SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 06-04-2017 16:12:50

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

Styles zase si to zle pochopil Ja som uz v minulych vlaknach pisal,ze ako opravar klobuk dole a to ta ani nepoznam -len podla niektorych tvojich prispevkov som vydedukoval,ze mas v elektrotechnike prax a jasno ale niekedy zbytocne niektore veci okolo temy ,,ohundres,, a akoby sa urazas a potom to vcelku vyznieva ,ze len kecas lebo ta niekto akoby ,,nasral,, . Aj teraz zbytocne si ma obvinil-napisal som ti to preto -preto som ti ponukol ten link na toho fronika ,ze pre takeho skuseneho opravara to musi byt malina to opravit a potom by si niektorym ludom tu ,,zavrel hubu,, + niekomu by si ten stroj aj predal a urobil radost + mozno by sa na Teba potom mohli obratit aj ini prispievatelia keby mali neaky podobny problem s svojou zvarackou a vies dobre ,ze potom by to pre teba bola velmi dobra vizitka ,ze si clovek na ktoreho sa ludia mozu obratit s takymi problemami a maju istotu,ze svoj stroj zveruju do dobrych ruk -vies je taka doba,ze marketing predava aj ked vyrobok je jedna velka katastrofa a Ty mi pripadas akoby si sa nevedel predat -svoju robotu a svoje skusenosti a hned sa tu na fore potom akoby urazil a hundral a prskal okolo seba. Tak to mne pripada a to som clovek ktory si dokaze vazit ludi co nieco dokonale vedia ,ze nic v zlom smile  A nakoniec neviem preco tu davas ,ze uvitas nabidky na uz poskodene a nekompletny desky ked si mal Velku moznost  kupit cely stroj  v zachovalom stave a nevyuzil si prilezitost  ktora sa ti ponukala


Kutil s.r.o.

Offline

 

#27 06-04-2017 17:14:16

pt.kbely
Člen
Registrovaný: 26-12-2011
Příspěvky: 885

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

Těch obvodů Viper v pouzdru PowerSO-10 je víc, nevím přesně, o jaký se jedná, ale např VIPer50ASP je na:
http://cz.mouser.com/ProductDetail/STMi … 08Ro08A%3d  bez problému
http://www.digikey.com/product-detail/e … -ND/721806     USA bez problému zašlou, platba nejlépe kartou
http://www.electronics-ic.com/cz/produc … 0wodIvYFHQ čína - neznám

Offline

 

#28 06-04-2017 19:21:42

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

Vidim,ze niekto vie zistit kde je zavada+ vie aj odkial zohnat nahradnu suciastku + sa mu to oplati aj opravit + aj este vydelat na buducom predaji a pre Teba je to kocka v pytli a zase si len ma zbytocne obvinil akoby som ti chcel nieco zle urobit a vypisujes tu akoby som bol v neakom spolku proti Tebe-neviem ci trpis paranojou ale vidim,ze co umelec alebo neaky vedec alebo aj opravar tak darmo,ze je vo svojom obore ,,fundovany,, ked v zivote a v jednani s ludmi sa sprava ako cudak .  A poviem ti  som prekvapeny ,ze ani nemas zaujem aby ti ludia  mohli posielat pokazene invertory pretoze opravari s tym nemaju problem ak ich niekto poziada aby mu opravili pokazeny stroj ,ze vidim ,ze clenovia fora sa tvojej odbornej pomoci a praxe nedockaju pretoze mas vela roboty a nemas  na to cas-tym padom si elektrikar ktory opravuje len asi pre vyhradenu skupinu ludi  a zvysnu posiela do háje -tak to vyzera .Cize mozes mat neviem aku prax a neviem ake skusenosti ked normalny bezny clovek co keby ich potreboval alebo chcel vyuzit tak mu budes k Nicemu.  Inak ked mas tolko roboty tak sa cudujem,ze tu mas cas takto vypisovat lebo ja ked mam roboty vyse hlavy tak som rad ked sa dostanem k pocitacu alebo spravam na telefone smile   Ze zlaty Stepanek-servisak ktoremu sa dalo aj poslat opravit zvaracku a nerobil z toho kovbojku smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#29 06-04-2017 20:37:18

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4460

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

Ta "keramická hmota", nebude to nějaký třeba epoxidový tmel plněný nějakým keramickým pigmentem?

Offline

 

#30 06-04-2017 21:51:17

pán volnosti
Člen
Registrovaný: 27-04-2016
Příspěvky: 176

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

Radim napsal(a):

Ta "keramická hmota", nebude to nějaký třeba epoxidový tmel plněný nějakým keramickým pigmentem?

Hmm, kluci. Je to prostě nějaká srač...... která změkne když se nahřeje a jde odlepit plochým šroubováčkem nebo ulamovacím nožem smile ale za tvrdého stavu s tím nejde udělat lautr nic

Offline

 

#31 07-04-2017 07:31:56

pán volnosti
Člen
Registrovaný: 27-04-2016
Příspěvky: 176

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

Styles, joe66: Nechte hádek, každý máte svým způsobem pravdu. PS: Štěpánek invertory neopravuje, má tam na to klučinu, který také umí.

Až to budu mít zapájené, tak pro zajímavost hodím foto desky. Je pravda, že transpocketů mi prošlo rukama nepočítaně. Asi už to budou stovky. Umím např. opravit "zlobivou" blikající kontrolku u transpocket 1400. Obecně se čtrnáctistovky opravují lépe. Tak hodně úspěchů, já jdu na Ceboru sound 150 s big_smile

Offline

 

#32 07-04-2017 12:32:17

pán volnosti
Člen
Registrovaný: 27-04-2016
Příspěvky: 176

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

styles napsal(a):

k příspěvku 41. Ten dotaz na ty počty Transpocketů nebyl na vás, ale na pana Joe. No ale pokud tvrdíte, že jste Transpocketů měl stovky=tak to byste musel být nejmíň takový starý kmet jako já, a pokud né, tak jste si pěkně přisadil. Poku se jedná o tu blikající LED, tak snad víte, že se nejedná o nějakou jednotlivou závadu, neboť blikání této led je vlastně suma poruch a může to být dále opravdu hodně X různých a pokaždé jiných závad.proto pro mě divné. Cokoliv vadného v řetězci a led bliká.
    Tak u té Cebory pozor na atypické drivery Harris. Ať se vám daří a možná se potkáme na nějakém zahraničním fóru-tedy pokud tam chodíte.

Nepřisadil, tady je kraj Froniusů a za deset let práce mi jich proklouzlo rukama opravdu mnoho. Neříkám, že každá měla závadu na desce. Já měl na mysli rozblikání kontrolky při vyšších proudech. Většinou se to stává kolem 80A a výše, svářeč ťukne elektrodou a bliká kontrolka.
Já na zahraniční fóra nechodím, pouze když hledám nějaké schema nebo popis závady. A zde reaguji pouze na zajímavé dotazy nebo na totální hlouposti smile

Editoval pán volnosti (07-04-2017 12:33:01)

Offline

 

#33 08-04-2017 14:29:46

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4460

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

pán volnosti napsal(a):

Radim napsal(a):

Ta "keramická hmota", nebude to nějaký třeba epoxidový tmel plněný nějakým keramickým pigmentem?

Hmm, kluci. Je to prostě nějaká srač...... která změkne když se nahřeje a jde odlepit plochým šroubováčkem nebo ulamovacím nožem smile ale za tvrdého stavu s tím nejde udělat lautr nic

Tak to asi bude nejspíš nějaké tavné lepidlo plněné nějakým levným anorganickým sajrajtem typu odpadního kamenného prášku nebo přesušeného jílu nakopaného u plotu.

Offline

 

#34 06-06-2017 22:15:24

simako
Člen
Registrovaný: 27-11-2012
Příspěvky: 35

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

Zdravím mám podobní problém ako písal vyššie, zváračka kuhtreiber kit 2200 mám hu od novoty asi 3-4roky vyvarené na nej max 4-5 15kg cievky od novoty sa mi to nejako nepozdávalo ale proste ako samouk som vôbec nevedel ako to má správne fungovať, teraz dlhšiu dobu som s nou nič nerobil ale dnes som začal zvárať a nedá sa ideálne naladiť aby pekne zvárala buď je málo drótu a len natavuje a nezvára to dobre a jakmile pridám trošku dróta (úplne minimum) tak to začne strieľať proste nedá sa to vyladiť aby to pekne zváralo, prišiel som na to asi pred pol rokom keď som si robil zváracký kurz a prví krát v živote som vydeľ ako má zvárať mašina je pravda že to bola digitálna kemppi ale aj teraz v robote stará poctivá ESAB-a zvára ako besná, nejako som tu moju zváračku neriešil keďže som hu nepotreboval ale teraz ma to sere že doma neviem zavariť pomerne nič (vyzerá to niekedy fakt doslova ako vtáčie hniezdo) a v robote proste úplne priemerné zvary ťahám. Mám to dať pozrieť do servisu nejakého a nech sa oni k tomu vyjadria ? Záruku už pravdepodobne nebude mať...

Offline

 

#35 07-06-2017 12:06:47

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

Muže byt nekde volny spoj na usmernovači na přívodu ve stykači a pod oddeklovat podivat se pospřitahovat všechny spoje kolem trafa a usmernovače pokud by seto nespravilo tak nekoho kdo umí měřit napetí před usmernovačem a za ním mu že byt vadna dioda v usmernovači..

Editoval alll (07-06-2017 13:10:16)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#36 07-06-2017 12:19:34

simako
Člen
Registrovaný: 27-11-2012
Příspěvky: 35

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

Skusim to teda pozriet ci nieco nahodou neni povolene, a ak nie tak potom hladat niekoho kto sa tomu vyzna, trosku blba otazka ale vsak mala by ta zvaracka bez problemov zvarat pokial je  poriadku (prave pre to som nesiel do nejakej ciny  a bazarovku v tedy sa mi nedalo zohnat pomer cena/kvalita tak son dollatil nieco a kupil funglovku a od zaciatku sa mi to nejak nepozdavalo)

Offline

 

#37 07-06-2017 18:36:42

senior
Člen
Registrovaný: 14-10-2011
Příspěvky: 1363

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

Dnipro z bazaru za 110 € a priamo z UA kolega doniesol za 80 €. Je to do 250 A.

Offline

 

#38 07-06-2017 21:20:42

simako
Člen
Registrovaný: 27-11-2012
Příspěvky: 35

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

Tak dnes som to otvoril popozeral či nieje ničo voľne alebo odpadnuté všetko vyzeralo byť ok, skúsil som prehodiť hadicu s horákom v ktorom je noví bovden, trošku lepšie ale sekundu ide ako tak pekne potom začne strieľať a tak dookola proste žiadny náznak pekného zvuku ako by mala zváračka mať a to som musel dať reg.stupeň na 7mičku z 10siatích aby to ako tak niečo zavarilo pri max 190A myslím že 7mička stupeň na 3mm platňu je až moc, skúsim zajtra ešte zavolať bratranca čo robí zvárača už 5rokov či som neni ja debil a neviem to nastaviť (ale keď som si vedel bez problémov nastaviť už viacero zváračiek tak to nechápem ale tak uvidím) potom asi len vyhľadať nejaký servis alebo niekoho kto by sa tomu venoval a chcelo sa mu na to pozrieť, dnes som ešte aj zváral s omicron a bez problémov... Tímto by som chcel aj keby bol niekto ochotní sa na to pozrieť som od Trenčína takže mám aj kúsok do CZ.

Offline

 

#39 07-06-2017 21:35:16

senior
Člen
Registrovaný: 14-10-2011
Příspěvky: 1363

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

Môžeš ešte v spolupráci s inou osobou zmerať elektrické parametre počas zvárania. Teda koľko voltov a kliešťakom koľko ampérov to dáva To je ta najjednoduchšia a najužitočnejšia vec, ktorá môže veľa objasniť. Ak máš známeho elektronika, tak meranie priebehov pomocou osciloskopu by toho povedalo ešte viac.

Offline

 

#40 07-06-2017 21:53:12

simako
Člen
Registrovaný: 27-11-2012
Příspěvky: 35

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

Skúsil som osloviť ešte predajcu či by nevedel poradiť s problémom možno po záručný servis, keby nie tak by nebol problém tieto parametre zmeriať elektrikárov mám na okolí dosť, a čo presne odmeriať napríklad na max stupni koľko ámpérov ide a voltov alebo na každom zvlášť a zapísať. Serie ma hlavne to že chcel som mašinu ktorá bude fachčiť a takto to dopadlo aj som zaplatil a aj nič sad

Offline

 

#41 07-06-2017 21:55:45

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

Nazdar Simon.  Ma ta masina poistky ?  Ked tak ich skontroluj ci su ok. Premeraj ci za stykacom je na kazdej faze napatie  a poprepinaj stupne a premeraj na kazdom kolko je voltou pred mostikom a premeraj napatie jednosmerne za mostikom a pozri napajanie regulatora+ skontroloval by som ci napatie za mostikom ide aj privod bowdenu a premeraj a rozober zemniaci kabel-kostrovy-ci v konektore je dobre dotiahnuty . Ked je to na Teba vela  tak radsej to zver neakemu elekrikarovi nech sa na to pozrie   predsa je to len odbockova masina  smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#42 09-06-2017 09:38:03

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

Ješte mužete mit vadny  Ploš.spoj odruš.AEK801-003 musim se podivat do schematu jak je tam zapojen, když jsem si skladal s komponentu  svuji svařečku tiger 205/kit 205 tak jsem nemontoval odrušovací spoj a proste ho tam nemam. Uvas je bud to vadny usmernovač nebo  stykač anebo taky uvolbněný přívodní drat ve vildlici  svařečky anebo vam nejdou do zasuvky  všechny 3 faze  stare bakelitove jistice klidne jedna faze vypadne a vy to ani nepoznate  leda tak že svařečka má zhoršené svařovací vlatnosti. zavolejte elektrikaře at vam proveří elektriku az do dilny /garaže a pak smaotnou svařečku promeří  a zjistí jestli vam tam jdou všechny faze.. A tak nahodou nemate hubici na hořaku za*ranou od roztřiku _svaroveho kovu tim se taky projevují zhoršené svařovací vlastnosti stroje..

Editoval alll (09-06-2017 09:43:01)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#43 09-06-2017 10:14:49

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: kuhtreiber Kit 205 standart špatně svařuje

simako: Včera jsem řešil stejný problém a bota byla v 6-ti mrtvých diodách na usměrňovači (5 AL plechů a mrtě diod ani jsem je nepočítal)....byla to 175A strojovna na 3fáz bez tlumivky a nešel nastavit posuv aby to svařovalo. Buď to lepilo a žhavilo drát nebo to mírným posuvem vyjelo až nelogicky rychle ven. Po výměně celého usměrňovače (220A usměrňovač z Gamasvaru...nejrychlejší pomoc, kde vzít usměrňovač a neřešit lisování diod a jejich shánění) a mašina svařuje zase naprosto bez problémů a i posuv přestal balbnout. Elektronika s posuvem má přitom vlastní 24V zdroj. Tím nechci říct, že je to i tvůj problém ale chovalo se to stejně a diody v háji.

Pravda je šel jsem po závadě cíleně, protože u tak jednoduchého zařízení kde je hlavní svářecí trafo a usměrňovač (bez tlumivky) a posuv na prázdno  šel bez problémů bylo mi jasné, že musí být v hájí nějká dioda.

Editoval Discovera (09-06-2017 10:18:37)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče