SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 11-12-2008 08:53:06

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

plombovanie zváračiek

Máte nejaké skúsenosti,nápady,návrhy ako by sa dalo zplombovať niektoré zváračaky (zabezpečenie proti otvorenie počas záruky).
Ja som rozmýšlal nad nejakou nálepkou


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#2 11-12-2008 10:10:45

soban
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 09-11-2008
Příspěvky: 76

Re: plombovanie zváračiek

Důvod ?

Jinak u svářeček je to nesmysl semtam s tou svářečkou praštíš, odřeš, a pod... a ta blomba bude hned poškozená.

Když potřebujete zjistit zda se v tom někdo nevrtal - stačí se kouknout na plošný spoj a poznáte že se v tom někdo vrtal trafopájkou a pod...

A ti co vás budou chtít oškubat na reklamaci si vždy najdou spůsob jak to zničit aby to byla závada co vy nezjistíte že byla úmyslně udělaná.

Offline

 

#3 11-12-2008 10:33:42

ss2men
Člen
Registrovaný: 24-08-2007
Příspěvky: 51

Re: plombovanie zváračiek

možno tak ako sa plombujú elektromery, olovená plomba, a zacvaknúť. Nálepka sa dá nahriať fénom a stiahnúť bez poškodenia.  Alebo by stačilo voskom alebo farebným lakom zaliať niektoré dôležité skrutky.


kitin 165

Offline

 

#4 11-12-2008 10:45:05

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: plombovanie zváračiek

sú také nálepky(podobné dialničným) ktoré sa nijako(doma) nadajú dať dole bez poškodenia.


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#5 11-12-2008 12:15:23

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: plombovanie zváračiek

arno napsal(a):

sú také nálepky(podobné dialničným) ktoré sa nijako(doma) nadajú dať dole bez poškodenia.

Ak ich nahreješ,tak sa daju dať dole.Pri výmene skla v aute nam tak prehadzovali nalepky na nove sklo.

Offline

 

#6 11-12-2008 13:02:39

pkod
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 26-07-2007
Příspěvky: 211
Web

Re: plombovanie zváračiek

Samolepky jsme pouzivali v jednom mem byvalem zamestnani.  Pouzivaji se naprosto bezne na plombovani PC a spotrebni elektroniky. Jejich odstraneni je bez jejich poskozeni "nemozne". Otakou je, jestli maji smysl. Odmitnout poskytnouti zarucni opravy ci uznani reklamace na zaklade porusene samolepky neni obecne podle zakona mozne. Zakaznik je vlastnikem zarizeni a muze si ho tedy rozebirat jak chce. Pokud se zarizeni pokazi prokazatelne v dusledku vyrobni vady, nezalezi pri reklamaci na zasazich uzivatele. Alespon takto to posuzuji soudni znalci. Nektere kupujici muze plomba dokonce odradit od nakupu (nutnost servisu u prodejce).
Ja znam dve varianty provedeni samolepek:
Jedna je strasne krehka a pri pokusu o sundani se hned lame. Casto se ale prerusi mechanickym namahanim uz pri beznem pouzivani spotrebice.
Ten druhy typ je samolepka, ktera ma dve vrstvy. Kdyz se nalepi, chova se obdobne jako pevnejsi kancelarska paska a ma souvislou barvu podkladu. Pri pokusu o strhnuti se ale oddeli vrstvy pasky od sebe (dale nelepi) a navic se tim oddelenim zvyrazni nejaky text na podkladu. Tento typ je velice mechanicky odolny, avsak drazsi.

Offline

 

#7 11-12-2008 14:16:57

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: plombovanie zváračiek

Polomby chcem z toho dôvodu, že niektorí zákazníci(distribútory) sú neférový a klamú pri spísaní reklamačného protokolu, že oni stým nič nespravili, len ráno to zapli a nešlo, ale šrôby na krytoch sú viditeľne poškodené (použité).


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#8 11-12-2008 16:06:00

soban
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 09-11-2008
Příspěvky: 76

Re: plombovanie zváračiek

arno napsal(a):

Polomby chcem z toho dôvodu, že niektorí zákazníci(distribútory) sú neférový a klamú pri spísaní reklamačného protokolu, že oni stým nič nespravili, len ráno to zapli a nešlo, ale šrôby na krytoch sú viditeľne poškodené (použité).

No tak je jasné že se v tom vrtal a není co řešit.

U PC nekupuji tam kde dávají blomby protože do PC potřebuji třeba přidat jinou kartu koupenou jinde atd....

Prostě podle mě řešení je jednoduché zapisovat výrobní čísla důležitých komponent, a případně vevnitř důležité spoje zafixovat nějakou hmotou a bude poznat hned že se v tom hrabal - případně použít nějaký nestandartní šroub kde obyčejný zákazník si nebude kupovat speciální šroubovák.

Samozřejmě vše jde rozebrat a zase složit tak aby to nikdo nepoznal, různé blomby se můžou poškodit i provozem a nezakláda se na tom odmítnout záruční opravu.

Samozřejmě vždy vám budou tvrdit že se v tom nikdo nerejpal ty ohoblované hlavičky už byly.

Offline

 

#9 13-12-2008 21:44:46

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: plombovanie zváračiek

Arno, a co čištění svářečky? Dnes jsem si pro zajímavost pročetl návody k různým svářečkám (MIG/MAG, Invertor, TIG) od třech různých výrobců a všude se doporučuje čas od času svářečku odkrytovat a vyfoukat stlačeným vzduchem. V průmyslové výrobě (zvláště tam, kde se brousí, či pálí plasmou) je to nutnost. Znám případ, kdy výrobce nechtěl uznat záruku právě proto, že ve svářečce "stály železné piliny jak vojáci". Vlivem elektromagnetického pole a vibrací si tihle vojáci "proklovali" cestu izolačním lakem a výsledkem bylo zničení transformátoru. Argumentace výrobce byla jasná: nedodržení podmínek provozu a údržby. V návodu to je černé na bílém.

Ještě odbočím k těm PC. Kdysi jsem četl nějakou právní studii, že plombování PC je blbost. PC je z principu otevřený systém, který je přímo předurčen pro další vylepšování a majitel má na toto vylepšování právo. Osobně jsem párkrát strhl plombu u nového PC ještě před prvním zapnutím, abych si tam přendal se starého počítače takové ty tehdejší cennosti jako ZIP-drive, vypalovačku, modem, apod. Faktem je, že dnes k tomu není moc důvod, protože většina tehdejších cenností je dnes samozřejmost, ostatní skončily v propadlišti dějin a ty nové se připojují přes USB smile

A stejně jako u svářeček, je i u PC nutné čištění od prachu, což bez odkrytování nejde. Je až s podivem jak takový počítač, který máte rok pod stolem na zemi ožije, když ho zbavíte prachu na součástkách, chladičích a ventilátorech. Hlavně je pak neuvěřitelně stabilní. Skoro jako nový smile

Jenže je tu jeden problém. Jak rozeznat uživatele zručného, který to zvládne (mnohdy lépe než školený servis), od toho, který má obě ruce levé? A to je věčné dilema....

Offline

 

#10 13-12-2008 22:07:11

fofo
Člen
Registrovaný: 02-12-2007
Příspěvky: 160

Re: plombovanie zváračiek

arno napsal(a):

Máte nejaké skúsenosti,nápady,návrhy ako by sa dalo zplombovať niektoré zváračaky (zabezpečenie proti otvorenie počas záruky).
Ja som rozmýšlal nad nejakou nálepkou

Neviem ci je to spravne pretoze v navode od mojej zvaracky (Formica ForMIG 389) je vyrobcom jasne napisane, ze uzivatel zvaracky musi podla narocnosti pouzivania a prostredia aspon min. raz za pol roka dat dole vsetky kryty zo zvaracky a vsetky casti dokladne ofukat stlacenym vzduchom samozrejme s primeranym tlakom. Takze uzivatel musi v zarucnej dobe zariadenie otvorit ci chce, alebo nie.

Offline

 

#11 13-12-2008 22:18:04

Petr
Moderator
Registrovaný: 10-02-2007
Příspěvky: 703
Web

Re: plombovanie zváračiek

Já Arna docela chápu, protože vím, co vše dokáží svářeči se zdrojem udělat jenom proto, že se jim nechce dělat nebo nejsou po předešlé noci zcela fit.

Offline

 

#12 13-12-2008 22:49:03

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: plombovanie zváračiek

Jo, to je fakt. Ale na druhou stranu nejsou takovýhle experti schopný ten stroj zneprovoznit tak, aby to vypadalo jako výrobní vada. Zatím "nejsofistikovanější" simulaci závady lenivým svářečem, kterou jsem viděl na vlastní oči, byly vyštípaný elektrolyty z desky plošných spojů. To se fakt nedá nahrát na výrobní vadu...

Ale Arna taky chápu. Úroveň některých uživatelů je děsivá. A neplatí to jen o svářečkách.

Offline

 

#13 14-12-2008 13:44:00

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: plombovanie zváračiek

Štatisticky by sa vypracovalo,ktoré zváračky je nutné plombovať, zváračky cenovo niekde inde,ktoré sa používajú niekde v priemysle a denne fachčia 20hodín by sa určite neplombovali.
Chcem dodať že myšlienka na plombovanie došla od našich servisných technikov(predajcov) a nie od výrobcu. Ja som im odporúčal aby si každý distribútor si sám plomboval, podľa vlastnej potreby a skúsenosti zo zákazníkmi


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#14 14-12-2008 14:52:08

Tipi
Člen
Registrovaný: 17-09-2008
Příspěvky: 122

Re: plombovanie zváračiek

Osobne otázku plombovanie riešim tak, že ak zákazník nechce aby som mu PC zaplomboval , tak vypíšem SN komponentov a záruku dávam na komponenty. Čiže ak niekto zoberie zaplombované PC a po čase mu začne haprovať, tak donesie PC ako celok a celá oprava vrátane diagnostiky je naša práca a pre zákazníka bezplatná samozrejme. Ale ak je PC neplombované, tak my zákazník musí doniesť komponent ktorý je podľa neho vadný. V opačnom prípade (čiže ak donesie celé PC a ja musím zistiť čo mu je) platí za diagnostiku závady. Samotná výmena komponenty je v rámci záruky bezplatná. 
Je predsa absurdné aby som ja riešil čo je PC-čku v ktorom sa denne vŕta nejaká lama, alebo ktoré nedaj bože sám poskladal. Prečo by som ja mal dávať záruku  na funkčný celok ak som ten celok sám „nevyrábal“ ? Síce neviem nakoľko je toto riešenie použiteľné u zváračiek, ale u nás to už pár rokov takto funguje relatívne dobre... 
Pravda u PC je zistenie problému často oveľa náročnejšie, než samotná oprava. Prípadné čistenie riešim formou bezplatnej údržby. Aj tak sa mi to viacej oplatí, než hodiny stráviť nad diagnostikov závady. Nehovoriac o následných nepríjemnostiach s dodávateľmi komponentov pri reklamácii. (Od úplných prasačín ako: Natretý socket CPU teplovodivou pastou, alebo naopak absencia teplovodivej pasty, karty v nesprávnych slotoch, neotvorený zámok socketu pri inštalácii CPU a následné poškodenie CPU a MB, opačné zapojenie konektorov molex (!), opačné natlačenie ramiek do slotov... a ž po menej známe veci ako napr. upečenie „pasívne“ chladených komponentov (GPU, CPU) pri používaní s otvorenou bočnicou atď atď...  Jéééžiš mohol by som zapísať celú stranu a nekonečnosti ľudskej mantavosti smile  Ale to už dosť odbáčam...

Offline

 

#15 14-12-2008 20:09:52

soban
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 09-11-2008
Příspěvky: 76

Re: plombovanie zváračiek

Jak říkám kryt bych nechal - z desek opsal příslušné výrobní čísla - a komponenty co se nemusí při čištění rozšroubovat (uchycení desek s elektronikou a pod....) dát zvláštní šroubek a zakápnout barvou.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče