SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 02-02-2017 16:06:20

marko250
Člen
Registrovaný: 04-12-2011
Příspěvky: 36

Re: tenkostěnné trubky

Ta trubka musí být 88.9-90mm se stěnou max 3mm,je to spešl soustava a výrobce s tím nemá nic společného.Originální tryska nechávala spoustu dřevoplynu a nedohořelého popela.Běžně jsem vytáhl po dohoření várky tři lopatky ,nyní s mou tryskou jen půl.Teplotu jsem zvýšil a dohoření plynů společně se správným mísením v mé trysce je taky jinde.Z keramiky,či žárobetonu to nejde díky té síle do 3mm.Z venku jsem limitován prostupem ve dně a uvnitř zase mísicí štěrbinou sekundárního vzduchu.Jedná se o růžový díl,ten modrý je přívod sekundáru a díky vzduchu je ochlazován a netrpí jako dohořívací  trubka venkovní . Koupil jsem dnes keramické mazivo,zítra koupím novou trubku a vyzkouším co to udělá.Nyní je po měsící  ještě trubka v kuse ,ale je vidět deformace a šupinatění.
http://forum.mypower.cz/download/file.p … ;mode=view
http://forum.mypower.cz/download/file.p … ;mode=view
http://forum.mypower.cz/download/file.p … ;mode=view
http://forum.mypower.cz/download/file.p … ;mode=view


Na nemožné sváry zásadně dubovou elektrodu!  Barevná krabice AC/DC 200

Offline

 

#52 02-02-2017 18:12:37

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: tenkostěnné trubky

nejsem oprávněn prohližet forum mypower big_smile


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#53 02-02-2017 21:59:19

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: tenkostěnné trubky

Joe66 napsal(a):

preco si na najvyssom mieste na kotliku nepouzil automaticky ovzdusnovaci ventil?-to by bola lepsia a lacnejsa volba na to zavzdusnovanie smile

No to už je asi 30 roků zpátky, kotel myslím nějaký Filakovo 32kW, mělo to trubku 3" kolmo z vrchu kotle - přepojit trubku od expanzky bylo velmi jednoduché.
Měl jsem tehdá hromady PVC trubek od fólie na pytlíkové mléko, průměr 8cm, délka 30. Stačilo jednu max. dvě do roztopeného kotle a během chvilky celá soustava z 60°C na 100°C.
Kotel nadskakoval a hučel jak raketoplán. Z komína vůbec nic. big_smile

marko 250: ani já stejně s Jugernaultem nemáme přístup na ten web, dej sem nějaký foto, místní mozkový trust složený z prehistorických topičů něco vymyslí - co třeba dva kusy tech trysek, aby střed prostoru zůstal volný, trysky nějak šikmé abys je mohl směrovat cool


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#54 03-02-2017 08:09:28

marko250
Člen
Registrovaný: 04-12-2011
Příspěvky: 36

Offline

 

#55 04-02-2017 14:43:45

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: tenkostěnné trubky

Stale to nejde.
Preferuji mediafire.com ktery generuje odkazy na obrazky treba i pro forum v dane velikosti.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#56 04-02-2017 17:26:24

Pruduch
Člen
Registrovaný: 15-05-2008
Příspěvky: 733

Re: tenkostěnné trubky

Funguje to, jen musíš adresu odentrovat ručně....

Offline

 

#57 02-11-2018 19:27:27

marko250
Člen
Registrovaný: 04-12-2011
Příspěvky: 36

Re: tenkostěnné trubky

Tak trubka od Ladase vydržela dva roky,nenajde se ještě u někoho 90x200mm kousek něčeho odolného na žár?Samozřejmě vše zaplatím dopředu a pokud by bylo trubky více,tak bych se nezlobil :-) .


Na nemožné sváry zásadně dubovou elektrodu!  Barevná krabice AC/DC 200

Offline

 

#58 05-11-2018 12:15:51

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: tenkostěnné trubky

Co takle normální kotel ?


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče