SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 30-08-2016 17:05:40

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

@Discovera:
Sice stym lepsie behas po dvore ale pre dlhodobe odstavenie su lepsie plne kolesa. (toto nieje koleso ako na aute casom pustia)
Mam pocit ze si pisal ze je to staticka zataz okolo 120kg hlavne na tie dofukovacie kolesa. Dofukat nebude problem

@RobiG: Co sa tyka toho oneskoreneho vypinania: Fakt nevidim nic co by sa pokazilo.
A ked sa nebeha s kompresorom co je 80% instalacii v dielnach kludne modul zaveseny na stene smile

PS: Pavol.sk ty mas prehlad kde lacno zohnat 50-100l DOBRE vzdusniky a 2.2kW motor. Porad dopisem do tabulky
(nech je to kompletne ako recept na gulas ) smile

Editoval ihlan (30-08-2016 18:47:05)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#27 30-08-2016 19:18:14

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

tak ja beriem veci len cez bazos...posledny 100L vzdusnik co mal predal za 30 eciek a co predaval naposledy 2,2ku motor tak sla do sveta za 45eur,myslim ze to co ste tam s discoverom podavali rozhodne pomoze vela ludom teda aspon ja som bol s toho citania nadseni,hlavne ta cast o domacom pieskovani

Offline

 

#28 30-08-2016 19:21:29

Aleš_
Člen
Registrovaný: 13-05-2008
Příspěvky: 425

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

Motory beru zásadně v kovošrotu. Mám odtud za pár stovek 3kW 1440 ot./min. Mám ho prichystaný na dvouválec z nějakého trolejbusu či co - měl by dávat 7.5 baru a mech. příkon je 2,5 kW.

Offline

 

#29 30-08-2016 19:54:30

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 598

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

Ja mám 2 valec radový dvojstupnový a na vibrácie si stažovat nemožem-odpružia ich kolesá a vyváženie je pomerne dobré. Pozri na tie aircrafty,predávaju tam kolesá,nie su síce so vdušnicou,ale pružia uplne rovnako. Možem ich len odporučat. Pred tím som mal Gude vysokootáčkový V2,ale vibrácie boli pomerne velké. Chladenie-vzduch išiel do vzdušníka velmi horuci,hlava valcov mohla mat cca 140 stupnov,teplota valcov ked som mu dal zabrat,valce 100-105-odmerané. Teplota vzduchojemu dosiahla i 48 stupnov.Niekde som videl predávat i samotné chladiče stlačeného vzduchu,odporučam dat pre každý stupen zvlášt. Pre 1.stupen dajte menší,prílišné ochladenie sposobuje problém.Okrem učinného ochladenia extrémne znižuju množstvo kondenzátu,ktorý musí zachytit odlučovač. takto síce odpustíte zo vzduchojemu slušnu porciu vody,no odlučovač nemusíte takmer vobec kontrolovat. Aircraft možem žhavit kolko chcem,vzduchojem sa nezohreje nad 30,valce su do 55,hlavy max 65,blok prakticky studený. Zahrieva sa pomali a pozvolne,čo u Gude neplatilo-zahrieval sa rýchlo,blok bol tiež horuci,spolu s motorom. Hlučnost je o 10 decibelov nižšia v prospech Aircraftu. Jedinou nevýhodou je,že sa olejová nápln prakticky nezohreje,a tak pracujem na zamedzení chladenia bloku.

Offline

 

#30 30-08-2016 19:59:55

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

to ihlan : Já raději dofoukám jednou za půl roku (dřív mi žádné takové kolečko z číny nepustí....na tom obrázku je malé bantamové a na těch nových už je 22cm bantam z https://www.hobynaradi.cz/kolo-bantam-n … 4-r2-geko/ ), než tam mít tvrdé kolo....pro mě jednoznačně komfort.

to pavol.sk : po svářečáku to bylo další co jsem chtěl určitě zprovoznit na plno....není nad to si doma kdykoliv a cokoliv opískovat a na autě je to k nezaplacení (představ si třeba držák brzdové hadičky v předním podběhu....a během pár sekund naprosto čistá ocel a hadička jde z držáku sama vycvaknout....a o brzdovém třmenu ani nemluvím....vybrousit hloubkovou rez je téměř nemožné)
Za dva týdny natočím i video, jak tenhle mobilní tryskač  s Granátem a drcenou vysokopecní struskou funguje....když jsem měl na drátě technika z abraziva.cz , který mi radil co do ní nacpat a co to už nesežere, tak mě ani nenapadlo, že to bude tak parádně fungovat. Vím jak funguje injektorová pískovací pistole = katastrofa a jedním slovem hračka. Výsledkem jsem byl teda šokován....jediný limit je zatím chybějící rozložitelný plechový či MDF box s gumovou výstelkou (bedna bez vrchní desky) pro recyklaci abraziva a ještě tak nemožnost si naklonovat 2x hlavní kompresor smile smile  to už bych mohl pískovat klidně bez přestávky. No a tak jak miluji svářování, tak stejně žeru vše co se točí kolem kompresorů....né že by to byla mojé úchylka ( i když to tak vypadá) smile

to Brembo : U toho číňana V-2090 se 1 stupeň zahřeje na max vlažné i po šestém tlakování. A jediné co se zahřívá je samotná palice 2. stupně....i válec je max teplý....takže chladím právě tu palici. Víc u něj netřeba.

Editoval Discovera (30-08-2016 20:05:40)

Offline

 

#31 30-08-2016 20:22:45

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 598

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

To zahrievenie som testoval po 2 hodinách prevádzky,možno tak 20-40 natlakovaní. A to isté u aircraftu,akurát tam som  to meral po 4 hodinách poriadnej makačky. Takže hovoríš,že toto je na nič   https://www.boukal-naradie.sk/pneumatic … oma-ps-1/.  A piesok si neskušal filtračný,zrnitost 0,6 až 1,2? Pieskoval som s ním vysokotlakou umývačkou,pieskovalo to skvele,odletujuci piesok ale nebol príjemný.

Offline

 

#32 30-08-2016 21:27:41

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

Brembo : Ano to je ejektorová  a účinnost tak cca 30-40% dolů oproti tlakovému tryskači měl jsem a je to hračka a ztráta času. S Wapkou nemám zkušenost to jsm fakt nedělal smile  Pro trysku 3,5 - 4mm je optimální zrno s nejvyšším účinkem 0,2-0,8 max. Zrnem 0,2-1,5 to ucpává trysku a "fluše" to abrazivo (buď téměř zastavíš přívod abraziva ventilem a následně jde jen téměř čistý vzduch a nebo pustíš moc a zase to fluše a ucpává....téměř žádný zlatý střed a nulová možnost nastavení optimálního mixu do komory)...špatně se nastavuje dávkování do směšovací komory, kde se urychluje abrazivo k trysce. Navíc zrnem 0,2-0,8mm můžeš pískovat v podstatě cokoliv i karosařinu bez deformace plechu a bere to hlavně i jemnou rez do hloubky. Já to pochopil, až jsem to všechno vyzkoušel a nechal si to vysvětlit technikem.  Navíc jemným zrnem máš dané místo opískované až na ocel i přes překážky (třebas tu zmíněnou hadičku a držák u předního podběhu brzdiče v kastli...abrazivo se dotalo v podstatě všude aniž bych nějak pistol s tryskou směřoval....s větším zrnem účinnost klesala a musel jsem nasměřovávat do všech možných stran. Vysoká neefektivita a mrtě prošustrovanýho vzduchu.
Já jsem za tento tryskač rád a opravdu mě neskutečně překvapilo co to dokáže (oproti ejektorové hračce) vzhledem k tomu, že technik říkal, že to je svým způsobem taky hračka oproti opravdu profi supersonickýmu tryskání. Každopádně doporučuji u těchto  mobilních pískovačkách dát pákový kohout před pistol a to z důvodů, že po chvíli již netěsní ucpávka trysky a to díky abrazivu, které mu dává zabrat při uzavírání...je to ocelová destička a do hodiny je v ní vypískovaný žlábek a pokud bys chtěl třebas vyměnit i trysku při natlakovaném zásobníku jsi v háji. To samé doporučuji dát kohout před regulátor vzduchu. A pokud dojde v zásobníku abrazivo NEZAPOMÍNAT zavřít zespod u směšovače ventil !!!!!!!! Po doplnění a opětovném tlakování se dostane do hadice ze zásobníku v plné délce abrazivo a zbytečně vyplýtváš dobrého půl kilogramu materiálu (pokud si to uvědomíš...když to neuděláš je to permanetní PLNÝ proud abraziva a dokud ventil neuzavřeš na směšovači a nevypustíš vše z hadice někde do kýblu či pytle s abrazivem neopískuješ nic).

to pavol sk: Odpověď na to koleno co je na palici druhého stuně: číňan to vyřešil obyčejným silikonem a drží to....po navaření nátrubku se závitem 1/2 pro origo hadici jsem to nakonec řešil úplně stejně tedy Lukoprénem na motory a fakt to stačí a je to lepší než teflonová niť / páska.

No sakra tohle nebylo dobrý....zvrtlo se to na jiné téma sad

Editoval Discovera (14-09-2016 18:24:14)

Offline

 

#33 02-09-2016 12:53:18

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 598

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

rozobratie čínskeho kompresora   https://www.youtube.com/watch?v=jdU1sKu6HKY
test kompresora s výpočtom množstva dodaného vzduchu https://www.youtube.com/watch?v=Dut3ecIg_s8

Editoval Brembo (02-09-2016 14:33:50)

Offline

 

#34 02-09-2016 13:43:18

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

tak som dnes chcel objednat ten kompresor V2090 vraj neni problem ale neodporucaju ho...dozvedel som sa info vraj tie kompresory zle mazu a kazia sa ??? hladam nieco podobne ale nasiel som len K660 ale tam je cena niekde uplne inde V2090 je za 600 zlotych oproti tomu K660 za 1500 zlotych sad

Offline

 

#35 02-09-2016 15:03:18

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 598

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

kompresory nepatra do kategorie náradia,kde za pár € kupiš niečo extra. tu žial platí pravidlo,za výkon sa platí,za kvalitu ešte 2x tolko. Najlacnejšie profi kompresory som našiel u lincos.sk,ale ceny su daleko nad rámec,ktorý si vyčíslil. Za 457l/min už zaplatíš 928€,ale podstatne výhodnejší je 579l/min za 950€.

Offline

 

#36 02-09-2016 15:32:06

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

Tak to by musel kamarád tuhle potvoru mít už 3x vyměněnou....jede mu téměř každý den  a má ho přes dva roky. Já když odšroubuji hadici u odlehčováku je tam mastnota. Kdyby blbě mazal ani ten olej by tam nebyl. Kdybych věřil hned každýmu blábolu nic bych neměl koupeného.

Z pravidla cena opravdu koresponduje s kvalitou (většinou)...ALE taky můžu říct oblíbenou frázi našich poskoků, že Češi si rádi za kvalitu připlatí....mě tyhle řeči přestávají zajímat a prostě to chňapnu a zkusím. Zatím jsem se spálil jen jednou. Víc mě naštval AlfaIn za nemalé peníze...

A pokud někdo viděl zrovna tohoto číňana odkrytovanýho na klice ví, že stačí dolít drobátko víc oleje než ukazuje vodoznak...tedy olej až na jeho vrchní hranu a vrtaná je ojnice 2x pro mazání a také je pod úhlem TAKŽE vždy nabere olej (otevřené oba dva V2090 a V2065)

A jestli bych tento koupil do třetice?...ANO klidně ale bojím se rychlokvašek....tohle je větší riziko. A doufám, že si tu pár lidí co mělo problémy s rozběhem těchto rychloběžných mrch už v samotném začátku bez zátěže vzpomene. Sám jsem to u NuAiru řešil a řeším stále, když jsem celý kompresor dal bratrovi a ta mrcha se velice často nechce rozběhnout (nádoba prázdná, zima či léto je to fuk). Vyměněné x rozběhových kondenzátoru různých velikostí (test ze zoufalství) a pořád stejné.

Editoval Discovera (02-09-2016 15:43:47)

Offline

 

#37 02-09-2016 19:36:08

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

je mi samozrejme jasne ze to neni ani nahodou profi kompresor smile v dielni sa mi vala 2valec orlik a dalsi radovy dvojstupnovy dvojvalec talianskej vyroby ktory tiez caka na GO...s kupou V2090-ky som sa chcel vyhnut generalke lebo na to uprimne teraz nemam cas,konkretne ten talian by ma po GO urcite prezil nakolko ide ani nie na 650 ot a je to fakt masivny kus ! takze pohodicka ked pojde kamarat nabuduce do polska pojdem s nim a domov dotrepem tu V2090-ku a bude klud,ked bude cas spravim generalku na tych dvoch a ak sa naaahodou daco poserka na šikmačovy len prehodim a frcim dalej,dik za rady

Offline

 

#38 03-09-2016 07:39:57

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

Pavol.sk toto si videl?

180lvzdušník, 12,5bar, ot:970l/min trojválec keby ho zmazali (kopia inzeratu)

Je tam aj 300l pomalobezny (760ot/min) kompresor od toho isteho predajcu
https://stroje.bazos.sk/inzerat/6470498 … 32lmin.php (kopia inzeratu)
Treba pozriet na ten stitok a najst tu cinu odkial to berie smile

Editoval ihlan (03-09-2016 08:32:52)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#39 03-09-2016 08:59:27

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

keby som chcel len tak vyhodit liter tak kupim uz radsej toto https://stroje.bazos.sk/inzerat/6470467 … -ORLIK.php ale preco by som to mal kupovat za taku nehorazdnu cenu,ked si to iste mozem pozhanat ani nie za polovicu...te to blby kompresor nie vrtulnik smile to by mal zvladnut pri troske citania takmer kazdy kutil...sice na to nemam teraz moc casu ale ine je to kupit a ine si sam poskladat,neviem to presne opisat ale ked daco zlozim a vidim ako to funguje je to pre mna obrovske "uspokojenie"

Offline

 

#40 04-09-2016 10:14:34

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 598

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

pekný zlodej,len čo je pravda. Staru šunku za 930€. A další chce za čínana 1250 €,ked sa dá kupit ani nie za polovicu v číne. no a za taký peniaz sa už dá zohnat i Talian.Discovera z čínskeho náradia som už dávno vyrástol.

Editoval Brembo (04-09-2016 10:18:56)

Offline

 

#41 04-09-2016 11:20:37

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

Pani ja som pred asi 10rokmi zohnal 4valcovy mraziarensky kompresor -stal ma okolo 200e a menim len olej a frci doteraz. Jedine som k nemu dorobil chladenie ventilatorom a mam ho napojeny na 90litrovy vzdusnik nastaveny na7,5a  9,5 tlak-ak chcem len nieco mensie robit a k tomu mam zapojeny paralelne aj 800litrovy vzdusnik na vacsie prace a stiha to v pohode uz tych 10rokov .  A + doma sa mi vala teraz 1000litrova nadoba na dalsi kompresor a tiez k nemu idem pozhanat dalsi 4valcovy chladiarensky kompresor len je viac druhov,ze budem musiet pohladat  lebo niektore dodavaju mensie mnozstvo vzduchu ale s vacsym tlakom a niektore zase viac vzduchu ale s mensim tlakom  .


Kutil s.r.o.

Offline

 

#42 04-09-2016 11:41:46

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

tak kazdy asi ide tou svojou vlastnou cestickou,ono dost zalezi na co sa to pouziva a co od toho clovec caka,je rozdiel mat naradie v dielni a fusovat tam nieco po vikendoch a ine ked ma ma to naradie zivit a beham s nim po celej europe smile

Offline

 

#43 05-09-2016 23:15:31

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 598

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

prednedávnom som videl na predaj kompresor čkd nový za 900€ 3 valec 2.stupnový,samozrejme bez motora. Ten pohánal 6valec z lokomootívy ale myslím,že stačil elektromotor 60 kW. Pruser je,že samotný kompresor váží 290 kg. Cena viac než bombastická,akurát len velmy tažko použitelné.

Offline

 

#44 05-09-2016 23:40:24

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

Taky sa predaval minule na bazosi za 1000ecok a bol uz original na elektromotor-asi 30kw na kolesovom podvozku len nie kazdy ma doma taky istic a taku dimenzovanu pripojku : )


Kutil s.r.o.

Offline

 

#45 14-09-2016 15:59:56

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 598

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

Zajtra v Lidl jednovalec kompesor za 100€.

Offline

 

#46 14-09-2016 17:46:41

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

Brembo - ten kompresor má nádobu na 24 l a max. sací výkon 260 l/min. Jaký tlak a množství vzduchu potřebuje plazmová řezačka?
24 l  x 8 barů = 192 l v natlakované nádrži.

Offline

 

#47 15-09-2016 00:53:57

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

Brembo napsal(a):

Zajtra v Lidl jednovalec kompesor za 100€.

A okrem toho je sviatok wink Parkside ma vsetko plastove, jedina vyhoda nakupu v LIDLi ze ma 3r zaruku.
Scheppach a podobne je o par eur lacnejsi(€91) a vyhoda v pripade reklamacie dostanes druhy v LIDLi max peniaze.
Keby mali Parkside 50l dvojvalec ma to vyznam.Ten LIDL maskovany EINHELL  kupite vsade  aj lacnejsie s lepsimi filtrami.

Editoval ihlan (15-09-2016 00:59:47)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#48 15-09-2016 09:26:43

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

sviatok sice je ale lidl ma normalne otvorene,pribudla mi pneumaticka vrtacka a karboska necakam od nich zazraky ale za tu cenu neni o com

Offline

 

#49 15-09-2016 09:43:24

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

Radsej tie noznice a klincovacku si mohol kupit a zrecenzovat - pieskovacku a utahovacku uz poznam smile
Ked porovnam normalnu pneu razovu utahovacku a tu hobby lidl tak poviem
LIDL to je komar vs dospely datel ak niekto nema utiahnute silno sroby ok ale inak je to asi ako ta na 12V nic moc.
Pieskovacka na fakt malicke vecicky a iba urcite polohy lebo ten zasobnik piesku musi byt zvislej polohe.


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#50 15-09-2016 11:58:32

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Vhodny kompresor pre tzv. hobby plazmove rezacky ?

Inak minule som sa pytal v lidli na reklamacie-lebo som bol reklamovat maly mixer na ovocie co od nova nesiel a bolo mi povedane,ze do 15 alebo 30dni uz teraz nepamatam vratia peniaze pri reklamacii alebo daju ten isty vyrobok ale po tomto termine uz vraj peniaze pri reklamacii nevracaju a vyrobok posielaju na reklamaciu a treba cakat za reklamaciou,ze uz sa brania oproti minulosti kedy hned vratili peniaze a netrebalo cakat za reklamaciou a myslim,ze taky sposob reklamaie mal aj baumax-neviem ako to ma teraz obi. A podobny sposob mal aj autokely-stacilo od nich kupit akumulator a tesne pred skoncenim 2rocnej zaruky ho doniest na predajnu a hned vymenili za druhy bez toho aby skusali v akom je stave alebo bez cakania kedy dojde z reklamacie smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče