataru jsou dost slušné-hned bych je ze zvědavosti vyzkoušel...(i když Speedglasku zkoušet nemusím tu znám,ale to EWM skoro vůbec)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#37 17-08-2015 20:53:08

spikelet
Člen
Registrovaný: 08-06-2014
Příspěvky: 110

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

Evitu, Evika, nebo jak si ještě rika ber z rezervou. To je furt blbych kecu o zázracích z Trebice a když někdo vzpomene Fronius, tak se rozpliva blahem. Holt znacka Rakouského výrobce ma smrnc. Pritom, kdyby ji mezi temi sroji vymenil někdo obal, tak ani nepozna co je Fronius a co Kuhtreiber. V praci mame všechno Fronius - MagicWave, TransPuls Synergic a VarioStar. Neuslysis od zadneno svarece na tyhle stroje zadnou chvalu. Hodne jich stoji nevyuzitych ve skladu, protože s tim nikdo nechce svařovat.


Prace - Fronius Trans Steel 2700 (je to mrdka). Esab Sentinel A60
Doma - Omicron Gama 141, WTL MAGIC AC/DC GMIG 220 C. Kowax KWX 730.

Offline

 

#38 17-08-2015 20:58:11

kenz007
Člen
Registrovaný: 04-06-2011
Příspěvky: 119

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

Kuhtreiber je nepouzitelna pomnali aj na domace pouzitie zapalit snou obluk je hotove umenie a udrzat ho chce hodne zrucnosti ked to porovnam zo selcom alebo ewm tak je to neporovnatelne a to mam nieaky ten balik elektrod uz vyvareny
co sa tyka froniusu tak kazdy mig/mag odnich zvara uplne inak ak vymenim masinu tak hladam te spravne parametre pri kemmpi a lorch taketo problemi nikdy neboli

Offline

 

#39 17-08-2015 21:14:43

FF
Člen
Registrovaný: 27-07-2010
Příspěvky: 520

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

...pretože to má poväčšinou veľa možností, a zváračom sa nechce učiť nič nové - iba točiť - najlepšie - jedným "gombíkom"...

Editoval FF (17-08-2015 22:40:44)

Offline

 

#40 17-08-2015 21:44:00

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

Spikelet:Sám 2 Froniky mám a se "zázraky z Třebíče nebo z Okříšek" se to prostě srovnávat nedá.Právě zkušenosti s jejich kvalitou mě přivedly k "rakušákům" a to porovnávám odbočku s odbočkou a invertor s invertorem.Schopnost udržet konstantní svařovací schopnosti v závislosti na měnících se vnějších podmínkách je u těch zázraků prostě mizerná.Domluvit se s ní je kolikrát horší jak s nasranou manželkou....


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#41 17-08-2015 22:03:33

tarzan
Člen
Místo: Makov na Slovensku
Registrovaný: 20-06-2015
Příspěvky: 527

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

páni, čo je to  za mašinky tie zazraky z trebiče? tolko sa tu o nich píše a mne to nie je vobec jasne...


kutil - zvarač začiatočnik, na pracu s drevom profik,
.MAHE Hyper MIG 400 DPS Plus-3..Hyper TIG CWK 400...
https://www.modrastrecha.sk/blog/martin … a-radost/#

Offline

 

#42 17-08-2015 22:06:09

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

Tedy spikelet, pokud máte MAG svářeče, kteří nechtějí pracovat s vyjmenovanými typy svářeček, tak bych si dovolil s úspěchem pochybovat o jejich kvalitách - tedy těch svářečů. Měl jsem před pár lety tu čest svařovat doslova s desítkami typů svářeček od snad všech v Evropě dostupných značek. Snad všichni výrobci profi strojů se snažili se uplatnit v jedné z nadnárodních  firem systému AUTOMOTIVE, kde jsem spolupracoval při výběru stovek svařovacích zdrojů pro robotizované i ruční svařování v nejvyšší kvalitě. A zrovna spikeletem poplivaný Fronius patří ke skutečné špičce v oboru jak ve spolehlivosti tak ve variabilitě použitelných svařovacích parametrů. Ovládání tak kvalitních strojů - a není to jen FRONIUS , ale i třeba Kemppi, EWM, Lincoln Electric, Miler a řada dalších - vyžaduje svářeče, kteří doopravdy umí svařovat, a proto umí všechny vymoženosti takových strojů využít. Šmudlové, kteří umí točit jen jedním kolečkem, rozhodně nejsou svářeči.
A jak poznat dobrého svářeč? To je docela jednoduché. Dokáže si seřídit svářečku tak, že pracuje s dokonalým průvarem a zároveň bez rozstřiku (kuliček). Hubici má při práci čistou, drát mu "nekvrdlá" v průvlaku, spotřebovává přesně definované množství plynu i drátu na přesně definovanou velikost sváru. A protože 20% drátu nespotřebuje na rozstřik tak má na pracovišti trvale pořádek bez bordelu pod nohama. Máte takové svářeč? Naše firma ano. Jsou dokonce tak dobří, že si jako samokontrolu dělají i vizuálku.

Offline

 

#43 17-08-2015 22:12:07

spikelet
Člen
Registrovaný: 08-06-2014
Příspěvky: 110

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

Lades: Zato ja mam opacne zkusenosti. Svaroval jsem dlouhodobe  Kuhtreiberem a nemuzu na nej rict kriveho slova ta svářečka svařovala naprosto spickove. To nemuzu rict naopak rict o Froniuskach, se kteryma ted musim svařovat. Je to des bes. Jedina věc, se kterou jsem od Froniusu spokojeny tak je MagicWave 2200 ted momentalne s ni varim ve skole hlinik. Jinak co jsem mel ted moznost si vyzkoušet svářečku od Esabu, tak to je svářečka. Pokud bych mel pořizovat MIG/MAG na zivnost, tak Esab.
Kenz007: Jinak co se tyka MMA svarecek, se kteryma jsem svaroval delší cas a mam porovnani, tak jsou  to Tara, Omicron, Kuhtrejber, UTA 200. Velke stroje jako jsou WTU 315, KS-350, KS-250, Triodynka, tak ty ted vynecham, Ty male všechny svarovaly krasne. Asi nejlíp svařovala ta Tara, ale všechny svarovaly velice dobře. Zadne tebou popisovane problémy se zapalovanim oblouku a jeho udrzenim. A to svaruji jenom X let staryma zasobama EB-121, EB-123. Jinak doma mam Omicron Gama 141 a jsem sni velice spokojeny. Sice to není nijak vykonna svářečka, ale na to domaci svarovani postaci.


Prace - Fronius Trans Steel 2700 (je to mrdka). Esab Sentinel A60
Doma - Omicron Gama 141, WTL MAGIC AC/DC GMIG 220 C. Kowax KWX 730.

Offline

 

#44 17-08-2015 23:16:26

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

Kdybych si měl pořídit jedinou mašinu vzal bych TPS.Na Esab jsem neslyšel zrovna chválu stran servisu při problémech.Mně třeba ta stařičká Variostarka 357-2 svařuje perfektně jak ve směsích tak v COčku,jak v manuálním nastavení tak v továrním pro různé plyny a přídavné materiály.Jediné co mě tam štve je nastavování předfuku, dofuku,přibližovací rychlosti,dohoření,délky bodu a mezery trimery pod přišroubovaným plechovým krytem vlevo.To je ale nemoc všech zdrojů z té doby.Transtig je taky až na poměrně složité ovládání stisky a krátkými stisky s vypuštěním v závislosti na zvoleném programu taky v pohodě.Když to srovnám s ALFem a Kitinem je to nebe a dudy(možná jen smůla na slabší kousky,ale u té 349 se nemožnosti seřízení nepodivovali ani v mateřské firmě.Místo toho doporučili koupit jejího nástupce 320).


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#45 18-08-2015 09:32:02

spikelet
Člen
Registrovaný: 08-06-2014
Příspěvky: 110

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

Jirkati. Já jsem na fronius neplivl, to že si moderátor tě neopravňuje věci překrucovat. Napsal jsem, že s tím co jsem měl možnost pracovat, tak bych si vybral jinou značku. Navíc jsem právě moc spokojený se zde poplivanými"Třebíčskými zázraky". Jeden zázrak MMA od Omicronu vlastním a s Kuhtreiberema jsem pracoval. Navíc v mém okolí je spousta MIG/MAG strojů téhle značky a všichni majitelé jsou spokojeni.
Co se týká poznámky o schopnosti a neschopnosti svářečů, tak můžu říct, že to nejsou žádní šmudlové, jak jste napsal. Prostě ta mašina nejde nastavit a nikdo s tím nechce dělat. Původně to byla svářečka určená ke svařování nerezu, ta mašina je výrobcem určená ke svařování všeho. Zajímavé, že když ji nahradil Migatronic stejných parametrů tak problémy vymizely. Hodně lidí toho froniuse chtělo na svařování obyč černého, ale přemluvit tu svářečku, aby svařovala aspoň černý materiál je nemožné. Servis stroj zkontroloval a prý je v pořádku. Tolik ke schopnosti svářečů.
Já s těmi stroji musím pracovat, tig je v pohodě, ten funguje dobře, ale ty multifunkční TransPuls Synergic nejsou zrovna ukázka dokonalosti. A není to o schopnosti svářeče nastavit stroj. Obyčejné MIG/MAG svařují, ale právě ty zázraky svařují mnohem líp. Toť má zkušenost.
Proti froniusu a jiným značkám nic nemám. Jen už mě nebaví číst v každém druhém vlákně trapné narážky na výrobky Omicron, Kuhtreiber, Alfa. Je to mystifikace lidí. Když jí ty stroje nejsou sympatické, tak to nemusí v každém druhém vlákně opakovat. Pokud už člověk tenhle stroj vlastní a zadá sem nějaký dotaz, tak určitě nechce číst nejapné narážky , že si koupil Třebíčský zázrak. Pokud neumí, nebo nechce odpovídat na konkrétní otázku, tak ať se raději nevyjadřuje vůbec. Člověka, co zde uměl poradit a snažil se poradit jste zabanovaly a prudičku tu tolerujete.
Myslím, že těch trapných komentářů Evity, Evíka, nebo jak si ještě říká ohledně Třebíčských strojů bylo dost.


Prace - Fronius Trans Steel 2700 (je to mrdka). Esab Sentinel A60
Doma - Omicron Gama 141, WTL MAGIC AC/DC GMIG 220 C. Kowax KWX 730.

Offline

 

#46 18-08-2015 10:37:32

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

spikelet napsal(a):

V praci mame všechno Fronius - MagicWave, TransPuls Synergic a VarioStar. Neuslysis od zadneno svarece na tyhle stroje zadnou chvalu. Hodne jich stoji nevyuzitych ve skladu, protože s tim nikdo nechce svařovat.

Jsem rád, že ty svářečky chválíte.

Offline

 

#47 18-08-2015 11:44:41

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

OT

Omicron, Kuhtreiber, Alfa si za ty narážky mohou sami  smile v sebezáchovném pudu ... vyrábí méně kvalitní
výrobky asi, jako další firmy z naší republiky = trh

Na druhou stranu Evik+Evita si je berou ,,do huby,, tak často a opakovaně až je to podezřelé, že by boj o
zákazníky z profi segmentu ??   big_smile


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#48 18-08-2015 22:36:36

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

Protože je to český výrobce ale kolik toho uvnitř je opravdu českého to je otázka . Pokud je osazený PCB z číny a tady snad udělají krabici není se čím chvástat .Obecně bych řekl že tu vadí vydávání se za výrobce když je asi většina jen přeprodána.
Prodávat barevné krabice jako asi každý druhý prodejce a tvrdit že je to můj výrobek nic moc .
Svářečky svařují asi líp jak většina levnějíších ale zázrak to nebude .Vývoj/parametry/funkce jako jiní logicky dražší nemají.
Když už zdroj bude svářet jak má otázka je jestli bude vařit všude stejně.Jak u trafostanice tak na konci vesnice nebo ve fabrice kde jede dalších 500 invertorů všeho druhu .  To že by Fronius jel hůř je divné .Bud je neschopný servis nebo nastavení nebo je to někde mezi židlí a strojem.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#49 19-08-2015 00:16:30

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

Vážený pane spikelet, prosila bych neurážet mne za označení svar.strojků regionálních výrobců-dovozců termínem"zázraky z Třebíče"které jsem převzala od své předchůdkyně s nickem EVIK.Nevím proč Vás irituje ženský názor na tyto výrobky,když v jiném kabátku je mimo ČR seženete i levněji.A není to zázrak?Ve vedlejším vlákně s La DC chtěj svářet kartery, bez PFC to bezva jede na prodlužku a elcentrálu,určo to vaří i kafe, označení českej a profi...Jen souhlasím s panem Jirkati, že být Vaším šéfem a za nemalé lováky koupit svářečky z profi ranku a makač chce místo multifunkčního sinerg. invertoru odbočkovej zázrak je něco špatně,že?No asi to jde přesnějc nastavit, nebo má něco z Třebíče doma.Doufám že si tím neříkáte o umístěnku v Bohnicích nebo na UP.No já bych Vás ve škole na Froníka bez dozoru nepustila tam se nehodí, je moc složitej...mě je egál co máte doma nebo co si chcete koupit, proto každého směruji za odborníky do sv. školy aby jste měli určitý přehled, prospekty jsou trochu zavádějící,ne?..A jestli jste si nevšiml tak mám připomínky i k profi značkám, vždy by se dalo něco vylepšit,my preferujeme spolehlivost, váhu a mobilitu,takže PFC nutností, v terénu a ve škole oceňujem intuitivní ovládání a to je jinej level jak na stacionárce ve firmě.

Offline

 

#50 19-08-2015 09:12:25

FF
Člen
Registrovaný: 27-07-2010
Příspěvky: 520

Re: co vše potřebuji na vaření nerezu CO2

spikelet napsal(a):

...Hodně lidí toho froniuse chtělo na svařování obyč černého, ale přemluvit tu svářečku, aby svařovala aspoň černý materiál je nemožné. Servis stroj zkontroloval a prý je v pořádku. Tolik ke schopnosti svářečů...

...takže z toho vyplýva, že Fronius je ešte horší ako napr. Güde, Einhell alebo S-MIG :-D... ...to budú mať súdruhovia z Froniusu určite radosť.
Možno sa na nejakej porade dohodnú, že budú musieť začať varábať aj nejaké jednoduchšie stroje (niečo ako "zelená rada" :-) pre jednoduchších zváračov... ...napr. tých vašich... :-D

Editoval FF (19-08-2015 09:15:13)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče