SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 02-10-2016 11:30:39

NIKOLA25
Člen
Registrovaný: 02-10-2016
Příspěvky: 2

Kuhtreiber KITin 150LA nebo Gama 1550?

Dobrý den, jsem tady na foru nový. Už nějakou dobu to tady pročítám, ale pořád se nemohu rozhodnout. Potřebuji nějakou levnou svářečku invertor, ve větší míře na svařování obalovanou elektrodou, časem i TIG. Potřebuji to jen na semtam v dílně a kolem baráku. Nějaké panty na brance, nějaké regály v dílně, opravit vrata dílny apod. Gama 1550 je u TIG je prý trošku problém, nejde tam prý přímo zapojit plyn Argon, nemá ani HF zapalování. Je ale trošku levnější než KITin. KITin 150LA taky nemá HF zapalování, ale líbí se mi už z důvodu toho systému LA, kdy se prý tolik neničí wolframová elektroda. Je sice dražší, ale to by mi zase tolik nevadilo.
Která z těchto svářeček je spolehlivější? O výkon mi zase tak moc nejde, jestli ta dá o pár Ampér více a ta dá o pár A méně.  Jedná se mi spíše která z nich je více poruchová, která vydrží déle na vyšší proud bez přehřívání apod. I když v papírech jsou na tom podobně, přece jenom zkušenosti majitelů jsou přednější. Předem moc děkuji.

Editoval NIKOLA25 (02-10-2016 11:31:49)

Offline

 

#2 02-10-2016 12:42:58

JakubF
Člen
Registrovaný: 01-03-2016
Příspěvky: 9

Re: Kuhtreiber KITin 150LA nebo Gama 1550?

NIKOLA25 napsal(a):

Dobrý den, jsem tady na foru nový. Už nějakou dobu to tady pročítám, ale pořád se nemohu rozhodnout. Potřebuji nějakou levnou svářečku invertor, ve větší míře na svařování obalovanou elektrodou, časem i TIG. Potřebuji to jen na semtam v dílně a kolem baráku. Nějaké panty na brance, nějaké regály v dílně, opravit vrata dílny apod. Gama 1550 je u TIG je prý trošku problém, nejde tam prý přímo zapojit plyn Argon, nemá ani HF zapalování. Je ale trošku levnější než KITin. KITin 150LA taky nemá HF zapalování, ale líbí se mi už z důvodu toho systému LA, kdy se prý tolik neničí wolframová elektroda. Je sice dražší, ale to by mi zase tolik nevadilo.
Která z těchto svářeček je spolehlivější? O výkon mi zase tak moc nejde, jestli ta dá o pár Ampér více a ta dá o pár A méně.  Jedná se mi spíše která z nich je více poruchová, která vydrží déle na vyšší proud bez přehřívání apod. I když v papírech jsou na tom podobně, přece jenom zkušenosti majitelů jsou přednější. Předem moc děkuji.

Přesně tohle chci také vědět big_smile ještě jsem přemýšlel o ESAB arc 180,ale slyšel jsem něco o poruchách tak nevím.
Jo a ještě jak poznám v praxi,že nebude mít mašina HF zapalování? dík

Offline

 

#3 02-10-2016 13:44:52

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2706

Re: Kuhtreiber KITin 150LA nebo Gama 1550?

Pokud to míníte chlapci s TIGem trochu vážně, tak kupte něco, co umí HF zapalování.

Offline

 

#4 02-10-2016 13:57:24

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Kuhtreiber KITin 150LA nebo Gama 1550?

NIKOLA25 napsal(a):

Dobrý den, jsem tady na foru nový. Už nějakou dobu to tady pročítám, ale pořád se nemohu rozhodnout. Potřebuji nějakou levnou svářečku invertor, ve větší míře na svařování obalovanou elektrodou, časem i TIG. Potřebuji to jen na semtam v dílně a kolem baráku. Nějaké panty na brance, nějaké regály v dílně, opravit vrata dílny apod. Gama 1550 je u TIG je prý trošku problém, nejde tam prý přímo zapojit plyn Argon, nemá ani HF zapalování. Je ale trošku levnější než KITin. KITin 150LA taky nemá HF zapalování, ale líbí se mi už z důvodu toho systému LA, kdy se prý tolik neničí wolframová elektroda. Je sice dražší, ale to by mi zase tolik nevadilo.
Která z těchto svářeček je spolehlivější? O výkon mi zase tak moc nejde, jestli ta dá o pár Ampér více a ta dá o pár A méně.  Jedná se mi spíše která z nich je více poruchová, která vydrží déle na vyšší proud bez přehřívání apod. I když v papírech jsou na tom podobně, přece jenom zkušenosti majitelů jsou přednější. Předem moc děkuji.

Přesně tohle chci také vědět big_smile ještě jsem přemýšlel o ESAB arc 180,ale slyšel jsem něco o poruchách tak nevím.
Jo a ještě jak poznám v praxi,že nebude mít mašina HF zapalování?

HF zapalování je, že na wolframové elektrodě nemáte napětí. Po přiblížení w. elektrody a zmáčknutí tlačítka na hořáku se zapne vysoké napětí, něco jako na svíčce u auta a zapálí se sv. oblouk.

Editoval varok (02-10-2016 15:25:13)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#5 02-10-2016 15:21:52

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3419
Web

Re: Kuhtreiber KITin 150LA nebo Gama 1550?

jakubf a varok: Naco kvoli 2 riadkom citujes 2 cele prispevky.....  to je fakt taky problem ist kusok dalej a dat inde klik....

Ako pise pafik: Ak chces zvarat TIGom nedajboze chces aj hlinik obcas zvarit tak HF a AC rezim a uz si cenovo inde.
LiftArc nici spicku TIGovej elektrody menej ako stroj bez LiftArcu ale zase na HF to nema. HF je uplne bezdotykovy.
Piatok som to mal moznost vidiet, ako dokazali dvaja zacinajuci zvaraci na LA zalomit a pripalit elektrodu wink
Tiez to chce dostat LiftArc do ruky aj ked je to omnoho lahsie ako pri cistom naskrabe.
Pises ze obcas okolo domu cize ak nebudes mat prax ten navyk sa straca a potom to musis opat natrenovat.

Dalsia vec ak chces TIG tak si nekupuj invertor na MMA s TIGom ale kup si TIGovy stroj ktory ma aj MMA rezim.
Teraz to vysvetlim:
Dovod preco lebo stroje nemaju el. mag ventil, potom to musis dorabat zhorsuje to mobilitu
nemas predfuk ani dofuk (dolezite aby nezcernala TIGova spicka ked je rozpalena a material)
nemas okrem KITtina ani ten pulz. Stale je to DC stroj cize zelezo a antikora a na vytuzeny hlinik sa nehodi.
A zabudol som na PEDAL ktory je pri TIGu celkom uzitocna vec cize stroj by mal mat konektor na externe ovladanie.

Ak zoberieme z toho co si si vybral modry alebo zlty stroj tak:
Isiel by som do toho KITina 150HF alebo pockal a dosetril si. Kludne na 3v1 invertor MAG/MIG a TIG/LA.
Teraz usetrene peniaze na drahsi stroj ti v buducnosti usetria dalsiu investiciu. Nebudes mat doma 2 ako my vsetci smile
Poznam Kittin 1500 HF nazivo ten ma HF LA a naskrab a pulz ale je to iba DC. Dnes uz za cenu MIG/MAG TIG/LA stroja.

Zdraviiiim...hiiiiiii wink
varok este trosku uprav nechaj tam len vetu citovanu a budeto spica...

Editoval ihlan (02-10-2016 16:08:49)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#6 02-10-2016 15:25:54

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Kuhtreiber KITin 150LA nebo Gama 1550?

Omlouvám se, už jsem to trošku upravil.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#7 02-10-2016 17:36:57

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2706

Re: Kuhtreiber KITin 150LA nebo Gama 1550?

to ihlan:
"Teraz usetrene peniaze na drahsi stroj ti v buducnosti usetria dalsiu investiciu. Nebudes mat doma 2 ako my vsetci"
Já už ne, MMA s TIG se mi naštěstí povedlo prodat. MMA vařil pěkně, o tom žádná smile
Ještě k elektrodě  - to je normální, že první letí komínem. Já jsem první wolframovou elektrodu, podotýkám že s HF, spotřeboval za půl hodiny pokusů smile

Offline

 

#8 02-10-2016 18:21:32

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Kuhtreiber KITin 150LA nebo Gama 1550?

No, ale pan Nikola ve svém prvním vláknu řeší opět po vzoru pašáků z Třebíče propagaci "Třebíčských zázraků",jiné výrobce nechce.Doporučuji si zmáknout výlet na Welding, určo tam dovozce od Kuhtreibru i Omikronu bude a dostanete objektivní informace o výrobku i reklamacích a navíc veletržní slevu, zdravím ,hi

Offline

 

#9 02-10-2016 19:35:09

Haufra
Člen
Registrovaný: 08-07-2007
Příspěvky: 139

Re: Kuhtreiber KITin 150LA nebo Gama 1550?

Zas ta averze na Třebíč,upřít se Třebíčákum nedá,že jejich výrobky jsou snad v každým obchodě s nářadím.To maj zvládlý na 1.Kam se na ně hrabou jiné značky...Nevím jestli to víte ,ale i na těchto stránkách kdysi dávno zakladatel svarfora nabizel dle vás ,, třebičskou svářečku" s možností vlastního sestavení a dokonce i soutěž zde byla...pár lidí si ji koupilo tak at řeknou ,jestli sem chodí,jak jim funguje.Nevlasním Třebíčskou svářečku,ale už jsem měl možnost s ní vařit.

Offline

 

#10 02-10-2016 19:48:10

NIKOLA25
Člen
Registrovaný: 02-10-2016
Příspěvky: 2

Re: Kuhtreiber KITin 150LA nebo Gama 1550?

Chtěl jsem názor přímo od majitelů, výrobci a prodejci si samozřejmě takové informace přikreslí ke svému.
Třebíčské zázraky jsem si vybral z důvodu případného servisu apod. Navíc i cenově slušné. V práci máme mašiny od Omicronu a jsou dobré a spolehlivé, ale větší COčka. Invertory nevím, proto se ptám. Obalovanou elektrodou umím svařovat, párkrát jsem měl zapůjčenu svářečku od známého, ale byla to nějaká levná trafosvářečka a to bylo utrpení.

Offline

 

#11 02-10-2016 21:24:20

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Kuhtreiber KITin 150LA nebo Gama 1550?

No, ale proč mám pocit po Vašich příspěvcích že  od nás jen chcete chválit Třebíčské zázraky, na rozdíl od ostatních dovozcú předražené?Navíc kdo jiný než dovozce by měl mít relevantnější info o reklamacích a popřípadně Vám navrhl jiný, modernější strojek a ještě se slevou a bez sprostředkovatele?A ještě když se reklamace věšinou neuznává protože jste nezajistil pracovní podmínky, přěpětí či podpětí sítě?Určo Vám v Brně nějakej strojek se slevou doporučí í a Vy budete spokojen, info zde nikdy nebude objektivní.....averze?Na co?Víte ty reklamace zdržujou.....

Offline

 

#12 02-10-2016 21:24:59

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3419
Web

Re: Kuhtreiber KITin 150LA nebo Gama 1550?

Potom kludne do toho Kittin 150LA poznam Kittin 1500 HF a pohode masinka okolo domu.


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#13 02-10-2016 22:16:27

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Kuhtreiber KITin 150LA nebo Gama 1550?

Z pohledu majitele 150LA můžu říct že na občasné svařování při práci kolem baráku stačí,ale na tig bych ho nebral-nemá ELMG ventil,takže hořák s ventilkem a argon při větším svařování leze do peněz(co ošidíte na předfuku a dofuku zaplatíte na elektrodách.Navíc je to "škrkavka" takže eldy dostanou i tak zabrat víc)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#14 03-10-2016 12:51:09

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Kuhtreiber KITin 150LA nebo Gama 1550?

Mam doma 2 třebícské zazraky jedno je gama 160 inventor je na elektrodu a druhé je co2   Tiger 205 /Kit 205 nemam žadné problemy na mé využití stačí, časem koupim i tiga neco z polska..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#15 03-10-2016 14:03:25

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Kuhtreiber KITin 150LA nebo Gama 1550?

Alll nespominaj tu ziadne,,trebicske,,zazraky lebo budes zjazdeny od Ewity smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče