SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#76 06-08-2012 10:44:06

Tipi
Člen
Registrovaný: 17-09-2008
Příspěvky: 122

Re: Iskravar MIG 170L vs MIG 163

jessy napsal(a):

...
Zdravím,
Mohol by si prosím Ťa teraz s odstupom času opísať svoje skúsenosti s touto zváračkou? Si s ňou spokojný ? Prípadne ak máš prehľad o súčasnej ponuke, mohol by si poradiť ? Stojím totiž pred rovnakým dilema , ako Ty pred časom  smile

Ahoj,

žiaľ, asi ti moc neporadím. Ako som už niekoľkokrát naznačil, zváraním sa neživím a zváračku mám skôr pre prípad "ak by bolo treba dačo zvariť" - čiže ak treba dačo zvariť, tak ju vytiahnem, na kúsku materiálu sa "znova naučím zvárať", pozváram čo pozvárať musím a zváračku znova na niekoľko mesiacov odložím oddychovať smile
Ale zas... čo som doteraz musel pozvárať, to som aj bez nejakých väčších problém pozváral. Dokonca sa mi podaril „zlepiť“ ulomenú konzolu na takom typickom čínskom „altánku“, z profilov z hrúbkou steny cca 0,5mm...
Takže sa dá povedať, že som s ňou spokojný. Možno by som jej vytkol uzemňovaciu svorku a a hlavne redukčný ventil v dodávke (http://svareciagregaty.cz/redukae-na-ve … od_57.html  ) – obe mi prídu také „hračkárske“ – použiteľné, ale moc dobrý dojem z nich nemám smile Ale inak (zatiaľ) bezproblémový stroj...

Offline

 

#77 07-08-2012 22:03:31

Portos
Člen
Registrovaný: 03-08-2012
Příspěvky: 11

Re: Iskravar MIG 170L vs MIG 163

Zvažuju ,že si koupím CO inventor, je to sice složitá elektronika s rizikem poruchy a možná i ta životnost   nebude na věčný časy ,/mám od r 1996 inventor -made in Finsko a jede bez jediné závady / ale možná že opravdu ty parametry jsou o několik řádů lepší než u klasickýho trafo CO, Kdo dělá s plechem vlastně ani nepotřebuje velký proudy, ale naopak málo A ale je potřeba stabilní hoření oblouku při malých napětích či proudech a to by mohla ta elektronika perfektně zajistit. Pokud se tedy nemýlím.   KITin 2040 by se mi docela páčil, je to ČR ,ale i Jasic nevypadá špatně , byt je to Čína a  servis má zajištěn,  pak je . Tuson Libra 160 což je asi taky Čína. Ceny jsou  bajvoko na stejno  +/- 15000Kč , - a víc nechci investovat.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče