SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#51 12-12-2018 10:51:44

vivanco
Člen

Re: Nevykurovana garaz

Tak já písu ze sm nechal vyrobit kamna na olej takze nechci nic jine ...

#52 12-12-2018 10:55:36

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Web

vivanco - bez ohladu na to, s cim budes kurit, bude diskusia v tomto vlakne urcite pokracovat az do jari... :-)

Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma, Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200 3w1 IGBT PFC PLASMA, Dnipro M SAB 210,
speedglas 9100XX, Bomar STG 120, Kompresor Parkside PKO 400 B2, Profi3Dmaker, pieskovaci box Lincos 110L, klima Whirlpool PACW12CO :-)

#53 20-12-2018 13:57:05

vivanco
Člen

Takc semsi vcera dovezl kamna z cernyho plechu na olej ,ktery funguje samospadem .O bufiku sem uvazoval kdysi ,ale koupis neco co nevis jestli vubec funguje ,pak to potrebuje zdroj proudu atd .Kamna na pevny sem nechtel ze skaces kolem kamen a udelas prd .Pak elektriku sem zamitl ze bych se nedoplatil a ty kamna hranaty co se daji provozovat na pb sou drahy a moc velky.Pro me drahy ze mam invalidni duchod

Editoval vivanco (20-12-2018 16:02:08)

#54 21-12-2018 21:58:08

milosak
Člen
Místo: P - z

vivanco napsal(a):

Takc semsi vcera dovezl kamna z cernyho plechu na olej ,ktery funguje samospadem .O bufiku sem uvazoval kdysi ,ale koupis neco co nevis jestli vubec funguje ,pak to potrebuje zdroj proudu atd .Kamna na pevny sem nechtel ze skaces kolem kamen a udelas prd .Pak elektriku sem zamitl ze bych se nedoplatil a ty kamna hranaty co se daji provozovat na pb sou drahy a moc velky.Pro me drahy ze mam invalidni duchod

Škoda měl jsem krásnej nepoužitej bufík z autobusu a dokonce zapojenej, vyzkoušenej, běžel 15 minut - skončil v Rudný (výkup železa)
Stavební zámečnictví jsem před 10 lety pověsil na hřebík, dřina, špína, kravál a všichni chtěli dělat pomalu za pusinku smile ))

Likvidace bezpečnostních systémů.

#55 22-12-2018 01:23:44

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

nezoufej, až zjistí kolik skákání je kolem kamen na olej (a kolik to sežere) třeba bude o bufíka zájem.
Zákazníky si musíš vycvičit - práce stojí tolik kolik řeknu já - ne objednávající smile momentálně je na to doba...

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa.

#56 22-12-2018 07:53:39

Atlan
Člen

Precitaj co pisu na obale, ale riedidlo tam nechavam

#57 22-12-2018 08:27:52

milosak
Člen
Místo: P - z

jj souhlasim, dneska je řemeslník pán o tom není žádná a když vidim, třeba  v Praze, že si řeknou za 4 hod. 25 tisíc a oni jim to ihned zaplatěj,
tak konečně je řemeslo,, slušně zaplacený ,,  smile )) je fakt, že za tyhle peníze jsou to jenom nárazovky, ale já se celý život pohybuju v havarijních službách.

Za posledních 10 let se situace v řemeslech (v dostupnosti) razantně změnila .

Pro pobavení , kamarád mně vyprávěl, že na dovoléné v Austrálii ležel na pláži s rodinou a přijel malej ošklivej chlap s obrovským, drahým
humrem a s ním vystoupily dvě sexbomby v bikinách, tak se ptal místních, cože je to za celebritu ?? A oni na to, že jejich instalatér  smile

Editoval milosak (22-12-2018 08:39:05)

Likvidace bezpečnostních systémů.

#58 22-12-2018 16:46:50

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza

tento trend je logicky,kazdy dnes studuje aby neskor nemusel mat spinave ruky a ohybat si niekde v zime chrbat...ale ludi co realne vytvaraje hodnoty ubuda a automaticky idu ceny ich prace hore,Praha je fenomen sam o sebe,tam remeslo vydochlo uz davno,kamarat tam x-rokov montoval "garazove brany" noveho majitela nikdy nezaujimala cena ta sa napisal do zmluvy ako obycajne cislo,jedina vec ktora bola relevantna kdy to budu mat namontovany ??? doteraz spomina pribeh ked mu volal byvaly zakaznik s tym ze mu neblika majacik...ze ench pride ze bude spokojny...sice boli sviatky ale mal chvilku volna tak siel...zakaznik bol naozaj stedry 5000 cz za vymenu "ziarovky"

#59 22-12-2018 17:09:33

pat
Člen
Místo: Č.R.

No ani si nedovedu představit ,že by přehazoval motor big_smile

#60 22-12-2018 17:49:34

lukes888
Člen

milosak napsal(a):

jj souhlasim, dneska je řemeslník pán o tom není žádná a když vidim, třeba  v Praze, že si řeknou za 4 hod. 25 tisíc a oni jim to ihned zaplatěj,
tak konečně je řemeslo,, slušně zaplacený ,,  smile )) je fakt, že za tyhle peníze jsou to jenom nárazovky, ale já se celý život pohybuju v havarijních službách.

Za posledních 10 let se situace v řemeslech (v dostupnosti) razantně změnila .

Pro pobavení , kamarád mně vyprávěl, že na dovoléné v Austrálii ležel na pláži s rodinou a přijel malej ošklivej chlap s obrovským, drahým
humrem a s ním vystoupily dvě sexbomby v bikinách, tak se ptal místních, cože je to za celebritu ?? A oni na to, že jejich instalatér  smile

O niečom takom,  tu na Slovensku a v Čechách,  môžme len snívať...

#61 22-12-2018 18:45:23

vivanco
Člen

Co to sem zas kdo napsal za kktinu ze se kolem kamen na olej musi skatat !Hodis do toho papir nacucany naftou a pistis kohout a a des od nich

#62 22-12-2018 22:53:18

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

to sem psal já, provozovatel a zhotovitel kamen na vyjetý olej. Taktéž příjemce olejů nejen vyjetých ale často i nepoužitých které měl investor někde jako zásobu pro zařízení které potřeboval odstranit. Hydraulika, kompresory apod. Jde o to že mám vyzkoušeno spalování všemožných olejů a všechny do tří dnů zaserou kamna natolik že přestanou hořet, je potřeba je rozebrat a vyčistit což je proces na h.ovno.
Moje kamna mají regulaci výkonu (potažmo spotřeby) od cca 1/4 litru za hodinu - to na nich lze udržet ruku až po cca 2litry za hodinu - to jsou rozpálené do světle červena a nedá se k nim přiblížit méně než cca 3 metry.  Výkon nastavuju velikostí plochy z které se olej odpařuje, olej samotný v mých kamnech nehoří, pouze splynuje a plamen vzniká až cca 10cm nad hladinou.
Velikost plochy řeším výškou obsahu na dně kamen, dno kamen je vyduté dýnko od nějakého vzdušníku.
Kamna jsem postavil na 2 dobrou po přečtení několika diskuzí na internetu a s pár poznatky zde od kolegy přispěvovatele výrobce. smile Teplu zdar!

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa.

#63 23-12-2018 01:52:39

ihlan
Člen
Místo: Nový Svet

Bourac ma pravdu unas su tie co som spominal take profi 24kW nadrzka je asi 29-30l 1-2x denne to treba ist pozret
jednak ako hori pripadne doliat ked sa kuri naplno padne viac ako 30l denne a aspon 2x do tyzdna ocistit tu misku po tym liatinovym odliatkom co ohrieva teplu vodu do radiatorov.
Je to menej roboty ako tie co robi "vyrobca" ale cistit treba na druhej strane su tam radiatory a cerpadlo
vykon sa reguluje duchadlom a ventilom na prietok oleja.

Nejaky napad kde zohnat tak 6000l oleja za dobru cenu smile?

Editoval ihlan (23-12-2018 02:24:57)

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2fasW7J Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla