SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 16-07-2016 19:25:10

Gravedancer
Člen
Registrovaný: 16-07-2016
Příspěvky: 3

Pomoc s Výberom zváračky

Zdravím
robím si zváracskú skolu rad by som sa orientoval na nerez nejake vyfukove potrubia plechy roznych hrúbok a mal nejaku mašinu ktora može somnou chodiť po fuškách prípadne si viem zabezpečiť prácu v mochovciach kde sa robí 90% len tigom

ide mi o značku

našiel som zopár značiek no momentálne pracujem s Kemppi Mastertig 3000 je to dosť drahá mašina (nova určite). Rozmýšlam či kúpiť jazdenku alebo funglač a čo sa značky tyka neviem čo je dobre ..čo je taky mercedes medzi zvaračkami naopak čo je šmejd pripadne niekde medzi zaznel nejaky:
Omnicron - 
polsky WF -
Kuhtreiber - kamoš to ma ale zatial som stym nerobil ma tú zakladnu verziu tušim 170ku
Telwin -
Magnum -
ine nepoznam a neviem k čomu sa mam skôr prikloniť moj rozpočet je niekde medzi 400 - 600€ - rad by som aby bola so striedavym aby som si nebuchal hlavu že som mohol kupiť aj na hlinnik pripadne ak nebude neni to priorita.
čo mam skusenoť mala by mať nastavitelny dofuk argonu, zapalovanie obluka pri oddialenom materialy bez škrkania mylsim že funkcia HF,  prípadne dopal oblúka (Slope down?), a funkcia MMA (neviem či nebyva automaticky u lepších mašín)

http://www.elektrospaw.cz/products/svar … ac-dc-mma/
http://www.svarecky-obchod.cz/invertory … hf-set.htm

taktiež sa nevyznam v horakoch - ktore sú dobre ktoré sú naprd a idealne by som prijal taku značku zvaračky aby na nu nebol stymto problem, planujem sa tym živiť no zatial som neni finančne na tom tak aby som si mohol kupiť drahe mašiny a drahe horaky...dakujem za trpezlive odpovede ja budem ešte určite lustrovať forum no zatial som naišel iba rozne nazory na rozne značky... tak neviem... Ďakujem velmi pekne

Offline

 

#2 16-07-2016 20:50:17

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 681

Re: Pomoc s Výberom zváračky

TIG s AC/DC za 400-600 bude len čína, akákolvek serioznejšia mašina bude stáť daleko viac, kludne 2-3x viac ako je strop tvojho rozpočtu, za to nekúpiš ani značkový DC TIG, iba jazdený
Horák : skoro všade sa predáva Binzel, niekde zasa Trafimet a potom čína...
Treba kúpiť podla potrebného výkonu a dlžku, nič iné nevymyslíš.

Ked to človek zráta tak aj tých 600€ bude len len, lebo treba zváračku, horák, kuklu, flašu a hodiny

Treba sa poobzerať po setoch, trebárs http://www.zvaracka.eu/kategoria/zvarac … hf-set/sk/
Kuklu odporúčam túto http://www.zvaracka.eu/kategoria/zvarac … sk-300/sk/ Takáto fungovala snád aj 4 roky, čo som mal skúsenosť s inou lacnou, kde sa dali meniť baterky, tak ich bolo treba meniť snád každé 2-3 mesiace. Sú aj lepšie kukly, ale to ide potom cena hned k 200€, hlavne sa vyser na tie imidžove čínske kukly s plamenmi / lebkami po bokoch a podobne
Hodiny http://www.zvaracka.eu/kategoria/autoge … -argon/sk/ , nekupuj tie lacné šunty

Zatial to máš 424€ + 41€ + 52€ = 517€ a za zvyšok si môžeš kúpiť z bazoša 8l flašu - účtujú 80€

Ten set od Berlanu to je čistá tragedia už len z toho ako vyzerá ten horák.

PS: bojím sa že trochu netušíš do čoho ideš a dúfam že nie na živnosť

Editoval ivko (16-07-2016 20:56:07)

Offline

 

#3 20-07-2016 15:36:43

Gravedancer
Člen
Registrovaný: 16-07-2016
Příspěvky: 3

Re: Pomoc s Výberom zváračky

viem že profi zvaračky stoja ovela viac ako je moj rozpočet no cena ma byť iba čisto za zvaračku a horak ostatne veci mam čiže nemsi to byť ani funglač,  jedna sa mi o to že som začiatočník a zatial nepotrebujem profi zvaračku za dve tisicky. zatial nie na živnosť no mam slubenu robotu v elektrarni tak uvidime ako to dopadne. Prípadne možno ak sa naučím tak aj na živnosť by som šiel tak o rok dva... smile

Offline

 

#4 20-07-2016 17:39:17

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 681

Re: Pomoc s Výberom zváračky

S tou živnosťou by som si to sakra rozmyslel, živnostníkov lanária väčšinou tam kde sa im nechce seriozne platiť. Hladajú somárov ktorý pôjdu robiť za 5€ na hodinu.
Treba si uvedomiť že zamestnanec má zaplatených 25 dní dovolenky, má preplateného lekára 7dní na seba a 7 dní na rodinneho príslušníka.
Nech rátam ako rátam tak ak má človek platiť odvody a nie z minima (lebo potom tolko ide aj do dôchodku a aj mizerná maródka je) tak aby si pýtal 9-10€ na hodinu, lebo inak zarobí holý...  Ved vieš čo.
Si zisti či ti tam tolko dajú.
Aby si inak vedel, živnostník = SZČO je povinná platiť mesačné odvody bez ohladu na to či zarobila 1000€ alebo vôbec nič ked nebude mať robotu, teraz je to tuším cca 200€ mesačne

Offline

 

#5 20-07-2016 20:12:10

Gravedancer
Člen
Registrovaný: 16-07-2016
Příspěvky: 3

Re: Pomoc s Výberom zváračky

ako SZCO fungujem 4 rok presne viem ako to funguje neboj nič.  mam možnosť ísť brigadovať moj skill na zvaranie je nula cela nula hola riť.. takže každa prax za par drobnych je zatial k dobru ja spolieham na tu atomku teda. ale chcem sa aj venovať vyrabaniu vyfukovych potrubi a klietok do aut lebo aj túto možnosť popri praci mam tak v podstate chcem dobru zvaračku aj pre seba ale aby som sa nehanbil ju zobrať nieakm na fušku..vieš čo myslim... našiel som Kemppi za 1200 a je to presne ta mašina s ktorou sa učím v škole... taktiež pokukujem po tom kuhtreiber... Inak skorej mi odporúč ak vieš nejaky model kory bude v pohode može byť aj cez limit kludne aj 7-8 teda.. smile diky

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče