SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 01-02-2019 10:36:07

Ikovlabs
Člen
Registrovaný: 16-02-2017
Příspěvky: 115

Re: Vyber vhodnej zvaracky Alfain vs Omicron vs Jasic

Je potreba udelat rozvahu pomeru vykon/cena a taky zda to jako hobby pouziti stoji za ty penize .Taky uvazuji nad 200c a 200 Alfa.
U te 200C je vyhoda propracovany koncept stroje - pouzitelna synergie - pro hobby pouziti je lepsi protoze kdyz to pouziji jen jednou za nejake obdobi tak si nemusim pamatovat hromadu parametru - pro pravidelne pouziti kdy ma clovek "nacvicene" parametry to nema vyznam .
Dalsi vyhoda je ze v setu dostanete volbu z vice kvalitnich horaku
Minusem je "americka konstrukce" tedy cena dilu podavace - atyp + pripadne servisovatelnost.
U Alfy 200 je to dobra reference + pohaneny podavac ale jen manual
U Alfy 201 je synergie ale "cinska" + cena uz neni moc zajimava vs 200c
U Alfy navic mate v nabidce jen Parker horaky .
No a dale zda to ma cenu pro hobby pouziti jednou za 2-3 mesice....ale to uz musi kazdy sam dle sveho rozpoctu na konicky .

Tot muj nazor


Berlan BPS 40,BWIG 180,BMIG 140

Offline

 

#27 01-02-2019 13:08:09

snow
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 20-12-2018
Příspěvky: 153

Re: Vyber vhodnej zvaracky Alfain vs Omicron vs Jasic

Ikovlabs -
ano, mas pravdu skoro vo vsetkom , az na to hobby pouzivane t.j. pri pouzivani sporadicky je ovela vacsia pravdepodobnost ze sa ti to pokazi az po zaruke.
Prave pre toto som si zvykol nepozerat sa pri nakupe na to tak, ze mam to len ako prilezitostny stroj, kupim si nejaku lidlovku alebo jasnu cinu ale skor naopak.
A  ono sa to zatial vzdy oplatilo.
Masiny ktore su akoze profi rada mi sluzia vsetky roky dodnes prave preto ze su na vysoke zatazenie a ja ich ani nemam ako znicit, pravdepodobnost ze mi vydrzia "cely zivot" je velmi vysoka. A to ak by nahodou nieco stale tam je servis pretoze tie zname znacky nie a nie zaniknut. wink


K tomu vyberu,
Lincoln ma na Sk servis, maju tu zastupenie, predavaju sa tu aj ich dospele masiny. Lincoln verim ze za 5 rokov nezanikne a urcite nezabudne na to ze vyrobili 200c. Predpokladam, ze v cz je to podobne.

Pegas 200/201  mam subjektivne pocit, ze za par rokov nebude vediet ziaden technik
v alfe co to bolo vlastne za masinu, uz teraz musia zistovat co to vie a nevie. A cinan uz nebude mat k tomu nic a bude valit uplne ine masiny.
Oprava zostane na nejakom domacom elektrokutilovy. Uz teraz ich ponukaju ako vypredaj.
A pegas nie je lacna zvaracka, naopak na to, ze to je genericka cina v modrej farbe  je slusne drahy.

Jeden sikovny clen fora mi na dotaz napisal, ze on denne pouziva a produkuje na TecnoMig 200GD a drzi.
Ked si vezmes aka je na to cena https://www.elektrospaw.eu/Zvaracka-Inv … -d8404.htm
tak potom ok. To ak by vydrzalo dva roky, tak ak sa to pokazi tak nasrat - hodis do zberneho dvora a kupis novu a ani to nezamrzi. To sa ani neoplati opravovat.

Takze v pomere cena-vykon-znacka mne nakoniec ten pegas vychadza horsie ako lincoln.


Fronius TP 150, Welder Fantasy JET TIG 200 mini AC/DC, TecnoMig 212 LCD.

Offline

 

#28 01-02-2019 14:21:44

Ikovlabs
Člen
Registrovaný: 16-02-2017
Příspěvky: 115

Re: Vyber vhodnej zvaracky Alfain vs Omicron vs Jasic

Opravitelne je prakticky vse jde o to za jakou cenu.Ten Lincoln bude dost atyp takze pripadny servis bude financne narocny .
A te elektroniky tam dnes je opravdu hodne - schema Vam nedaji a pokud tam je nejaky special dil ......
Je to vec pristupu - taky bych si koupil hifi za 300000 ale pak se podivam na svych 20 CD a uklidnim se


Berlan BPS 40,BWIG 180,BMIG 140

Offline

 

#29 01-02-2019 18:06:37

snow
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 20-12-2018
Příspěvky: 153

Re: Vyber vhodnej zvaracky Alfain vs Omicron vs Jasic

no for je prave v tom, ze ten lincoln a ine realne znacky maju servis takze za tie prachy clovek dostane aspon to a nehrozi, ze by ho musel opravovat nejaky bastlic. To co som napisal o servise som myslel prave na tie cinske strojky, kde o par rokov nikto uz ani nebude vediet pod akym nazvom to predavali.



;


Fronius TP 150, Welder Fantasy JET TIG 200 mini AC/DC, TecnoMig 212 LCD.

Offline

 

#30 01-02-2019 21:33:19

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Vyber vhodnej zvaracky Alfain vs Omicron vs Jasic

1. Všechno je to Čína a když ne bouchá to nalitej Polák.
2. pokud se to pos.. v záruce a uznají to je to jedno jestli je to Lincoln/Pegas/EWM nebo noname pokud zrovna nezrušil s.r.o.čko  jde to na záruku.
3. pokud je to po záruce tak servis mění desky.A je tam jen jedna za 80% cenu nové neobouchané mašinky za 5-6 let.
Rozbije se i značková jinak by neměli servis . Jenže frajer  co má TecnoMig 200GD  vyjede kolik 5kg klubek  za den ve výrobě ? jednu za tejden na 3mm stěnu jeklu?
Výrobu si představuju že valí 15kg za 2dny nejmín xD

Takže servis je pěkný pokud za něco stojí a majitel to nemusí platit.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#31 02-02-2019 07:43:22

Ikovlabs
Člen
Registrovaný: 16-02-2017
Příspěvky: 115

Re: Vyber vhodnej zvaracky Alfain vs Omicron vs Jasic

Je to tak - nicmene nejde o to zda to delaji v Cine nebo Polsku - jsou to lidi jako my ale o to zda je ta konstrukce solidni nebo zda oskubana a to je uz věc pristupu výrobce/zákazníka.
Kolik toho vyjede frajer není ani tak na svarecce ale na frajerovy.On ten Lincoln 200C taky nebude do full vyroby
Nakonec  je to presne jak mate v podpisu - i kolejnice by se sem tam smrkly... :-)


Berlan BPS 40,BWIG 180,BMIG 140

Offline

 

#32 02-02-2019 13:41:38

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Vyber vhodnej zvaracky Alfain vs Omicron vs Jasic

Frajer je schopný vymlátit i 4 5-ti kilové cívky za den pokud se mi dostane do ruky 160 ocelových oboustranných disků se stěnou 5mm a svařuje se na polohovadle bez přestávky, jen se přehazuje jeden kus za druhým....proud  120A.
Osobně neřeším značku či neznačku...pokud se mi stroj líbí a svařuje, tak mě zajímá jak dlouho vydrží, abych ohodnotil daný stojek. Zmíněný Lincoln 200C se mi líbí ale nelíbí se mi celoplastový podavač drátu a je mi ukradený, že to může být pevnější než slitina hliníku a dělají se tak i profi strojky...prostě je to pro mě blok, který u mě vyřazuje tyto stroje...za ty prachy mám pocit, že jsem koupil pozlátko. U toho levného číňana jsem zvědav co časem udělá samotný podavač (převodovka - plastové převody?...). Jinak od listopadu jsem na té potvoře už vypálil 32ks 5kg cívek...nechce někdo plastové cívky? smile
Prostě je to na každém z nás co si koupí za stroj a házet je do jedného pytle nebo je navzájem pomlouvat nemá podle mě smysl.

Offline

 

#33 02-02-2019 18:08:25

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Vyber vhodnej zvaracky Alfain vs Omicron vs Jasic

Zdravím Diskaveru. Mám zájem o prázdné pětikilové cívky. Pokud by jste se jich chtěl zbavit, můžete je donést na prodejnu firmy CHOBOLA v Olomouci. Budu vám velmi vděčen a třeba se Vám i někdy nějak odvděčím.

Offline

 

#34 02-02-2019 18:22:15

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Vyber vhodnej zvaracky Alfain vs Omicron vs Jasic

Zdenál: Kovové nebo plastové? Kovových teď máme hromadu, protože se u nás svařují poslední měsíc velké sváry a klubka letí jedno za druhým... Klidně za cenu poštovného pošlu plnou krabici... wink


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#35 02-02-2019 18:49:38

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Vyber vhodnej zvaracky Alfain vs Omicron vs Jasic

Kovových a plastových, patnácti kilových cívek, mám dostatek. Jde mě jen o plastové pětikilové cívky D 200. Pokud by se jich někdo chtěl zbavit, může je donést do nejbližší prodejny f. CHobola a tam už budou vědět jak s nimi naložit.

Offline

 

#36 02-02-2019 19:26:52

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Vyber vhodnej zvaracky Alfain vs Omicron vs Jasic

blbě jsem přečetl. já myslel 15kg... No nicméně plastové 5kg jsem měl taky... Ty už jsou ovšem na recyklaci... smile Takže nic... Jinak Chobolu tady mám cca 3km daleko...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#37 02-02-2019 19:39:00

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Vyber vhodnej zvaracky Alfain vs Omicron vs Jasic

Relíku, děkuji za snahu.

Offline

 

#38 02-02-2019 22:11:12

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Vyber vhodnej zvaracky Alfain vs Omicron vs Jasic

to ZDENÁL: Posbírám všechny co mám a zavezu je do olomoucké prodejny...něco sem dal známým ale určitě víc jak 20ks tam bude a není problém Vám je schovávat...mě jsou na nic ale nechce se mi je vyhazovat ani do plastu. Hodil bych je na prodejnu až někdy příští týden. Teď jsem dost ve skluzu, a když člověk svařuje hlíník a černou zároveň a do toho ještě industriální nábytek, tak nevím co dřív.

Editoval Discovera (02-02-2019 22:12:27)

Offline

 

#39 03-02-2019 13:35:39

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Vyber vhodnej zvaracky Alfain vs Omicron vs Jasic

Děkuji předem. Jsem rád za každou použitelnou cívku, špatně s shánějí. Občas na ně navíjím některé dražší typy přídavných drátů.

Offline

 

#40 03-02-2019 18:03:10

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Vyber vhodnej zvaracky Alfain vs Omicron vs Jasic

No hej aj mne by jednu trebalo..... 5kg

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče