SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 23-08-2016 12:13:05

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Slecna vari aj pecie typujem na tych najdrahsich Zepter hrncoch lebo inak ine hrnce su  ,,sroty,, :-)  A slecna zase sme sa nedozvedeli akej znacky mate doma invertor?  Co mate v tej sukromnej skole uz davno vieme smile  Ale co ste si kupili na doma ? To nas zaujima?  Ved vy tu skolu nevlastnite ked pisete,ze tam mate svojeho sefa?   Ci nic?  alebo cinana?   Vy neviete ,ze aj na doma na sem tam musite mat ten najdrahsi invertor lebo vsetko ostatne su sroty smile   Takze klasika za cudzie sa dobre nakupuje to najdrahsie a potom aj propaguje ale ini ludia co tu pridu po radu si na to musia zarobit a nemaju hned na najdrahsi evm. A inak aj unas su sukromne skoly a kazda je sukromna-si nakupije za svoje,ze nepoznam,zeby neaka bola dotovana neakou mimovladkovou-prispevkovou organizaciou smile  Je to z Vasej strany zaujate kazdemu evm odporucate a doma ho nemate a neviete sa ani priamo vyjadrit k jednej otazke co som Vam polozil len chodite okolo horucej kase ako nasi poondati politici smile

Editoval Joe66 (23-08-2016 12:20:54)


Kutil s.r.o.

Offline

 

#52 23-08-2016 13:37:58

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

No,přece tu nebudeme řešit typ pekáče na kterém Vaše paní nebo já pečem tvarohový buchty, dostala jsem starší od šéfa s tím že si ho odmakám,abych náhodou nedělala škole ostudu, když firma měnila barvy byly za třetinu, dám foto.Nějak nechápu ty medy o nejdražší svářečce, mercedesech a pod, ono totiž záleží kde nakupujete, Pico 162 se nechá splašit za osmičku a Picotig taky nebyl vysoko, a to se na tim živí i banka se zlodějským kursem, což Vy nemáte.To i ten 1500 Froník je dražší, ale třeba ho má paní v kredenci když Vaši makači svářej Rilonama a strojkama z Lidlu.Teď jsem se vrátila z Penny, maj tam za trojku Asist, takže podnikatelé můžete doplnit makačům vybavení, hi zdravím, a neberte mě tak vážně.....

Offline

 

#53 23-08-2016 14:01:29

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Vidim,ze skoda sa tu vyjadrovat.  Moji makaci nezvaraju zvarackami z lidlu-maju na vyber a ked ste nepochopili paralelu evm  a mercedesu tak potom neviem ci sa robite blba alebo ste -bez urazky  blba . A kedze som ten zazrak evm pico162 kupoval za priblizne 600ecok tak mozte nam ludom na fore dat adresu kde sa da nove evm pico kupit za 8-ku-cize za 8tisic ceskych korun?   Vela kutilov ktorym to evm odporucate by to uvitalo aby mohli zvarat len stymito zazrakmi a nemuseli sa hanbit a kupovat tie ine zazraky z trebice smile HM  slecna Evik-Evita . A sa cudujem,ze clovek ktory daval vecne rady k opravam zvaraciek -zdeste tu dostal bam.zakaz,ze propagoval vraj svoju firmu a od Vas tu stale mame naservirovane len evm a nic sa nedeje . Ze typujem ze neaka firma vasej zvaracskej skole dala pristroje evm s neakym bonusom a vy ich nezdravo propagujete a skoro vsetko ine kritizujete:)  To uz ste si mohli zalozit neaku podstranku a propagovat to tam a nie tu lebo uz to viacerym ludom lezie na nervy smile A ked Vas nemame brat vazne tak sa na toto forum nevyjadrujte clovek tu chce nieco sa dozvediet a nie len citat Vasu averziu na cinske a trebicske zazraky a super ody na evm


Kutil s.r.o.

Offline

 

#54 23-08-2016 14:50:59

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Joe55 - je skoro obdivuhodné, jak se soustavně navážíte do dámy, která pracuje ve svářečské škole a má určitou dobrou i špatnou praxi s několika značkami svářeček. Laskavě si uvědomte, že každý tady na fóru může mít nějaký názor, že na základě svých zkušeností může pochválit nějakou značku. A nikdo, ani vy, tu není za hvězdu, která by měla právo kohokoliv kvůli tomu zesměšňovat, třeba poukazováním na typ používaných hrnců a podobné pitomosti.
Chcete-li ostatním radit je to velké, nezanedbatelné plus. Chcete-li se jen slovně předvádět, založte si vlastní fórum, třeba tam bude nabito.

Offline

 

#55 23-08-2016 15:02:06

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Ze pan ktory radil vecne k opravam zvaraciek tu nemohol zostat-nemohol mat svoj nazor lebo vraj si robil reklamu pre svoju firmu a ked upozornim na slecnu ktora cloveku co chce kupit lacnejsi invertor vzdy ide poradit skoro najdrahsi invertor a ide zosmiesnovat ,ze si kupuje nieco ine to je v poriadku? -to je objektiven podla Vas ? Ja tu nie som aby som robil hviezdu alebo radcu ale nebavi ma to stale citat ,ze kupte si evm -chcem aj nieco ine pocut . Ci tu rovnaky meter neplati?


Kutil s.r.o.

Offline

 

#56 23-08-2016 16:41:00

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Je docela podstatný rozdíl, když tu nabízejí prodejci svařovací techniky své preferované typy svářeček, nebo servisáci jediný správný svůj servis a nebo když tu někdo doporučí jím vyzkoušenou značku.
Pokud si někdo chce kupovat různé baubausvářečky je to čistě jeho věc, ale těžko se dočká od odborníků nějakého zastání. Celý problém spočívá v tom, že nákupčí těch různých baubaušopů požadují od dodavatele co nejlevnější svářečku, aby byla pro kutily cenově zajímavá, ale vůbec je nezajímá kvalita, životnost, skutečný výkon či servis.
Čína má dnes tak vyspělou techniku, že klidně svému odběrateli dodá svářečku podle jeho cenových představ. Toho nákupčíci využívají a nechají si dodat ty nejlevnější stroje.
Má zkušenost s čínskými výrobky je taková, že když se otevíral montážní závod VW a výrobní závod pro díly pro VW Benteler v Šanghaji, tak všechny svařovací linky byly osazeny čínskými svářečkami. Svařovací roboty s nimi svařují ve třísměnném provozu 6 - 7 dní v týdnu bez sebemenší poruchy. A třeba svařovací proudy na zadních nápravách jsou i nad 300 A. Navíc dodavatelé dodali ke každé svařovací lince jednu svářečku zdarma, pro případnou okamžitou výměnu při poruše s tím že případné opravy provedou do 24 hodin zdarma tři roky po dodání každé svářečky.
Ve firmě, kde teď pracuji, máme svářečky EWM a novější LORCH. Za 8 let neměly mašinky EWM jedinou poruchu. Samozřejmě se pravidelně čistí zvenčí i uvnitř. Z takového pohledu bude každý tvrdit, že je to spolehlivá značka. Jenže to není pro kutila kriterium. On chce co nejlepší a co nejlevnější stroj. A nikdo tu nepřizná, že se s nějakým baubau křápem spálil, že to blbě vaří, vypadávají jističe apod.

Offline

 

#57 23-08-2016 17:07:51

Robi G
Člen
Registrovaný: 15-09-2014
Příspěvky: 978

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Joe predsa písal o svojich dobrých skúsenostiach s inými značkami ,no automaticky ho označili za nenažraného podnikatela.Hneď sa téma zvrtla na úvahy o jeho postoji k zamestnancom.Divíte sa že ho to vytočilo?Akože čistý trapas...

Offline

 

#58 23-08-2016 17:13:01

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Paralela s hrnci se zde několikrát použila díky dovětkům obou nicků Evi... na koncích příspěvků typu " bude guláš a koláč, hi", tedy si to oba nicky zavedly vlastně samy.

Že je EWM dobrá značka, to nejspíš bude, ale kdo dá soukromě ca 40.000 Kč za EWM proti ca 18.000 Kč za třeba Jasic nebo Omicron nebo ca 10.000 Kč za něco z PL? Která soukromá osoba potřebuje nutně svařit branku strojem o 55-75% dražším?

Kromě toho není úplně košer tvrdit někomu, kdo používá jak sám píše -mimo evropských- i čínské stroje, že kupuje svářečky v Lidlu a několikrát to tu opakovat, to se pak těžko divit ne úplně galantní reakci

Offline

 

#59 23-08-2016 17:15:17

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Vidim,ze skoda tu pisat  smile Vela ludi to tu pochopilo ale niekomu to nedochadza alebo nechce dojst smile  Ale rad si pockam,mozno sa dozvieme kde predavaju pica za 8litru

Editoval Joe66 (23-08-2016 17:22:13)


Kutil s.r.o.

Offline

 

#60 23-08-2016 23:05:15

peta62
Člen
Registrovaný: 22-09-2012
Příspěvky: 326

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Joe66 napsal(a):

Ze pan ktory radil vecne k opravam zvaraciek tu nemohol zostat-nemohol mat svoj nazor lebo vraj si robil reklamu pre svoju firmu a ked upozornim na slecnu ktora cloveku co chce kupit lacnejsi invertor vzdy ide poradit skoro najdrahsi invertor a ide zosmiesnovat ,ze si kupuje nieco ine to je v poriadku? -to je objektiven podla Vas ? Ja tu nie som aby som robil hviezdu alebo radcu ale nebavi ma to stale citat ,ze kupte si evm -chcem aj nieco ine pocut . Ci tu rovnaky meter neplati?

Presne, ovsem casy se meni, ted uz jsem tu dokonce videl cloveka davat katalog sve firmy, podle meho skoda slov. Ale pokud vim pan Zdeste se sem obcas chodi divat a bavi se asi znamenite :-D


Zase zacinam - Omicron Gama 161 a ted se jeste ucim na Omi 206

Offline

 

#61 24-08-2016 06:27:54

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

No ono je to o tom , zda někdo zde honí klientelu nebo se snaží radit . Za celé období co zde zdeště byl , nic neporadil . Já ho lidsky chápu , je to jeho džob ne rozdávání rad=méně práce . Nikdy jsem jeho odbornost nerozporoval . Jeho EKONOMICKÉ praktiky ano . Ale to je to , to si zase dejte ruku na srdce vy a viďte to reálně . Podobné je to i se stylesem . Bohužel místo reálného radění jen trousí hraběcí rady a předvádí se . Je nutné si vše přiznat celé až dolů , kde se nám ne vždy zcela líbí . Já mám celoživotně elektroniku jako koníčka , elektriku jsem i studoval a tak mne některé scestné rady někdy zde zlobí a snažím se je zdarma a s nejlepším svědomím uvést na pravou míru . No a to , že jsou v technice ženský , je snad nyní normální . Znám ženský technicky mnohem zdatnějších než třetina chlapů . No a jestli kromě podnikání umíš joe ještě vařit , tak klobouk dolů . No a kdybych měl dost peněz ,tak si taky koupím lepší mašinu . Ale jelikož si jen lepím věci pro sebe , tak dodnes nemám ani invertor . Na co . To co potřebuji svařím tím , co mám .

Offline

 

#62 24-08-2016 08:42:02

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8499

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Pan Zdeště radil, ale spíše jen tak okrajově. Vy když si otevřete autoservis, tak půjdete na fora radit, jak mají chlapi např. vyměnit rozvodový řemen, homokinetický kloub apod.? Vše krok po kroku. Myslím si že ne. To by jste potom neměl skoro žádné kšefty, které vás živí.

Teď k tématu. Podle mě taky asi hodně záleží na člověku, jak umí svařovat. Když někdo svařuje v práci se značkovými mašinami, tak chce domů automaticky něco lepšího. Jestli je někdo opravdu jen domácí kutil, který chce svářečku opravdu jen na to domácí lepení, tak si vybere něco fakt hodně levného a primitivního.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#63 24-08-2016 10:46:46

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Abych to napsal se 100% výpovědí , inu tvoje výstřiky (když furt meleš o doktorovi , tak to dotáhni) zde mají pro toto forum pomoci lidem hodnotu NULA , čistá NULA .

Offline

 

#64 24-08-2016 10:58:41

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8499

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Jaká nula? Tohle je téma o invertorech Gama xx versus Kittin xx. Už od začátku tady pan styles píše k tématu, které mašiny se nejvíce kazí, proč se to kazí apod. Váše první odpověď byla zase ty vaše ubohé urážky, jak jeho samého, tak pana Zdeště, který už tady není. K tématu jste nenapsal ani písmenko.
Hm?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#65 24-08-2016 10:58:48

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4785

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

S údivem sleduji vývoj tohoto vlákna. Pokud jsem dobře četl, tak Styles, kromě toho, že napsal mnoho užitečných informací o konstrukčních detailech a jejich vlivu na vlastnosti invertoru take doporučil, když už výběr z uvedených dvou typů, spíše tu gamu.
Bobobo, marně znovu pročítám tvé příspěvky v tomto vlákně a marně hledám co by si měl původní tazatel z těchto příspěvků vybrat pro své rozhodnutí. Z jeho pohledu tvými slovy plky, samé plky.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#66 24-08-2016 13:00:24

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

No, nechtěla jsem, ale je to spíše humor. Vlákno vzniklo na vyhecování mé předchůdkyně zda bude reagovat, bylo passé od začátku a pan 780529 to oživil.Po třech letech už jsou jiné typy a značky invertorů, takže je to historie, a pan Styles tyto "zázraky"jen popsal z hlediska opraváře, já na ně a cenovou politiku Třebíče názor neměním.Jen mě zaskočilo že to někdo zkusí používat v profi sféře a myslela jsem že je to hec.Moje chyba,za to se omlouvám. Pokud jsou příspěvky k věci, ráda si tu počtu abych nebyla blbá, hezký den všem

Offline

 

#67 24-08-2016 15:27:39

780529
Člen
Registrovaný: 18-05-2013
Příspěvky: 33

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Všetkým sa OSPRAVEDLŇUJEM, že som svojou otázkou v tejto staršej téme rozprúdil taku nehnevajte sa nezmyselnú výmenu názorov, ktorá vlastne nemá s temou už nič spoločné.

Offline

 

#68 24-08-2016 15:35:39

TomasR
Člen
Registrovaný: 19-08-2016
Příspěvky: 30

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Takové pěkné vlákno to bylo a takový flame se z toho stal. Doufám že nám LFT alespoň napíše co si nakonec vybral, od úvodního dotazu se neozval.

Vlákno jsem přečetl celé a vyplynulo mi z něj následující:

1. KITin 165 vs. GAMA 166 pro příležitostné domácí práce:
Je to v podstatě jedno. Sušák na prádlo nebo regál svaříte s čímkoli z Třebíče. Při tak občasném použití bude váš um plakat daleko za schopnostmi stroje. Tohle vím z vlastní zkušenosti s KiTinem. Předpokladem je mít elektriku v dílně v ne-havarijním stavu.

2. KITin 165 vs. GAMA 166 pro výkon povolání:
Jste lůzr který nemá zakázky a z daní není schopen ani odepsat náklady na robustní nářadí. Anebo máte v práci hovada která snadno zničí i prověřené stroje tak pro ně nemá smysl kupovat nic nad 4tisíce bez DPH. Zde je rada jasná, vyměňte hovada.

3. KITin 165 vs. GAMA 166 vybírá profík pro domácí práce:
Pravděpodobně budete zklamán. Víte jak svařují profi mašiny a práce s hobby výrobky (jakkoliv se marketing výrobce snaží tvrdit opak) vás bude … iritovat. Na druhou stranu profík nikdy takový dotaz nepoloži v internetovém fóru. Ví co chce a sám si v obchodě vyzkouší a vybere.

ad Čína:
má zkušenost je taková, že číňan vám vyrobí to co si zaplatíte a dodá i špičkovou práci – pokud ji zaplatíte.

ad Třebíč vs. {Fronius, Kemmpi, EWM …}:
při porovnání parametrů a cen MMA invertorů dospějete k cenovému rozdílu cca 8-10tis. ve prospěch Třebíče. Ovšem pokud tyto peníze utratíte tak dostanete robustní stroj kde výrobce garantuje provoz i v nehostinných podmínkách na elektrocentrálách. Je to samozřejmá volba pro toho kdo se svařováním živí. Já se tyhle prachy rozhodl utratit za nosič na kola a budem jezdit s rodinou na cyklovýlety do čech.

Mimochodem v návodu ke KiTinům 1xx, TIG LA i HF se nic o eletrocentrále nic nepíše. Je zbytečné se čertit že to s elektrocentrálou nespolupracuje. Proto také KiTiny nepovažuji za profi. Představuji si rozhovor zákazníka a OSVČ:
“Víte pane já vám to přijdu zavařit, ale máte tam pořádnou eletroinstalaci? Ne jak to bývá na stavbách obvyklé, víte. Ne? Dokonce centrálu? Tak to si najděte někoho jiného.” :-)
Ale na domácí práce je KiTin 150 výborný stroj.

Offline

 

#69 24-08-2016 16:16:40

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Citam ale stale nenachadzam od slecnik Evik ,ze kde sa da zohnat novy EVM pico162 za 8000  -Velmi by to pomohlo pretoze dotycny co sa rozhoduje medzi tymito dvoma zvarackami by sa nemusel rozhodovat a hned by asi za taku cenu ten evm objednal a mal vyssiu ligu hoci by to bol lusux pre dotycneho ale za take prachy smile a aj ja by som zobral asi viacej kusov-hoci zadavatel zakazky nema ani sajnu co je znacka evm ale nech ich mam tiez viacej kusov-lebo image  smile Ze poprosim este raz slecna Evik kde sa za taku cenu daju zohnat tie evm-ka ?  A este vsetci sme si vsimli ten Vas rovnaky slovosled a rovnaky styl pisania ako Evik a vy ste vraj Evita-ja aj ini si myslime,ze ste ta ista osoba alebo zeby ste boli dvojcata s rovnakym stylom pisania? Hm ? to mi je divne smile  Hi zdravim smile

Editoval Joe66 (24-08-2016 16:19:17)


Kutil s.r.o.

Offline

 

#70 25-08-2016 09:57:30

TomasR
Člen
Registrovaný: 19-08-2016
Příspěvky: 30

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

To Evita:
Těch 8 tisíc za PICO je trochu úlet ne? Chápu že se na tuhle cenu můžete dostat v rámci odběrů a promo akcí (je to vůbec částka s DPH?), ale chlubit se s tím na veřejném fóru je opravdu mimo mísu.
Prolétl jsem internetové obchody v CZ i DE a cena za PICO 162 lavíruje kolem 14tis. s DPH. Když to koupím v sadě a udělám na prodavače smutný oči tak mi možná sleví na 13.
Doufám že si nemyslela bazar. To by byla jakákoli diskuze bezpředmětná neboť by se cena stroje odvíjela od jeho aktuálního stavu.

Offline

 

#71 25-08-2016 12:28:35

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

No, nechytejte mě za slovíčko, moc net nesleduji, ceny se asi hýbou a máme už to nějaký pátek. Vy nejste plátci Dph?Pan Joe66 to chtěl do firmy a více kusů,pozeptám se za kolik by bylo kdyby jich vzal deset s veletržní slevou, samo že by byly bez kabelů, ty tam určo má....nebo ještě lépe se sami dohodněte v Benešově jsou opravdu vstřícní,my to neprodáváme, jen si s tím dovoluji porovnat jiné strojky, opravdu spolehlivá mašinka.Minule šéf koupil do školy Pico 180, přišlo pár potrubářů na PED, to už je lepšejší,má to pulsování, zelenej displej, větší konektory a nastavitelnou dynamiku.Protože tam je enkodér museli jsme dokoupit dálkové ovládání, no tam mi srdíčko opravdu krvácelo.Když to sledujete,můžete mi prosím doporučit spoolgun, chtěla bych to k mému veteránu Picomig 180 puls,....děkuji

Offline

 

#72 25-08-2016 13:08:13

TomasR
Člen
Registrovaný: 19-08-2016
Příspěvky: 30

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Takže jak jsem předpokládal, nadstandartní množství + promo akce.
Já jsem takhle koupil auto. Sleva v rámci bohaté historie nákupů rodinné firmy u Forda, ale nikdy bych tu částku takhle neplácnul bez udání souvislostí. Vznesl jsem dotaz jen proto, že ta cifra byla opravdu zajímavá. To bych hned střelil svého KiTina a vzal to PICO. Možnost odepsat DPH mám.
Docela mě pobavila přestava co bych dělal doma s deseti PICO 162. Těch devět bych vyrovnal do řady a použil jako svařovací stůl. Tím desátým bych vařil :-)
S PICO 180 vám jako amatér těžko poradím.

Offline

 

#73 25-08-2016 13:25:38

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Cakal som ako sa to stymi "8000 kolikmi" vyvrbi lebo kupit EWM za menej ako SHARKa (9999CZKsDPH) bolo viac nez lakave.
Skor ma hneva ze EVITA si vzdy najde taku "spešl" odpoved ktora to len opat zamlzi...
Preco sa neopytate na cenu jedneho kusu (1ks) s DPH pre smrtelnika.
Mozno ich predaju 10ks ale nie jednemu zaujemcovi z tohto fora.
Za referencie Vam ten SpoolGun ten distributor aj daruje.

@TomaR - ten predosly prispevok #79 pekne napisany plny suhlas.

@Evita ked pisete cenu "8tis kolikov" napiste prosim aj v akej mene myslite 8000 EUR alebo CZK. Predidete nedorozumeniam.
Lacne SpoolGuny su na Ebay-i cena oproti tomu co kupite v miestnom obchode rozdiel.
Kvalitou rovnake ako beznej predajni. (ak nemate nejake "spešl" poziadavky)
Inak ked "tisicka" sa povie "kolík" ako sa asi povie "stovka" - špejle big_smile?
Cestine rozumiem obstojne ale tento slang je pre mna fakt novy alebo som uz velmi stary.
Naozaj ma zaujima ta cena za jeden kus.
Na varenie branky a plota by to EWMko "asi" stacilo aj by ma prezilo wink
Zdraviiim.

Editoval ihlan (25-08-2016 17:39:57)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#74 25-08-2016 13:42:42

jarinox
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 272

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

Ospravedlňujem, ale musím zareagovať. Mal som možnosť pracovať v živote s pár "dôchodcami" zváračmi, ktorí celý život robili iba profesiu zvárača.

Najstarší „strýco“ túto profesiu vykonával cez 50 rokov. Práve tento človek bol pomáhať zvárať konštrukciu z U profilov pomocou MMA. Hneď po príchode mu bol ponúknutý profi invertor, ale on povedal, že je to úplne jedno, zobral si z rohu 3 fázový transformátor od Gude , ktorý sa používal od novoty ako ťažítko k dverám. Len sucho skonštatoval, že že je to úplne jedno – zváračka jak zváračka, nasadil si asi 40 ročnú kuklu a zásteru vyrobenú asi za prvej republiky. Všetci na okolo sa smiali, že dedo, to už si mohol na zváranie kľudne zapojiť aj práčku, nerozoznal by rozdiel.  Poviem Vám strýco bez reptania varil jednu elektródu za druhou, až do prehriatia zváračky. Húsenica ako z automatu, nadpojenia zvaru by mal aj skúsený človek problém nájsť, o prevarení koreňa zbytočne hovoriť...

Prečo to píšem? Aj keď je to mimo témy? Za rovnaký čas zvaril skoro rovnaký úsek ako ostatní chlapi s 10-15x drahšími zváračkami. A to je jednoducho fakt! Neveril by som tomu, keby som to nezažil, na vlastné oči nevidel.. Potom si kladiem otázku, prečo starému pánkovi nezáležalo na stroji? Prečo skutočný fachman vie pracovať so strojom, ktorý sa nedá inak nazvať ako odpad (môj osobný názor je, že zvárať s takým "bazmegom" je trest pre každého). A k tomu rovnako efektívne, ako mladý zvárač s profi vybavením?

Editoval jarinox (25-08-2016 13:56:44)


EB MIG 200, FK - MIG 1700E, Sherman MIG 200Mng, Magnum MIG 208 K, Invertor PEGAS 160 T HF, plazma CUT 60, TEMOS PSPB III-A..

Offline

 

#75 25-08-2016 14:06:39

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: KITin 165 vs. GAMA 166

No dedo to mal asi v rukach ci ako sa to hovori smile  A teraz k tej  cene evm od Evity-Presne taku vyhybavu zahmlenu odpoved som aj ja cakal, Ze najprv povie ze sa da evm splasit za 8000 a potom,ze se popta ?  smile Ja som cakal neaku adresu neakeho obchodu alebo neakeho delera a stacili by mi aj dajme tomu 3alebo 4kusy ale trepnut,ze 10kusov? Hm smile  Asi sa budeme riadit jednou vetou ktoru ste slecna napisali v jednej odpovedi,ze Vas nemame brat tak vazne smile  Ale velka skoda lebo vidite aky zaujem vyvolal EVM za 8000 korun-kolko ludom by ste urobila radost a vsetci by boli vybaveny profesionalnym invertorom smile  No nic idem skontrolovat makacov smile Hi smile a asi zajdem aj na nakup do Lidlu smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče