SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 16-02-2009 17:49:33

immortal
Člen
Registrovaný: 16-02-2009
Příspěvky: 1

dotazek pro modelare

omlouvam se jestli to pisi nekam jinam a zakladam nove vlakno.....(prosim po zodpovezeni dotazu moderatora o snazani vlakna)

pri svem konicku..modelarine...jsem narazil na vec co ne teptve ted podkala s postupem casu...jde oto,ze potrebuji posvarovat(nejlepe pripajet natvrdo zelezne draty o prumeru 5mm. konstrukce neni nijak silou poc namahana..pocitam na tlat a krouceno do 5kg

potrboval bych teda poradit co nejlepe poridit za plynouvou pajku nebo neco takoveho a cim to dobre pripajet a to v domacich podminkach
predem dekuji za jakoukoliv odpoved

Honza

Offline

 

#2 12-01-2010 14:25:29

Mrazik
Člen
Registrovaný: 12-01-2010
Příspěvky: 6

Re: dotazek pro modelare

Kdysi jsem jako kluk stál před podobným problémem, protože autogen byl pro mne nedostupným přepychem. Stačí Ti na to běžná benzínová letlampa s objemem nádržky asi 0,5 až 0,75 L (má hořák odpovídajícího výkonu). Po rozehřátí letlampy je třeba pájet někde v šeru (třeba v garáži s přivřenými vraty), aby bylo dobře vidět barvu a tvar plamene, který je třeba seřídit tak, aby kromě vnitřní modré složky obsahoval na její špičce zelený okraj! Tam je nejvyšší teplota a tímto zeleným místem je třeba pečlivě ohřívat místo drátu, který chceš připájet mosazí. Samozřejmě před tím musíš mít dráty dobře očištěné a po mírném ohřátí na ně nanést borax, který se po dalším ohřátí rozteče a pokryje pájené místo antioxidační vrstvičkou. Až se dráty ohřejí do červena, trochu nahřeješ konec mosazného drátu a smočíš jej v práškovém boraxu. Pak již stačí mosazný drát s přilepenou boraxovou kuličkou přidat k pájenému spoji a mosaz se Ti krásně rozlije i vpije do místa pájeného spoje.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče