SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#1151 02-11-2019 07:12:09

V_i_c_i
Člen

Re: Lidl - naradie (vsetko okrem zvaraciek)

Tak podle tech recenzi tu svoji babicku PR20 na takove to domaci zvykani asi hned tak nevymenin. xD Sice reze pomalu, ale po repasi sveraku presne a urizne to vsechno. xD

#1152 02-11-2019 07:20:59

jarinox
Člen
Místo: Bratislava

ihlan napsal(a):

Jaro sak pod barakom si mal 3 krabice to si ju poslal kam ? respektive vecer zeee musis pockat az tie zbytky
presunu do eshopu inak sa nehanbis sak ta krabica je velka aj na mna nie este na tvoju logisticku silu.

Ako inak, v utorok podvečer bola v lidli a už bolo všetko preč.. Nevadí, pásovú pílku si kúpim v e-shope, keď niekedy bude.

PS: Moja osobná logistická sila naposledy dovliekla sama Metabo KGS 305 M z veľkoskladu a tá krabica aj mňa zaskočila. Už si za tie roky zvykla, že ju poznajú vo všetkých stavebninách, zváračských potrebách a elektro, voda, kúrenie, hutný a klampiarsky materiál -  tam je už ako doma :-) ... heh ešte aj fľaše s plynom chodí meniť, ako som už spomínal. A to má 160 cm aj s topánkami :-) U nás platí ako sa hovorí - do voza aj do koča :-)

EB MIG 200, FK - MIG 1700E, Sherman MIG 200Mng, Magnum MIG 208 K, Invertor PEGAS 160 T HF, plazma CUT 60, TEMOS PSPB III-A..

#1153 03-11-2019 22:20:45

harley1
Člen

Má niekto toto? Z kotučom aj na zelezo?

PARKSIDE® Kapovací, pokosová a zkracovací pila MPKZ 2000 A1

#1154 04-11-2019 08:41:13

jarinox
Člen
Místo: Bratislava

harley1 napsal(a):

Má niekto toto? Z kotučom aj na zelezo?

PARKSIDE® Kapovací, pokosová a zkracovací pila MPKZ 2000 A1

Na železo nevodné. Po cca 50 rezoch L 50x50x4 sa objavila vôľa asi 1-2 mm na ložiskách (púzdra posunu).. Jednoducho sa celá píla "rozheglala" od prvotného kontaktu (rázu) TCT kotúča s rezaným materiálom a začala náhodné podrezávať...

EB MIG 200, FK - MIG 1700E, Sherman MIG 200Mng, Magnum MIG 208 K, Invertor PEGAS 160 T HF, plazma CUT 60, TEMOS PSPB III-A..

#1155 04-11-2019 12:51:09

harley1
Člen

Dik za info. Tak že asi nepoužitelne!

#1156 05-11-2019 08:36:49

peprnik
Člen

Tak jsem včera upgradoval https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Pneum … p100232473
Koupil jsem zahradní 1/2" zahradní hadici, 13mm rychlospojky a ten krám kupodivu rázuje jak zbesilý. Konečně spokojenost s výkonem. On ten krám potřebuje toho vzduchu fakt hodně.

Editoval peprnik (05-11-2019 08:36:59)

#1157 07-11-2019 12:34:05

Brembo
Člen

peprnik napsal(a):

Tak jsem včera upgradoval https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Pneum … p100232473
Koupil jsem zahradní 1/2" zahradní hadici, 13mm rychlospojky a ten krám kupodivu rázuje jak zbesilý. Konečně spokojenost s výkonem. On ten krám potřebuje toho vzduchu fakt hodně.

Tak to máš sakra štastie. Všeobecne parkside pneu náradie nestojí ani za nadávky.

#1158 07-11-2019 13:48:18

senior
Člen

To čo píše peprnik je už dávno známa pravda. K väčšine hobby kompresorom sú dodávané  hadice s 6 mm dierou a na ich koncovkách sú samozrejme otvory ešte menšie. Tiež som si pred časom takto upgradoval, výkon u doklepávačky ale aj u nožníc na plech sa podstatne zvýšil.

#1159 07-11-2019 18:05:50

Welda
Člen

Ta tenká (modrá spirálová) hadice je dobrá na ofoukáváni pracoviště, nářadí a montérek od prachu a pilin.

Nechtěným efektem vývoje techniky je zviditelnění diletantů.

#1160 07-11-2019 19:06:27

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza

prave tie spiralove hadice su vacsinou take hobby s vnutornym prierezom 6mm ak maju este k tomu 10M tak koniec...maloktory hobik investuje do kvalitnej polyuretanovej tie sa rozhodne nedaju kupit na bazosi za 10 eur...naposledy som za nu dal "nekrestanskych 12 eur big_smile big_smile big_smile ale taka kupa sa podari raz za rok

#1161 09-11-2019 22:03:44

bn
Člen

myslím, že byste měli psát o tom, s čím máte přímou zkušenost, tedy s konkrétními zařízeními a pokud možno objektivně

#1162 09-11-2019 23:20:35

Adamw140
Člen

Naprosto luxusni golu ma lidl za par drobnych tam je toho mazec a i to neco vydrzi

#1163 10-11-2019 00:11:45

Welda
Člen

bn napsal(a):

.... byste měli psát o tom, s čím máte přímou zkušenost, ....

Ale ano, to máme a jak se zdá oba. Mi například na spirále mašinka běhala naprosto nespolehlivě. Nedalo se s tím pracovat. Proto píšu, že se hodí tak na ofoukání montérek, mašin, výrobku anebo pracoviště. Po výměně hadice za větší průměr je vše OK.

Nechtěným efektem vývoje techniky je zviditelnění diletantů.

#1164 10-11-2019 01:09:44

bn
Člen

mám podobnou zkušenost s jedním vyvíjeným zařízením, na dílně se podařilo úspěšně odladit, při provozním nasazení do soustrojí problémy m.j. způsobené slabým přívodem vzduchu a nepravidelnou spotřebou, což mělo za důsledek nestabilní vzduchový polštář s dynamickými projevy na rovnané díly. Řešením bylo zesílení přívodu a akumulační nádoba před zařízením. Už jenom ostré vypnutí přívodu vzduchu stačilo, že došlo vzhledem k dynamice vzduchu k překmitu do podtlaku a přudkému přisátí rovnaného předmětu s takovou dynamikou, že došlo k odrazu s porušením správné orientace

#1165 10-11-2019 13:35:48

Brembo
Člen

ja mám doma viacero hadíc,všetky maju vnutorný priemer od 10 mm,okrem lidl hadice s bubnom-má 7 mm,hadica je za nižších teplot tvrdá ako beton,pod +10 je už nepoužitelná. Najviac mi vyhovuje gumená hadica priemeru 12mm,je makká,neláme sa,lahko sa s nou manipuluje ale tažká. Za všetkých teplot bezproblémová,samozrejme cena je niekde inde. Nemám ale hobby kompresor.

#1166 11-11-2019 22:32:19

jarda83
Člen

Pouzivate niekto pilove kotuce Parkside 160mm? Maju vnutornu dieru 30mm, ale ich vlastna ponorna pila PTSS 1200 je konstruovana na 20mm. Je k tomu sice nejaka redukcia z 30 na 20mm ale pride mi to ako blbost to takto pouzivat z bezpecnostnych dovodov. Hobby pilove kotuce napr. LUX tools niesu drahe a maju tu dieru spravne. Nevedia ani vyrobit imbus kluc na povolenie kotuca so spravnymi rozmermi - povodny je mensi o nejaky zlomok mm, koli tomu hrozi rychle opotrebovanie hlavicky srubu. Obycajny LUX tools imbus kluc ma spravny rozmer a sedi tam perfektne.

#1167 12-11-2019 08:51:07

ihlan
Člen
Místo: Nový Svet

LUX tools je znacka typu Parkside unas ho ma hlavne OBI ale robi to iny vyrobca zial pod tou znackou
najdes kazdy rok nejakeho ineho dodavatela asi ako CLEVER mlieko. ja som bral frezky do PARKSIDE frezky (vid historia)

Konecne niekto kto ma tu ponornu pilu mas ju aj s listou ja mam SCHEPPACH ale mam cial len 90-100cm listu
este stastie ze som skracoval max 60-80tky dvere inak neviem neviem ako by som to robil bez pravitka na 2x nemozne.
tato PArkside mala jednu a dlhu
chcem sa opytat ako sa snou reze ci ten kotuc netrhna dosku na opacnej strane ako je to presne vs lista pravitko
a ci sa to ked das uhol nesnazi vypadnut/spadnut z kolajnice
ma to softstart alebo to sklbne ako prasa
To su veci ktore ma zaujimaju ono moj SchePPACH nieje zly ale doplnky idu pekne do kapsy
navyse moj mensi model nema kompatibilne diely s vacsim a ten ma napr 2m listu zial kolajnice nepasuju svine.

redukciu myslis redukcne kruzky? to je pohode nie ...alebo to tam vyhutali este zakernejsie?
to ze mas vacsi kotuc je hadam vyhoda akurat asi nemas na vyber rozne kotuce to ti vadi alebo cena?

mimochodom premyslal som na co su asi dobre tie 12V accupacky tak uz viem 2Ah 3ks za 12e vs GME 10e/ks.
na opravu stareho accupacku dobreee big_smile

Editoval ihlan (12-11-2019 09:54:28)

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

#1168 12-11-2019 22:50:19

jarda83
Člen

Ponorna pila Parkside PTSS 1200 ma 2 kratke listy 70cm ktore sa daju spojit do jednej 140cm. V mieste spojenia to bude trochu drhnut a v pripade ze je doska vyrazne kratsia nez lista to moze byt problem. Alternativne je mozne kupit listu Pattfield z Hornbachu dlzky 140cm v celku za 990Kc (+ k tomu su svorky na uchytenie listy na dosku a drzi to lepsie), ktora je totozna a pouzivat ju s pilou Parkside. Potom je mozne tu listu napojit i na vecsie dlzky nez 140cm. Ponorna pila Pattfield PE-1200 TS (2990Kc bez listy) je totozna s Parkside PTSS 1200, az na absenciu zamykania do listy u Parkside pily - chyba tam kolecko a zavit v zakladni. Slo by to pripadne dorobit, lista to podporuje.

Softstart to nema, ale pri pouziti kutucu 160mm to ani neni nutne, skube to velmi malo. Pri rezani pod uhlom je nutne drzat zakladnu koli absencii zamykania. Uhol max 45' ale realne je mensi - niekde je tam plastova zarazka ktoru bude treba odstranit, potom by mal ist vecsi. Ma dost tvrdy kabel ako ine Parkside naradie, na pilu by sa hodil makky.

Kvalita rezu je najlepsie vidiet v porovnani Festool vs Parkside - https://www.youtube.com/watch?v=_LnWFAF0SME . 100% ciste to nikdy nebude, ani s 48z kotucom. Myslim ze jedine ked sa na nad a pod rezanu dosku dalsia. Lista nieje 100% efektivna pretoze ta guma u hrany nieje plocha a dostatocne tvrda. To si myslim bude ale problem u vela pil. Hlavna vyhoda je lepsie vedenie pily nez pomocou vlastneho pravitka, ale obmedzena dlzka co u vlastneho riesenia nieje problem. Tiez je mozne pouzit dlhe prkno + klasicka rucna pila, akurat nesmie utiect na zlu stranu.

Redukcne kruzky mi pridu nebezpecne lebo priruba potom drzi len na cca 0.5-1mm kotuca a zbytok na tom kruzku. Ked by to bolo viac tak by to bolo ok. Takze doporucil by som Parkside 160mm kotuce do tej pily nekupovat lebo maju dieru 30mm namiesto 20mm.

V obchodoch som pozeral i na Pattfield PE-1200 TS i Scheppach PL55, ale vystavene kusy mali take vole ze ma odradili. Rovnaky problem ma vecsina pil inych znaciek, i napr. Makita (ale SP6000 som neskusal). Oproti tomu pily Bosch ten problem nemali. Preto by som kupu pil Parkside (ani inych) cez eshop nedoporucoval a vzdy skontroloval konkretny kus na predajni a ten kupil. I ked som rozbaloval niekolko kusov pil Parkside, nikdo z personalu sa neozval.

Editoval jarda83 (12-11-2019 23:02:32)

#1169 12-11-2019 22:55:37

ihlan
Člen
Místo: Nový Svet

Dakujem za detailnu odpoved.

Pozri DIVAR 45 a DIVAR 55 ... mam DIVAR 45tku ktora je mensia ale na dlhe rezy treba 55tku kvoli liste ale je tazka.
Mam dokupene veci na listu: fixacne svorky inak to klze na OSB a bez toho nejde rovno rezat a ochranu proti preklopeniu.
Pytaju za to 20 + 20e naviac... sad guma je tam dobra pri prvom rezani ju zrezes ako je kotuc a potom to reze pekne.
(ten francuz to odrezal tiez blbo na prvykrat nesiel na jednuranu az dokonca a ma to roztrapkane ja nemam cisty rez)
Akurat ta moja guma bola zle nalepena ale nastastie je to na mieste kde to nevadi..
kolajnicu to ma taky debilny profil ze som nenasiel inu znacku ktora by mala taky tvar asi to robia naschval.
Dokonca 45 a 55 maju tie kolajnice uplne iny rozmer cize pre 45tku treba nadpajat a to je prave ten problem zadrhava a krive.
Kruzky sa daju dat 2 alebo nechat si spravit taky potom nebude nebezpecny. kotuc som este nemenil.
ale rezal cistejsie ako u toho francuza ale jemny prach zasiera listu takze bud vysavac alebo ofuk alebo stetec...

Editoval ihlan (13-11-2019 05:35:30)

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

#1170 13-11-2019 10:09:06

shaolin
Člen

Zdravím

K pásovej píle na kov. Chcel som tú z Lidla, ale kúpil som  Scheppacha (obdoba píly workzone z Aldi čo je podobné ako Lidl) - napísal som k tomu pár vecí, kto chce, môže si pozrieť, prípadne vám odpoviem aj tu, ale tu tak často niesom.

https://forum.strojirenstvi.cz/viewtopi … p;start=90

K tej ponornej píle s lištou - chcel som kúpiť (pred dvoma rokmi) tiež tú 55, ale na predajni čo ju mali, tak mala dosť velkú vôlu v ložisku osky kotúča, že sa hýbal kotúč do strany aj milimeter. Pri rezaní by to hádzalo jedna radosť. Možno by stačilo vymeniť ložiská hriadela za niečo presnejšie a bolo by to vpohode.   
  Nakoniec som vzhľadom na nutnosť precíznosti zobral Festool TS55, ale ... osobne si myslím, že tá konštantná elektronika by sa mala dať vypnúť, keď ju človek nechce, pretože to najviac robí šarapatu pri rezaní lamina, kde je hustota materiálu nerovnomerná a práve tá elektronika je z toho šalená a klepe akoby mala v sebe príklep smile Na masívnom dreve ide pekne, hoci zase v tomto prípade človek nemá spätnú väzbu od píly či nejde moc rýchlo a pár krát mi pílu zastavila tepelná ochrana motora. Rýchlosť rezania na píle bez konštantnej elektroniky som si vedel ukorigovať podľa zvuku.
   Nech sa rozhodnete akokoľvek, doporučujem kúpiť kvalitný pílový kotúč či na pozdĺžne rezy, alebo rezanie drevortieskového lamina. Dodržujte rozmery doporučené výrobcom, aby vám fungoval rozvieraci klin ako má. Tiež mám dve lišty so spojovacími vsuvkami na dlhšie rezy a zarovnávam ich podľa dlhej vodováhy. Je to velmi presné. Výborné sú aj špeciálne svorky čo idú zospodu do lišty, ktorými si ju môžete prichytiť o materiál. Ak nutne potrebujete čistý rez aj z hornej strany dosky, režte ju nadvakrát. Prvý rez len cca2mm do hĺbky a druhý rez na plnú hĺbku.
A dôležité je aj odsávanie pilín, niektoré píly sa bez neho dokážu zahltiť pilinami a robí to potom problémy.

Editoval shaolin (13-11-2019 10:23:06)

#1171 13-11-2019 11:04:40

ypres.bass
Člen
Web

ihlan napsal(a):

LUX tools je znacka typu Parkside unas ho ma hlavne OBI ale robi to iny vyrobca zial pod tou znackou

OBI má na tohle tři privátní značky:
LUX Tools - značka vlastněná přímo OBI Group Holding SE & Co. KGaA (pro lidi co jdou spíš po kvalitě, fakt to jsou docela slušné věci)
ELLIX - levné no name číny všeho druhu (pro lidi co jdou jenom po ceně)
CMI - OEM elektrické nářadí a stroje ("čína" zvrchu až dolů)

7 let jsem v OBI nářadí/stroje prodával

Editoval ypres.bass (13-11-2019 11:07:01)

Třístovku malou pilou neuřízneš!
Až budete chtít pilový pás, tak napište... možná vám dám i slevu... ;-)
www.bit.ly/pilovepasy | www.politicon.eu | www.miligram.cz

#1172 13-11-2019 14:50:44

pafik1605
Člen

Jo,a řada LUX má ještě dva levely, profi a hobby. Ta hobby jsou sračky, jednou jsem koupil omylem z hobby řady korunkovej vrták 48 mm na dřevo a dokurvil jsem ho na první fošně. Tož tak ke kvalitě LUX tools.

#1173 13-11-2019 16:05:06

ypres.bass
Člen
Web

pafik1605 napsal(a):

Jo,a řada LUX má ještě dva levely, profi a hobby. Ta hobby jsou sračky, jednou jsem koupil omylem z hobby řady korunkovej vrták 48 mm na dřevo a dokurvil jsem ho na první fošně. Tož tak ke kvalitě LUX tools.

tak ty tva levely jsem asi už ani nezažil... ale tak profi bych v OBI asi ani nehledal

Třístovku malou pilou neuřízneš!
Až budete chtít pilový pás, tak napište... možná vám dám i slevu... ;-)
www.bit.ly/pilovepasy | www.politicon.eu | www.miligram.cz

#1174 13-11-2019 16:23:01

varok
Člen

Co vím tak OBI když chcete ještě trošku rozumnou kvalitu, tak jedině nějakou klasickou značku, né ten jejich póvl. Třeba v poslední době prodávají věci od Stanley, což si myslím není tak špatné.

Omicron GAMA 1900L HF; Powermat PM-IMG 220t.
NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#1175 13-11-2019 17:16:44

autocross
Člen
Místo: Bystřice

Stanley vrtáky, nejhorší co jsem kdy měl, zkusil jsem dva a potom celou sadu rovnou vyhodil.

Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, WF Bi-Pulse 201 a Parkside PPS 40

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla