SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 08-11-2013 21:54:55

kahsa
Člen
Registrovaný: 17-08-2010
Příspěvky: 11

"HOBBY AUTOGEN"

Zdravím, mám takovej dotaz.
Rád bych si pořídil domu do geráže autogen. Po cenových nabídkách instalatéru na připojení kotle, tak i na topení, ale vůbec občas potřebuji něco ohřát apod. Prostě tokovej domácí autogen.

Můžete mi prosím poradit kde jse něco takového koupit. Je jasný že do toho nechci vrážet velký peníze, ale zase nějaký kšunt taky nechci. našel  jsem toto http://www.super-naradi.cz/Mini-autogen … _203_2.htm je to nesmysl? Nebo se to dá?

Díky za info


Gama 165

Offline

 

#2 08-11-2013 22:24:29

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: "HOBBY AUTOGEN"

Souprava v odkazu může samozřejmě fungovat, jen si ale spočítejte náklady na takovou práci. A problémem může být i dostupnost náhradních lahví, které jsou spotřební materiál a nikdo nenabízí jejich plnění. Při prohlášení  "Je jasný že do toho nechci vrážet velký peníze" vám bude hodina mírného provozu vycházet na cca 400 Kč. K tomu ještě přídavný materiál, brýle, svářečské rukavice ...

Offline

 

#3 08-11-2013 22:33:20

kahsa
Člen
Registrovaný: 17-08-2010
Příspěvky: 11

Re: "HOBBY AUTOGEN"

jirkati napsal(a):

Souprava v odkazu může samozřejmě fungovat, jen si ale spočítejte náklady na takovou práci. A problémem může být i dostupnost náhradních lahví, které jsou spotřební materiál a nikdo nenabízí jejich plnění. Při prohlášení  "Je jasný že do toho nechci vrážet velký peníze" vám bude hodina mírného provozu vycházet na cca 400 Kč. K tomu ještě přídavný materiál, brýle, svářečské rukavice ...

Hmm.... jasný asi to není žadný super kup.

A nějaký doporučení?
Do velkých flašek se jít nechce, přece jen to tahat do podkroví, budiž do sklepa to bych nechal u okýnka...:-)

Editoval kahsa (08-11-2013 22:37:21)


Gama 165

Offline

 

#4 09-11-2013 13:57:50

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: "HOBBY AUTOGEN"

kahsa napsal(a):

A nějaký doporučení?

ten "autogen" je jen hračka, pro zlatníka či hodináře - možná dobrý. Pro práci na autě nebo dokonce na topení naprosto nepoužitelné.
Inzerce je plná nabídek starších autogenů.
Druhá věc je něco plamenem zavařit aby to dopadlo dle požadavku. Když tě chytí slepák také budeš shánět skalpel? smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#5 09-11-2013 14:05:05

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4816

Re: "HOBBY AUTOGEN"

Já jsem to řešil PB-O2. mám kyslík 10l, PB5l. Používám to jen na pájení a ohřívání. Když potřebuji udělat něco takového, jak zmiňuješ ty, tak elektrodou, nebo TIGem podle toho o co jde. Acetylen doma nechci. V tom co píše bourač s tím skalpelem je hodně pravdy.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#6 09-11-2013 14:15:41

Sender
Člen
Registrovaný: 21-04-2008
Příspěvky: 700

Re: "HOBBY AUTOGEN"

Pokud to člověk s autogenem myslí vážně ,tak tak jednoznačně acetylen + kyslík.Pro samotný řezání stačí PB+O2.

Offline

 

#7 10-11-2013 00:15:46

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: "HOBBY AUTOGEN"

Podle mě na doma stačí PB-O2 (stejně na sváření je lepší oblouk, dále Acetylen je pěkná mrcha... A nájem? o tom se raději nevyjadřuju). Propan koupíš u každýho druhýho prodejce Propan-Butanu anebo si kup zimní směs propan-butanu (je tam méně Butanu, než u tý klasický směsi). Použitý autogen se dá koupit za solidní peníz v bazaru (ale pak bacha na hadice a těsnění), nebo nový (ale tam si připrav šrajtofli a nešetři, aby se ti trysky neroztekly (mě se to stalo v práci, když šéf přinesl nějaký trysky na vyzkoušení- made in CHINA hmm )


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#8 10-11-2013 11:43:13

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: "HOBBY AUTOGEN"

tomape napsal(a):

aby se ti trysky neroztekly (mě se to stalo v práci, když šéf přinesl nějaký trysky na vyzkoušení- made in CHINA hmm )

to je to co píšu o tom skalpelu, tryska stojí 150Kč, hubice 200Kč, tryska je je z mosazi, hubice Cu. Všechno se stíhá v pohodě chladit kyslíkem - pokud není svařeč jelito, když vařím něco v rohu nebo v díře musím počítat s tím že teplo nemá kam odcházet a tryska se neuchladí. Nebo prskání tekutého železa na hořák. Nebo aušus výrobce řezáku kterému chytne plyn v rukojeti atd. smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#9 10-11-2013 13:56:42

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: "HOBBY AUTOGEN"

Bourači, zajímavé, že trysky z chotěboře to samý zacházení vydržely po celou směnu, ale ty čínský šly do kontejneru po 1hodině..... big_smile


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#10 11-11-2013 22:35:51

kahsa
Člen
Registrovaný: 17-08-2010
Příspěvky: 11

Re: "HOBBY AUTOGEN"

Tak jsem našel na bazoši soupravu za docela rozumné peníze. 4500 Kč, Když budu převážet ty lahve domu dodávkou (na valníku), mohu je mít položený na ležato ?

Je ještě něco na co bych si měl dát bacha při koupi ? Lahve jsou bez dokladů, takže potom asi budu muset někoho najít na naplnění. (teď jsou prý skoro plné)


Gama 165

Offline

 

#11 15-11-2013 20:12:46

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: "HOBBY AUTOGEN"

kahsa napsal(a):

mohu je mít položený na ležato ?

můžeš, s kyslíkem lze manipulovat dle libosti, acetylen je třeba po dopravě složit a nechat "uklidnit" cca 1hod. Jirkati jistě upřesní. Kdybych kupoval "skoro" plné flašky vzal bych si sebou redukční ventily a tlak ověřil. Např skoro plná lahev kyslíku při venkovní teplotě 10°C by měla mít asi tak 160 - 170 bar.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#12 15-11-2013 20:34:46

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: "HOBBY AUTOGEN"

Pro kahsa - po přepravě nechat stát acetylenovou láhev aspoň hodinu. Jen bacha při přepravě na policii. Je dobré se podívat na předpisy. Dobré informace jsou na  http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2008070101  a http://www.bozpprofi.cz/33/podminky-pro … ?reltype=2

Editoval jirkati (15-11-2013 22:16:25)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče