SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 18-08-2017 13:27:07

Romanm
Člen
Registrovaný: 27-03-2017
Příspěvky: 11

Povrchová úprava nezezu

Dobrý den,

po nějaké době by jsem opět chtěl požádat o radu.
Lze nějak bezproblémově vytvořit barevný povrch na nerezu (1.4301). Je mi jedno, zda by to mělo být vytvořeno barvou, komaxitem a nebo třeba chemicky.
Jde mi hlavně o to, aby se to časem neloupalo a také, aby to bylo alespoň trochu finančně v rozumných mezích.
Líbilo by se mi nerezové jekly, které budou v exteriéru třeba načernit, nebo by mi stačilo, aby na sobě měli nějakou starou patinu, jako se třeba dělá na nožích. Prostě, aby na to první pohled trvale "nezářilo" jako nerez.
Nechtěl by jsem, aby se to zvrhlo na rady: proč chci barvit nerez, ať to tedy udělám ze želena nazinkuji a natřu, atd....
Za rady předem děkuji.

Offline

 

#2 18-08-2017 14:02:56

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4813

Re: Povrchová úprava nezezu

Já jsem dělal z nerezu kolektor ke sluneční sprše. Jako základ jsem použil galvinol a navrch kovářskou barvu rustoleum. Začal jsem nerezovým válcem o obsahu cca 40l. který jsem opatřil popsaným nátěrem. Potom jsem se rozhodl přidat ten kolektor a válec jsem zaizoloval. Ten nátěr držel dobře.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#3 18-08-2017 21:09:34

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4813

Re: Povrchová úprava nezezu

Doplňuji: myslím že to byla kovářská barva alkyton


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče