SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 24-03-2017 22:22:27

Juloi
Člen
Místo: okolie Žiliny
Registrovaný: 15-02-2016
Příspěvky: 58

MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Mozno to tu uz niekde je ale aj tak to tu dam lebo si myslim ze to je celkom dobre.
https://www.youtube.com/watch?v=lzBGZaS1apw

Offline

 

#2 26-03-2017 22:46:43

Ucho
Člen
Registrovaný: 19-07-2016
Příspěvky: 39

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Škoda, som myslel, že niečo nové... Na čo odkaz na angl.video?

Offline

 

#3 27-03-2017 10:11:43

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Juloi - z čeho usuzuješ, že na tom videu skutečně předvádí metodu MIG? Na kusu lehce orezlého jeklu se mi to nějak nezdá. Dokonce tam ani neřekne, že by používal čistý argon.
MAG - Metal Active Gas - ochranný plyn CO2, CO2 + Ar, CO2 + O2
MIG - Metal Inert Gas - ochranný plyn inertní (nereagující) - Ar, Ar + He

Editoval jirkati (27-03-2017 13:57:27)

Offline

 

#4 27-03-2017 13:43:17

Juloi
Člen
Místo: okolie Žiliny
Registrovaný: 15-02-2016
Příspěvky: 58

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

OK je tam v popise Basic MIG Welding ale asi to je Mag, ale aj tak su tam podla mna pre zaciatocnika zaujimave  veci. Ak mas lepsi navod tak to sem daj, len pre pana jana tu zase neonanujte nad tym ako je to zbytocne a ze je tu toho kopec a ze tu budete robit z niekoho hlupaka.
Ulahcim Vam to a kludne veskeru hlupost sveta beriem na seba a teraz prosim uz len k veci, teda k zvaraniu
.. Dakujem..

Offline

 

#5 27-03-2017 14:12:55

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Hmm, nedalo mi to a jukla jsem na to.Zrovna tohle video je spíše přínosem pro jazykové kursy jak sváření.To smrdí prací a nedá se takhle okecávat.Za mne doporučuji zmáknout zaškolení, praxe je nenahraditelná a tohle zbytečné vlákno smáznout.

Offline

 

#6 27-03-2017 14:38:43

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Evita napsal(a):

Hmm, nedalo mi to a jukla jsem na to.Zrovna tohle video je spíše přínosem pro jazykové kursy jak sváření.To smrdí prací a nedá se takhle okecávat.Za mne doporučuji zmáknout zaškolení, praxe je nenahraditelná a tohle zbytečné vlákno smáznout.

kto chce nech si pozrie/precita, kto nechce, nech nepozera a ide na zaskolenie - mame predsa demokraciu

vlakno by som nemazal, takych a este zbytocnejsich vlakien tu uz bolo ............ - mozno bude niekomu napomocne


( fuj, co je to za nazov to "vlakno" smile )

Editoval rcp (27-03-2017 14:39:40)

Offline

 

#7 27-03-2017 15:18:37

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Evita: http://www.brighteyecounselling.co.uk/alcoholic-forum/images/smilies/thumbs%20up%20smiley.gif vlakno nechajte aspon nebude blogovat do Magnum 200vky dufam ze uz trenuje big_smile

Editoval ihlan (27-03-2017 15:19:24)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#8 27-03-2017 21:35:28

Juloi
Člen
Místo: okolie Žiliny
Registrovaný: 15-02-2016
Příspěvky: 58

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Dakujem vsetkym za naozaj "prospesne" prispevky pre zaciatocnikov... len neviem co je potom u Vas SPAM a zbytocne zahlcovanie vlakna!!!!
jediny co tu ako tak nieco uzitocne dal som ja a jirkati. Ja viem ze pre Vas profikov nic moc ale pre nas ucha aspon nieco.

Evita: ... jazykovy kurz???? OMG!!! Ak je zakladna anglina pre teba problem tak si tu mohla link v zrozumitelnejsom jazyku... trepete tu o kurzoch .. ano to je najlepsia cesta, ale ak pojdeme na kurz tak nemusime chodit na toto forum..

Ihlan: opakujem to ti naozaj robi taky problem vyznat sa v tych par prispevkoch co tu chodia na toto forum??? ... tak to mas naozaj problem... Dakujem za pomoc a skutocne priatelske rady pre zaciatocnikov....

Offline

 

#9 27-03-2017 21:40:31

Juloi
Člen
Místo: okolie Žiliny
Registrovaný: 15-02-2016
Příspěvky: 58

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Viete predpokladal som ze sa to tu bude hemzit inymi a lepsimi linkmi na videa kde bude vysvetlene zvaranie pre totalnych zaciatocnikov a zatial sa to tu len hemzi (cest vinimkam) dokazovanim aky ste vy frajeri a ja hlupak... OK kludne priznavam ze som hlupak, takze uz nad tym neonanujte a radsej sem hodte nieco co nas pouci a nespamujte tu pitchovinami...
Prosim admina neh zmaze vsetky prispevky v tomto vlakne co neprinasaju informacie o zakladoch MIG/MAG zvarani.
DAKUJEM!!!

Offline

 

#10 27-03-2017 21:59:03

huat
Člen
Místo: Komárno
Registrovaný: 17-06-2009
Příspěvky: 671

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Najlepšie videá o zváraní má podla mňa Jody na https://www.youtube.com/user/weldingtip … cks/videos Akurát sú po anglicky a všetko je v amerických jednotách.Potom ešte  https://www.youtube.com/user/ChuckE2009/videos    a  https://www.youtube.com/user/Welddotcom/videos


malý PB autogen,kitin tig 170 LA,fronius transpocket 1500,magnum mig,mag 190II,tuson tucana 200 dc multi
+Všetko možné z Lidlu  a Obi a z blšáku

Offline

 

#11 27-03-2017 22:09:32

Juloi
Člen
Místo: okolie Žiliny
Registrovaný: 15-02-2016
Příspěvky: 58

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

huat DAKUJEM!!! toto mal byt v poradi druhy prispevok v tomto vlakne...

Offline

 

#12 27-03-2017 22:30:37

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Juloi:Veškerá sdílná hodnota toho videa je mizivá-nazval bych to "Kterak Česílko a Rákosníček kus jeklu doflusali".Návštěva v dílně u kohokoliv kdo svařuje by byla daleko větším přínosem než těchto "zabitých "37 minut.
Ale abych jen nekafral zkus mrknout na kanál Weldingtipsandtricks.

Editoval Ládes (27-03-2017 22:33:27)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#13 28-03-2017 06:50:29

Juloi
Člen
Místo: okolie Žiliny
Registrovaný: 15-02-2016
Příspěvky: 58

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Lades... pre niekoho kto sa sMIF/MAG svarackou este ani na zivo nestretol, ppe niekoho kto riasi otazku ako tam nainstalovat drat a naco je dobry zvaraci sprej, aky tlak ma nastavit, atd... je tam zopar uzitocnych veci, ak uz nic ine tak aj to ze to je velmi jednoduche...
.. a nie kazdy mame moznost navstivit niekoho kto zvara a je odbornik... Vacsuinou su to jednoduchi ludia co aj ked mali kurz tak si z neho pamataju iba to co aktualne potrebuju a nejake pikosky uz davno vytesnili. Mam super zvaracov MMA v okoli ale ked som sa ich napr. pytal na TIG tak som skoro dostal po hube ze co ich urazam, alebo ak sa opytam na plyny pre MIG/MAG tak  ze najlepsie je CO2 lebo je lacne a ze argon je aj tak vybusny a unika... atd atd a tak tych zvaracov beriem s rezervou...
... Mal  som za to ze taketo fora su prave pre nas zaciatocnikov. Kde sa mozeme pytat doslova hluposti a profici nam pomozu ale vidim ze pre mnohych je to tu skor posilovac eGA s MALYM e. ..

kazdopadne tebe dakujem za typ...

Offline

 

#14 28-03-2017 07:05:02

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Mozes verit Ladesovi a dalsim  lebo mne dlhodobo neveris ale to uz neriesim.
Dobra rada:

1) Sprej na horak si si kupil alebo si okukal z videa a patlas nejaku pastu wink?
2) Zozen si niekoho kto vie MIG/MAG a netara bludy o unikajucom argone big_smile Hladaj zvaracka skola a zaskolenie na metodu.
Usetris si  nervy aj penazie. Inak zvarac potrebuje pevnu ruku a nervy inak to ide do penazi wink
Odkedy fenicania vymysleli peniaze netreba mi za dobru radu dakovat wink
Inak nieco pre tvoju horku krv YeeeHaaaaa

Len tak mimochodom viem ze tvrdy kraj tvrde Y ... ale TIP na nieco je makke TYP stroja je tvrde (to len na to lestenie Ega )
Ked uz musime citat tie stale pribudajuce vulgarizmy ked ti niekto nieco napise..

Editoval ihlan (28-03-2017 08:36:34)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#15 28-03-2017 08:44:02

Juloi
Člen
Místo: okolie Žiliny
Registrovaný: 15-02-2016
Příspěvky: 58

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Ja som nepovedal a ani nenaznacil ze neverim... ja som len tvrdil ze nie kazdy ma v okoli zvaracov co aj nad tym kus premyslaju (bez uzrazky). Su to proste ludia s praxe idu si to svoje a ak chcem nieco mimo toho co robia uz poslednych 20 rokov tak sa tvaria akoby som provokoval...

Ja viem ze to video je dost infantilne a najma pre niekoho kto sa tomu naozaj venuje. Mojim zamerom bolo ze sa tu zacnu ostatni predhanat ze maju este lepsie video navody pre totalnych zaciatocnikov A nie ze si to tu budeme spamovat zbytocnymi prispevkami o zbytocnosti.

Sprej na horak som dostal v sete https://www.elektrospaw.eu/Zvaracka-Inv … -d8357.htm len neviem ako a kedy a naco ho spravne pouzit.

Ta aziatka tam bola skor preto aby ukazali ze ked sa to moze naucit ona tak uz skutocne kazdy.....

K++a netara bludy o unikajucom argone+++
Ja netaram ja som len reprodukoval jedneho z tych zaskolenych zvaracov

K+++ Hladaj zvaracka skola +++
Naco je potom toto forum?? Postavil som si cely dom bez potreby absolvovat skolu na co i len jedinu profesiu a castokrat aj profici uznali ze velmi dobre... teraz som sa vrhol na zvaranie ale iba ako hobby nepotrebujem papiere aj ked viem ze je to najlepsia cesta... nemam na to moc casu. ... paradoxne ... Ale mozno tam na koniec aj tak skoncim.. . kedze toto forum je skor diskuzne ako naucne...

K+++ale TIP na nieco je makke TYP stroja je tvrde (to len na to lestenie Ega)+++
Polestil si ale pochopil si..VSAK??

Editoval Juloi (28-03-2017 08:57:10)

Offline

 

#16 28-03-2017 09:27:55

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Juloi mírni se prosím ve výrazech (viz. výše).  Diskusní fórum opravdu není naučné a hned tak nebude. A jak píšou někteří v tomto vlákně, nejlepší je praxe. Hodina strávená na dílně se zkušeným svářečem a kvalitní svářečkou ti dá mnohem víc, než vysedávání u internetu a sledování pochybných videí. Jenom to ale chce ten krám na chvíli vypnout a zvednout zadek...

Offline

 

#17 28-03-2017 09:33:25

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Pocitač je opravdu kram ktery bere akorat čas. Obcas clovek neco najde přečte neco vidí nejaké navody, ale není nadto jít si to vyzkoušet sněkym kdo to umí a ukaže jak se to má..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#18 28-03-2017 10:15:08

Juloi
Člen
Místo: okolie Žiliny
Registrovaný: 15-02-2016
Příspěvky: 58

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

admin napsal(a):

Juloi mírni se prosím ve výrazech (viz. výše).  Diskusní fórum opravdu není naučné a hned tak nebude. A jak píšou někteří v tomto vlákně, nejlepší je praxe. Hodina strávená na dílně se zkušeným svářečem a kvalitní svářečkou ti dá mnohem víc, než vysedávání u internetu a sledování pochybných videí. Jenom to ale chce ten krám na chvíli vypnout a zvednout zadek...

K+++ Diskusní fórum opravdu není naučné a hned tak nebude. +++
OK a naco teda je? Naco teda je cele svarforum.cz???

K+++ A jak píšou někteří v tomto vlákně, nejlepší je praxe.+++
S tym 100%-ne suhlasim. Ja som len zhanal nejake info. Ale nie kazdy ma za zadkom 50 zvaracov s 50-rocnou praxou a vedeckym titulom v oblast zvarania.

K+++a sledování pochybných videí.+++
Preto som to tu dal aby sa tu dodali lepsie videa a nie lajova neuzitocna diskuzia o neuzitocnosti. OMG!!!

K+++ Jenom to ale chce ten krám na chvíli vypnout a zvednout zadek+++
Prepac ale niekedy ked mam cas v praci tak nemozem zvednout zadek preobliect sa do moterek a ist sa hrat so zvarackou, ale si chcem aspon pozriet nejaku tu teoriu aby som to potom mohol skusat...  a tak som dufal ze aspon nieco sa tu dozviem, ze tu je partia ludi ochotnych pomoct, poradit .. tak ako to byva koniec koncov na inych forach bezne... avsak tu  sa venuje vacsi priestor vsetkemu okolo ako je zle prispevok umiestneny, alebo aky je zbytocny, ... ale info ziadne (takmer) a nakoniec to skonci chod na kurz... To si neviem predstavit napr na IT fore aby ak ma niektio problem s PC tak ho poslali do skoly.. alebo na stavnarskom fore ho poslu miesto rady na ucnovku??? OMG...

Opat sa ta teda pytam na ucel tohto Fora ak to nieje vzajomne si poradit...
Dakujem

Offline

 

#19 28-03-2017 10:51:54

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Juloi napsal(a):

Lades... pre niekoho kto sa sMIF/MAG svarackou este ani na zivo nestretol, ppe niekoho kto riasi otazku ako tam nainstalovat drat a naco je dobry zvaraci sprej, aky tlak ma nastavit, atd... je tam zopar uzitocnych veci, ak uz nic ine tak aj to ze to je velmi jednoduche...
.. a nie kazdy mame moznost navstivit niekoho kto zvara a je odbornik... Vacsuinou su to jednoduchi ludia co aj ked mali kurz tak si z neho pamataju iba to co aktualne potrebuju a nejake pikosky uz davno vytesnili. Mam super zvaracov MMA v okoli ale ked som sa ich napr. pytal na TIG tak som skoro dostal po hube ze co ich urazam, alebo ak sa opytam na plyny pre MIG/MAG tak  ze najlepsie je CO2 lebo je lacne a ze argon je aj tak vybusny a unika... atd atd a tak tych zvaracov beriem s rezervou...
... Mal  som za to ze taketo fora su prave pre nas zaciatocnikov. Kde sa mozeme pytat doslova hluposti a profici nam pomozu ale vidim ze pre mnohych je to tu skor posilovac eGA s MALYM e. ..

kazdopadne tebe dakujem za typ...

o tom tlaku, parametrech, spreji, pastě atd. se tu psalo vícekrát

- otevřít podavač, zkontrolovat zda jsou kladky správně profilem drážky (V ocel, U alu) a rozměrem
- drát dát do stroje na hřídel, dotáhnou matici ( s citem), protáhnout podavačem do hořáku a zavřít podavač
- zapnout stroj a použitím tlačítka pro posuv drátu projet tímto až skrz průvlak
- do hubice nastříkat separační sprej (lze i dřív, aspoň zaschne)
- otevřít RV na lahvi, nastavit průtok na hodnotu ca průměr drátu x 10

http://www.svarbazar.cz/phprs/search.ph … mhlmenu=15

Offline

 

#20 28-03-2017 13:48:10

sqad
Člen
Registrovaný: 04-01-2008
Příspěvky: 246

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

jees napsal(a):

... zkontrolovat zda jsou kladky správně profilem drážky (V ocel, U alu)

Toto som viackrát počul, ale aký je na to dôvod? Dôvod U drážky u hliníku chápem (http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2008020702), ale prečo sa pre oceľ udáva (skoro všade) len V drážka? Ja som kúpil kladky (s vidinou zvárania hliníku) rovno s U drážkou (a 4-kl. podávač), a používam ich aj na oceľový drôt...

Editoval sqad (28-03-2017 13:51:11)

Offline

 

#21 28-03-2017 14:19:38

Juloi
Člen
Místo: okolie Žiliny
Registrovaný: 15-02-2016
Příspěvky: 58

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

jees diky MOC!!! presne toto som potreboval.

Offline

 

#22 28-03-2017 16:04:50

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

No, pane Juloi, omlouvám se že jsem Vám navrhla odkoukat to od profika, teď tady máte své vlákno takže navrhuji aby jste vše co Vás zajímá směřoval jen sem, opravdu mě mrzí že jsem Vám reagovala na dotaz jinde a téma  pro Vás bez praxe zatím nepochopitelné.Nebýt Vás , tak by mě nenapadlo že jen zavedení drátu může být pro někoho opravdový problém, beru to totiž jako samozřejmost.Patřím totiž mezi ty jednodušší lidi jak jste psal a když se mě inteligent zeptá jestli jsem někdy v životě jako trubka slyšela o sváření metodou Tig, co mu na to mám říct, když mě to živí.No a když se mě zeptá jestli jsem slyšela něco o argonu......k véče dělám uzený, zelí a bramborový knedlik.

Offline

 

#23 28-03-2017 16:17:59

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

juloi:už alespoň vidíš že "vše" již tady uvedeno bylo a k čemu Svarforum/Svarinfo je.Stačí si pročíst články v příslušné sekci a na to nejasné se tady přeptat.Jak myslíš že se lidi učili svařovat v době kdy byl počítač ještě dalekou budoucností?Do palice dostali kapku teorie a pak praxí,praxí a zas jen praxí-jejich um chápání problematiky a schopnost reagovat na aktuální situaci v lázni byly každým svárem lepší.Jen koukáním na videa se to nikdo nenaučí.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#24 28-03-2017 17:01:15

Juloi
Člen
Místo: okolie Žiliny
Registrovaný: 15-02-2016
Příspěvky: 58

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Evita: Nemas sa za co omlouvat a uz vobec nie za profikov, pretoze to je ta najlepsia cesta, ale nie kazdy ma po ruke ochotneho a vedomostami nabiteho profika... a posielat niekoho na kurz tak to tu ta diskuzia a vlastne ani cela tato stranka ani nemusi byt. ved si skrtni vsetko z tohto webu co sa na kurze naucis a ostane ti tu naozaj moznom iba par invektiv...
... Ano aj zavedenie dratu moze byt pre cloveka co videl MIG/MAG iba v TV provblem.. neboj ja na to pridem aj sam, len som myslel ze je tu parta ochotnych ludi a napise napr ze neboj jen to tam nacpi nemas co pokazit alebo aspon to co napisal jees v prispevku #19.

Samozrejma ze prax je prax ale zatial si este zhanam nejake veci a samozrejma nejaky ten cas a pistim sa do toho. MMA ale aj acetylen som celkomk slusne zvladol iba vlastnou intuiciou a inteligenciou tak urcite zvladnem aj ostatne typy zvarania...
K+++mě inteligent zeptá jestli jsem někdy v životě jako trubka slyšela o sváření metodou Tig, co mu na to mám říct, když mě to živí.+++
No ani genius nevmoze vediet ze ta to zivi a tak co takto napisat: "Ano slysela, zivim se tim. Chces s necim pomoct?" ...napriklad... Alebo tu natrepat kopec jalovych kecov o tom aka je to blba az urazliva otazka... 

Lades: Ano ja verim ze vse uz tady asi bylo a ja si to aj prechadzam, ale zasa necitam celu diskuziu od zaciatku... to by boli hodiny a hodiny a tak je jednoduchssie sa opytat... Ako nepoviem keby tu bolo 1000 prispevkov za hodinu... ale tu je tak 10 prispevkov za den tak si myslim ze ak tu niekto mrha casom na pisanie o tom ako je to nevhodne umiestneny prispevok alebo aka je to blba otazka tak mohol jednoducho napisat odpoved...
A s tou praxi samozrejme suhlasim, ja viem ze videa zo mna zvaraca neurobia...

Editoval Juloi (28-03-2017 17:03:58)

Offline

 

#25 28-03-2017 18:43:41

Robi G
Člen
Registrovaný: 15-09-2014
Příspěvky: 978

Re: MIG zvaranie pre zaciatocnikov

Nechce sa mi veriť že sa v okolí Žiliny nenájde zámočnícka dielňa kde sa môžeš po dohode pozrieť. Najdôležitejšie je vedieť ako sa to má správať. Na zvyšok už prídeš aj sám , alebo sa tu potom opýtaš na konkrétny problém. Pýtaš sa a ani nevieš načo. Ozvy sa keď budeš mať zváračku v ruke. Sklamem ťa , ale táto tvoja cesta nikam nevedie...

Editoval Robi G (28-03-2017 18:45:00)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče