SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#76 29-01-2017 12:51:38

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Začínam s inventorom

fuj, pečenej řízek lol až k vám pojedu chci smaženej (na sádle)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#77 29-01-2017 13:19:00

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Začínam s inventorom

To je nahoda:)  akurat som tiez obedoval ,, Rizek,,  ale taky z stavnatej krkovicky  smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#78 29-01-2017 13:40:49

senior
Člen
Registrovaný: 14-10-2011
Příspěvky: 1363

Re: Začínam s inventorom

GudeBoy napsal(a):

Vyzerá to velmi zaujímavo...až v tom chcem hľadať háčik.... Ale toho výrobcu nejak neviem nájsť na Slovensku ako dovozcu, či predajcu..má to vôbec na Slovensku nejaké zastúpenie...servis atd?  Keby nebol tak zďaleka sakra:-/...Je to podľa vás lepšia voľba ako gama160? Ked odhiadneme od ceny

Zvára to veľmi slušne. K nám sa to nedováža, je to v obchodoch v UA. Ja som s ňou toho veľa nenazváral, pretože preferujem CO2 kvôli menšiemu zadymeniu priestoru (bytovková garáž). Záruku ti dovozcovia - priekupníci deklarujú, ale to beriem s rezervou. Ja som kúpil tú menšiu verziu určenú na práce v sťažených priestoroch. Tá moja má váhu iba 2,7 kg a jediný ovládací prvok je potenciometer na ampére, zobrazené na displeji. Zapína sa len zasunutím šnúry do zásuvky aj tým sa dostane do stavu stand-by. Proces sa spustí po prvom dotyku elektródy. Pri dlhšej prestávke sa znovu prepne do stand-by.

Offline

 

#79 29-01-2017 13:45:55

GudeBoy
Člen
Registrovaný: 26-01-2017
Příspěvky: 85

Re: Začínam s inventorom

No, ono s tou zárukou to môže byť kadejako ,  po par týždnoch sa nemusis predajcovi dovolat alebo prestaňte jednoducho existovať...inventor je zariadenie na ktorom sa po lopate povedané má co pokaziť, tak by som volil už skôr výrobcu, ktorý tu ma zastúpenie a servis , čiže s riadnou zákonnou zarukou :-/

Offline

 

#80 30-01-2017 16:06:39

GudeBoy
Člen
Registrovaný: 26-01-2017
Příspěvky: 85

Re: Začínam s inventorom

Tak Gama 160 je uz doma a keďže bol dnes čas, odskúšal som obe zváračky ...v podstate to bo taký malý test :-) .. Oboma som skúšal zvárať a to rutilkou aj bazickymi... Na oboch som zváral za rovnakých podmienkach,  na rovnakých kábloch na rovnakom materiály..
Skúsil som jednu rutilku 2.5 mm a 5 bazickych a to co najrýchlejšie za sebou  (na oboch tak isto) ...Verdikt?  Oba zvárali velmi podobne a pre mňa velmi.dobre.. Chytenie oblúka bolo  bezproblémové (jemné poklepanie a už sa šlo)... tak isto ani žiadne prehriatie sa ani náznakom nekonalo....
No vyzerá to, že ostane Gama a to z dôvodou - menší, ľahší,  prepínač na tig, servis sa zdá lepší, kúpená v kamennej predajni neďaleko a samozrejme aj odporúčania skúsenejšíchh zváračov tu na fóre :-)


Ihlan.... Prečítaj si môj prvý príspevok a napíš mi presne, v čom sa názov témy nezhoduje s tým, čo som napísal?  Mne sa zdá, že keď niekto napíše, že ma nový inventor a niečo sa  kolo toho popýta, ako aj opíše svoje dojmy z neho, tak názov témy " Začínam s inventorom" sa mi zdá v poriadku.... To, že sa tu prispievatelia vyjadrili k mojej kúpe a zvrtlo sa to tu na poradenstvo ku kúpe inventora v tejto cene, som ja na začiatku netušil.....  k tomu tvojmu googleniu ....ak má každý vedieť všetko z googla, tak by žiadne fóra ako toto ani nemuseli existovať....neviem prečo takto reaguješ a čím som Ti nalomil ego, ale ak máš problém s tým čo sa tu rozoberá,  stačí nereagovať vôbec a bude spokojnosť na všetkých  stranách...

Editoval GudeBoy (30-01-2017 17:28:36)

Offline

 

#81 30-01-2017 17:29:13

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: Začínam s inventorom

Stylesi, s tím googlem s vámi nesouhlasím. Dá se tam najít opravdu hodně věcí, ale musíte vědět 1. co přesně hledáte, a za 2. správně to aplikovat. Kdybyste byl na fóru o pletení, vyšívání, o leteckém modelářství, o aplikované organické chemii, atd...., věřte mi, že vám bude google na nic.

Offline

 

#82 30-01-2017 18:10:59

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Začínam s inventorom

GudeBoy: myslím, že Ihlanovi šlo o doplnění typu toho invertoru co jste s ním začínal do názvu vlákna, třeba "Začínam s inventorom Güde 140 XXX". Až to bude někoho dalšího zajímat, snadno si to najde a buď se nějak rozhodně, nebo může pokračovat vlákno o Güde 140 dál a nebude jich tady tisíc pod nic neříkajícími názvy jako "Prosím o radu", "Jak s invertorem", "Invertor-pomoc" nebo "Nechytá mi oblouk". Místní vyhledavač moc nevyhledává, tak se potom něco těžko objevuje, mě například najde jedno vlákno pouze po zadání nicku, ale ne po zadání nějakého slova z názvu vlákna

Offline

 

#83 30-01-2017 18:21:51

GudeBoy
Člen
Registrovaný: 26-01-2017
Příspěvky: 85

Re: Začínam s inventorom

No neivem.. Mne zatiaľ pri použití.  "Hladat" zatiaľ vždy našlo (a to na každom fóre, ktoré navštevujem) čo som hľadal a to podľa slov, ktoré sa vo vláknach nachádzajú.. A moj úmysel v tomto vlákne bol  viac písať o tom, ako som začal s inventorom ako takým, ako konkrétne, že s nejakým gude ....Ďalej ak už niekto aj ma taký "ťažký" problém s presným nazvom témy, tak nech napíše rovno a bez ironických invektív ako "expert" a podobne..  Veľa asi chcem už...však sa tu o našej spoločnej záľube ( alebo ako to nazvať) priateľsky bavme a nie si niečo dokázovať a poukazovať na to kto čo má ci nemá a za každú cenu (zbytočne) usmerňovať....nemyslíš?

Offline

 

#84 30-01-2017 18:38:35

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Začínam s inventorom

mě to také jinde vyhledává dobře, buď přímo vyhledavač daného fóra, nebo aspoň přesměrované vyhledávání přes Google, ale zdejší vyhledavač je platný jen někdy, buď má nízký zatěžovatel nebo mezery v synergickém programu

Jestli vás u invertoru napadne nějaká technická úprava a dáte to sem bez podrobného laboratorního přezkoušení a studia aspoň dvou vysokých škol, budete se po pátém příspěvku nad "expert" už jen usmívat a po desátém už tu budou střílet tanky a lítat bojové helikoptéry různých bojových uskupení

Offline

 

#85 30-01-2017 18:52:04

GudeBoy
Člen
Registrovaný: 26-01-2017
Příspěvky: 85

Re: Začínam s inventorom

Asi som presne nepochopil druhu časť príspevku, ale ja to vidím tak, že v tomto vlákne sa už prebralo varenie (v kuchyni) , kadejake akcie , technický pokrok pri zváračkach ako aj technické vysvetlenia fungovania zapalovania oblúku pri zvárani....nakoniec sa tu preberá viac zváračka gama ako aj ine značky ako gude ..tak aký význam by malo dodávať do názvu témy nejaké gude140gc?  Ako som mal vedieť kam sa tato tema uberie a čo sa tu bude preberať? Nejak sa mi nechce veriť, že ak by som aj dal do názvu presný názov zváračky, (alebo akýkoľvek iny názov) , že by sa téma tak isto nenaplnila príspevkami mimo tému, ako tomu je teraz..

Editoval GudeBoy (30-01-2017 18:53:30)

Offline

 

#86 30-01-2017 19:01:25

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Začínam s inventorom

To by se určitě naplnila, to máte pravdu. Pak když tak napište konečného vítěze duelu, případně proč to tak dopadlo

Offline

 

#87 30-01-2017 19:07:26

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8503

Re: Začínam s inventorom

GudeBoy: Trošku nechápu. Hned na začátku jste psal, že to Gude není žádný zázrak a teď jste koupil Gamu od Omicronu a teď je ta Gude super svářečka? Nebo jak to mám chápat?  Ale nechci nějak rýpat.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#88 30-01-2017 19:17:57

kemppin
Člen
Registrovaný: 24-05-2011
Příspěvky: 940

Re: Začínam s inventorom

varok napsal(a):

GudeBoy: Trošku nechápu. Hned na začátku jste psal, že to Gude není žádný zázrak a teď jste koupil Gamu od Omicronu a teď je ta Gude super svářečka? Nebo jak to mám chápat?  Ale nechci nějak rýpat.

Doporučuji přečíst si příspěvek č. 80


Už jenom doma.
KEMPOWELD 4000w , AFIN 280AC/DCw ,  KITIN 1700hf , KM 12c , BERLAN BPS 40 ,
autogen + řezací RS 12 , ARISTO tech , ARISTO air

Offline

 

#89 30-01-2017 19:19:21

GudeBoy
Člen
Registrovaný: 26-01-2017
Příspěvky: 85

Re: Začínam s inventorom

Môžem poprosiť citovanie kde som napísal , že gude nieje žiadny zazrak? Nechce sa mi hľadať v toľkých príspevkoch....aj to kde pisem z gude je super zváračka..ďakujem

Offline

 

#90 30-01-2017 19:25:35

Robi G
Člen
Registrovaný: 15-09-2014
Příspěvky: 978

Re: Začínam s inventorom

GudeBoy urobil si super vec že si tie dve zváračky postavil vedľa seba a porovnal. Také skúsenosti má len málokto. Konečne reálne informácie.

Offline

 

#91 30-01-2017 19:31:40

GudeBoy
Člen
Registrovaný: 26-01-2017
Příspěvky: 85

Re: Začínam s inventorom

Dal by som aj foto, keby som prišiel na to ako to spraviť:-)  ale len foto zváračiek v akcii ..húsenky som nefotil , keďže tie veľmi na chválenie nie su ...zatiaľ:-)

Offline

 

#92 30-01-2017 20:53:52

jirkalesik
Člen
Registrovaný: 19-04-2009
Příspěvky: 259

Re: Začínam s inventorom

Doporučuji přečíst příspěvek č.1 a č.76. :-)

Offline

 

#93 30-01-2017 21:44:06

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: Začínam s inventorom

Offline

 

#94 30-01-2017 21:50:13

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Začínam s inventorom

Hmm, jedna za 18, druhá bez dvou za dvacet, vše ze stejnýho pytle, co tu chcete srovnávat, měl jste jít do tý multifunkce, pan Ihlan tu dělá zajímavý porovnávání.Zkušený zdejší svářeči Vám to skodolibě přejou,..a no já též....zdravím a ať to chvilku vydrží bez reklamace,hi

Offline

 

#95 30-01-2017 21:57:10

GudeBoy
Člen
Registrovaný: 26-01-2017
Příspěvky: 85

Re: Začínam s inventorom

Jasné. a o mesiac zistím, že ma zváranie nejak neberie a budem mi v garáži stať zariadenie za niekoľko stovák eur s tým, že raz za rok zavarím mame motyku do záhradky . :-D :-D :-D :-D

Takže ani porovnávanie aut, tv, PC, mobilov a plno iných zariadení nemá vyznam ak je to v rovnakej triede a cene ? :-D .. Tak potom načo sa to vôbec robí ? :-)
Ja osobne vidím význam práve v takých porovnaniach,  v ktorých sa porovnaním zisťuje, čo je lepšie, alebo vhodnejšie kúpiť v DANEJ CENE...

bobobo Díky moc :-)

Editoval GudeBoy (30-01-2017 22:16:20)

Offline

 

#96 31-01-2017 07:13:52

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Začínam s inventorom

GudeBoy napsal(a):

Tak Gama 160 je uz doma a keďže bol dnes čas, odskúšal som obe zváračky ...v podstate to bo taký malý test :-) .. Oboma som skúšal zvárať a to rutilkou aj bazickymi... Na oboch som zváral za rovnakých podmienkach,  na rovnakých kábloch na rovnakom materiály..
Skúsil som jednu rutilku 2.5 mm a 5 bazickych a to co najrýchlejšie za sebou  (na oboch tak isto) ...Verdikt?  Oba zvárali velmi podobne a pre mňa velmi.dobre.. Chytenie oblúka bolo  bezproblémové (jemné poklepanie a už sa šlo)... tak isto ani žiadne prehriatie sa ani náznakom nekonalo....
No vyzerá to, že ostane Gama a to z dôvodou - menší, ľahší,  prepínač na tig, servis sa zdá lepší, kúpená v kamennej predajni neďaleko a samozrejme aj odporúčania skúsenejšíchh zváračov tu na fóre :-)


Ihlan.... Prečítaj si môj prvý príspevok a napíš mi presne, v čom sa názov témy nezhoduje s tým, čo som napísal?  Mne sa zdá, že keď niekto napíše, že ma nový inventor a niečo sa  kolo toho popýta, ako aj opíše svoje dojmy z neho, tak názov témy " Začínam s inventorom" sa mi zdá v poriadku.... To, že sa tu prispievatelia vyjadrili k mojej kúpe a zvrtlo sa to tu na poradenstvo ku kúpe inventora v tejto cene, som ja na začiatku netušil.....  k tomu tvojmu googleniu ....ak má každý vedieť všetko z googla, tak by žiadne fóra ako toto ani nemuseli existovať....neviem prečo takto reaguješ a čím som Ti nalomil ego, ale ak máš problém s tým čo sa tu rozoberá,  stačí nereagovať vôbec a bude spokojnosť na všetkých  stranách...

Vcera som toho mal velmi vela a velmi narocny den takze reagujem az teraz

1) GudeBody prisiel si ze mas problem s Gude kupil si na zaklade recenzie na heureka
keby si cital SF pred kupou tak by si to najskor nekupil
2) Ak by si cital poriadne co som napisal tak by si pochopil ze dalsi expert co ma Gude je dzosky369
link jasne ukazuje na temu a experta na vyber zvarcky a temy "Dobrý večer potreboval by som od vás pomoc."
3) Moje ego neries nezlomis ho smile
4) pytal som sa na region neodpovedal si tiez si otom myslim svoje predpokaldam ze nam ani neprezradis predajnu tongue
5) vyhladavanie na fore nefunguje vobec nedavno som potreboval vyhladat prispevky iba podla autora 0 vysledkov
6) jees ma trosku pravdu ak clovek hlada nazov temy napomoze co sa tam prebera inak musi otvorit temu
7) zacinam invertorom je vseobecny nazov to gude by tam pomohlo dokonca aj model
8) fasirky buchty aj za to som vinovaty smile? to miestny folklor toto forum je ine ako tie co nastevujes
9) Kupil si si gamu a planujes vymenu/vratit nieje to nahodou prispevok #2 ? Reagoval som k teme a cenovemu limitu dokonca aj Evita bola k teme mohla ti poradit EWM a bol by si v haji a tema este rychlejsie smile
10) Jesitne povahy to maju na tomto fore tazke lebo jedna bouracova veta ich popravi smile
11) Skoda ze si nedal tie husenice mozno by ta naucili zvarat aj stym GUDE
12) "Netreba mna nijak setrit...:-) zvazim , postudujem, rozhodnem sa ."  sam si si to vypytal big_smile

a to ani nehovorim ze sme ti dali aky tip na to DNIPRO aj s predajcom a napsial ti aj senior a ak je gama lahsia
ako GUDE tak DNIPRO je o daksie 2.5kila a to na gamu nadavam aka je tazka s kvalitnymi 3-4 kablami (oranzove)

PS: este dopisem Gamu si nechavas lebo je lahsia a ma prepinac TIG to znaci ze nevies ze s GUDE mozes
tiez pouzivat TIG a na game je ten TIG len vypinanie nejakej funkcie tusim HOT Start(nieso si isty) a rovno ti
poviem ze ten dovod je uplne zbytocny ani stym TIGom nezacinaj - a to je cenna rada na ktoru zase prides
ked si poradit nedas....

Casom zistis jednu vec ze ludi prestava bavit kazdy den na to iste je tu kopa tem odpovedi 0 alebo hledat...

Editoval ihlan (31-01-2017 08:08:38)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#97 31-01-2017 08:05:36

GudeBoy
Člen
Registrovaný: 26-01-2017
Příspěvky: 85

Re: Začínam s inventorom

1. Neviem aký problém myslíš, že som mal.. Skôr som sa len pýtal na určité veci či majú tak byť.....Áno,  mohol, no nestalo sa , tak som tu teraz a pozri ako to tu ožilo:-) buďme radi :-p
2. Čiže ĎALŠÍ..takže jasné označenie mňa..a na to som poukazal...
3. Prax z iných fór,  ako aj zo života (tvoja reakcia) :-)
4.Prehliadol som, ale za to nemusí človek ešte toto robit :-) BB kraj..
5.daj si schválne do "Hľadať" gude 140 gc .:-)  mne vyhodilo ako prvú temu toto :-D :-D :-D. Tým je  snaď všetko zodpovedané k tomu aký  názov som mal dať a prečo by som ho mal meniť:-D :-D ..
6.. Viď odpoveď č.5 :-)
7. Nezačal som písať o tom, že mám gude,  ale o tom,  že z trafa prechádzam na inventor (takže s ním začínam) , ak niekoho zaujíma aký,  stačí mu jeden klik (cca0,2s času :-D. ) .. Ak by niekto predsa chcel hľadať niečo o gude, našlo by mu túto temu ako prvu po zadani Gude do hľadať(vid odpoved č5.):-*
8.za nič som Ťa  nevinoval..len poukázal na to, že táto téma ani zďaleka nie je o gude (viac o game a inom) a celkovo ani o invetore, ale (za čo ja nemôžem ), no napriek tomu, prudenie za nazov ? Čo ti ja viem ? (viď odpoved č.3) :-)
9. Stalo sa to, že som vďaka tomuto fóru a ľudí, ktorí mi  poradili, kúpil za tu cenu a dokonca aj lacnejšie inventor, ktorý sa mi ešte viac páči a bez  finančnej ujmy ...úprimne..nepomohlo tomu vyčíňanie za názov témy, ani rady ,  že som mal najskôr hľadať v iných vláknach, či google....a ani radenie,  aby som kupil profi, či nejaké multifunkčné zváradlo...nič také predsa nechcem,  ani dvíhať rozpočet!!!
10. Neviem akú vetu myslíš, ale mňa pisanie a debatenie na témy, ktoré ma zaujímajú baví a nič ťažké pre mňa v tomto smere nie je a okrem toho, že získavam cenné informacie sa aj dobre bavím:-) inak by som tu predsa nebol a nepisal ;-) (pretože ja na fóra na iné nechodím - poučovať, dvíhať si ego atď:-) )....  v konečnom dôsledku som vždy spokojný, ako sa vec dorieši, ako aj teraz :-)

Ani nevrav...pri dôvodoch prečo si nechávam gamu som dosť zreteľne napisal aj iné dôvody (ako váha),   prečo práve gamu ! Čítaj! :-)
Keby som nedal na cenné rady nie som teraz spokojný :-)

Snáď odpovede budú ešte sedieť k tvojim dotazom ..kým som písal, Ty si editoval ;-)

Editoval GudeBoy (31-01-2017 14:09:11)

Offline

 

#98 31-01-2017 08:10:20

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Začínam s inventorom

No vidis mame vtom jasno aj sme si potykali hura na tie rezne tongue
Len vsetci ostatni na to gude reaguju ... ze by oci v haji zo zvarania big_smile
Husenice daj porovnanie vzdy potesi ak niekto nebude spokojny napise ti co si spravil zle posunie ta to dalej.

Editoval ihlan (31-01-2017 08:18:40)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#99 31-01-2017 08:21:41

GudeBoy
Člen
Registrovaný: 26-01-2017
Příspěvky: 85

Re: Začínam s inventorom

O tykaní na fórach som už písal,  asi je ozaj toto fórum iné (ako píšeš ):-) som zvyknutý na fórach na to, že každy si tam týka...beriem to tak, že sa bavím v priateľskom a familiarnom duchu. Určite nie prejav neúcty !!! Ak má niekto s tým problém, nech radšej potom nereaguje na moje príspevky a ak je to porušenie nejakého pravidla, nech mi admin, alebo kompetentný dá BAN a vybavené:-)

Mňam:-) 

Nerozumiem:-)  ako oči v haji? Z čoho?

Nefotil som ich (ako som písal)..nabudúce ich ale cvaknem a dám sem a môžme to rozobrať, rád sa poučim:-)

Editoval GudeBoy (31-01-2017 08:29:17)

Offline

 

#100 31-01-2017 08:38:42

GudeBoy
Člen
Registrovaný: 26-01-2017
Příspěvky: 85

Re: Začínam s inventorom

Skúsim teda dať sem nejaké foto :-)
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7694_20170130_13422301.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7694_20170126_14352801.jpg

Podarilo:-)
K druhej foto- no nekúp to keď to tak oku lahodí ...ešte aj k stene :-D...

Editoval GudeBoy (31-01-2017 08:46:02)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče