SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 25-02-2010 23:49:56

Mario
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 25-02-2010
Příspěvky: 49

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Ahoj, jsem z Ostravy a zvazuji jestli 10l lahev argonu od Choboly nebo z Polska (bydlim blizko hranic)... Nevis nahodou na jaky tlak plni ty 10l lahve Chobola ?
Kontaktoval jsem zastoupeni Siadu v Ostrave  http://www.siad.cz/www/siad/siadweb.nsf … SKA-763C6H  a zdelili mi toto : lahve na technické plyny pronajímáme, je několik forem pronájmu lahví: denní, 1/2 roční, roční, 2-letý.... Zálohy na lahve nepožadujeme (zatím). Pronájem 10,7 Kč/Den/Láhev    3190 Kč/Rok/Láhev   Naplnění argonu 20L (vodní objem) 1943 Kč   vše s DPH.

Nic o tom, ze kdyz naplnim lahev do pul roku tak neplatim pronajem...

Mario

xlibor napsal(a):

Pepik napsal(a):

Ahoj, diky za vysvetleni. Prave ze navod je spolecny pro vice pristroju a primo na strankach vyrobce se toto neuvadi, proto jsem se ptal zda KITin 150 TIG LA toto obsahuje ci ne.
S tim TIG svarovanim vidim hlavni problem sehnat lahev s Argonem a jeho doplnovani, protoze nemam nikoho ve svem okoli a pronajem lahve je sileny, kdyz bych varil tak hodinu mesicne...

Co se tyce poruchovosti predpokladam ze KITin 150 a KITin 150 TIG LA je prakticky stejny a poruchovost druheho by snad nemela byt vetsi?

Pepik

Ano, je spolecna, ale je tam vetsinou uvedeno pro ktery stroj se to tyka. Jinak ten samy navod dostanes pri koupi v papirove podobe.
Co se tyce argonu, tak pro kutila a obcasneho svarece je to u nas trochu problematicke.
Pokud se chces vyhnout placeni pronajmu jedina moznost je pres www.fastservice.net, vyhledas si tam nejblizsiho distributora dle sveho bydliste. Plati se pouze za plyn (ceny jsou na www.e-plyn.cz) maji bud 14l nebo 20l lahve ale je nutne lahev do 1/2 roku vratit nebo vymenit za plnou, jinak pak se plati pronajem.
Dalsi moznost najit nejakeho prodejce svareci techniky ktery ma i techn. plyny napr. Chobola, ale u nej si musis lahev koupit a pak menit (cena 10l lahve, alespon u me v Ostrave kolem 4500,- bez DPH za plnou a pak 1000,- bez DPH za naplneni)
Posledni moznost je koupit si plyn i s lahvi v Polsku (allegro.pl) pokud ovsem bydlis blizko polskych hranic, vychazi to okolo 200 zl (asi 1350,-) za 10l plnou  lahev natlakovanou na 150atm.


takyto napsal(a):

ahoj chtěl bych se zeptat na zkušenosti s multifunkčními svářecími strojí jako třeba Pegas 160 mig-man nebo Alfin 161 dík.

Tady se ptas spatne, tady se resi KITin 150 TIG LA viz. nadpis.


KITin 150 TIG LA, Hořák SR17V, Plasma Berlan BPS40, Speedglas 9002V

Offline

 

#27 26-02-2010 12:01:34

xlibor
Člen
Místo: Ostrava!!!
Registrovaný: 15-12-2009
Příspěvky: 115

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Mario napsal(a):

Ahoj, jsem z Ostravy a zvazuji jestli 10l lahev argonu od Choboly nebo z Polska (bydlim blizko hranic)... Nevis nahodou na jaky tlak plni ty 10l lahve Chobola ?
Kontaktoval jsem zastoupeni Siadu v Ostrave  http://www.siad.cz/www/siad/siadweb.nsf … SKA-763C6H  a zdelili mi toto : lahve na technické plyny pronajímáme, je několik forem pronájmu lahví: denní, 1/2 roční, roční, 2-letý.... Zálohy na lahve nepožadujeme (zatím). Pronájem 10,7 Kč/Den/Láhev    3190 Kč/Rok/Láhev   Naplnění argonu 20L (vodní objem) 1943 Kč   vše s DPH.

Nic o tom, ze kdyz naplnim lahev do pul roku tak neplatim pronajem...

Mario

Je to tak,presne timhle jsem si take prosel smile,dokonce jsem zkousel i jine distributory SIADu (Opava, Frydek-Mistek) a je to jak pres kopirak tj. nehorazne najmy a prudeni s zivnostenskymi listy atd. Je jeste jedna moznost a to www.fastservice.net (ale ted nevim co se deje, ze jim momentalne nejak nefungujou stranky) coz je take distributor Siad, cena za napln je stejna, lahev ti na 1/2 roku pujci zadarmo a pak bud vratit nebo vymenit a nebo dal uz platit najem. Ovsem, nejblizsi distributor Fastservice sidli na "Velkem Sedle" sklad ma udajne ve Vitkove, tak ze tak nebo tak...zbyva fakt uz jen Polsko.
Chobola mi nabidl lahev 10l za 4000,-bez DPH a napln 10l za 1000,- bez DPH, plni to samozrejme na 200atm protoze pouziva "originalni" lahve, co jsem se u nej ve skladu dival, tak tam mel lahve se zavitem pro "cepku" ventilu.
Polaci pouzivaji pravdepodobne predelane 8l hasicaky testovane na 190 atm,proto jejich naplne maji 150 atm. Ovsem za napln das 30zl (coz je 200,-), argon je ovsem cistoty 99,995%.Pokud chces srovnani tak:

fastservice te vyjde na 55hal./litr, 20l flaska - a 1/2 roku najem zdarma - argon 4,6
plyn u choboly te vyjde na 60hal./litr, 10l flaska na 4800,- - cistota argonu nevim ale asi to bude 4,6
polsky plyn vyjde na  16hal./litr, 8l flaska na 1300,- argon 4,5


KITin 150 TIG LA; TIG SR17 (vyr.cislo 5028106513) ukraden p. Richardem Ryškou (IČO 72976900)

Offline

 

#28 26-02-2010 23:22:27

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Ja tektez uvažuji o flašce argonu s polska mam dokonce jednoho znameho prodejce už mi sprostředkoval nakup dílu na svařecku co2 z polska co se vyskytují na polskem aukru od prodejcu co neposilají za hranice skusim se ho zeptat jestli je možnost takovou flašku plnou argonu poslat do česka nebo jestli si budu muset zajet  zahranice do nejakeho mesta a tam flašku s argonem koupit plnou pote bych mohl si nechat pres obchod se svařecí technikou i tuto flasku nechat plnit vypada to ze unas takova moznost je a oni maji nekoho kdo z polska vozí tyto flasky plne a nechava je plnit tam nabizeli mi plnou flasku 8 l za 4500,- radši risknu aukro pl nebo si dojedu do polska sam a flasku plnou koupim a dovezu treba vlakem domu.


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#29 28-02-2010 00:36:53

xlibor
Člen
Místo: Ostrava!!!
Registrovaný: 15-12-2009
Příspěvky: 115

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Mas lepsi si tam zajet, zvlast pokud se ti jedna hlavne o flasku, tj. pokud si planujes ji nechat plnit u nas. Muzes si tak i vybrat hezkou, neobitou smile
Ja ty flasky hodlam v Polsku tocit, tak to nejak neresim.


KITin 150 TIG LA; TIG SR17 (vyr.cislo 5028106513) ukraden p. Richardem Ryškou (IČO 72976900)

Offline

 

#30 28-02-2010 20:15:36

Mario
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 25-02-2010
Příspěvky: 49

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Tak v patek jsem byl v Polsku koupit malou flasku argonu (myslím že je to 8l predelany hasicak). Plneno na tlak 150 atm, tlakova zkouska je predpokladam ten udaj 22,5 MPa (225 atm) vyrazeny na hrdle flasky-viz foto. Jedna se o firmu Tomar  http://www.pkt.pl/tomar_autoryzowany_de … 47cc.html.  Cena za prazdnou lahev 250zl (1690kc) a napln argonu 35zl (236kc). Vse probehlo jednoduse a rychle, bez prudeni s zivnostenskymi listy atd. jako u nas ze smile Doufam ze to admin nebude povazovat za reklamu, ale vsem z blizkosti Ostravy tuto firmu doporucuji, dobre ceny a seriozni pristup, otevreno po-pa do 17hod! Musite si pripravit zlote, protoze koruny, eura a platebni karty neprijimaji. Radeji si vymente zlote u nas nebo tesne za hranici, tam je smenaren (kantor) dost, protoze jinak byste museli asi 5km do Wodzislaw Slaski-to byl muj pripad sad I kdyz neumim vubec polski, tak jsem se "bavil" s obchodnikem (asi sef pobocky) a ten se divil proc v Cesku je takovy problem koupit si svoji flasku a nechavat si ji plnit nebo vymenit prazdnou za plnou. Ptal se jestli nevim o nejakem prodejci v okoli Ostravy, kteremu by mohl nabidnout spolupraci. Rikal jsem mu, ze jsem se o firme Tomar dozvedel na svarforu.cz. Tak co chlapi kdo z vas si udela sklad flasek u sebe v garazi v Ostrave at nemusime vsichni jezdit do Polska s jednou flaskou smile Ja to vidim stejne jak xlibor, ze budu flasku jezdit plnit do Polska, nemam to daleko. Kdyz bych mel toho TIGovani vic tak neni problem si koupit druhou 8l flasku a tocit dve.

Jedine co me trosku trapi je, jak pises o cistote polskeho argonu 4.5 kde jsi se to dozvedel ze neni tak cisty ? Na flasce nic uvedeno neni-viz fota. Mam osobni zkusenost pouze s u nas oficialne dodavanym argonem 4.6 (na flasce je nalepeny stitek) a svarovani vysoce legovanych oceli bylo vzdy bez problemu. Jakou mate zkusenost s cistotou 4.5 je to poznat a nebo pro domaci pouziti je to v pohode ? Jestli cistota bude dostacujici tak napln v Polsku je opravdu levna zalezitost! Nemuzu to vyzkouset, protoze stale vybiram TIG invertor...uz se tesim az si zase trosku povarim, uz je to dlouho co jsem to nemel v ruce... smile 

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1791_01.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1791_02.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1791_03.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1791_04.jpg


xlibor napsal(a):

Mas lepsi si tam zajet, zvlast pokud se ti jedna hlavne o flasku, tj. pokud si planujes ji nechat plnit u nas. Muzes si tak i vybrat hezkou, neobitou smile
Ja ty flasky hodlam v Polsku tocit, tak to nejak neresim.


KITin 150 TIG LA, Hořák SR17V, Plasma Berlan BPS40, Speedglas 9002V

Offline

 

#31 28-02-2010 23:58:59

xlibor
Člen
Místo: Ostrava!!!
Registrovaný: 15-12-2009
Příspěvky: 115

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Mario napsal(a):

Tak v patek jsem byl v Polsku koupit malou flasku argonu (myslím že je to 8l predelany hasicak). Plneno na tlak 150 atm, tlakova zkouska je predpokladam ten udaj 22,5 MPa (225 atm) vyrazeny na hrdle flasky-viz foto. Jedna se o firmu Tomar  http://www.pkt.pl/tomar_autoryzowany_de … 47cc.html.  Cena za prazdnou lahev 250zl (1690kc) a napln argonu 35zl (236kc). Vse probehlo jednoduse a rychle, bez prudeni s zivnostenskymi listy atd. jako u nas ze smile Doufam ze to admin nebude povazovat za reklamu, ale vsem z blizkosti Ostravy tuto firmu doporucuji, dobre ceny a seriozni pristup, otevreno po-pa do 17hod! Musite si pripravit zlote, protoze koruny, eura a platebni karty neprijimaji. Radeji si vymente zlote u nas nebo tesne za hranici, tam je smenaren (kantor) dost, protoze jinak byste museli asi 5km do Wodzislaw Slaski-to byl muj pripad sad I kdyz neumim vubec polski, tak jsem se "bavil" s obchodnikem (asi sef pobocky) a ten se divil proc v Cesku je takovy problem koupit si svoji flasku a nechavat si ji plnit nebo vymenit prazdnou za plnou. Ptal se jestli nevim o nejakem prodejci v okoli Ostravy, kteremu by mohl nabidnout spolupraci. Rikal jsem mu, ze jsem se o firme Tomar dozvedel na svarforu.cz. Tak co chlapi kdo z vas si udela sklad flasek u sebe v garazi v Ostrave at nemusime vsichni jezdit do Polska s jednou flaskou smile Ja to vidim stejne jak xlibor, ze budu flasku jezdit plnit do Polska, nemam to daleko. Kdyz bych mel toho TIGovani vic tak neni problem si koupit druhou 8l flasku a tocit dve.

Jedine co me trosku trapi je, jak pises o cistote polskeho argonu 4.5 kde jsi se to dozvedel ze neni tak cisty ? Na flasce nic uvedeno neni-viz fota. Mam osobni zkusenost pouze s u nas oficialne dodavanym argonem 4.6 (na flasce je nalepeny stitek) a svarovani vysoce legovanych oceli bylo vzdy bez problemu. Jakou mate zkusenost s cistotou 4.5 je to poznat a nebo pro domaci pouziti je to v pohode ? Jestli cistota bude dostacujici tak napln v Polsku je opravdu levna zalezitost! Nemuzu to vyzkouset, protoze stale vybiram TIG invertor...uz se tesim az si zase trosku povarim, uz je to dlouho co jsem to nemel v ruce... smile

Cistota argonu je uvedena na stitku jedne z lahvi. Mel jsem jeste jednu, a tam podobny stitek byl take.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1574_technogaz-argon.jpghttp://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1574_kuhtr_a_butla.jpg

TOMARa jsem hledal na uvedene adrese, ale nenasel, nicmene je videt, ze boj o konkurenci je v Polsku na dennim poradku. Ja jsem menil u fy. HENKAS
http://www.pkt.pl/henkas_84bda69dc7c1b3 … 77ec6.html , otevreno maji 7-15hod.
je tam, dle meho nazoru lepsi dostupnost a ceny trochu jinde, flaska je za 200zl (prazdna) a vymena je za 30zl. Predtim jsem byl pro flasky v Orzesze a tam byla flaska za 190zl (vc. naplne) a vymena za 40zl. Tak si pak vyber smile


KITin 150 TIG LA; TIG SR17 (vyr.cislo 5028106513) ukraden p. Richardem Ryškou (IČO 72976900)

Offline

 

#32 01-03-2010 00:28:30

Mario
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 25-02-2010
Příspěvky: 49

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Taky jsem tam trosku bloudil a navic jeste prselo, je to docela bokem od vesnice v takove oblasti neco jako prumyslova zona-hodne hangaru a firem kolem.... Ale za levny argon to stoji. Mozna kazda plnirna ma jinou cistotu plynu, ale je divne ze to neni na flasce uvedeno, priste se zeptam. Co ty jak jsi s tou 4.5 spokojen ? Zkousel jsi i nerez ? Me docela vyhovuje ze jsou tam do 17hod. Flasku jsem sice koupil draz, ale zase je hezka a neodrena jako na tvych obrazcich... delam si  srandu to je mi fuk, stejne ji budu tocit smile

xlibor napsal(a):

Mario napsal(a):

Tak v patek jsem byl v Polsku koupit malou flasku argonu (myslím že je to 8l predelany hasicak). Plneno na tlak 150 atm, tlakova zkouska je predpokladam ten udaj 22,5 MPa (225 atm) vyrazeny na hrdle flasky-viz foto. Jedna se o firmu Tomar  http://www.pkt.pl/tomar_autoryzowany_de … 47cc.html.  Cena za prazdnou lahev 250zl (1690kc) a napln argonu 35zl (236kc). Vse probehlo jednoduse a rychle, bez prudeni s zivnostenskymi listy atd. jako u nas ze smile Doufam ze to admin nebude povazovat za reklamu, ale vsem z blizkosti Ostravy tuto firmu doporucuji, dobre ceny a seriozni pristup, otevreno po-pa do 17hod! Musite si pripravit zlote, protoze koruny, eura a platebni karty neprijimaji. Radeji si vymente zlote u nas nebo tesne za hranici, tam je smenaren (kantor) dost, protoze jinak byste museli asi 5km do Wodzislaw Slaski-to byl muj pripad sad I kdyz neumim vubec polski, tak jsem se "bavil" s obchodnikem (asi sef pobocky) a ten se divil proc v Cesku je takovy problem koupit si svoji flasku a nechavat si ji plnit nebo vymenit prazdnou za plnou. Ptal se jestli nevim o nejakem prodejci v okoli Ostravy, kteremu by mohl nabidnout spolupraci. Rikal jsem mu, ze jsem se o firme Tomar dozvedel na svarforu.cz. Tak co chlapi kdo z vas si udela sklad flasek u sebe v garazi v Ostrave at nemusime vsichni jezdit do Polska s jednou flaskou smile Ja to vidim stejne jak xlibor, ze budu flasku jezdit plnit do Polska, nemam to daleko. Kdyz bych mel toho TIGovani vic tak neni problem si koupit druhou 8l flasku a tocit dve.

Jedine co me trosku trapi je, jak pises o cistote polskeho argonu 4.5 kde jsi se to dozvedel ze neni tak cisty ? Na flasce nic uvedeno neni-viz fota. Mam osobni zkusenost pouze s u nas oficialne dodavanym argonem 4.6 (na flasce je nalepeny stitek) a svarovani vysoce legovanych oceli bylo vzdy bez problemu. Jakou mate zkusenost s cistotou 4.5 je to poznat a nebo pro domaci pouziti je to v pohode ? Jestli cistota bude dostacujici tak napln v Polsku je opravdu levna zalezitost! Nemuzu to vyzkouset, protoze stale vybiram TIG invertor...uz se tesim az si zase trosku povarim, uz je to dlouho co jsem to nemel v ruce... smile

Cistota argonu je uvedena na stitku jedne z lahvi. Mel jsem jeste jednu, a tam podobny stitek byl take.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … -argon.jpghttp://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … _butla.jpg

TOMARa jsem hledal na uvedene adrese, ale nenasel, nicmene je videt, ze boj o konkurenci je v Polsku na dennim poradku. Ja jsem menil u fy. HENKAS
http://www.pkt.pl/henkas_84bda69dc7c1b3 … 77ec6.html , otevreno maji 7-15hod.
je tam, dle meho nazoru lepsi dostupnost a ceny trochu jinde, flaska je za 200zl (prazdna) a vymena je za 30zl. Predtim jsem byl pro flasky v Orzesze a tam byla flaska za 190zl (vc. naplne) a vymena za 40zl. Tak si pak vyber smile


KITin 150 TIG LA, Hořák SR17V, Plasma Berlan BPS40, Speedglas 9002V

Offline

 

#33 01-03-2010 09:10:47

xlibor
Člen
Místo: Ostrava!!!
Registrovaný: 15-12-2009
Příspěvky: 115

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Mario napsal(a):

Taky jsem tam trosku bloudil a navic jeste prselo, je to docela bokem od vesnice v takove oblasti neco jako prumyslova zona-hodne hangaru a firem kolem.... Ale za levny argon to stoji. Mozna kazda plnirna ma jinou cistotu plynu, ale je divne ze to neni na flasce uvedeno, priste se zeptam. Co ty jak jsi s tou 4.5 spokojen ? Zkousel jsi i nerez ? Me docela vyhovuje ze jsou tam do 17hod. Flasku jsem sice koupil draz, ale zase je hezka a neodrena jako na tvych obrazcich... delam si  srandu to je mi fuk, stejne ji budu tocit smile

Ta cistota 4,5 je tusim to minimum co je pri svareni pripustne. I pri prutoku 5l/min. je oblouk stabilni a neni problem s tavenim svarencu. Na svarech je sice takovy namodraly povlak (zkousel jsem i vetsi prutoky az do 15l/min a nebyl znat rozdil), nevim jestli je tohle znamka mirne oxidace,nicmene jde lehce odstarnit mosaznym kartacem a svary jsou uhledne, bez nejakych trhlin nebo dulku. Jako pridavny material pouzivam 1,6 GI113 (svaruji materialy do 3mm)


KITin 150 TIG LA; TIG SR17 (vyr.cislo 5028106513) ukraden p. Richardem Ryškou (IČO 72976900)

Offline

 

#34 01-03-2010 14:52:51

Mario
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 25-02-2010
Příspěvky: 49

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

xlibor napsal(a):

Mario napsal(a):

Taky jsem tam trosku bloudil a navic jeste prselo, je to docela bokem od vesnice v takove oblasti neco jako prumyslova zona-hodne hangaru a firem kolem.... Ale za levny argon to stoji. Mozna kazda plnirna ma jinou cistotu plynu, ale je divne ze to neni na flasce uvedeno, priste se zeptam. Co ty jak jsi s tou 4.5 spokojen ? Zkousel jsi i nerez ? Me docela vyhovuje ze jsou tam do 17hod. Flasku jsem sice koupil draz, ale zase je hezka a neodrena jako na tvych obrazcich... delam si  srandu to je mi fuk, stejne ji budu tocit smile

Ta cistota 4,5 je tusim to minimum co je pri svareni pripustne. I pri prutoku 5l/min. je oblouk stabilni a neni problem s tavenim svarencu. Na svarech je sice takovy namodraly povlak (zkousel jsem i vetsi prutoky az do 15l/min a nebyl znat rozdil), nevim jestli je tohle znamka mirne oxidace,nicmene jde lehce odstarnit mosaznym kartacem a svary jsou uhledne, bez nejakych trhlin nebo dulku. Jako pridavny material pouzivam 1,6 GI113 (svaruji materialy do 3mm)

Dik za info o cistote argonu, potesilo me ze ten levny polsky bude bezproblemu pouzitelny smile Drat GI 113 mas asi od Choboly v Privoze, ze?  Kdyz varis do sily 3mm jaky prumer a typ (WT, WC...) elektody a keramicke hubice pouzivas. Ptam se at si pri koupi horaku pripadne prikoupim i jine prumery nez je standardne s horakem dodavane...


KITin 150 TIG LA, Hořák SR17V, Plasma Berlan BPS40, Speedglas 9002V

Offline

 

#35 01-03-2010 17:12:13

xlibor
Člen
Místo: Ostrava!!!
Registrovaný: 15-12-2009
Příspěvky: 115

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Mario napsal(a):

Dik za info o cistote argonu, potesilo me ze ten levny polsky bude bezproblemu pouzitelny smile Drat GI 113 mas asi od Choboly v Privoze, ze?  Kdyz varis do sily 3mm jaky prumer a typ (WT, WC...) elektody a keramicke hubice pouzivas. Ptam se at si pri koupi horaku pripadne prikoupim i jine prumery nez je standardne s horakem dodavane...

Drat mam z Velmetu (je to tak 100m od Choboly) za 142kc/kg, elektrody pouzivam 1,6 a 2,4 WC20 (seda) a 2,4 WT20 (cervena), na 3mm material pouzivam 2,4, na tenci plechy (1-1,5mm) pouzivam 1,6 elektrodu. Rozdil mezi WC a WT neni nejak rozdilna, ale zda se mi, ze s WT se lepe zapaluje oblouku (nelepi se tak) pri Lift Arc, u HF nevim.
Nevim proc, ale ve Velmet maji ty 1,6 sede skoro za polovicni cenu nez u Choboly (za nejakych 17,- vc DPH/ks) Cervene 2,4 jsem sehnal na Aukru za 400kc/10ks vc postovneho, normalne stoji kolem 55,-/ks.


KITin 150 TIG LA; TIG SR17 (vyr.cislo 5028106513) ukraden p. Richardem Ryškou (IČO 72976900)

Offline

 

#36 06-04-2010 11:30:25

Mario
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 25-02-2010
Příspěvky: 49

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Tak už jsem si koupil KITin 150 LA včetně TIG hořáku SR17. S MMA spokojenost elektroda zapaluje dobře i na 15m prodlužováku 3x1,5mm2. Nepoznal jsem rozdíl s/bez prodlužováku, v případě potřeby delšího si možná pořídím větší průřez, ale teď to dostačuje. Podle toho co jsem zde na foru četl tak bych určitě vliv slabého průřezu prodlužováku poznal, tím že bych lepil a ne svařoval :-)
Zkoušel jsem TIG na 3mm kousku nerezu. Eletktroda WT 1,6, hubice č.5, průtok 4l/min polského argonu prý čistoty 4.5. Pro mé kutilské potřeby to dostačuje a navíc při ceně náplně cca 236kč za láhev 8l/150bar je to v poho :-)

Mám dotaz na zapalování oblouku pomocí LA. Prvně jsem to zkoušel jen dotykem a hned oddálením elektrody, ale oblouk se nezapálí, jen dojde k velmi malému zajiskření. Je potřeba elektrodu na krátkou chvilku asi 0,5s nechat v kontaktu s materiálem a pak ji lehce "odlomit" a natáhnout oblouk-je to běžný jev ?
Jak zde již bylo psáno na foru tak ukončení pomocí oddálení ne vždy spolehlivě zareaguje :-(  A  když je oddálení větší tak oblouk někdy "přeskočí" hlavně u koutáků jinam a v případě větších proudů se udělá zápal do materiálu...je potřeba trénovat :-)

Chtělo by to jak už tu bylo zmíněno dodělat nějaký externí způsob aktivace down slope pomocí tlačítka na hořáku, šlapky apod. Nebo to vyřešit regulací proudu, ručně snižovat proud, vyplnit kráter a při nejnižším proudu odtrhnout oblouk. To by se také uplatnilo i u dovařovaní svarů na koncích plechů, kdy je materiál již značně prohrátý a ukápne :-) To mě docelá trápí jak pěkně zakončit svar na konci plechů (viz levá strana svaru na obrázku).

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1791_tig-nerez.jpg


KITin 150 TIG LA, Hořák SR17V, Plasma Berlan BPS40, Speedglas 9002V

Offline

 

#37 07-04-2010 22:52:18

xlibor
Člen
Místo: Ostrava!!!
Registrovaný: 15-12-2009
Příspěvky: 115

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Mario napsal(a):

Mám dotaz na zapalování oblouku pomocí LA. Prvně jsem to zkoušel jen dotykem a hned oddálením elektrody, ale oblouk se nezapálí, jen dojde k velmi malému zajiskření. Je potřeba elektrodu na krátkou chvilku asi 0,5s nechat v kontaktu s materiálem a pak ji lehce "odlomit" a natáhnout oblouk-je to běžný jev ?

Nemas tam tam nahodou zapnute V.R.D.? Ja to zapaluji dotykem a naslednym oddalenim, idealni je mit oprenou ruku o neco pevneho, prip. horak drzet za hubici podobne jako tuzku.

Mario napsal(a):

Jak zde již bylo psáno na foru tak ukončení pomocí oddálení ne vždy spolehlivě zareaguje :-(  A  když je oddálení větší tak oblouk někdy "přeskočí" hlavně u koutáků jinam a v případě větších proudů se udělá zápal do materiálu...je potřeba trénovat :-)

jj, jedine trening smile

Mario napsal(a):

To by se také uplatnilo i u dovařovaní svarů na koncích plechů, kdy je materiál již značně prohrátý a ukápne :-) To mě docelá trápí jak pěkně zakončit svar na konci plechů (viz levá strana svaru na obrázku).

Tento dotaz jsem taky sveho casu vznesl, ale nikdo, ze  zdejsich borcu mi na to neodpovedel. Na konec jsem to vyresil dvema zpusoby, neukoncovat svar na krajich, ale ukoncit v urcite vzdalenosti od kraje prip. kraje dovarit po urcitem vychladnuti materialu a nebo prilozit ke kraji kousek tehoz materialu (jakoby prodlouzit svar),mirne ho natavit spolecne s okrajem a pak ten kousek bud opatrne odlomit nebo odbrousit.


KITin 150 TIG LA; TIG SR17 (vyr.cislo 5028106513) ukraden p. Richardem Ryškou (IČO 72976900)

Offline

 

#38 07-04-2010 23:06:56

Mario
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 25-02-2010
Příspěvky: 49

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

xlibor napsal(a):

Mario napsal(a):

Mám dotaz na zapalování oblouku pomocí LA. Prvně jsem to zkoušel jen dotykem a hned oddálením elektrody, ale oblouk se nezapálí, jen dojde k velmi malému zajiskření. Je potřeba elektrodu na krátkou chvilku asi 0,5s nechat v kontaktu s materiálem a pak ji lehce "odlomit" a natáhnout oblouk-je to běžný jev ?

Nemas tam tam nahodou zapnute V.R.D.? Ja to zapaluji dotykem a naslednym oddalenim, idealni je mit oprenou ruku o neco pevneho, prip. horak drzet za hubici podobne jako tuzku.

Mario napsal(a):

Jak zde již bylo psáno na foru tak ukončení pomocí oddálení ne vždy spolehlivě zareaguje :-(  A  když je oddálení větší tak oblouk někdy "přeskočí" hlavně u koutáků jinam a v případě větších proudů se udělá zápal do materiálu...je potřeba trénovat :-)

jj, jedine trening smile

Mario napsal(a):

To by se také uplatnilo i u dovařovaní svarů na koncích plechů, kdy je materiál již značně prohrátý a ukápne :-) To mě docelá trápí jak pěkně zakončit svar na konci plechů (viz levá strana svaru na obrázku).

Tento dotaz jsem taky sveho casu vznesl, ale nikdo, ze  zdejsich borcu mi na to neodpovedel. Na konec jsem to vyresil dvema zpusoby, neukoncovat svar na krajich, ale ukoncit v urcite vzdalenosti od kraje prip. kraje dovarit po urcitem vychladnuti materialu a nebo prilozit ke kraji kousek tehoz materialu (jakoby prodlouzit svar),mirne ho natavit spolecne s okrajem a pak ten kousek bud opatrne odlomit nebo odbrousit.

V.R.D je podle návodu jen pro MMA. Ale i tak jsem ho hned vypnul, svařuji v suchu, bez nebezpečí a nechci ať se něco při dotykumusí přepnout. Podle mě to může zhoršovat zapálení elektrody...


KITin 150 TIG LA, Hořák SR17V, Plasma Berlan BPS40, Speedglas 9002V

Offline

 

#39 08-04-2010 19:52:40

Marek37
Člen
Registrovaný: 15-02-2010
Příspěvky: 100

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

xlibor napsal(a):

Mario napsal(a):

Mám dotaz na zapalování oblouku pomocí LA. Prvně jsem to zkoušel jen dotykem a hned oddálením elektrody, ale oblouk se nezapálí, jen dojde k velmi malému zajiskření. Je potřeba elektrodu na krátkou chvilku asi 0,5s nechat v kontaktu s materiálem a pak ji lehce "odlomit" a natáhnout oblouk-je to běžný jev ?

Nemas tam tam nahodou zapnute V.R.D.? Ja to zapaluji dotykem a naslednym oddalenim, idealni je mit oprenou ruku o neco pevneho, prip. horak drzet za hubici podobne jako tuzku.

Mario napsal(a):

Jak zde již bylo psáno na foru tak ukončení pomocí oddálení ne vždy spolehlivě zareaguje :-(  A  když je oddálení větší tak oblouk někdy "přeskočí" hlavně u koutáků jinam a v případě větších proudů se udělá zápal do materiálu...je potřeba trénovat :-)

jj, jedine trening smile

Mario napsal(a):

To by se také uplatnilo i u dovařovaní svarů na koncích plechů, kdy je materiál již značně prohrátý a ukápne :-) To mě docelá trápí jak pěkně zakončit svar na konci plechů (viz levá strana svaru na obrázku).

Tento dotaz jsem taky sveho casu vznesl, ale nikdo, ze  zdejsich borcu mi na to neodpovedel. Na konec jsem to vyresil dvema zpusoby, neukoncovat svar na krajich, ale ukoncit v urcite vzdalenosti od kraje prip. kraje dovarit po urcitem vychladnuti materialu a nebo prilozit ke kraji kousek tehoz materialu (jakoby prodlouzit svar),mirne ho natavit spolecne s okrajem a pak ten kousek bud opatrne odlomit nebo odbrousit.

Taky by šlo konec svaru předvařit a potom dovařit a jen napojit na předvařený konec svaru. V podstatě to vyjde nastejno, jen nemusíš čekat na vychladnutí smile

Offline

 

#40 15-04-2010 18:07:03

wim
Člen
Registrovaný: 16-09-2009
Příspěvky: 16

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Zapalování oblouku u toho LA je celkem jednoduché a nemusí se při tom držet hubice ani opírat ruka.
Stačí přiložit hořák hubicí na základní materiál pod určitým úhlem (záleží na vysunutí elektrody). Pak kývavým pohybem přes hubici se dotknout a oddálit elektrodu a oblouk je zapálen. Podle mě nejjednoduší způsob.

Offline

 

#41 15-01-2014 18:08:12

maconr
Člen
Registrovaný: 31-08-2012
Příspěvky: 3

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Dnes som si zakúpil tento invertor a skúšal som ho. Zdá sa mi, že sa trochu ťažko zapaluje oblúk pri zváraní MMA, ale možno pomôže vypnúť V.R.D . Inak sa mi zdá, že to dosť rozstrekuje, ale to pravdepodobne to bude mojou vinou a zle nastaveným prúdom. Máte niekto skúsenosti s nastavením pulzu na tejto zváračke pri metóde TIG?

Offline

 

#42 15-01-2014 18:47:12

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

KITIN LA zahájí Down slope krátkým zvednutím a opětovným přiblížením hořáku. Chceto ale cvik, aby to bylo spolehlivé.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#43 15-01-2014 19:52:53

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Marek37 napsal(a):

xlibor napsal(a):

Mario napsal(a):

Mám dotaz na zapalování oblouku pomocí LA. Prvně jsem to zkoušel jen dotykem a hned oddálením elektrody, ale oblouk se nezapálí, jen dojde k velmi malému zajiskření. Je potřeba elektrodu na krátkou chvilku asi 0,5s nechat v kontaktu s materiálem a pak ji lehce "odlomit" a natáhnout oblouk-je to běžný jev ?

Nemas tam tam nahodou zapnute V.R.D.? Ja to zapaluji dotykem a naslednym oddalenim, idealni je mit oprenou ruku o neco pevneho, prip. horak drzet za hubici podobne jako tuzku.

Mario napsal(a):

Jak zde již bylo psáno na foru tak ukončení pomocí oddálení ne vždy spolehlivě zareaguje :-(  A  když je oddálení větší tak oblouk někdy "přeskočí" hlavně u koutáků jinam a v případě větších proudů se udělá zápal do materiálu...je potřeba trénovat :-)

jj, jedine trening smile

Mario napsal(a):

To by se také uplatnilo i u dovařovaní svarů na koncích plechů, kdy je materiál již značně prohrátý a ukápne :-) To mě docelá trápí jak pěkně zakončit svar na konci plechů (viz levá strana svaru na obrázku).

Tento dotaz jsem taky sveho casu vznesl, ale nikdo, ze  zdejsich borcu mi na to neodpovedel. Na konec jsem to vyresil dvema zpusoby, neukoncovat svar na krajich, ale ukoncit v urcite vzdalenosti od kraje prip. kraje dovarit po urcitem vychladnuti materialu a nebo prilozit ke kraji kousek tehoz materialu (jakoby prodlouzit svar),mirne ho natavit spolecne s okrajem a pak ten kousek bud opatrne odlomit nebo odbrousit.

Taky by šlo konec svaru předvařit a potom dovařit a jen napojit na předvařený konec svaru. V podstatě to vyjde nastejno, jen nemusíš čekat na vychladnutí smile

Presne tak bezne se to pouziva je to tkzv postup vratnym krokem  vyhoda je i o neco mensi vnitrni pnuti  nevyhoda vetsi mnozstvi napojeni.


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

#44 15-03-2014 15:03:25

Deane
Člen
Místo: NMNv
Registrovaný: 15-03-2014
Příspěvky: 8

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Zdravím, som tu nový, kúpil som si 170 TIG LA vraj výstavný kus, vyvaril som na skúšku 2 elektródy a bol som nadšený. Na druhý deň som potreboval niečo zavariť na rotavátor a pri tretej elektróde po krátkej pauze mi nechytil oblúk, vôbec nefunguje. Varil som elektródou 2,5 okolo 90A. Takže zrejme bude treba servis, len ma mrzí že tak skoro.


KITin 170 TIG LA

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Offline

 

#45 15-03-2014 16:10:30

cipisek32
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 05-09-2007
Příspěvky: 302

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Deane a nepřepnul jsi to na TIG ?


Kitin 170LA

Offline

 

#46 15-03-2014 17:39:29

Deane
Člen
Místo: NMNv
Registrovaný: 15-03-2014
Příspěvky: 8

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Nie ale dnes som ju zapojil a skúsil len tak a pekne chytila oblúk. Možno som sa vyľakal zbytočne. No nič viac, zase som ju schoval. Dúfam že bude ok. Keďže som len taký amatér a zvárať potrebujem len občas tak sa tu na fóre niečo priučím.


KITin 170 TIG LA

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Offline

 

#47 30-11-2014 10:43:55

huat
Člen
Místo: Komárno
Registrovaný: 17-06-2009
Příspěvky: 671

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Nazdar!
Už dávnejšie som mal tento stroj vyhliadnutý nakoľko sa mi podarilo zničiť kolt 150 ktorí so dovtedy mal(potkol som sa o kábel ,padol dole a skrat)  , len tá cena okolo 400 eur ma odrádzala od kúpy.
Teraz bol v akcii za 240 eur tak som ho okamžite objednal.Ešte dokúpiť argon a horák a ide sa na tig.


malý PB autogen,kitin tig 170 LA,fronius transpocket 1500,magnum mig,mag 190II,tuson tucana 200 dc multi
+Všetko možné z Lidlu  a Obi a z blšáku

Offline

 

#48 20-12-2014 11:58:42

cipisek32
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 05-09-2007
Příspěvky: 302

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Nechci zakládat téma tak se zeptám tady . Na Kitin 170LA začal blbnout potenciometr . Když nastavuji I tak to tůzně lítá . Musím točit pomalinku . Bude to asi čím dál horší . Jenže samotný potenciometr jsem v návodu jako náhradní díl nenašel . Neví někdo co je zač ?
Nebo budu muset koupit celou desku ?


Kitin 170LA

Offline

 

#49 20-12-2014 12:24:24

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Pro cipísek32 - výměna potenciometru je jen chvilinka pájení, na tom nic není. Je potřeba se na něj podívat, opsat si z něj všechny údaje, změřit si délku a tvar hřídelky, případně si proměřit prostor pro ten potenciometr. Vyhledat u dodávajících firem v nabídkách (nejdřív samozřejmě typ potenciometru zadat do Googlu) a vybrat si tu nejvýhodnější. Velice záleží na údaji za lomítkem v typu potenciometru. Pokud by vyjímečně na něm chybělo označení tak aspoň změřit odpor mezi krajními vývody.

Offline

 

#50 20-12-2014 16:01:58

cipisek32
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 05-09-2007
Příspěvky: 302

Re: KITin 150 TIG LA Kühtreiber

Jasně vím , že to není klasický potenciometr i když je tak v návodu označován . Šlo mi o to jestli se stím někdo setkal . Teď potřebuji svařovat , takže až po Novém roce se na to podívám .Elektroniku zvládám . No něco jsem našel tak uvidíme kde je zakopán pes . http://www.kuhtreiber.cz/nd/kitin_170_la.pdf  položka 35 . Doufám žeto půjde opravit . Jinak je to docela pálka .

Editoval cipisek32 (20-12-2014 16:26:16)


Kitin 170LA

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče