SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 05-09-2017 11:13:18

Jirinek
Člen
Registrovaný: 09-09-2014
Příspěvky: 91

Seznam škol s akreditací od Min.práce a EU fondů na rekvalifik.-Prah

Ahoj, jsem na ÚP a marně hledám svářecí školu v Praze a blízkém okolí, co má akreditaci, že spolupracuje s ministerstvem práce a soc.věcí a má na to akreditaci.
Už jsem se nahledal dost a když mi tvrdili, že to dělají, tak po osobní návštěvě školy vyšlo najevo, že tu akreditaci nemají...nevíte někdo o nějaké škole s akreditací?

Offline

 

#2 05-09-2017 18:35:08

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Seznam škol s akreditací od Min.práce a EU fondů na rekvalifik.-Prah

tak by to mohli vědět na ministerstvu ne? Jestli teda najdeš kompetentního člověka, sedí jich na každém tisíce. (A prd dělají)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#3 05-09-2017 19:22:35

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Seznam škol s akreditací od Min.práce a EU fondů na rekvalifik.-Prah

Jen pro zajímavost - k čemu je dobrá informace, zda daná Svářečská škola má jakousi akreditaci spolupráce s ministerstvem práce? To mi připadá jako nesmysl, protože Svářečské školy mají již z principu akreditaci danou centrálním CWS-ANB Praha.

Offline

 

#4 06-09-2017 12:17:53

Jirinek
Člen
Registrovaný: 09-09-2014
Příspěvky: 91

Re: Seznam škol s akreditací od Min.práce a EU fondů na rekvalifik.-Prah

pánové díky za odpovědi, teď, po důkladném pročítání tohoto fora se dozvídám, že kurz 111 obalenou elektrodou, co jsem si na něj vyplnil a odevzdal přihlášku je v podstatě na nic. A že jsem si měl zvolit kurz něco jako  EN 287-1(to tu někde radil "Jirkati")
Tak teď ani už nevím, co mám dělat, tu 111-ku zrušit a hledat někoho, kde můžu dělat to  EN 287-1? Svářet umím trochu, tou obal.elektrodou, ale ještě nemám za sebou žádný kurz svařování.

hmm

Offline

 

#5 06-09-2017 13:04:13

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Seznam škol s akreditací od Min.práce a EU fondů na rekvalifik.-Prah

Máte v tom pořádný guláš.
Přečtěte si co možná nejvíc informací o legislativě kolem svařování.
Normy se časem mění. Takže v současné době máme v ČR, bohužel, dva zcela nesourodé systémy svářečských zkoušek. Jeden, už zcela nesmyslný, podle normy ČSN 050705, tak zvané Základní kurzy svařování. Svářeči s touto kvalifikací sice mohou svařovat jako bohové, ale je jim to málo platné, jejich kvalifikaci už neuznávají žádné evropské ani výrobkové normy. Jejich použití v certifikované svářečské výrobě není možné. Druhý systém je evropský, jsou to svářečské zkoušky podle ČSN EN ISO 9606-x (dříve ČSN EN 287-x). Tyto zkoušky jsou uznávány téměř pro jakoukoliv výrobu.
Dále je třeba rozeznat správně metody svařování. Je jich řada a svářeč se zkouškami na jednu metodu nemůže kvalifikovaně svařovat nějakou jinou. Nyní jsou nejfrekventovanéjší zkoušky na MIG/MAG, MMA a TIG. Je ale ještě potřeba vědět, že uvnitř jednotlivých svařovacích metod existuje členění podle tloušťek svařovaných materiálů.

Offline

 

#6 10-09-2017 10:46:17

Jirinek
Člen
Registrovaný: 09-09-2014
Příspěvky: 91

Re: Seznam škol s akreditací od Min.práce a EU fondů na rekvalifik.-Prah

Moc díky za odpověď. Tak jsem to řešil s vedoucím výcviku svařování a bylo mi řečeno, že si mám ponechat ten kurz 111-základní kurz. A ten certifikát ISO 9606-1 si budu moci po absolvování 111 "dokoupit"(asi už bez nějakého dalšího školení)

Není to zvláštní? Já myslel, že ty kurzy jsou rozdílné, tak proto je divné, že ten mezinárodní ISO certifikát si budu moci "přikoupit"

Já si snažím hledat informace, ale často jsou od i zkušených lidí protichůdné... :-/

Editoval Jirinek (10-09-2017 10:46:56)

Offline

 

#7 10-09-2017 17:24:13

ŽOS
Člen
Registrovaný: 17-07-2012
Příspěvky: 105

Re: Seznam škol s akreditací od Min.práce a EU fondů na rekvalifik.-Prah

Myslel nejspíš přikoupit si zkoušku.Certifikát se vydá až po úspěšně zvládnutých zkouškách.Nebudeš platit za praktický výcvik, ten se ti započítá ze základního kurzu.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče