SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 22-02-2014 20:18:26

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Přenosné invertory MAG na 230 V - poruchy v provozu

Napřed trochu upřesnim topic.

Poprosil bych zde Vás o nějaké zkušenosti s MIG,MAG mult. invertory na 230V, které používáte na montážích
u zákazníka.Co se týká značek, tak mě zajímají stroje  stř. třídy ( dá li se to tak říci )
Jasic , Gamaster , Kitin  a  Pegas .

Poslední značku osobně testuji 3 rokem a doslova mně odchází pod rukama.Cyklus provozu je cca 2 hod.
za týden a vlastně 1. rok se nám válela v dílně ve skříni  smile

Budu kupovat nový stroj, a tak se zajímám i o jiné značky než ALFA.

Co se týká samotné kvality výsledného svařování, tak nemám se svým Pegasem MIG SYN vůbec žádný
problem a co jsem vyčetl zde za info, tak není problem ani u ostatní výše zmíněných značek.

Problem mám jenom a pouze s poruchovostí a je mně jasný, že vše by pravděpodobně vyřešil invertor
v ceně 40 000 a výše od jiných nejmenovaných značek, nemohu si pomoci, ale přeci snad toho nechci
tolik od strojů v kategorii do 20 000 ???  Za ty peníze by to snad mohlo nějakou dobu fungovat ......


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#2 22-02-2014 20:37:55

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Přenosné invertory MAG na 230 V - poruchy v provozu

Ze všech výše jmenovaných se jako nejspolehlivější jeví Jasic. Je nutné si však uvědomit, že se jedná o stroje nabité elektronikou a to vyžaduje určitý způsob zacházení. Určitě si umíte představit, že když budete tahat po stavbách plazmový televizor, třískat s ním o zem , povalovat ho v bahně a kalužích, brousit do něj kovové piliny, převážet ho na korbě nákladního auta a pak provozovat na nekonečných prodlužkách s patřičným podpětím a provádět mu mnoho dalších podobných věcí, že vám taky bude odcházet pod rukama.Pokud se ale ke stroji budete chovat slušně a s citem poslouží vám dlouhou dobu.

Offline

 

#3 22-02-2014 21:05:39

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: Přenosné invertory MAG na 230 V - poruchy v provozu

Hmm, my takhle taháme Picomig 180 po montážích a ještě to maká ve škole a musím zaklepat, furt a stále v poho.A to to šéf koupil původně jako doplněk aby bylo vidět co existuje, a teď je to nejpoužívanější mašinka, zrovna včera jsem s tím vyvařovala záplaty na hliníkovým návěsu, pulsem a na plnej knedlík cca 4 hoďky v kuse.......zaplatil se nám  za 3 týdny....

Offline

 

#4 22-02-2014 21:12:03

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Přenosné invertory MAG na 230 V - poruchy v provozu

ZDENÁL napsal(a):

Ze všech výše jmenovaných se jako nejspolehlivější jeví Jasic. Je nutné si však uvědomit, že se jedná o stroje nabité elektronikou a to vyžaduje určitý způsob zacházení. Určitě si umíte představit, že když budete tahat po stavbách plazmový televizor, třískat s ním o zem , povalovat ho v bahně a kalužích, brousit do něj kovové piliny, převážet ho na korbě nákladního auta a pak provozovat na nekonečných prodlužkách s patřičným podpětím a provádět mu mnoho dalších podobných věcí, že vám taky bude odcházet pod rukama.Pokud se ale ke stroji budete chovat slušně a s citem poslouží vám dlouhou dobu.

Díky za Váš příspěvek .... doopravdy jsem se snažil ho šetřit (Pegase) ale asi neni Číňak, jako Číňák  smile
Počítám s tím, že prostě musím platit opravy, když mi stroj vydělává peníze, ale ty závady byly každá jiná,
takže mně to zavání celkovou impotencí výrobku.


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#5 22-02-2014 21:24:37

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Přenosné invertory MAG na 230 V - poruchy v provozu

evik :

já vím to je ta o penězích a muzice ??  smile

Bohužel naše zámečnická živnost nemá svařování, jako hlavní zaměření a do dílny je pro mě takový to invertor
luxusní záležitost.


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#6 22-02-2014 22:09:19

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Přenosné invertory MAG na 230 V - poruchy v provozu

Picomig je trochu jiná liga.Pokud je svařování tím co mě má živit, asi bych na něj našetřil. Pro začátek by však mohla posloužit i některá z výše jmenovaných mašinek.

Offline

 

#7 23-02-2014 09:06:06

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Přenosné invertory MAG na 230 V - poruchy v provozu

Dobrý den,

evik napsal(a):

Hmm, my takhle taháme Picomig 180 po montážích a ještě to maká ve škole a musím zaklepat, furt a stále v poho.A to to šéf koupil původně jako doplněk aby bylo vidět co existuje, a teď je to nejpoužívanější mašinka, zrovna včera jsem s tím vyvařovala záplaty na hliníkovým návěsu, pulsem a na plnej knedlík cca 4 hoďky v kuse.......zaplatil se nám  za 3 týdny....

Mám dotaz, mohu pochybovat?     "......a na plnej knedlík cca 4 hoďky v kuse...."
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#8 23-02-2014 10:31:22

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: Přenosné invertory MAG na 230 V - poruchy v provozu

Zdravím, vím o čem pochybujete, ale v pulsu mě to víc nepustilo, asi to maj vychytaný, no nějaká pauza tam byla než jsem přešla od díry k díře, takže se omlouvám, ale převážně to jelo, dali mi k ruce tři pomocníky takže vyčůrat a na kafe se šlo pak...hi, je to mašinka na montáže a tohle bylo na ní myslím přes čáru, kontrolovala jsem to ale ventilátor nejel furt a ochrana nevypínala.No po telefonu to byla oprava na půl hoďky, vyvařila jsem tři cívky......Půjčte si to a otestujte,zdá se nám to opravdu povedený, zatím jsme nic podobnýho nenašli, kdyby to ještě umělo AC Tig tak to by byla špica........máme jeden z prvních, takže už dost dlouho a někdo by už měl vyrobit konečně lepšejší ne?

Offline

 

#9 24-02-2014 00:13:07

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Přenosné invertory MAG na 230 V - poruchy v provozu

evik napsal(a):

Hmm, my takhle taháme Picomig 180 po montážích a

big_smile viděl jsem a potvrzuji, nikdo na celé zeměkouli 100% netahá Picomig tím čím evik a její šéf big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#10 24-02-2014 08:21:18

tomvec
Člen
Místo: Kojetín
Registrovaný: 16-11-2012
Příspěvky: 193

Re: Přenosné invertory MAG na 230 V - poruchy v provozu

Jezdí po montážích něčím takovým?

Offline

 

#11 24-02-2014 13:23:09

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Přenosné invertory MAG na 230 V - poruchy v provozu

Tomvec a rovno napis  ci aj v amg pakete :-)


Kutil s.r.o.

Offline

 

#12 24-02-2014 22:44:17

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Přenosné invertory MAG na 230 V - poruchy v provozu

tomvec: chápu že neznáš firmu kde pracuje evik -jinak bys sem odkaz na takovou popelnici nemohl dát big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#13 27-04-2017 21:08:16

Welda
Člen
Registrovaný: 23-04-2017
Příspěvky: 722

Re: Přenosné invertory MAG na 230 V - poruchy v provozu

bourač napsal(a):

tomvec: ...-jinak bys sem odkaz na ..... big_smile

Jako by mi z duše čet. Tahle slova do kamene tesat big_smilebig_smile


O 160, Magnum 210 Synergy.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče