SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
MÁM DOTAZ,DOPORUČÍ MI NĚKDO PŘÍPRAVEK NA ODSTRANĚNÍ tzv.CHMATANCŮ A NEČISTOT Z BROUŠENÉHO NEREZU (TRUBEK NA ZÁBRADLÍ).JEDNÁ SE MI SPÍŠE I O APLIKACI JAKÉHOSI FILMU PROTI OCHMATÁNÍ.
Offline
24paja napsal(a):
MÁM DOTAZ,DOPORUČÍ MI NĚKDO PŘÍPRAVEK NA ODSTRANĚNÍ tzv.CHMATANCŮ A NEČISTOT Z BROUŠENÉHO NEREZU (TRUBEK NA ZÁBRADLÍ).JEDNÁ SE MI SPÍŠE I O APLIKACI JAKÉHOSI FILMU PROTI OCHMATÁNÍ.
Jedině tady tento sprej.
Osobní zkušenost velmi dobrá.doporučuju
http://www.topabrasive.cz/cz/sortiment-25.asp
Offline
Chmatance a jiné jemné nečistotty z nerezu a nějaké jemnější sjednocení vzhledu povrchu by mělo jít běžnými "kuchyňskými" prostředky, za mokra pískem na nádobí. Jenom nesmí obsahovat velká zrna, která by dělala škrábance. Případně nemastnou profi brusnou pastou za mokra, jestli taková existuje. Rovné plochy za mokra běžným jemně zrnitým brusným papírem.
Brusidla typu písek na nádobí taky velice kvalitně odstraňují jemné zamaštění, které vzniká třeba dotykem rukou na kov, takže by se pro domácí použití po pořádném oplachu hodilo jako předúprava před nanášením nějakého ochranného filmu.
Offline
Na nerezu je tenká povrchová vrsvička oxidů chromu, která pávě způsobuje odolnost nerezi proti korozi. Je to podobné jako u hliníku na jehož povrchu je taky tenká souvislá zoxidovaná vrstva bránící další oxidaci. Zatím co u hliníku vzniká tato vrstva téměř okamžitě, u nerezu to trvá i několik dnů.Pokud se někdo během této doby dotkne rukou místa kde byla tato ochranná vrstva odstraněna vznikne stopa která se těžko odstranuje . Pro urychlení tvorby ochranné vrstvi na nerezi se používají pasivační roztoky na bázi méně agresivních kyselin.Pak ochranná vrstvička oxidů vznikne za několik desítek minut.
Offline
No, na rukou jsou kromě stop mastnoty i soli a organické nečistoty rozkládající se v organické kyseliny. Takže pokud se "chmátne" na čerstvě opracovaný nerez, tyto věci se na povrchu zabudují do vrstvičky oxidů chromu nebo se sloučí s niklem, a vytvoří tak barevně tmavé sloučeniny. Protože jsou zabudované ve vrstvě oxidů, jsou obtížně odstranitelné. Souhlasí to?
Co takhle urychlit vytvoření oxidové vrstvy domácími prostředky? Ocet, kyselina citrónová.... Oxidační prostředky - roztok dusičnanu draselného, několikaprocentního peroxidu vodíku, zředěného Sava..... U Sava by možná vadily chloridové ionty, které by mohly založit důlkovou korozi?
Offline
zdar, mě by zajímalo jestli by se dala vyrobit nějaká sloučeninka na ošetření nerezu? měl jsem kdysi k dispozici takovej gel myslím že to byla nějaká kompozice kyselina dusičné a fluorovodíkové ale nevím co vytvořilo tu gelovatost. manipulace stím byla dost nepříjemná výpary kyselina dusičné zhoršovaly práci navíc jsem musel neustále dost dávat pozor abych si nějakým neobratným cákancem nepřivodil poleptání. Přece jenom dílna není laboratoř se skumavkama.
Offline
Víš , nelospeede , určitě na tom koumalo vícero chemiků a nejspíše to lépe doma nenamícháš . Povrch je po použití toho průmyslového přípravku pěkný .
Offline