SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#851 26-06-2019 20:32:10

Brembo
Člen

Re: Lidl - naradie (vsetko okrem zvaraciek)

áno-suhlasím,mám ju doma,nie som profík,len mám rád spolahlivé a kvalitné náradie. Ja som ju kupoval za nejakých 200€ bez kufríka ale s 2 aku. Neviem aku nabíjačku davaju k tejto v akcii,tá moja štandard ju nabije z vyžmýkaného stavu na full za nejakých 20 minut. Len som to sem dal,pretože tá cena je teraz naozaj fantasická. Inak štandardne bez batérie a nabíjačky je za 115€. Je s príklepom a led osvetlením,chýba ale spona na zavesenie na opasok. Predtým boli batérie lacnejšie.

#852 28-06-2019 11:30:22

rcp
Člen

Pavol.sk tu o tom uz pisal:

https://ekonomika.sme.sk/c/22155181/lid … ie-su.html

Editoval rcp (28-06-2019 11:31:45)

Fronius MagicWave 3000 Job + FK 2500 FC + TTW 3000AF
Fronius MagicWave 230i + CU600t + THP300i + TTB300A/P
Fronius TransSteel 2200 + MTG 2100
Fronius Vizor 4000 AIR Professional, Fronius Vizor 3000 AIR Professional, Speedglas 9100XXi

#853 28-06-2019 11:49:44

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza

bol som kuknut na otvaračke...(nastastie som tam bol kuknut den pred otvorenim a tak som na druhy den hned vedel kde mam "utekat") asi milion dochodcov big_smile ja som si zobral 5 kusov monteriek,boli za polovicnu cenu (kratke za 5 a dlhe za 6eur) na moje pouzitie su perfektne ! kolega bral tuto vrtacku https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Aku-p … p100252346 ta bola za za dvacku,akumulator+nabijacka 14 eur,na svoji si prisli hlavne zeny lebo vecsinou tam boli handry ozaj bol tam aj kompresor s tohto vlakna z prvej strany za 70 eur

Editoval pavol.sk (28-06-2019 11:54:32)

#854 29-06-2019 06:42:34

ihlan
Člen
Místo: Nový Svet

cize stale su v zisku lebo to su ceny nakupna + nejake percenta vies sranda je ze vsetky retazce ti vedia dat aj -20%
a stale su v zisku ono je aj zakon ze nemozes predavat pod naklady (okrem vypredaju)...
Poznam niektore marze TESCO a niekedy 300-500% na tovare nieje problem!
Teraz pokukujem po niecom co stalo 108e potom 63.99e a teraz je tam vypredaj za 35e a este to pojde dolu po roku!
a vyrobne naklady+doprava do EU niesu ani 5eur nakup maju do 10e

Ako jednej veci nechapem, preco je to v takej riti Illava keby to bolo aspon pri dialnici nejake okresne mesto ale....

Pavol.sk poreferuj ako sa ti snou robi lebo o nej tu vela napisane nebolo aj ked ju ma tvoj kamarat smile
Vyvazenie ergonomia sila a vydrz pripadne ci neodpadavaju tie bity na magnetoch (mam radsej ten pliesok to drzi 100%)
inak super ze si dal presny model to ludia obvykle nerobia a potom sa miesaju krizom krazom modely

Editoval ihlan (29-06-2019 07:43:47)

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

#855 29-06-2019 07:06:45

Charon
Člen
Místo: Praha

A to nic není proti lékárnam, tam jsou teprv marže, posunuté platby faktur a když se lék neprodá v době spotřeby tak ho vrací dodavateli.

Také by mě zajímalo jak tenhle outlet bude fungovat. Zatim mi to připadá jako neštěstí. Místní si brzy nakoupí co potřebují a zlikividuje to nabídku ostatních obchodů (pokud jsou), pro přespolní je to trochu daleko. Ale třeba se pletu.

#856 29-06-2019 12:23:33

pavol.sk
Člen

tie bity odpadavaju su na magnetoch...to neni moc dobre riesenie casom sa na magnety nachyta kovovy bordel,uz som to spominal bol to normalny lidl ale postavil sa tam novy typ lidla vysoke stropy na sposob kauflandu/tesco a ten maly stary lidl bol tym padom nadbytocny...pokusali sa ho nejaky cas predat ale nepodarilo sa tak niekoho napadlo spravit outlet predajnu,podla mna dobry napad,dufam ze casom tam bude viac naradia

#857 29-06-2019 12:28:16

Tipi
Člen

hm... už len dúfať, že tam nebudú zvážať výpredajové veci z celého Slovenska 😕

#858 29-06-2019 12:42:29

ihlan
Člen

skor to moze skoncit ako pri DNIPRO ze predam nove LIDL naradie 30e zdroj bazos.sk lokalita Ilava big_smile
Tipi: len nech to robia aspon v predajni ostanu nove nerozbite krabice big_smile radsej eshop... stale nechapem preco nieje.

Editoval ihlan (29-06-2019 12:43:18)

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O

#859 29-06-2019 19:17:53

pavol.sk
Člen

ano budu...uz som to pisal,lidl ma kazdy tyzden nieco ine ked sa to nepreda nemoze sa to skladovat na filialkach lebo tam na to neni miesto tak to ide do velkoskladu...Nemšovej no a odtial to momentalne pojde do Ilavy smile
ked budem nabuduce kvakat s niekym z managementu tak sa na to opytam...skoda ze si nepolozil tuto otazku skor,na otvaracke bolo plno ludi z vedenia

Editoval pavol.sk (29-06-2019 19:20:37)

#860 29-06-2019 20:18:38

Charon
Člen

Já měl za to, že v čechách zboží které se neprodalo v prodejnach jde do e-shopu. Ale asi to tak není, nejspíš to jsou dva oddělené obchody. I ceny jsou různé a dokonce se stalo, že v e-shopou šlo koupit jedny pracovní boty na dvou místech za různou cenu. Prostě jak to měly spárované v akci tak to v e-shopu zustalo dvakrát. Nebo zboží které měli v e-shopu vyprodané se najednou objevilo ve výprodejové akci na prodejně.

#861 29-06-2019 21:56:13

matobabetak
Člen

nahodil som novy pilovy list do pasovej pili LILD, bola za 100€ a na obcasne rezanie a vyrezavanie mi staci, povodny pilovy list nic nevydrzal teraz nove ide krasne ...obcas sa tam najdu aj dobre veci ako napr elektricka spinkovacka ale taku zvaracku alebo akumulatorovku by som asi nekupoval

#862 29-06-2019 22:41:53

Welda
Člen

matobabetak napsal(a):

...obcas sa tam najdu aj dobre veci ako napr elektricka spinkovacka .....

Nóóó nic moc. Spíš nic než moc, včelaři by ti věděli povyprávět. Když se sponkují  stovky rámků a ono to elektrikou nejde ani do měkkého dřeva.. Co já vím tak asi všichni skončili u tlakovzduchu. Já taky.

matobabetak napsal(a):

... akumulatorovku by som asi nekupoval

Jestli je řeč o šroubovačce/příklepce/vrtačce, tak tu si klidně kup. Za ty prašule docela dobrý kauf.

Nechtěným efektem vývoje techniky je zviditelnění diletantů.

#863 30-06-2019 06:43:44

matobabetak
Člen

mam el. spinkovacku parkside teraz som robil podhlady z tatranskeho profilu, 40mm klinceky sli pekne do smreku iba doklepnut hlavickou, ja to mam opacne aku vrtacku pouzivam denne uz som 4-5 zodral tak tam si priplatim ale su drobnosti ktore ked treba raz za rok neoplatia sa drahe...
ale je zaujmave ze ked som kedysi kupil stojanovu vrtacku ked zacinalo tesco mam ju doteraz, tazka, motor sa nehreje a aj presnost je....stala 1400sk tusim, teraz ked som videl co maju v obchodakoch katastrofa, sam som sa dobehol ked som kupil gude mbs115 pasovy pilu na kov, take tenke materialy ze to rukou ohnem sad

#864 30-06-2019 08:59:21

Welda
Člen

Jasné, klinčeky ano. Ale sponky ne. To je jiná liga. To je jako když klepneš dva klinčeky současně. Navíc elektrická ti do ruky dává ten mechanický zpětný ráz. Proto se používá pneu, tam ten ráz musí snášet vzdušník kompru a ten je na to stavěný. Pokud klepeš několik set rámků, tak by jsi s tou elektrikou hodil o zem.

#865 02-07-2019 19:45:22

Brembo
Člen

Dnes som zo zvedavosti odmeral príkon oscilačnej brusky Parkside-presný typ neviem,nálepka je poškodená,musel som ju opravit po 3 hodinách prevádzky. Udaj výrobcu je 250W,pri rozbehu na max otáčky som nameral len 196W,po rozbehnutí len 150W na max otáčkach pri zátaži. Pritom napríklad pre Hitachi renovátor udáva predajca 350W,odmerané nemám,plánujem len zatial jej nákup. Tá Parkside má velké vibrácie a velmy sa zahrieva-vrátane prevodovky,po 20 minutach už fuka horuci vzduch,prevodovka je už tiež pekne zahriata. Musel som na nej opravovat prevodovku,má plastové prevody a výrobca nevymedzil dostatočne pastorok,čím sa povrch ozubenia ohlodal. Pastorok už neprenášal žiadny výkon,bol na hriadeli len volne nasunutý. Bola tam i podložka,aby sa pastorok uplne nevysunul zo  záberu,lenže tam bola vola 3mm,takže prakticky tam pastorok mohol cestovat.Musel som tam dat podložku,takto už má pastorok dostatočný záber.

#866 02-07-2019 21:12:56

Welda
Člen

Dej fotku a bude to jasné. Ta moje stála tuším 25E, ale už se dávno zaplatila. Takže žádný problém.

#867 03-07-2019 06:19:38

Atlan
Člen

No vidis, preto som flexi po kupe skontroloval upravil a nasadil do prevadzky.

#868 03-07-2019 06:38:02

ihlan
Člen

Dobre a co robite ked prinesete domov Karbosku  a chytis kotuc do 2 prstov a zamknes proti otacaniu
a je tam vola v prevodoch stym co robite lebo dost vela ich ma takuto volu smile?
potom to hrkoce ako plechovky na strasiakovi  v poli... inak ja mam 230tku a to sa neda pouzivat bez chranicov sluchu.

#869 03-07-2019 13:05:14

Atlan
Člen

Kolesa a klinky zalepil loctide, ideale vypodlozot tenkou podlozkou aby sa zmensila vola, samozrejme pred zlepeni.
Alebo osustruzit cast s oskou aby sadla nizsie, a novy tuk na take prevody.

Na brusenie betonu ideal, nebude skoda ked zhori alebo kamen urazi drot na rotore a prach znici loziska.

#870 19-07-2019 15:22:12

ihlan
Člen

Kto si pojde kupit sustruh na drevo do lidla big_smile ? inak je modry od Scheppachu big_smile
Aspon ze pri tej vodovahe napiali pravdu laser vidno fakt tak do 2m vonku exterieri mozno aj menej...
Skoda ze sa stym neda rezat konstrukcny hranol 120-160mm nebolo by to zle... kotuc 25.5cm je proste malo...

Editoval ihlan (19-07-2019 15:26:08)

#871 19-07-2019 17:05:44

Charon
Člen

To v českém Lídlu v obchodě nebude, asi ta modrá barva ruší. Zato v eshopu jsou dokonce dva. Docela by mě zajímalo, proč by si je měl nějaký zoufalec koupit.

#872 19-07-2019 20:11:34

huat
Člen
Místo: Komárno

Ten takzvaný sústruh je na dve veci ale so sústružením to moc spoločné nemá.Vyrába sa v rôznich farbách a predáva sa pod rôznimi značkami ako güde,einhell shepach a mnohé iné.Motor slabý,ložiská šrotové,nožová opierka a koník sa lámu.Vreteno nie je prechodné čo dosť limituje použitie upínacích nástrojov a eštš k tomu má tušim závit  M27 alebo tak nejak, štandart je M33/3.5.Koník má stabilne montovaný otočný hrot takže sa nedá vymeniť napríklad za sklučovadlo.Tuhosť konštrukcie je nulová.

malý PB autogen,kitin tig 170 LA,fronius transpocket 1500,magnum mig,mag 190II,tuson tucana 200 dc multi
+Všetko možné z Lidlu  a Obi a z blšáku

#873 20-07-2019 23:21:21

Welda
Člen

Někde v předešlých článcích jsem zanadával na multifunkční nářadí od Parkside PMFW 310 B1, kterému se při jakési intenzívní činnosti zasekl vypínač v poloze ON - trvale zapnuto. Tak tohle dokáže pokazit jinak pěkný den. Mašinka skončila v kufříku a její další použití bylo méně než sporadické. No a právě dnes jsem se tak nějak dostal do situace, že na zahájení větší a delší práce už bylo pozdě, ale na zasednutí k pivu přece jen trochu brzy. Napadlo mne že se na to mrknu. Vzal jsem kufřík a velký křížový šroubovák.  Otevřeně říkám, že jsem uvnitř očekával svrab, neštovice a mor včelího plodu. Přinejmenším tepelně odrovnaný vypínač, který nepůjde ničím nahradit. Zkrátka v nejhorším případě kontejner. Demontáž proběhla v naprosté pohodě. Žádné páčidla a kladivo. Pohled dovnitř mne docela překvapil. Vše přehledné, na konektorech, žádná gynekologie. Vypínač naprosto běžného typu, v každé tramtárii k sehnání. Ten černý díl je kovový odlitek, plasty nejsou žádné jogurťáky. Ložisko zakrytované. Však vidíte sami.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7860_a1.jpg
Jo a v čem byla chyba. To táhlo na kterém mám prst vedle vypínače (je tam vidět I a 0) vyskočilo mimo vypínač. Takže stačilo vložit na své místo, pár kapek zbrojního oleje a celou mašinku složit. Záležitost na 5 minut max.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7860_a2.jpg Takže Parkside sorry, podceňoval jsem zbytečně. Jistě, není profi, ale na domácí použití nou problém.

Editoval Welda (20-07-2019 23:26:10)

#874 22-07-2019 07:40:46

jarinox
Člen
Místo: Bratislava

huat napsal(a):

Ten takzvaný sústruh je na dve veci ale so sústružením to moc spoločné nemá.Vyrába sa v rôznich farbách a predáva sa pod rôznimi značkami ako güde,einhell shepach a mnohé iné.Motor slabý,ložiská šrotové,nožová opierka a koník sa lámu.Vreteno nie je prechodné čo dosť limituje použitie upínacích nástrojov a eštš k tomu má tušim závit  M27 alebo tak nejak, štandart je M33/3.5.Koník má stabilne montovaný otočný hrot takže sa nedá vymeniť napríklad za sklučovadlo.Tuhosť konštrukcie je nulová.

Trošku si dovolím oponovať. Tento sústruh je dobrý pre začiatočníka, ktorý by si chcel vyskúšať ako sa pracuje s drevom a chcel by sa naučiť robiť základné úkony sústruženia dreva. Zároveň sa človek naučí aj aké dláto používať, brúsenie dlát, atď. Niekoho totiž sústruženie začne baviť a toto je spôsob ako to zistiť za málo peňazí. Neskôr si môže kúpiť sústruh lepší za 10-20-30 násobok ceny.

Tento istý model je na trhu už minimálne od 2005 roku, vtedy som ho kupoval aj ja, práve za účelom výučby.  Vyrobil som pár nôh na stoličky, stoly, nejaké to zábradlie a množstvo nádob, tanierikov, pohárov a rukovätí na náradie. A zažil som prvé vystrelenie obrobku do hlavy smile Dnes ako vlastník veľkého sústruhu na drevo s kopírovacím zariadením už beriem tento stroj ako hračku, avšak naučil som sa na ňom skutočne veľa vecí. Vzhľadom na skúsenosti by som ho úplne nezatracoval, avšak iba na malé veci, väčšie kusy dreva sa reálne sústružiť nedajú a je priam nutnosť dokúpiť 4 čeľusťové skľučovadlo..

Editoval jarinox (22-07-2019 07:45:47)

EB MIG 200, FK - MIG 1700E, Sherman MIG 200Mng, Magnum MIG 208 K, Invertor PEGAS 160 T HF, plazma CUT 60, TEMOS PSPB III-A..

#875 28-07-2019 22:21:37

jean
Člen

Hoci elektrické náradie z lidla už nekupujem, lebo jeho kvalita prudko klesla (možno ešte tie čierne akuvrtačky za niečo stoja), tak ma veľmi milo prekvapila kvalita ručného náradia (kľúče, vrtáky, plátky do píl). Jedna perlička, mali sme jednu zákazku, kde v obmedzenom priestore bolo treba praviť dieru cca 190 mm do 15 mm duralovej platne. Nakúpili sme všetky možné druhy plátkov na kov, plasty aj drevo do priamočiarky od značky milwaukee, dewalt a bosch. Nakoniec jediný plátok, ktorý použiteľne rezal, bol plátok z lidlu, navyše to bol plátok na drevo, s ktorým som toho už popílil pekne veľa smile). A ešte sme to aj pílili činskou priamočiarkou Extol, lebo dewaltka mala veľkú základňu a moderné areátcie rýchloupínačmi miesto skrutiek, takže to robilo pípoviny.

Nevidel som tu zmienku o sade pilníkov z lidla, tie som kúpil len tak z pr.d.ele, reku za 8 euro z toho budú aspoň sekáče. Možno nebudú mať takú životnosť ako ajax, ale do ocele triedy 10010 sa pustili s veľkou vervou. Pri cene euro za pilník ozaj veľká spokojnosť, ak ich znova dostanú, tak kúpim aspoň dve sady. A ešte parádne fungujú tie ihlové diamantové, to som bol tiež prekvapený, dali sme to do pneu vibračnej brúsky (treba pilníčku odlomiť rúčku) a s jedným takým pilníkom som odihlil 80 ks kvádrikov cca 50 mm veľkých z ocele 11375.

Editoval jean (28-07-2019 22:23:06)

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla