SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 17-07-2016 19:06:10

JaroWD
Člen
Registrovaný: 17-07-2016
Příspěvky: 56

Redukční ventil

Zdravim,
chcem si postavit domaci vyrobnik sody ale mam niekolko otazok ohladom redukcneho ventilu. :

Povedzme, ze ho budem pouzivat iba 1-2x denne - je mozne nechat ventil na CO2 flasi stale otvoreny, zatvorit iba vystupny ventil na redukcnom ventile? Neskodi mu, ak je pod stalym tlakom?
Niekde som cital, ze je nutne pred kazdym otvorenim ventilu na flasi nastavit vystupny tlak na minimum, nasledne pomaly otvorit ventil na flasi a az potom nastavovat vystupny tlak. Je to tak? Nestaci nastavit pozadovany vystupny tlak, flasu zavriet a ked ju budem potrebovat iba otvorit ventil na flasi ?
Dakujem

Offline

 

#2 19-07-2016 21:56:03

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Redukční ventil

Doporučuji se na to vy... sodovka, u nás na moravě řečený "sifón" je nezdravý nehledě na to že to úplně změní chuť čerstvé čisté vody a dyž jako mě ta voda nechutná tak si tam radši dám sirup nebo tak něco

jinak teda pokud to musíš mít tak mám takový dojem že redukčák na výrobníku sifónu (co sme mívali na mostárně) respektive na flaši s COčkem nebyl že se do kotlíku naplněného vodou pouštěl plný tlak a aby to neprasklo tak to mělo i jakousi průtržnou pojistku a celé zařízení musela obsluhovat osoba zaškolená, já sem to nepoužíval sifón tamocuď pálil až v mozku proto taky si nepamatuju co to tam bylo, no takový pult se dřezem dva kohoutky jeden na obyč vodu a jeden na ten sifón byla tam cedulka napsaná tužkou "NEVYPLACHUJTE LAHVE OD ČAJE SIFONEM, NA TO VÁM STAČÍ VODA" lol a za tím pultem byla flaša s COčkem ale fakt si nevzpomenu jestli tam byl nebo nebyl redukčák, já si radši napustil ten čaj nechal vychladnout nebo v zimě zase zabalit do hadry aby byl teplý a to bylo stokrát lepší, jinak teda pokuď jde o něco malého třeba sifónovač na bombičky tak tam je snad nesmysl aby se tam rvalo 50atmosfér dyť by to sklo ruplo a tak nemám tušení jaký je potřeba tlak který zapříčiní nasycení vody ale co jsem tak přečetl tak je to minimálně 1,2atmosfér to je tlak kdy kysličník z vody samovolně nebublá (pokud teda s tím nezatřepu)

apropo přečti si totok: http://www.szu.cz/uploads/documents/chz … bv_co2.pdf
já osobně sem na toto přišel už dávno aniž bych si cosi četl tělo poznalo samo co je a není dobré už nekupuju ani v obchodě nic s bublinama protože jak už je tam v článku napsáno všechno se dosycuje, dřív co byli minerálky ve skle tak to mělo ulně jinou chuť dnes do té igelitky se to musí sytit nechápu proč asi aby to přebilo to jak je to hnusný, samá chemie v tom.. nejlepší minerálky teda KYSELKY jsou přímo z pramene Těšíkovská (Šternberk) ta rve až kořeny v mozku jaky má bubliny, Hanácká (Moštěnice), Ondrášovka (Moravský Beroun), kdo má rád slanou tak Záhorovice (Uherský Brod) nebo Luhačovice tam ale nejde jet autem k prameni pro větší zásobu, to jen tak z hlavy na jiné si teď nevzpomenu, jo teď ještě mě napadla u Náchoda ta radioaktivní jak se menuje..? nevim

Offline

 

#3 20-07-2016 11:57:43

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: Redukční ventil

U Náchoda Běloveská kyselka, ne?
Tam ale mám takový pocit, že ta stáčírna zkrachovala a vrt s kyselkou teče trubkou do řeky.

přidám: Teplice nad Bečvou: kyselka bezejmenná, ale má v areálu lázní zřídlo, ze kterého se dají v pohodě napustit přinesené nádoby.

Jinak ale mám pocit, že nejlepší nejkoncentrovanější a nejchutnější kyselky jsou všechny v Západních Čechách kolem Karlových Var a těch dalších dvou lázní. Případně potom prameny kyselek v Českém Lese. Možná tak ještě v těch Luhačovicích.

Jinak mně připadá, že sycení vody oxidem uhličitým nemá pro pití žádnou přidanou hodnotu. Maximálně by se mohla nasycením oxidem uhličitým až do tlaku konzervovat zásoba vody nabraná v přírodě z nějakého kvalitního pramene s chutnou vodou.

Offline

 

#4 20-07-2016 12:53:29

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Redukční ventil

No, zatím nejdéle použitelnou vodu z pramene jsem pila tříletou ze "zázračné studánky" na Křemešníku u Pelhřimova.Někde jsem slyšela že ji za Rakouska vozili vojáci do Terstu na ponorky.Jen je smůla že vyvěrá jen asi tři měsíce v roce, no ty vody jsou zajímavý...vedle je schovka na geocaching a občas do logu někdo napíše zda teče...tady poblíž nejnavštěvovanější je studánka u Svaté Anny v Sudějově, s pravidelným rozborem, ale vydrží tak týden, pak zelená...

Offline

 

#5 20-07-2016 14:09:10

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2406
Web

Re: Redukční ventil

Evita napsal(a):

No, zatím nejdéle použitelnou vodu z pramene jsem pila tříletou ze "zázračné studánky" na Křemešníku u Pelhřimova.Někde jsem slyšela že ji za Rakouska vozili vojáci do Terstu na ponorky.Jen je smůla že vyvěrá jen asi tři měsíce v roce, no ty vody jsou zajímavý...vedle je schovka na geocaching a občas do logu někdo napíše zda teče...tady poblíž nejnavštěvovanější je studánka u Svaté Anny v Sudějově, s pravidelným rozborem, ale vydrží tak týden, pak zelená...

Zdravím Vás z poza Atlantiku! smile Ke Svaté Anně do Sudějova jsem jezdil dost často, bydlel jsem poblíž Uhlířských Janovic. A nejen pro vodu, ale byly tam krásné lesy se spoustou hub a bývaly tam překrásné Poutě se spoustou atrakcí... big_smile smile

Offline

 

#6 20-07-2016 15:17:35

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Redukční ventil

No, zdravím Vás za Velkou louži, v Uhlířkách teď se školou působíme, v Ledči nám nepodepsali smlouvu takže hafo svářečů tím poslali na pracák, šéfa to mrzelo, spousta tlf, tak sehnal tohle a zatím v pohodě.Jen to maj Ledečáci trochu dál a bývalá svářečská škola kde chtěla nová paní řiditelka parkovat multikáru je prázdná,hi třeba tam budou něco hydroponicky pěstovat,....v Sudějově se opravuje kostel, fara i kaplička s vodou prokoukla.

Offline

 

#7 21-07-2016 10:15:53

fmodel
Člen
Registrovaný: 21-11-2014
Příspěvky: 468

Re: Redukční ventil

jj hydroponie je výnosná ,teda pokud dotyčného nechytí big_smile
Evito na ty zázračný studánky pozor prý se z nich většinou otěhotní,já si ale myslím že se tam schovává nějakej úchylák ,a jak se holka ohne pro vodu tak šup a už je v tom big_smile

Offline

 

#8 21-07-2016 11:57:57

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Redukční ventil

Radim napsal(a):

U Náchoda Běloveská kyselka, ne?
Tam ale mám takový pocit, že ta stáčírna zkrachovala a vrt s kyselkou teče trubkou do řeky.

přidám: Teplice nad Bečvou: ......

Jinak ale mám pocit, že nejlepší nejkoncentrovanější a nejchutnější kyselky jsou všechny v Západních Čechách kolem Karlových Var a těch dalších dvou lázní. Případně potom prameny kyselek v Českém Lese. Možná tak ještě v těch Luhačovicích.
...............

děkuji za námět na výlet, Teplice nad Bečvou nezmám tak až pojedu příští týden na výlet do Rožnova tak se tam stavíme

západní čechy jsou pro mě daleko to bohužel nic...

a máte recht pane je to ta Běloveská kyselka je tam opravený ten pramen, do řeky to po letech bez údržby teče už akorád když už je asi ten zásobník v té přes noc zamčené budce plný to sem tam byl jednou nějak v poledne a to byla fronta že sem tam čekal asi půl hodiny a nesmí se brát víc jak jedna lahev na osobu nebo  co, no a pak sem tam byl jednou večer a to sem zjistil že bouda je prý kvůli vandalům zamčená tak si říkám no je léto tak snad nespadnu do řeky a naberu si to tam z té trubky a ono prd nic neteklo jenom tam kapalo co vtřina tak kapka no to teda sem byl celkem nasraný tak já jedu přes půl republiky a oni zamčou boudu.. v Moštěnicích je přes den otevřená bouda s kohoutky a na noc když to zamčou tak to teče přepadem hadicí venku takže nabrat si možno kdykoliv, otec co dělával v depu v Přerově tak mě vyprávěl že tam do Moštěnic jezdívala pro vodu multikára s várnicema s kohoutkem a to pak donesli do dílen a dělníci si mohli načepovat
nejhezčí pramen je v tom Těšíkově
https://s20.postimg.org/dise5yxeh/DSC07594.jpghttps://s20.postimg.org/g1e36nj4p/DSC07596.jpg
a ty panoramata, nádhera..
https://s20.postimg.org/n5vwfoqe1/DSC07611.jpg

edit: videjko Těšíkovská kyselka-  https://www.youtube.com/watch?v=8BwPpt9Kqto

Editoval Kramlik (21-07-2016 12:04:52)

Offline

 

#9 21-07-2016 12:25:19

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2406
Web

Re: Redukční ventil

Evita napsal(a):

No, zdravím Vás za Velkou louži, v Uhlířkách teď se školou působíme, v Ledči nám nepodepsali smlouvu takže hafo svářečů tím poslali na pracák, šéfa to mrzelo, spousta tlf, tak sehnal tohle a zatím v pohodě.Jen to maj Ledečáci trochu dál a bývalá svářečská škola kde chtěla nová paní řiditelka parkovat multikáru je prázdná,hi třeba tam budou něco hydroponicky pěstovat,....v Sudějově se opravuje kostel, fara i kaplička s vodou prokoukla.

No jo, no, to víte, majitel je majitel, ten když si postaví hlavu, raději nekomentovat... sad Tak zase to z Ledče není tak závratně daleko do těch Uhl. Janovic. smile Já svého času dojížděl za prací taky značné vzdálenosti, což je někdy otrava. Janovice znám, kdysi jsem tam krátce pracoval ve výrobním družstvu Kooperativa. Kde tam působíte? Tak až dojedu na návštěvu bývalé vlasti, tak vás mohu navštívit??? big_smile

Offline

 

#10 21-07-2016 12:40:25

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: Redukční ventil

No u nás je v Příboře Sarkanderka, ta pramení pod polem, kde kdysi v geologické historii působily sopečné jevy, takže voda má z toho příslušnou chuť, u Tiché je travertinový pramen, to je zas voda se spoustou vápence, někomu z takové vody hrozně chutná kafe, u Sklenova pod Hukvaldami je Korýtko, kdysi se z toho napájely krávy na pastvě, dnes je tam pramen zase z pískovcových vrstev z Fojtova vrchu, takže zase jiná chuť vody.
Podobná "pískovcová" voda potom teče z Kazničova, ten je ale uzavřený jako část Hukvaldské obory a jako vodárenský zdroj, ale místní zase berou vodu z pramenů a potoků hned za plotem obory.......
Takže na poměrně malé ploše prameny s výrazně odlišnou vodou.
Akorát to nejsou kyselky, jen obyčejné "vody".

Offline

 

#11 21-07-2016 15:52:38

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Redukční ventil

Ona voda sycená CO2 je vlastně slabá kys. uhličitá,tak "bacha na krasové útvary v těle"Do sifonu podle mně hukla celá bombička naráz(ty skleněné byly nafest odrátované)....Ono těch kyselek je vícero,třeba v Losinách,Karlově Studánce,poblíž taky v Ochozu u Konice(tzv."samoserka").Z Těšíkovské je výborná káva,ovšem vysoký obsah železa za chvíli odkrágluje konvici(vzhledově určitě).

Editoval Ládes (21-07-2016 15:56:22)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#12 21-07-2016 17:45:04

KMU1
Člen
Registrovaný: 08-11-2009
Příspěvky: 460

Re: Redukční ventil

To by si mohl znát Franku toto. Desetkrát předělaná, ale stále funkční.http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1463_img_20160721_154051.jpg http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1463_img_20160721_153904.jpg

Editoval KMU1 (21-07-2016 17:48:20)

Offline

 

#13 21-07-2016 18:19:04

JaroWD
Člen
Registrovaný: 17-07-2016
Příspěvky: 56

Re: Redukční ventil

Aj mi niekto vie odpovedat na moje otazky ? big_smile

Offline

 

#14 21-07-2016 19:33:40

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Redukční ventil

No, co má tohle společnýho s vodama nebo s ventilem?To pan Frank, funglujem ve svářečské škole STS, celkem slušná firma,slovy klasika,no samo že by jsme se s Vámi rádi setkali, buď tam nebo u šéfa doma, jestli sem budete plánovat výlet dejte vědět, zdravím...ventil nechte nastavenej na provozní tlak a zavírejte jen kohout, stejně tam budete mít provozní tlak asi jeden bar, u profi je v nádobě míchadlo pro lepší promíšení a adsorbci CO2 do vody, tlak v lahvi sCO2 je běžně cca 40 bar, ale viděla jsem pevné spirálové mixátory .

Editoval Evita (21-07-2016 19:46:56)

Offline

 

#15 21-07-2016 22:42:33

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Redukční ventil

JaroWD - normalne si nastav na redukcaku tlak resp. "prietok" aky potrebujes a flasu normalne otvaraj a zatvaraj. Redukcaku sa pri otvarani s nastavenym tlakom nic nestane, pokial to nie je ten najlacnejsi z najlacnejsich.
To ze sa tu zvrhne diskusia na nieco uplne ine je tu normalne.. :-D


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#16 22-07-2016 14:17:49

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2406
Web

Re: Redukční ventil

Evita napsal(a):

To pan Frank, funglujem ve svářečské škole STS, celkem slušná firma,slovy klasika,no samo že by jsme se s Vámi rádi setkali, buď tam nebo u šéfa doma, jestli sem budete plánovat výlet dejte vědět, zdravím...

STSku znám, pracovalo tam pár známých. Tak já se ozvu, snad to vyjde příští léto... smile Zdravím moc a hóóódně úspěchů, F.

KMU1 - No jo Kooperativu poznávám... Zdravím, F. smile

Offline

 

#17 22-07-2016 17:40:26

JaroWD
Člen
Registrovaný: 17-07-2016
Příspěvky: 56

Re: Redukční ventil

Narazam prave na tento clanok http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2009011001

"Hlavním nešvarem při obsluze redukčních ventilů je to, že se před otevřením láhvového ventilu a vpuštěním vysokého tlaku do redukčního ventilu zcela nepovolí regulační šroub (1). To je zásadní chyba! Následkem toho dochází k protržení regulační membrány a zničení redukčního ventilu. Takto poškozený ventil lze opravit jedině tzv. výměnným způsobem u specializovaných firem. Hlavním důvodem je to, že samotnou membránu jako náhradní díl z bezpečnostních důvodů neseženete..."

V manuali toho mojho (micro matic) sa pise pravy opak, ze pred otvorenim ventilu sa ma nastavit na najnizssi tlak (uplne povolit regulacnu skrutku, aby bol prietok uzavrety)..

Skodi redukcnemu ventilu, ak je ventil na flasi otvoreny nestale ? Teda ked hon prudi tlak, ale vystup je uzavrety.. Dakujem

Offline

 

#18 22-07-2016 20:17:18

senior
Člen
Registrovaný: 14-10-2011
Příspěvky: 1363

Re: Redukční ventil

Myslím, že v uvedenom článku autor nepoznal dokonale princíp fungovania RV a ním uvádzané riziko pretrhnutia membrány je neopodstatnené. Tlak pôsobiaci na membránu je už redukovaný tlak, ktorý sa tam dostáva cez pomerne malý otvor. Ten je uzatváraný sedlom pripomínajúcim spätný ventil v závernom smere. Membrana , ktorú tlačí regulačná pružina pomocou tyčky cez tento otvor odtláčauzatvárací element, ale akonáhle prejde dostatočný tlak na stranu membrány, ta prestane tento element odtláčať a prívod plynu sa uzavrie. Ak by aj náhodou, napr. vplyvom nečistoty nedošlo k uzavretiu prietoku, na strane so zníženým tlakom je nainštalovaný poistný ventil, ktorý pri prekročení prípustného tlaku zareaguje.

Offline

 

#19 23-07-2016 07:23:45

Aleš_
Člen
Registrovaný: 13-05-2008
Příspěvky: 425

Re: Redukční ventil

Evita: Ta "zázračná studánka" na Křemešníku teče pořád. Jen musíte jít k pramenu o kousek níže: http://tinyurl.com/zgwol4x. Voda dlouho vydrží, protože se tam vyskytuje stříbro, které má dezinfekční účinky.

Offline

 

#20 29-07-2016 20:55:58

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Redukční ventil

No, je tam toho víc, u Zázračné studánky a o kousek dál u Buku vyvěrá pramen periodicky, kousek níže je Stříbrná studánka o které se zmiňujete.Jen voda zřejmě nemá ty požadované účinky, viz pojmenování,ale potkala jsem tam pána který tam bral vodu na rozmnožování rybiček,že nemá u nich problémy s plísní,no nevím,Je tam poutní kostel sv.Trojice, hotel, rozhledna Pípalka, lanové centrum a hezky, no Křemešník.....zdravím

Offline

 

#21 31-07-2016 16:48:45

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Redukční ventil

Studánka a dnešní pouť u Svaté Anny Sudějov - pro pana Franka

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/6488_p7310024.jpg

Offline

 

#22 31-07-2016 20:19:05

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2406
Web

Re: Redukční ventil

Evita napsal(a):

Studánka a dnešní pouť u Svaté Anny Sudějov - pro pana Franka

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … 310024.jpg

Děkuji za obrázek!!! Moc mne to potěšilo, vidět stará známá místa. smile Já tam na ty poutě jezdil už od patnácti na Pionýru... na tureckej med a za děvčaty!!! big_smile  Zdravím z poza Velký louže, Evito... big_smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče