SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 30-08-2016 21:37:07

eros
Člen
Registrovaný: 18-07-2016
Příspěvky: 29

ochlazovani acetylenove lahve

Zdravim,V pripade zpetneho slehu začne acetylen rozkládat na uhlik a vodik. Začne se ohřívat lahev .Moje otázka zní za jak dlouho po zpetnem slehu lahev muze explodovat?a stačí obalit hadry a polévat kýblama vody'? moc dekuji za odpovedi. mám 2pojistky na hadici a jednu v pistoli hořáku.


Zk 111,zk 311

Offline

 

#2 30-08-2016 23:02:49

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: ochlazovani acetylenove lahve

Čas k explozi závisí na množství plynu v lahvi a na počáteční teplotě. Ale nepřesahuje hodinu. Pokud už k rozkladu plynu v lahvi dojde, pak hadry a kýble s vodou dokážou výbuch oddálit i o hodinu. K zastavení reakce je nutné opravdu masivní ochlazování. Přesto jsem zažil explozi acetylenové lahve vhozené do požární nádrže, asi po půl hodině. A také jsem zažil praktika ve svářečské škole jak zařval "z cesty" a vyběhl s lahví, která se zrovna začínala po zpětném šlehnutí ohřívat. Venku bleskově odmontoval redukčák, otevřel ventil a zapálil unikající plyn. Když plyn po hodině dofoukal tak sfouknul plamínek, láhev zavřel a ještě ji chodil kontrolovat. Už se neohřála. To bych sice nikomu nedoporučoval, ale není-li možnost ochlazení třeba od hasičů, tak by to bylo možné nouzové řešení. Ovšem metrový čoudící plamen z takové zapálené lahve hasiče taky obvykle spolehlivě přivolá.

Offline

 

#3 31-08-2016 14:47:45

eros
Člen
Registrovaný: 18-07-2016
Příspěvky: 29

Re: ochlazovani acetylenove lahve

jirkati napsal(a):

Čas k explozi závisí na množství plynu v lahvi a na počáteční teplotě. Ale nepřesahuje hodinu. Pokud už k rozkladu plynu v lahvi dojde, pak hadry a kýble s vodou dokážou výbuch oddálit i o hodinu. K zastavení reakce je nutné opravdu masivní ochlazování. Přesto jsem zažil explozi acetylenové lahve vhozené do požární nádrže, asi po půl hodině. A také jsem zažil praktika ve svářečské škole jak zařval "z cesty" a vyběhl s lahví, která se zrovna začínala po zpětném šlehnutí ohřívat. Venku bleskově odmontoval redukčák, otevřel ventil a zapálil unikající plyn. Když plyn po hodině dofoukal tak sfouknul plamínek, láhev zavřel a ještě ji chodil kontrolovat. Už se neohřála. To bych sice nikomu nedoporučoval, ale není-li možnost ochlazení třeba od hasičů, tak by to bylo možné nouzové řešení. Ovšem metrový čoudící plamen z takové zapálené lahve hasiče taky obvykle spolehlivě přivolá.

Vidím že jste praktik a mate zkušenosti takže když pootevru ventil a zapalim plyn tak by to nemělo vybouchnout?A může to prošlehnout když mam v horaku pojistku bv12 a na hadici 2 pojistky?dekuji


Zk 111,zk 311

Offline

 

#4 31-08-2016 20:36:01

senior
Člen
Registrovaný: 14-10-2011
Příspěvky: 1363

Re: ochlazovani acetylenove lahve

eros napsal(a):

jirkati napsal(a):

Čas k explozi závisí na množství plynu v lahvi a na počáteční teplotě. Ale nepřesahuje hodinu. Pokud už k rozkladu plynu v lahvi dojde, pak hadry a kýble s vodou dokážou výbuch oddálit i o hodinu. K zastavení reakce je nutné opravdu masivní ochlazování. Přesto jsem zažil explozi acetylenové lahve vhozené do požární nádrže, asi po půl hodině. A také jsem zažil praktika ve svářečské škole jak zařval "z cesty" a vyběhl s lahví, která se zrovna začínala po zpětném šlehnutí ohřívat. Venku bleskově odmontoval redukčák, otevřel ventil a zapálil unikající plyn. Když plyn po hodině dofoukal tak sfouknul plamínek, láhev zavřel a ještě ji chodil kontrolovat. Už se neohřála. To bych sice nikomu nedoporučoval, ale není-li možnost ochlazení třeba od hasičů, tak by to bylo možné nouzové řešení. Ovšem metrový čoudící plamen z takové zapálené lahve hasiče taky obvykle spolehlivě přivolá.

Vidím že jste praktik a mate zkušenosti takže když pootevru ventil a zapalim plyn tak by to nemělo vybouchnout?A může to prošlehnout když mam v horaku pojistku bv12 a na hadici 2 pojistky?dekuji

Erosi. Jirkati popisoval stav, keď už je naštartovaný proces rozkladu acetylénu vo fľaši. Ten rozklad prehrieva obsah fľaše a s vyššou teplotou sa urýchľuje. ochladzovanie fľaše proces nezastaví, len oddiali malú Hirošimu. Jediný spôsob ako predísť výbuchu je vypustiť obsah fľaše do vzduchu. Keďže acetylén vypustený do vzduchu by tiež predstavoval nebezpečenstvo, tak je ho potrebné zneškodniť už pri tom vypúšťaní, teda je ho potrebné zapáliť.

Offline

 

#5 31-08-2016 20:36:43

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: ochlazovani acetylenove lahve

Já si myslím, že ty pojistky plně dostačují.
Přesto se připojím k radám všech zdejších odborníků na svařování a doporučím dvoudenní Zaškolovací kurz podle ČSN 050705 ve Svářečské škole. Ty cca dva tisíce Kč vám jednak dodají jistotu, že to umíte, dozvíte se i nějakou teorii kolem autogenu a HLAVNĚ budete mít papír, že s tím můžete pracovat, který uznávají jak pojišťovny při úrazech a jiných průšvihách, tak i hasiči při požáru auta, garáže, baráku při práci s autogenem. Samozřejmě, je to čistě vaše věc. Papír nesvařuje, stejně jako řidičák nejezdí. Kolega v práci už několik let splácí svou jízdu na motorce bez řidičáku, kdy sejmul cyklistu, ještě ke všemu svého souseda. Ještě že přežil, jinak by kolegu sousedi zlynčovali.

Offline

 

#6 31-08-2016 21:01:48

eros
Člen
Registrovaný: 18-07-2016
Příspěvky: 29

Re: ochlazovani acetylenove lahve

jirkati napsal(a):

Já si myslím, že ty pojistky plně dostačují.
Přesto se připojím k radám všech zdejších odborníků na svařování a doporučím dvoudenní Zaškolovací kurz podle ČSN 050705 ve Svářečské škole. Ty cca dva tisíce Kč vám jednak dodají jistotu, že to umíte, dozvíte se i nějakou teorii kolem autogenu a HLAVNĚ budete mít papír, že s tím můžete pracovat, který uznávají jak pojišťovny při úrazech a jiných průšvihách, tak i hasiči při požáru auta, garáže, baráku při práci s autogenem. Samozřejmě, je to čistě vaše věc. Papír nesvařuje, stejně jako řidičák nejezdí. Kolega v práci už několik let splácí svou jízdu na motorce bez řidičáku, kdy sejmul cyklistu, ještě ke všemu svého souseda. Ještě že přežil, jinak by kolegu sousedi zlynčovali.

dekuji a jeste prosím jaký nastavit tlak do hadic u lahvi s tlakem kyslik 50l 6 MPA,acetylen 40l 10 bar.


Zk 111,zk 311

Offline

 

#7 31-08-2016 21:19:28

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: ochlazovani acetylenove lahve

No, to snad...si děláte kozy, kyslík max 5 bar, acetylen 1 bar, raději hupsněte k nějakému sousedovi co má na to svářečák, když nechcete si zmáknout zaškolení, dříve nic nezapalujte....doufám že Vám stojí,..ty lahve....

Offline

 

#8 31-08-2016 21:25:20

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: ochlazovani acetylenove lahve

Acetylen 0,6-0,8 barů, kyslík cca 3 bary. Ale pozor! Pro svařování a pro pájení se nastavuje úplně jiný typ plamene. A něco úplně jiného je řezání. To je právě ta teorie, kterou člověk musí znát, kdy nastavit ostrý, kdy neutrální a kdy měkký plamen, ještě ke všemu při různých velikostech hořáku. Vědět, kde je plamen neteplejší a proč, vědět, kdy může nastat (a obvykle i nastane) zpětné šlehnutí, jak potom správně postupovat a mnoho dalšího. Vy se ale hrnete rovnou do praktického použití autogenu a to je zcela nesprávný postup, na který už mnoho lidí doplatilo. Nepřeji vám nic zlého, ale aspoň se zaučte pár dnů u nějakého praktika, který to s autogenem umí, když už nehodláte pro svou  bezpečnost a bezpečnost svých blízkých vydat nějaké peníze za zaškolení ve Svářečské škole.

Offline

 

#9 31-08-2016 21:42:53

Sender
Člen
Registrovaný: 21-04-2008
Příspěvky: 700

Re: ochlazovani acetylenove lahve

Pro svařování dávám kyslík taky 3,ale pro řezání silných materiálů 5,případně podle potřeby.

Offline

 

#10 31-08-2016 22:04:48

huat
Člen
Místo: Komárno
Registrovaný: 17-06-2009
Příspěvky: 671

Re: ochlazovani acetylenove lahve

Mám malú súpravu od temosu O2, pb( ten v tej plátenej skrinke) používam  ju na ohrievanie a spájkovanie.Nastavený mám pb-1,5/O2-2,5 bar .Možno to nie je správne.Ak niekto vie lepšie nech poradí.Rád sa poučím.


malý PB autogen,kitin tig 170 LA,fronius transpocket 1500,magnum mig,mag 190II,tuson tucana 200 dc multi
+Všetko možné z Lidlu  a Obi a z blšáku

Offline

 

#11 01-09-2016 07:56:22

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: ochlazovani acetylenove lahve

Já mám hořáhy od GCE pro ně jsou doporučené tlaky PB: 0,3-0,8Bar a O2: 3Bar.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#12 01-09-2016 11:22:32

huat
Člen
Místo: Komárno
Registrovaný: 17-06-2009
Příspěvky: 671

Re: ochlazovani acetylenove lahve

Horáky mám tie isté.


malý PB autogen,kitin tig 170 LA,fronius transpocket 1500,magnum mig,mag 190II,tuson tucana 200 dc multi
+Všetko možné z Lidlu  a Obi a z blšáku

Offline

 

#13 01-09-2016 19:28:18

valfren
Člen
Registrovaný: 22-01-2015
Příspěvky: 149
Web

Re: ochlazovani acetylenove lahve

Ze svářečské školy mám naučeno že při sváření je tlak Kyslíku : 5Bar Acetylen: 7,5Kpa a neměnili jsme to ani při řezání , lajcky řečeno je to vždy půlka stupnice maximálního dovoleného tlaku.

Offline

 

#14 01-09-2016 22:41:32

pt.kbely
Člen
Registrovaný: 26-12-2011
Příspěvky: 885

Re: ochlazovani acetylenove lahve

Ta půlka stupnice to je jako aby se nikdo neurazil, ale není to moc logický, protože pokud by s tím nebylo potřeba kroutit, udělali by to výrobci napevno. Já jsem sice do svářecí školy nechodil, ale mam za to, že je potřeba tlak měnit např aby se eliminovaly ztráty v hadicích. Každý redukčák je od výrobce určený na max vstupní a max výstupní tlak a max průtok, tyto hodnoty není dobré překročit. U acetylénu bývá červená ryska (max výstupní tlak) obvykle na 1,5 bar nebo 1,5 at, je to z toho důvodu, že při překročení této hranice rychle roste pravděpodobnost samovolného rozkladu plynu. Staré kyslíkové max vstupní tlak 150 bar (at) se např dělaly s výstupním tlakem buď 8 at nebo 16 at. Ty s vyšším výstupním tlakem se daly použít i na řezání extrémně silného materiálu- je potřeba nastavit vyšší tlak nejen kvůli úbytku tlaku v hadicích, ale lidově, taky řezák musí dofouknout až na konec pancíře. Dnes je obvykle max  vstupní tlak 200 bar a výstupní max 10 bar (30 kubíků/h) nebo 20bar (60 kubíků/h). Takže pokud by se vždy nastavovala půlka stupnice tak by byl tlak jednou 5 bar a po výměně redukčáku na stejnou práci 10 bar. Tak to není, klidně se může nastavit původní tlak.
Spotřeby plynu - tabulka je na svarinfu. Pokud se nastaví tlak pro 40m hadice a ohýbání /rovnání traverzy, zapomene se snížit tlak a dají se 10m hadice a hořák 0,5-1mm např letování 1mm ocelových drátků, velmi rychle se to pozná, protože plamen nepůjde seřídit, bude se sfoukávat. v opačném případě zase bude tak malý tlak (průtok), že buď nepůjde ani při plném otevření ventilu na hořáku nastavit ostrý plamen, nebo plamen nezůstane na špičce hořáku, ale zaběhne dovnitř, což rozhodně není dobré.
Tlaková ztráta v hadicích je závislá na délce hadic a na velikosti průtoku plynu (spotřebě). I samotný redukčák, pokud se zvýší spotřeba plynu, tak neudrží konstantní tlak - je tam malý pokles.

Offline

 

#15 02-09-2016 07:54:38

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: ochlazovani acetylenove lahve

Ještě  doplním pt.kbely. Výstupní tlak se také mění s tlakem v láhvi ( red. ventily pro svařování nemají odlehčenoui kuželku). U malých RV bývá tento vliv větší než u velkých.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#16 03-09-2016 18:59:51

valfren
Člen
Registrovaný: 22-01-2015
Příspěvky: 149
Web

Re: ochlazovani acetylenove lahve

Vy jste mi asi špatně rozuměl,Já jsem myslel půlku stupnice od nuly po červenou rysku a ne až na konec ocejchované stupnice na manometru. jinak tohle nastavení nám doporučil náš mistr na sváření a byl to fachman co toho má už dost za sebou takže já bych se mu v tomhle neodvážil odporovat nehledě na to že to tak fungovalo a i on sám to tak používal ..jinak by nás to neučil a vůbec neříkám že by se stěmi ventily nemělo štelovat a nastavovat jiné tlaky ,musí se snimi štelovat aby se z hadic dal tlak vypustit ani nepopírám že každá autogenní práce potřebuje svůj tlak , ale každý má jinou zkušenost.

pt.kbely napsal(a):

Ta půlka stupnice to je jako aby se nikdo neurazil, ale není to moc logický, protože pokud by s tím nebylo potřeba kroutit, udělali by to výrobci napevno. Já jsem sice do svářecí školy nechodil, ale mam za to, že je potřeba tlak měnit např aby se eliminovaly ztráty v hadicích. Každý redukčák je od výrobce určený na max vstupní a max výstupní tlak a max průtok, tyto hodnoty není dobré překročit. U acetylénu bývá červená ryska (max výstupní tlak) obvykle na 1,5 bar nebo 1,5 at, je to z toho důvodu, že při překročení této hranice rychle roste pravděpodobnost samovolného rozkladu plynu. Staré kyslíkové max vstupní tlak 150 bar (at) se např dělaly s výstupním tlakem buď 8 at nebo 16 at. Ty s vyšším výstupním tlakem se daly použít i na řezání extrémně silného materiálu- je potřeba nastavit vyšší tlak nejen kvůli úbytku tlaku v hadicích, ale lidově, taky řezák musí dofouknout až na konec pancíře. Dnes je obvykle max  vstupní tlak 200 bar a výstupní max 10 bar (30 kubíků/h) nebo 20bar (60 kubíků/h). Takže pokud by se vždy nastavovala půlka stupnice tak by byl tlak jednou 5 bar a po výměně redukčáku na stejnou práci 10 bar. Tak to není, klidně se může nastavit původní tlak.
Spotřeby plynu - tabulka je na svarinfu. Pokud se nastaví tlak pro 40m hadice a ohýbání /rovnání traverzy, zapomene se snížit tlak a dají se 10m hadice a hořák 0,5-1mm např letování 1mm ocelových drátků, velmi rychle se to pozná, protože plamen nepůjde seřídit, bude se sfoukávat. v opačném případě zase bude tak malý tlak (průtok), že buď nepůjde ani při plném otevření ventilu na hořáku nastavit ostrý plamen, nebo plamen nezůstane na špičce hořáku, ale zaběhne dovnitř, což rozhodně není dobré.
Tlaková ztráta v hadicích je závislá na délce hadic a na velikosti průtoku plynu (spotřebě). I samotný redukčák, pokud se zvýší spotřeba plynu, tak neudrží konstantní tlak - je tam malý pokles.

Offline

 

#17 03-09-2016 21:23:55

pt.kbely
Člen
Registrovaný: 26-12-2011
Příspěvky: 885

Re: ochlazovani acetylenove lahve

Pochopil jsem to přesně, tak jak píšete, příklad:
Kyslík DIN+ OX 03 má výstupní tlak 10 bar -červená čára 10bar, konec stupnice 16 bar -by se tedy nastavoval na 5bar.
Kyslík DIN+ OX 05 HP má výstupní tlak 20bar  -má červenou čárku na 20bar, konec stupnice 40 bar - byste na stejnou činnost nastavoval na 10bar.
Další výrobci redukčáků to mají jinak. Starší chotěbořské redukčáky 150at/8at se stéle ještě používají, hlavně doma.
To, že učitel nastavil redukčáky podle parametrů pracoviště a charakteru práce, a nechtěl, aby někdo nastavoval něco jiného a zkoušel, co to udělá, docela chápu, protože pokud klesne výstupní rychlost plamene trochu pod 70m/s, následuje v lepším případě střelba.
Pokud máte 1. typ kyslíkových redukčáků (max tlak 8 nebo 10bar) a krátké (8m hadice+ něco málo) neděláte žádné extrémy, (řezání velmi silných desek, sváření nebo ohřev z více acetylénových lahví najednou (do jednoho velkého hořáku)), tak je jasné, že vám to vyhovuje, ale nedá se to všeobecně použít na všechno a není to pravidlo.

Offline

 

#18 04-09-2016 01:34:20

Froome
Člen
Registrovaný: 04-09-2016
Příspěvky: 1

Re: ochlazovani acetylenove lahve

Ako zámočník pri rezaní kyslíkom som nikdy nenastavoval redukčáky,proste chytil som súpravu čo tam bola  ,zapálil ,nastavil plameň a rezal som.Za tie rezy sa veru nemusím hanbiť,pekný tenký rez,a nie na nejakých tenkých materiáloch,400 HEB  to boli...Po 28 rokov  reku idem si spraviť papiere aspoň na páličský,však sa aspoň dozviem čo to o tlakoch ----prd,prebehol som iba bezpečnosť a bolo "vymaľované.
Evita zíram,že taká poctivá  škola aj je v akej pracujete,už som zažil aj možnosť poslať poštou  zváračský preukaz na 135-tku,to som odmietol.
Asi skúsim školu mimo bydliska a spravím si ešte raz papiere na plameň smile

Offline

 

#19 04-09-2016 08:04:32

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: ochlazovani acetylenove lahve

No, proto že rozsah použitelnosti pro každej hořák a řezák je jinej se množství spalovaného plynu seřízuje, když máte málo, malá intrnzita plamene, větší možnost zpětného šlehu,tzv.střílení, při větším průtoku se hůře zapaluje a odtrhává se od hořáku, takže jak jsem psala zhruba max.5:1bar kyslík acetylen, odborníci to zde popíšou fundovaněji,opravdu si než zapálíte hořák hupsněte pro někoho kdo s tím makal ať Vám to aspoň zkontroluje. To pan Frome, protože metoda 311, plamen je poměrně drahá doporučuji zaškolení na řezání, z hlediska B.P smíte obsluhovat tlak.lahve a ohřívat a řezat, cca dva koliky, a nebo rovnou zkoušky EN 9606, ale ty už nepoužívaj ani topenáři, svářej Tigem, pájej a hlavně lisujou.Ano, my také posíláme průkazy poštou, z ANB je dostaváme do 14 dnů po vykonané zkoušce před objednaným komisařem ANB, takže vše jde mimo nás..jinak každému zůstává literatura a tam vše najde, tohle je stará metoda, .....zdravím

Offline

 

#20 12-09-2016 22:21:46

huat
Člen
Místo: Komárno
Registrovaný: 17-06-2009
Příspěvky: 671

Re: ochlazovani acetylenove lahve

Tu je pekné video na toto téma  https://www.youtube.com/watch?v=hHUjJ4kE-74


malý PB autogen,kitin tig 170 LA,fronius transpocket 1500,magnum mig,mag 190II,tuson tucana 200 dc multi
+Všetko možné z Lidlu  a Obi a z blšáku

Offline

 

#21 13-09-2016 06:56:32

senior
Člen
Registrovaný: 14-10-2011
Příspěvky: 1363

Re: ochlazovani acetylenove lahve

Maďarom sa to nakoniec podarilo uhasiť za cenu zníženia hladiny Dunaja pod hodnotu splávnosti. Fľaše aj tak putovali do šrotu.

Offline

 

#22 13-09-2016 07:26:27

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: ochlazovani acetylenove lahve

to je nějaké hasičské cvičení nebo armádní, nedokážu si představit podobnou procedůru konat u mě v dílně nebo na dvorku mezi pobíhajícími slepicemi a sousedkou okopávající na zahradě řepu, nebo někde ve fabrice kde na raní směně je tisíc lidí, myslím že udělali z komára velblouda, samozřejmě ohřívání acetylenové flaše je malér kor v baterii ale ta porava u zdi si myslím byla zbytečná nafouknutá bublina, pokud byli v blízkosti ti hasiči tak to opravdu stačilo nechat pod dohledem vyhořet, podle starých bezpečnostních předpisů konkrétně moje vydání z roku 1961 se mimo jiné, cituji -takováto lahev chladí z krytého místa (což na videu nebylo hasiči si tam chodili jak na promenádě) a plyn se pokud nehrozí nebezpečí výbuchu nechá volně uniknout nebo vyhořet, a to podle těchto starých předpisů pokud není možné na volném prostranství tak dokonce i uvnitř budovy kde je ale nutno otevřít všechny okna a dveře, podle dnešních předpisů je zakázáno nechávat plyn unikat či zapalovat
a ještě dodám že pokud by za mnou někdo přišel s dotazem (tak jak ho tady kdosi posílá za nějakým sousedem který s tím umí) tak tazatele bych odeslal do svářečské školy  a pokud by měl nějaké námitky tak bych mu fláknul nejraději po tlamě, jestli je mu těch relativně pár korun za kurz drahých pak takový člověk není hoden života a proto by ode mne dostal po té tlamě
jinak se omlouvám za ty drsné slova ale podobné dotazy (i odovědi ač třeba správné) mě vždycky tak akorád naserou
na elektro fóru se jako laik nedozvíš nic je třeba prokázat vědomosti a pak možno číst a oč nebezpečnější je elektřina vůči rozkládajícímu se acetylénu, myslím že je to stejné při jisté shodě okolností to může zabít..

Offline

 

#23 13-09-2016 09:57:34

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: ochlazovani acetylenove lahve


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#24 15-09-2016 20:48:51

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: ochlazovani acetylenove lahve

My jsme chladili flašky s acetylenem pomocí vapky... Kapičky vody strhávají i vzduch a chladí daleko lépe. Když je zima, tak sníh a skrápět vodou taky...


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#25 15-09-2016 21:09:17

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: ochlazovani acetylenove lahve

ty jsi se dostal i k chlazení vznícených flašek acetylenu jó? Tak to čumím smile jinak potvrzuju že mlha z vapky hasí lépe než sprcha vody, používám vapku v interiérech kde nemůžem udělat moc velký bordel.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče