SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#1 09-08-2016 10:06:53

mates76
Člen

Svařování nádoby na olej

Dobrý den prosím o radu svarujeme nádobu obvod 42metru,síla stěny 7mm mám na mysli lub,na podlaze je ten sám plech o stejné tloušťce a je preplatovany,po vnitřním obvodu máme límec na stěně výška 100mm a na podlaze ten samý limec tloušťky 100mm.Po svareni se nám zvlnila podlaha a nevíme si rady jakým způsobem odstranit pnutí a tím docílit srovnání podlahy.A jestli byl zvolen dobrý postup svařování.Jaké délky sváru by měly být při svarovani vratnym krokem?

Mates

#2 09-08-2016 10:32:13

jirkati
Moderator
Místo: Liberec

Re: Svařování nádoby na olej

Docela zajímavě koncipovaný dotaz. Nevíme co, v jakém tvaru ani jakým postupem se svařovalo, ani proč byl technologem svařování předepsán zrovna takový postup, ale máme poradit jak odstranit deformace na hotovém svařenci. To je spíš požadavek na věšteckou kouli než na seriózní radu.
Bez aspoň orientačního nákresu hlavních míst svařence, stykové plochy mezi dnem a stěnou a bez popisu jak se svařovalo, jakým postupem, jakou metodou a proč právě tak, se poradit nedá.

www.domzo13.cz/dokumenty/vyuka/svar_sko … _pnuti.ppt

Editoval jirkati (09-08-2016 10:41:52)

#3 09-08-2016 12:07:28

mates76
Člen

Děkuji za odpověď, špatně jsem to formuloval jedna se o černý materiál S235J2G3,metoda svařování je trubickovy drat.Chtěl bych se Vás pozeptat jestli by jste mi nedal svůj email a já vám pošlu fotky pro vaší představu.Děkuji

Mates

#4 09-08-2016 13:02:45

jirkati
Moderator
Místo: Liberec

Email je přece v mém profilu pod obrázkem.

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla