SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 14-09-2016 21:33:44

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: navarování sedlo pro ventil

spousta lidí tady ti drží palce a těšíme se na pokračování, já osobně když bych musel, vzal bych jinou nepotřebnou hlavu (třeba jen vzdáleně podobnou) a nejprve to na ní zkoušel dostat do ruky.

Franku: ten návar ale bude úplně jiný materiál než ta litina co? Jen mě napadá zda nebudou problémy třeba s konečným lapováním nebo tak něco...


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#27 14-09-2016 21:52:37

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: navarování sedlo pro ventil

bourač napsal(a):

spousta lidí tady ti drží palce a těšíme se na pokračování, já osobně když bych musel, vzal bych jinou nepotřebnou hlavu (třeba jen vzdáleně podobnou) a nejprve to na ní zkoušel dostat do ruky.

Franku: ten návar ale bude úplně jiný materiál než ta litina co? Jen mě napadá zda nebudou problémy třeba s konečným lapováním nebo tak něco...

To je pravda, Bourači, ono přesně řečeno, bylo tam provedeno ubrání základního materiálu, teď už nepamatuji, ale asi 2mm pro ten budoucí návar. Ten návar je pochopitelně prakticky čistý nikl. Mechanické vlastnosti a obrábění je pochopitelně jiné, než u litiny, ale to není podstatné. Byly obavy, zda se to teplotními změnami nějak nezmění, neoddělí ap, ale pokud vím, bylo to OK. Jenže je potřeba brát v úvahu složení právě té litiny té staré hlavy. Existuje celá řada druhů a mohou nastat problémy. Svařování litiny(zejména neznámého typu) vždy zavání nějakým rizikem, to není ocel pevně stanovených vlastností... big_smile

Offline

 

#28 15-09-2016 06:08:52

AJS
Člen
Registrovaný: 12-09-2016
Příspěvky: 13

Re: navarování sedlo pro ventil

Bourač-presne tak uvažuji i já, mám doma hlavy z jiného motoru z třicátých let, ta litina by mohla být podobná, obrábění návaru by neměl být problém
Frank-ta sedla jsou už tak profrézovaná že tam bude potřeba nanést tak 5 mm materialu. Mám dotaz na tu elektrodu WELCO 1881, zda by byl ten materiál vhodný, je to niklová se 6% zeleza.,co myslíte?

Offline

 

#29 15-09-2016 13:54:34

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: navarování sedlo pro ventil

AJS napsal(a):

Frank-ta sedla jsou už tak profrézovaná že tam bude potřeba nanést tak 5 mm materialu. Mám dotaz na tu elektrodu WELCO 1881, zda by byl ten materiál vhodný, je to niklová se 6% zeleza.,co myslíte?

To by nemělo vadit, těch 6% Fe. Jak píšete - vyzkoušet na jiném podobném kusu a potom nezbývá, než popřát Good Luck!!! smile

Offline

 

#30 15-09-2016 20:58:59

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: navarování sedlo pro ventil

to niklové sedlo nevím jak co do tvrdosti ale rozhodně bude odolnější proti spalinám, sváry provedené niklovými elektrodami nejdou řezat autogenem, vyhoří veškerá ocel okolo a svár zustane vcelku. Jedině plasma.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#31 16-09-2016 03:18:52

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: navarování sedlo pro ventil

bourač napsal(a):

to niklové sedlo nevím jak co do tvrdosti ale rozhodně bude odolnější proti spalinám, sváry provedené niklovými elektrodami nejdou řezat autogenem, vyhoří veškerá ocel okolo a svár zustane vcelku. Jedině plasma.

Nikl je dostatečně teplotně odolný, vysoce odolný proti oxidaci i různým kyselinám. Jednu nevýhodu však má - vysokou afinitu vůči síře. To by mohl být problém u dieselu s vysokým obsahem síry v palivu. U benzínového motoru by to vadit nemělo.

Offline

 

#32 16-09-2016 07:17:51

AJS
Člen
Registrovaný: 12-09-2016
Příspěvky: 13

Re: navarování sedlo pro ventil

Pánové, velmi děkuji za poznatky a rady, mají pro mne cenu zlata, původně jsem si myslel že to jednoduše zadám někomu zde z fora a budu mít vystaráno, ale jak je vidět svařování a navařování litiny není jen tak. Asi jsem měl štěstí, už jsem dvakrát svařoval prasklý blok motoru obalovanou elektrodou a šlo mi to dobře, tak jsem si myslel že i toto bude snadné. Tigem jsem ještě litinu nesvařoval a tak se to budu muset naučit, ale s vašimi radami věřím, že zvládnu i to, důležité je pro mě to, že se to už povedlo Frankovi a to je pro mně výzva, poznámky Bourače mají veliký význam. Takže ještě jednou díky, budu to zkoušet až na jaře příštího roku, teď na to bohužel nemám dost času, zatím jen sbírám informace.

Offline

 

#33 16-09-2016 10:55:38

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: navarování sedlo pro ventil

Za mňa ako vášnivého motorkára a veteránistu držím palce vygooglil som si Vás máte krásne práce!

Offline

 

#34 16-09-2016 19:16:16

AJS
Člen
Registrovaný: 12-09-2016
Příspěvky: 13

Re: navarování sedlo pro ventil

Hezký den kolego,  díky hezky se to čte big_smile .  Sám jsem na to zvědavý.

Offline

 

#35 03-10-2016 06:19:58

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: navarování sedlo pro ventil

Nebolo by lepsie tam zavarit hotovu vlozku sedla? Ako ju navarovat?

Offline

 

#36 03-10-2016 07:07:24

AJS
Člen
Registrovaný: 12-09-2016
Příspěvky: 13

Re: navarování sedlo pro ventil

Hotová sedla se do hlavy lisují ochlazená kapalným dusíkem a hlava je ohřátá, musí být ale okolo sedla dostatek materiálu aby sedlo mělo v čem držet, zde sedlo nemá ve třetině obvodu oporu v hlavě, proto je jediná šance navařit to sedlo.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče