SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 21-07-2007 12:11:08

Lukáš
Člen
Registrovaný: 21-07-2007
Příspěvky: 19

Tig svářečka

Sháním svářečku na nerez hliník a ocel plechy do 2 mm této metodě moc nerozumím  proto bych potřeboval od někoho zvás poradit co za svářečku mám shánět a jestly jsem se pro tyto materyály rozhodl pro dobrou metodu předem děkuji za rady.

Offline

 

#2 21-07-2007 12:51:15

lukas
Člen
Registrovaný: 19-04-2007
Příspěvky: 466

Re: Tig svářečka

pro tyto materialy jsi zvolil dobre chtelo by to ac dc tig

Offline

 

#3 21-07-2007 13:53:55

Zelenej
Člen
Místo: Humpolec
Registrovaný: 08-05-2007
Příspěvky: 176

Re: Tig svářečka

Ahoj Lukáši opět je tu otázka peněz ... a zda je to nějaké sem tam na koleně něco svařit a nebo se tím víc zabejvat.. a svařovat budeš častějc... Já osobně používám svářečku od Froniusu AC/DC a jsem nadmíru spokojenej.. ale v tomhle případě peníze až tak roli nehráli... pokud máš nějakej další dotaz linkni čau

Offline

 

#4 21-07-2007 16:39:48

Lukáš
Člen
Registrovaný: 21-07-2007
Příspěvky: 19

Re: Tig svářečka

Děkuji je to jen tak na koleni sem tam svářčky od froniusu jsem měl možnost vidět a hodně slišet o jejich kvalitě  ovšem moje představa je jenom ve starší svářečce z bazaru v ceně jestli je to reálné okolo 20 000 ale scháním rady a vše co by mě pomohlo,jsem letos vyučený  autoklempíř se zájmem o další vzdělání a práci ve své dílně kde mi tato metoda chybí na svařování těchto materiálů tak kdyby jste mohli poradit nějáký typ svářečky co mám shánět moc děkuji.

Offline

 

#5 21-07-2007 21:55:04

Zelenej
Člen
Místo: Humpolec
Registrovaný: 08-05-2007
Příspěvky: 176

Re: Tig svářečka

Ahoj Lukáši jestli tedy můžu zadím doporučit nevím a zatím jsem osobně nelyšel o svářečce na hliník okolo 20000,- tisíc i když konkurence a čína se určitěš bude snažit.. wink smile pokud bych mohl doporučit tak bych to řešil tím to způsobem koupil bych si klasickej tig tím bych mohl svařovat jak nerez tak klasické plechy s cenou bych se mohl dostat na 10 000,- Kč i míň při dobé trefě vlastním UTA 200 + TIG 30 a hliník bych zatím odsunul na vedlejší kolej.. smile Nebo by jsi musel postavit svářečku jak je zde popsána v svar Info, ale to by jsi musel bej fakt gurmán a nadšenec. Já na to jsem línej.. a pokud můžu dál doporučit s vlastní zkušenosti na hliník bych se zkusil sehnat COčko ale sám zatím o téhle problematice moc informací nemám i když plánujeme nákup takovéto mašiny...

Offline

 

#6 22-07-2007 09:50:14

Lukáš
Člen
Registrovaný: 21-07-2007
Příspěvky: 19

Re: Tig svářečka

Tak děkuji za vyjasnění a asi se poohlédnu po nějáké takové mašince a hliník nechám tomu cočku já mám neomig od selka a hliník mám tu možnost s tím teť svařovat ale na slabé plechy si to vyžaduje podle mého názoru velké zkušenosti což já nemám ale asi mně nic jiného nezbyde a stavět si svářečku co je zde popsána tak to ne už i z bezpečnostních důvodů. Zase mockrát děkuji (a kdby se vám naskytla nějáká taková Tig svářečka k prodeji co by mě svařovala ten plech a nerez tak můžete dát vědět třeba na email)ještě se zeptám okolo jakých cen se pohibují tigi na hliník co jsem původně chtěl děkuji.

Offline

 

#7 22-07-2007 12:26:41

Lukáš
Člen
Registrovaný: 21-07-2007
Příspěvky: 19

Re: Tig svářečka

ještě dotaz ta UTA 200+TIG 30 svařuje i hliník ocel a nerez co potřebuji našel jsem  inzerát je to teda jiná cenová relace okolo 35000kč ale pokud by jste to doporůčíl tak bych se třeba později rozhodl investova a koupit si tuto soupravu.

Offline

 

#8 22-07-2007 12:58:45

Zelenej
Člen
Místo: Humpolec
Registrovaný: 08-05-2007
Příspěvky: 176

Re: Tig svářečka

Ahoj pokud jsi viděl UTA 200 + Tig 30 za tyhle peníze tak bych to rozhodně už nekupoval to bych snad někde vydělal nějakou korunu a koupil si novou mašinu...  pokud by jste za to chtěl dát těch pětatřicet paírů tak to vám za třicet přenechám svojí.. wink jinak s touhle sestavou se hliník svařovat nedá.. nechá se tím svařovat pouze nerez černej plech měď a podobně čistě teoreticky by se nechal svařovat i hliník ale nemá to cenu... a svár nebude ideální..  Jinak tuto sestavu bych v dnešní době nekupoval za víc jak 10.000,- Kč mám tuto sestavu a jediní čeho si cením že ta UTA 200 je  fakt kvalitní svářečka máme jí ve svářecí škole a je to nezmar... a že tomu kluci dávaj na sranda... smile

Offline

 

#9 22-07-2007 14:02:14

Lukáš
Člen
Registrovaný: 21-07-2007
Příspěvky: 19

Re: Tig svářečka

tak děkuji nebudu kupovat já jen že když to máte tak sem se potom díval a todle jsem našel a taky se mě zdálo lepší ušetřit a koupit noví za takový peníze ještě se zeptám kde učíte ve škole děkuji a kdyžtak se ještě ozvu kdybych zase něco vymyslel nebo ušetřil na novou

Offline

 

#10 22-07-2007 17:00:22

Zelenej
Člen
Místo: Humpolec
Registrovaný: 08-05-2007
Příspěvky: 176

Re: Tig svářečka

Ahoj takže naše škola má název Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola.. ale já pracuji na odloučeném pracovišti Světlá nad Sázavou kde máme i svařecí školu v které učím jinak jasně není problém klidně se ozvy kdyby jsi cokoliv potřeboval.. pokud budu vědět tak rád poradím pokud ne tak naštuduju a nebo se zeptám zkušenějších.. smile wink Od toho tento web je!  ahoj

Editoval Zelenej (22-07-2007 17:01:35)

Offline

 

#11 23-07-2007 21:39:38

Petr
Moderator
Registrovaný: 10-02-2007
Příspěvky: 703
Web

Re: Tig svářečka

Oprav mě jestli se pletu. Vy jste ta svářečská škola, kde mají děvčata svařování jako koníčka. Byli jste s nimi na Poháru Linde a následně je půjčovali na veletrhy. Posledně byla u EWM. Nemám pravdu?

Offline

 

#12 23-07-2007 22:59:48

Zelenej
Člen
Místo: Humpolec
Registrovaný: 08-05-2007
Příspěvky: 176

Re: Tig svářečka

Ahoj Petře je to tak.. i když už uplynulo pár let a situace se trochu změnila..  opravdu se u nás učila děvčata a opravdu měli svařování jako koníčka smile znám je osobně protože jsem v podobném věku jako oni i když asi o nějakej ten pátek starší.. Když se tenkrát jelo na Pohár Linde tak jsem měl taky jet a učastnit se tou dobou jsem byl učněm jenže mě vedení nepustilo.. No kolega co je učil u nás už nepracuje a jeho místo bylo nabídnuto mě... a já si řek že to zkusím a šel jsem do toho.. Dál bych to asi víc nerozebíral.. smile Pokud Tě to nezajímá.. smile

Editoval Zelenej (23-07-2007 23:02:52)

Offline

 

#13 21-10-2007 19:56:01

skopmirek
Člen
Registrovaný: 21-10-2007
Příspěvky: 4

Re: Tig svářečka

Dobrý den.Nevíte někdo proč při svíření tigem se mi dělaj ve sváru krátery a kov se nechce spojit?Je to jako ky se od sebe tlačil a plyn mám na 4-6 l .Když dám proud na méně tak se netavý a jen mi pění povrch a když víc tak se taví materyál,ale někdy se mi spění a dělají se ty krátry ale jsou hodně hluboké a kov v tom místě nejde zalít ani po vychladnu tí.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče