SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

ferda-welding

#1 29-01-2021 15:41:04

b.trnkocy
Člen

kukla ASK 300 ztmavení na DIN 9

zdravím,
amatérsky používám kuklu ASK 300 se svářečkou OMI 204. Převážně svařuji jakly tl 2mm, tudíž na nižší proudy 50A-80A.
Ani při nastavení DIN 9 (nejnižší nastavitelná hodnota) nevidím dobře ani na lázeň a tím pádem ani na místo, kde svařuji. Kukla je ralativně stará (9 let), ale ani jako nová to nebylo lepší. Mám na ni nasazené stínění zezadu. Uvažuji, že časem přejdu na TIG a to bude znamenat jinou kuklu, tam bych potřeboval DIN 5-DIN 9. Má někdo lepší zkušenost s ASK 300? Laboroval jsem taky s DELAY TIME ale bez většího úspěchu.

#2 29-01-2021 16:14:34

varok
Člen
Místo: Havířov

Re: kukla ASK 300 ztmavení na DIN 9

Tyhle kukly patří v dnešní době už mezi odpad. Měl jsem kdysi kukplu Proteco 600e a to samé. Kupte si něco slušného, kuklu alespoň Kowax 73 a budete spokojen. Nebo jestli chcete i TIG, tak kupte něco ještě lepšího, třeba Kowax 730 nejlépe už řadu ARC nebo co vám jiní poradí. Tam už vidíte nádherně, ne zeleně jako u těch levných šmejdů, ale spíše do šeda, jako by jste koukal jen přes sluneční brýle.

Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla