SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 03-06-2009 11:15:50

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4461

Svařování na nerezové tyči 1.4001

Mám nerezovou tyč dlouhou metr o průměru 12 milimetrů a potřebuji na ni přivařit coby úchytky 3 disky z nerez plechu tak 3 mm silného o průměru 40 - 50 mm. Mám k tomu obyčejnou střídavou transformátorou svářečku, v budoucnu možná doplněnou usměrňovačem a pro případný předehřev obyčejnou letlampu. Chtěl jsem se zeptat, když ty disky přivařím natupo obalovanou elektrodou, pravděpodobně 2 mm silnou a bez otáčecího stolu, takže nerovnoměrně, jak moc to bude náročné na svařovací um a jak moc se ta tyč zkřiví, protože ji chci používat jako hřídel. O tyči mi bylo řečeno, že je to potravinářská 1.4001, ale docela dobře možná by to mohla být 1.4305 nebo 1.4306, prostě tyč z nějakého "obyčejnějšího" spíš potravinářského nerezu.

Offline

 

#2 03-06-2009 11:26:52

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Svařování na nerezové tyči 1.4001

zaskočil bych s tím k někomu s CO2, zkroutí se to každopádně, jde o to jaká bude další funkce, např jako rožeň na kuře by to nemuselo vadit smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#3 03-06-2009 12:27:57

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1151

Re: Svařování na nerezové tyči 1.4001

1.4001 je 14% chrómová ocel, zatímco potravinářskou se nazývá 1.4301, tzn. chrómniklová typu 18/8. To jen na upřesnění, přídavný materiál lze použít stejný.
Obalenou elektrodou Böhler FOX EAS 2-A lze výborně svařovat i trafem a vyrábí se od průměru 1,5 mm. 

Radim napsal(a):

Mám nerezovou tyč dlouhou metr o průměru 12 milimetrů a potřebuji na ni přivařit coby úchytky 3 disky z nerez plechu tak 3 mm silného o průměru 40 - 50 mm. Mám k tomu obyčejnou střídavou transformátorou svářečku, v budoucnu možná doplněnou usměrňovačem a pro případný předehřev obyčejnou letlampu. Chtěl jsem se zeptat, když ty disky přivařím natupo obalovanou elektrodou, pravděpodobně 2 mm silnou a bez otáčecího stolu, takže nerovnoměrně, jak moc to bude náročné na svařovací um a jak moc se ta tyč zkřiví, protože ji chci používat jako hřídel. O tyči mi bylo řečeno, že je to potravinářská 1.4001, ale docela dobře možná by to mohla být 1.4305 nebo 1.4306, prostě tyč z nějakého "obyčejnějšího" spíš potravinářského nerezu.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče