SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 11-12-2011 22:41:26

Alexandre
Člen
Registrovaný: 11-12-2011
Příspěvky: 11

Přísnost při státních zkouškách

Dobrý den,

Chtěl jsem se zeptat,v práci mně chtějí vyhnat na státní zkoušky.
Na Plamen,El.Oblouk a tak mně zajímá jak moc jsou přísní nebo také občas přimhouří očko nebo dvě.

Děkuji

Editoval Alexandre (11-12-2011 22:42:29)

Offline

 

#2 12-12-2011 00:13:46

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: Přísnost při státních zkouškách

vyhnat na statni zkousky,pripada mi to ako by to bolo proti tvojej vôli ci sa mylim? smile

Offline

 

#3 12-12-2011 15:15:30

Alexandre
Člen
Registrovaný: 11-12-2011
Příspěvky: 11

Re: Přísnost při státních zkouškách

a to zase ne smile

Ale mám z toho respekt přeci základní kurz a státní zkoušky kde to jde na rengen a trhací zkoušku je trošku rozdíl smile

Offline

 

#4 12-12-2011 18:33:14

franišek
Člen
Registrovaný: 10-05-2011
Příspěvky: 636

Re: Přísnost při státních zkouškách

ničehu se neboj jestli svařuješ denně tak je to oka a ještě si odpočineš od práce. Pěkná dovolená za peníze.

Offline

 

#5 12-12-2011 20:48:22

romann12
Člen
Registrovaný: 05-03-2008
Příspěvky: 117

Re: Přísnost při státních zkouškách

Platil jsem si sám, základ plus EN 287-1 dohromady při jednom. Místo celého měsíce jsem tam chodil sotva polovinu a neměl jsem problém ani s jedním při zkouškách.

Offline

 

#6 14-12-2011 09:52:16

jaczub
Člen
Místo: Jihomoravský kraj
Registrovaný: 28-04-2009
Příspěvky: 67

Re: Přísnost při státních zkouškách

Pokud tě chtějí poslat do svářečské školy - tedy tam kde se opravdu musí svařovat před komisařem - tak bude určitě škola dělat vše pro to, aby u zkoušek nebyl problém a budou se snažit tě vše naučit. Otázka je, kolik ti zaměstnavatel "sjedná" času na tyto zkoušky a také to, zda alespoň trochu s uváděnými metodami pracuješ.
Platí co píše františek: nebát se jít do toho.

Offline

 

#7 14-12-2011 14:05:31

franišek
Člen
Registrovaný: 10-05-2011
Příspěvky: 636

Re: Přísnost při státních zkouškách

Jinak ten čas, bude mít tak 2týdny. Protože zaměstnavatel určitě použije dotační program na zvyšování konkurence schopnosti a to se musí evidovat a chodí na to kontroly. Jinak to tam probíhá tak že ráno dáš kávu pak uděláš svár, počteš novina pak svačina a zase jeden svár a káva pak oběd a do konce směny se musí nějak vydržet. Prostě pohoda za penízky a ještě s cesťákm.

Offline

 

#8 14-12-2011 18:41:19

Alexandre
Člen
Registrovaný: 11-12-2011
Příspěvky: 11

Re: Přísnost při státních zkouškách

Děkuji za rady.

Zaměstnavatel je RWE a to oni co se týče kurzů apod. tak opravdu nešetří.Plamenem jsem od záklaďáku nevařil a elektriku mám doma tak čas od času si něco povařím sám pro sebe.Ale bojím se že ve sváru bude zapečená struska,por,.. a hnedka neprospěl

A myslíte že i lahvinka dobrého vína dokáže udělat své  ? smile

Offline

 

#9 14-12-2011 18:46:23

romann12
Člen
Registrovaný: 05-03-2008
Příspěvky: 117

Re: Přísnost při státních zkouškách

Pokud máš trochu zkušeností,tak to je asi obdobné,jak píše František. To víno budeš pít při kurzu a u zkoušek??

Offline

 

#10 14-12-2011 20:04:19

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Přísnost při státních zkouškách

Alexandre napsal(a):

lahvinka dobrého vína dokáže udělat své  ? smile

vzhledem k tomu že tu zkoušku budeš dělat před ČESKÝM certifikačním úřadem je lahvinka nejen vhodná je dokonce nezbytná!


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#11 15-12-2011 09:53:08

peton
Člen
Registrovaný: 30-09-2010
Příspěvky: 25

Re: Přísnost při státních zkouškách

Tak páni, prečo sa bojíte zváračskej školy? Pokiaľ mám nejaké skúsenosti so zváraním a nemám dve ľavé ruky, nemal by byť problém. Jedna vec je teória. Rozdelenie materiálov, prídavné materiály, metódy zvárania. Niečo z elektriky a hlavne bezpečnosť. A potom zvárať a trénovať. Možno začať "od Adama". Zapálenie oblúku, krátke zvary, napojovanie jednotlivých húseníc, stehovanie plechov s nastavením medzery. Zváranie plechov na rovine v polohe PA. Potom vodorovný zvar na zvislej stene, stupačka. Ďalej možno nejaké kútové zvary. Na konci po dvoch-troch týždňoch záverečná skúška. Test z teórie a bezpečnosti a slávnostný zvar. Chce to každodenný tréning a získavať prax.   Keď je chlap manuálne zručný, nemal by byť žiaden problém. Nájde sa čas aj na kávu, aj na svačinku aj na debatu. Pozerať sa na kolegov a zobrať si to dobré. Tak mnoho zdaru, každý raz začínal.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče