SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 07-05-2011 19:15:18

24paja
Člen
Registrovaný: 31-01-2010
Příspěvky: 78

KONEČNÉ DOČIŠTĚNÍ

MÁM DOTAZ,DOPORUČÍ MI NĚKDO PŘÍPRAVEK NA ODSTRANĚNÍ tzv.CHMATANCŮ A NEČISTOT Z BROUŠENÉHO NEREZU (TRUBEK NA ZÁBRADLÍ).JEDNÁ SE MI SPÍŠE I O APLIKACI JAKÉHOSI FILMU PROTI OCHMATÁNÍ.


Berlan 180,KIT 3500 Standart,Kowax KWX820, Magnum TIG THF 336A AC / DC PULS IGBT MMA 400V+ domácí chlazení,Točna na trubky,Argon+form.plyn.Odvalovací točna na nádrže.

Offline

 

#2 07-05-2011 20:48:41

tigmaster
Člen
Registrovaný: 13-02-2010
Příspěvky: 58

Re: KONEČNÉ DOČIŠTĚNÍ

24paja napsal(a):

MÁM DOTAZ,DOPORUČÍ MI NĚKDO PŘÍPRAVEK NA ODSTRANĚNÍ tzv.CHMATANCŮ A NEČISTOT Z BROUŠENÉHO NEREZU (TRUBEK NA ZÁBRADLÍ).JEDNÁ SE MI SPÍŠE I O APLIKACI JAKÉHOSI FILMU PROTI OCHMATÁNÍ.

Jedině tady tento sprej.
Osobní zkušenost velmi dobrá.doporučuju
http://www.topabrasive.cz/cz/sortiment-25.asp

Offline

 

#3 08-05-2011 10:27:02

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4477

Re: KONEČNÉ DOČIŠTĚNÍ

Chmatance a jiné jemné nečistotty z nerezu a nějaké jemnější sjednocení vzhledu povrchu by mělo jít běžnými "kuchyňskými" prostředky, za mokra pískem na nádobí. Jenom nesmí obsahovat velká zrna, která by dělala škrábance. Případně nemastnou profi brusnou pastou za mokra, jestli taková existuje. Rovné plochy za mokra běžným jemně zrnitým brusným papírem.
Brusidla typu písek na nádobí taky velice kvalitně odstraňují jemné zamaštění, které vzniká třeba dotykem rukou na kov, takže by se pro domácí použití po pořádném oplachu hodilo jako předúprava před nanášením nějakého ochranného filmu.

Offline

 

#4 08-05-2011 16:13:13

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1514

Re: KONEČNÉ DOČIŠTĚNÍ

Na nerezu je tenká povrchová vrsvička oxidů chromu, která pávě způsobuje odolnost nerezi proti korozi. Je to podobné jako u hliníku na jehož povrchu je taky tenká souvislá zoxidovaná vrstva bránící další oxidaci. Zatím co u hliníku vzniká tato vrstva téměř okamžitě, u nerezu to trvá i několik dnů.Pokud se někdo během této doby dotkne rukou místa kde byla tato ochranná vrstva odstraněna vznikne stopa která se těžko odstranuje . Pro urychlení tvorby ochranné vrstvi na nerezi se používají pasivační roztoky na bázi méně agresivních kyselin.Pak ochranná vrstvička oxidů vznikne za několik desítek minut.

Online

 

#5 08-05-2011 17:10:30

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4477

Re: KONEČNÉ DOČIŠTĚNÍ

No, na rukou jsou kromě stop mastnoty i soli a organické nečistoty rozkládající se v organické kyseliny. Takže pokud se "chmátne" na čerstvě opracovaný nerez, tyto věci se na povrchu zabudují do vrstvičky oxidů chromu nebo se sloučí s niklem, a vytvoří tak barevně tmavé sloučeniny. Protože jsou zabudované ve vrstvě oxidů, jsou obtížně odstranitelné. Souhlasí to?

Co takhle urychlit vytvoření oxidové vrstvy domácími prostředky? Ocet, kyselina citrónová.... Oxidační prostředky - roztok dusičnanu draselného, několikaprocentního peroxidu vodíku, zředěného Sava..... U Sava by možná vadily chloridové ionty, které by mohly založit důlkovou korozi?

Offline

 

#6 09-05-2011 22:05:33

nellospeed
Člen
Registrovaný: 28-09-2009
Příspěvky: 366

Re: KONEČNÉ DOČIŠTĚNÍ

zdar, mě by zajímalo jestli by se dala vyrobit nějaká sloučeninka na ošetření nerezu? měl jsem kdysi k dispozici takovej gel myslím že to byla nějaká kompozice kyselina dusičné a fluorovodíkové ale nevím co vytvořilo tu gelovatost. manipulace stím byla dost nepříjemná výpary kyselina dusičné zhoršovaly práci navíc jsem musel neustále dost dávat pozor abych si nějakým neobratným cákancem nepřivodil poleptání. Přece jenom dílna není laboratoř se skumavkama.

Offline

 

#7 22-02-2012 06:17:50

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4082

Re: KONEČNÉ DOČIŠTĚNÍ

Víš , nelospeede , určitě na tom koumalo vícero chemiků a nejspíše to lépe doma nenamícháš . Povrch je po použití toho průmyslového přípravku pěkný .

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče