SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 09-06-2017 11:09:52

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2196

Re: multifunkční GAMASTAR 175L

Jo jo, přesně tak jsem to myslel. Jak rychle a kvalitně toto všechno elektronika provádí, je vlastně obrázkem vyladění invertorů - jejich dynamiky. Samozřejmě tu nejvyšší kvalitu u značkových výrobků si taky zaplatíme.

Edit.: tím příspěvkem o tlumivce jste mě přivedl na jednu myšlenku - před nějakou dobou se tady řešila velikost kondenzátoru u usměrňovače s velkou tlumivkou a já jsem napsal, že zvyšování jeho kapacity nepřináší očekávané zlepšování vlastností a dočkal jsem se napadení od jednoho člena fóra, že píšu nesmysly. Asi už vím, co je toho příčinou - při svařování je na kondenzátoru napětí kolem 22V a při zkratu kapkou poklesne, i když třeba ne úplně k nule. V následujícím okamžiku - po odhoření kapky - není okamžitě k dispozici plné napětí zdroje pro nové zapálení oblouku, protože se musí nejprve nabít kondenzátor - jedná se sice o setiny sekundy, nicméně i tyto časy jsou zřejmě důležité a se zvětšováním kapacity se situace zhoršovala. Do určité míry to řešila tlumivka, ale pak už zřejmě nestíhala. Možná je to ale blbost, třeba mě někdo opraví.

Editoval Zdenek11 (09-06-2017 12:28:02)

Offline

 

#27 09-06-2017 13:07:41

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4812

Re: multifunkční GAMASTAR 175L

Zdenek 11: U invertoru vzhledem k frekvecni je tlumivka malé indukčnosti, která nemůže akumulovat tolik energie, proto ta funkce ARC Force. To je ale pro odpálení kapky. Po odpálení kapky ale není potřeba plné napětí naprázdno, protože je kolem elektrody ionizované prostředí. Situace je odlišná od zapalování studené elektrody. Když jsem zkoušel Partner TIG Pulse 200A, který má 63V, tak se mi stalo, že jsem přecházel s ještě žhavou elektrodou na jiné místo tak sama zapálila na  vzdálenost cca10-15mm! Bylo to v koutě, kde byly již hotové ještě teplé dva sváry.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#28 09-06-2017 14:01:09

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4477

Re: multifunkční GAMASTAR 175L

To je známá věc. Kdybych s mým trafem, které má napětí naprázdno od 43 do 48 voltů, svařoval hodně a dlouhé svary, tak  by se mně asi vyplatilo udělat speciální zásobník elektrod a nacvičit výměnu elektrody. Vyhození kousku staré a uchopení nové a zacvaknutí do kleští za řekněme sekundu, abych s novou elektrodou mohl pokračovat na ještě žhavém místě svaru.

Offline

 

#29 09-06-2017 18:31:33

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4082

Re: multifunkční GAMASTAR 175L

Je to nesmysl . Kde by se na něm vzalo 22V , když by šlo o jednofáz usměrňovač a napětí na trafu prochází při výkonovém odběru i tou nulou . Ale pokud zbyde ještě energie v tlumivce po zkratu a jejím čerpání , je vzniklé napětí úměrné rychlosti změny proudu v čase a indukčností tlumivky , hlavně . To napětí naprázdno musí prorazit izolaci , tj. i rez , všelijaké nečistoty atd . Aby prostě došlo do stavu jako s HF , ale při mnohem menším napětí . Zatímco struska rutilu je dostatečně vodivá , je sklo z bazické ve studeném stavu v podstatě nevodivé .

Offline

 

#30 13-06-2017 21:25:30

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: multifunkční GAMASTAR 175L

Gamastar svařuje elektrodou dobře, žádný problém s ním není. Dnes jsem zrovna vyvařil asi 1kg rutilových a bazických 2,5 elektrod s Picomigem a žádný větší rozdíl tam nevidím

Offline

 

#31 14-06-2017 12:27:35

6six6
Člen
Registrovaný: 11-02-2017
Příspěvky: 104

Re: multifunkční GAMASTAR 175L

jees napsal(a):

Gamastar svařuje elektrodou dobře, žádný problém s ním není. Dnes jsem zrovna vyvařil asi 1kg rutilových a bazických 2,5 elektrod s Picomigem a žádný větší rozdíl tam nevidím

Mohu jen potvrdit, máme v údržbě už třetí žlutý zázrak k plné spokojenosti, nemohu investovat víc, protože ve vzduchu máme spoustu hliníkového prachu a ten spolehlivě popraví jakoukoliv svářečku. Poměr cena výkon je u gamy v pohodě a tvrdím, ze funguje uspokojivě.

Offline

 

#32 14-06-2017 20:01:03

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: multifunkční GAMASTAR 175L

Napatie naprazdno 53V sa prejavi pri zvarani tenkeho materialu napr 2mm a 2,5 elektrodou. (blba kombinacia) Tak ze ked bude zvrat poriadny matros s vhodnym priemerom elektrody tak by to mohlo ist. Potom to je uz iba o rukach. Hot start ma obmedzenie navysenie výkonu.
V kazdom pripade vesie napetie na prazdno lachsie zapalenie obluka.
Zvarat branicku tenke jakle zvar nad hlavou a nizkym zapalnym napetim bude o nervy no.

Offline

 

#33 14-06-2017 20:55:16

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: multifunkční GAMASTAR 175L

Atlan ale ved na tenky matros je lepsia 2elektroda smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče